ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul Esenler İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

İstanbul Esenler İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

Esenler ilçesinde bulunan SGK İlçe Müdürlüğü’ne ulaşmak için birden fazla numara vardır. Aşağıda Esenler SGK telefon numarası listesi verilmiştir:

 • 0 ( 212 ) 343 29 41
 • 0 ( 212 ) 343 29 42
 • 0 ( 212 ) 43821 53

SGK Esenler ilçe müdürlüğüne ulaşmak için bu numaralardan herhangi biri aranabilir ve kişi soruların içeriğine göre yetkili tarafından ilgili numaraya yönlendirilir. Ayrıca yazılı ve görsel belge iletimi yapmak için Esenler SGK faks numarası 0 212 438 24 80’dir.

Esenler SGK Nerede, Nasıl Gidilir ?

İstanbul ilinin Esenler ilçesinde bulunan SGK şubesinin adresi şu şekildedir: Fevzi Çakmak Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi NO: 71 Esenler

Vatandaşlar bu adrese kolayca ulaşarak SGK Esenler ilçe müdürlüğünden işlemlerini gerçekleştirebilir. SGK Esenler ilçe müdürlüğü binasının adresine giderek tüm SGK işlemleri kolayca halledilebilir. SGK’dan hizmet alma konusunda en etkili ve kısa süreli çözüm bu yöntemdir. Ayrıca Esenler SGK adresine iletilmek istenen belgeler de buraya gönderilebilir.

Esenler SGK E – Posta Adresi Nedir?

SGK Esenler il müdürlüğü e-mail adresi esenlersgm@sgk.gov.tr şeklindedir. Bu e-mail adresine her türlü konuda maruzat bildirilebilir. Bu sayede daha doğrudan ve hızlı bir şekilde iletişim kurulabilir. Evden çıkmadan SGK Esenler İl Müdürlüğü ile iletişime geçerek daha zahmetsiz bir şekilde soruların cevapları alınabilir. Aynı zamanda faks makinesi yoksa ve bazı belgeleri iletmek gerekiyorsa bunu e-posta ekleri olarak iletmek daha kolaydır.

Esenler SGK İl Müdürü Kim?

Esenler SGK il müdürlüğü Süleyman UZUNOĞLU tarafından yürütülmektedir. Uzun süredir SGK Esenler il müdürü olarak çalışan Süleyman UZUNOĞLU, Esenler ilçesinde istihdam eden çalışanlarla ve işverenler ilgili sosyal hak ve güvenceler konusunda çalışmaktadır. Esenler ilçesinde çalışan biri sosyal hakları ile ilgili konularda Süleyman UZUNOĞLU’nu arayarak, mail atarak veya direkt yanına giderek iletişime geçebilir.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Nerede?

Bizzat kuruma giderek işlemlerini halletmek isteyenler için SGK İstanbul İl Müdürlüğünün adresi Pürtelaş Mahallesi Meclisi Mebusan Caddesi NO: 43 PK: 34427 Fındıklı/Beyoğlu şeklindedir. Bu adrese giderek SGK’daki işler daha doğrudan ve hızlı bir şekilde halledilebilir. Eğer mail ile İstanbul SGK İl Müdürlüğü’ne ulaşmak istenirse istanbulsgim@sgk.gov.tr adresini kullanılabilir.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü telefon numarası 0 212 372 10 00 üzerinden de bu kuruma ulaşılabilir ve gerekli konularda bilgi alınabilir. Telefon ile arayarak hizmet almak daha çok sorulara cevap almayı kapsar. İşlem yapmak konusunda telefon yeterli olmayabilir. Faks aracılığıyla İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne ulaşmak isteyen kişiler 0 212 243 63 63 numarasını kullanabilirler. Her türlü belge ve ileti bu numaraya fakslanabilir.

Yorumlar

 1. zeliha dedi ki:

  Asla yoğun değilsiniz. Telefonlar açılıyor kayıtlara geçsin diye ama asla bir ses yok. Lütfen telefon ya da maille ulaşmaya çalıştığımızda yardımcı olun.

 2. Veysel Selen dedi ki:

  16.06.2023 tarihinde SGK geçmiş borçla ilgili olarak, Edremit SGK’da form doldurup anılan tarihte APS ile ilçe müdürlüğünüze postaladım. Ancak yapılanma ile ilgili olarak tarafıma henüz dönülmedi. Kurum telefonlarınızı bir kaç gün 30-40 kez aradığım halde ne ilgili birime ne de operatöre bağlanamadım. Tarafıma bilgi verilmesini rica ederim.

 3. Kemal erol dedi ki:

  Merhaba emeklilik maaşım yatmış ama bayram ikramiyesi maalesef yatmamış bayram geçtiği için bu hakkı kaybettikmi teşekkürler

 4. ÖMER SAĞIR dedi ki:

  bu kurumda telefonlara bakan bir Allahın kulu yokmu. Gebzeden Esenlere gitmemiz gerekiyor telefonu açsalar gelmemiz gerekiyor mu yada başka bi yerden halladebilirmiyiz öğrenicez. TELEFONLARA BAKILMIYOR.

 5. ALİ SALİK dedi ki:

  Dairenizin ****** sicil nuramalı mükellefinizim.
  Sabah 35322 dahili numaradan görüştüğüm memur yapılacağını söyledi fakat henüz yapılmadı. Bu gün sgk bildirimlerinin son günü.
  2020/8 DÖNEMİNE Ait mahsup işlemlerimin yapılmasını ivedilikle arz ederim.

  irtibat: 0538 ********

 6. Burak dedi ki:

  Telefon avizelerinin fişlerinimi çektiniz hayırdır acil durumlarda basıp kurumamı gelmemiz lazım Allah belanızı versin..

 7. Süleyman SARI dedi ki:

  Bu nasıl kurum telefona bakan bir Allah ın kulu yok mu?

  Maaşları alırken de bu kadar meşgüller mi acaba?

 8. Serdar dedi ki:

  Mayıs ayındaki bir yorumda diyor ki ” Operatör, telefonu sürekli meşgule düşürüyor”.. aradan bir sene geçmiş, hala meşguller… Yerlerine gittiklerinde ise, ya çay sigara, ya muhabbetteler, çok meşguller gerçekten…

 9. Nejdet Arslan dedi ki:

  Size gönderilen bir dilekçenin değerlendirilmesi ne kadar sürede sonuçlanıyor. Benim verdiğim; 16/09/2019 tarih ********* sayılı dilekçem Bağcılar SGK tarafından Esenler denetmenler servisine teslim edildi. O tarihten beri haber bekliyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 10. Uğur Altun dedi ki:

  15.07.2019 tarihinde emeklilik için başvuruda bulunmuştum,başvuru numaram: ******** ne zaman sonuçlanır bilgi almak istiyorum tşk ederim

 11. Kenan KOÇ dedi ki:

  Merhabalar. Ben 15.02.2016 tarihinde kadrolu öğretmen olarak atandım. Ancak atanmadan önce ücretli önce 2004-2005 yıllarında toplamda 96 güne takabül eden prim gün sayısını da hizmet birleştirmesi yaptırdım.
  E devletten aldığım döküme göre şu durumda:
  Kazanılmış Hak Aylığı Süresi: 13 yıl 3 ay 6 gün ;
  Emekli Keseneği Esas Aylığı Süresi: 13 yıl 6 ay 12 gün görünmekte olup, “Emeklilikte 60 yaşa tabidir. 29.03.2037 tarihinde, 25 yıl hizmeti doldurduğu takdirde emekliliğe hak kazanır. 65 Yaş Sınırına Tabi Olup 29.03.2042 Tarihine Kadar Çalışabilir.” şeklinde ibare vardır.
  Şimdi asıl konu:
  Liseyi bitirdikten sonra 1995,1997 ve 1998 yıllarında Avusturya’da sezonluk(Yaklaşık 6 ay)işçi olarak çalıştım ve bu belgeleri de bugün itibariyle Elime aldım. Bu yıllar içerisinde Yaklaşık 18 aylık bir yurt dışı sigortalı olma durumum var.
  Bölgemdeki sgk ile görüştüm ve bana borçlanma talep dilekçesi doldurmamı (ki bu çok karışık yani yurt dışı falan yok gibi) ve diğer evraklarla kurumuma vermemi söyledi.
  Ancak ben zaten 60 yaşına kadar(anladığım kadarıyla 60 yaşında emekli olabiliyorum ancak 65 e kadar mamaş bağlanmıyor (?))25 yılı ve emekilik primimi doldururum zannediyorum. O yüzden borçlanmadan ziyade (1995 -20016 çok yıl var bu kadar ödeme nasıl yapılır; bunu da anlamış değilim-Hani benim için gerçekten çok bir faydası olacaksa onu da düşünürüm) ben sigorta başlangıcımın şu an ya ücretli olarak başladığım 2004 ya da atandığım 2006 olsa gerek 1995 e çekilmesini özellkle istiyorum. Çünkü şu durumda maaşa bağlanmak için 65 i beklemek gereki sanıyorum. Gerçi 1995′ e de çekersek şu durumda 65 olacak zannediyorum ancak belki bir kanunla(eyt) her şey değişebilir. Diğer taraftan emeklilik yağımda 60’tan geri düşecektir sanıyorum.
  Efendim, benim bu durumda en azından sigorta başlangıcımı 1995’e çekebilmem için ne yapmam gerekiyor, yine “borçlanma”üzerinden mi gitmem gerekiyor. Yoksa nasıl bir yol izlemeliyim. Benim için en hayırlı, bana en uygun yolu gösterirseniz çok sevinirim. Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

 12. Adem Gündüz dedi ki:

  Operatör telefonu meşgule düşürüyor nasıl hizmet bu yazıklar olsun

 13. cihan dedi ki:

  defalarca telefonla aradım. cevap veren yok. kuruma gittiğimde memurlar bir masaya toplanmış kek partisi yapıyorlardı

 14. SALİYE DURMUŞ dedi ki:

  MERHABALAR.
  05.03.2019 DA 3585623 TAKİP NO BİR EKSİK BİLDİRİM DÜZELTME YAZISI DİLEKCESİ VERMİSTİK.DURUMUYLA İLGİLİ NERDEN BİLGİ ALABİLİRİZ.tlflara ulasılmıyor
  İYİ ÇALIŞMALAR

 15. kerim dedi ki:

  1996 yılı için askerlik borçlanması yatırırsam emekli olduğumda maaşa katkısı kaç tl olur

 16. Neslihan dedi ki:

  Öğrenciyim hastanelerde sigortam gözükmüyor

  1. Kubilay dedi ki:

   selam neslihan, bu durum benımde basıma gelmıstı 2. sınıftayken .
   okul bazen sgk ya senın bıldırımını yapmamıs olabılıyor, kendın gıdıp ogrencı belgenı ıslettırmen gerekıyor.
   gerçi sorununu muhtemelen cozmussundur ama belkı bırılerıne yararı olur.

 17. nezir aykut dedi ki:

  merhba vergi indiriminden faydalanıyorum 27.02 2008 sigorta girişim 3913 prim gün sayım var askerlik borçlanmamı yaparsam ne zaman emekli olurum yapmazsam ne zaman emekli olurum

 18. uğur dedi ki:

  dahili numaralarınız operatör hiçbir telefon açılmıyor. Saygınlığını ve işlevini yitirmiş bir kurum. ayıp yazıklar olsun size.

 19. cahida BURSA dedi ki:

  10930601314 tc.nolu eşim aydın bursa 13/04/2018tarihinde vefat etti
  o aykı maaşı Halkbank unkapanı şb yatmış fakat bu paradan benim
  haberin yoktu.taki 19/12/2018maaşımdan kesinti olunca bilğim oldu
  Halk bankası 21/12/2018 tarihinde sgk kurumuna 133672tl iade yaptı
  bu konuda gereğinin yapılmasını arz ederim
  saygılarımla
  cahide BURSA
  0507 4827590

  .

 20. ismaill dedi ki:

  abi telefonlara cevap vermiyolar ya yattıkları yerden para alıyor ibneler

  1. Burak akay dedi ki:

   Operatòr devamli mesgul.neden.nasil hizmet bu????

 21. zeynel dedi ki:

  metin coşkun şifresi aktif hale getirirmişiz bizim müracatımız sizde kayıtlı

 22. zeynel dedi ki:

  telafonlarızı açarmısınız

 23. maşallah dedi ki:

  güngören hangi sgk ya bağlı acaba

 24. ZAFER dedi ki:

  MERHABA
  1.İŞVEREN SERVİSİN DAHİLİSİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM.

 25. Mehmet Aktay dedi ki:

  Stahyer aliyomusunuz

 26. MEHMET ŞAHİN dedi ki:

  ESENLER SGM Mİ ARIZALI ? TELEFONLARI MI ? ARIZALI ARKADAŞLAR BİLEMEDİM.. İNSAN TELEFONU HİÇ AÇMAZ MI AYIP YAA

 27. TURABİ KÖSE dedi ki:

  ESENLER SGK MÜDÜRLÜĞÜ HANGİ SAYMANLIĞA BAĞLI ACABA

 28. ebru dedi ki:

  hangi bölgelere bakılıyor esenlerde?Güngören var mı acaba?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Güngören, Bağcılar sigortaya bağlı çalışmaktadır.

 29. deniz karataş dedi ki:

  sigorta dosyamız bağcılar sgk müdürlüğünden esenler sgk müdürlüğüne aktarılmasına rağmen bilgisayar kayıtları halen bağcılar sigorta müdürlüğnde görünmekte olup esenler sgk müdürlüğünde hiç bir işlem yapamıyorum.
  bilgisayar aktarma işlemi ne zaman yapılacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kurum iletişim bilgilerinden Esenler SGM ye ulaşark bilgi alabilirsiniz. Sistemleri giriş yetkimiz bulunmamaktadır.

 30. Bayram dedi ki:

  1991 ve 1992 yıllarında orman işletme müdürlüğünde mühendis olarak çalıştım ama sigortam yapılmadı emekliliğime 6 ay var sigortasız çalıştığım günleri nasıl saydırırım

 31. Ali yalcin dedi ki:

  Calismis oldum firmayi sikayette bulundum ama tum kimlik bilgilerim gizli kamasini istiyorum ne yapmaliyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kurum bilgileriniz gizli tutar. Ancak ülkemizde tanıdıkla iş görüldüğünü unutmayın.

 32. ali dedi ki:

  merhaba bi ihbarda bulunmak istiyorum çalı tekstil yakup çalmaşur esenler vergi dairesi vd 2270392194 bu firma sahtedir 80 100 kişinin sigortasını ödüyolar dışardan hepsi firmayı sigortaya borçlandırıyolar piyasayada laylon fatura kesiyolar gerekenin yapılmasını rica ederim saygılar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Konu ile ilgili şikayetlerinizi vergi için ALO 444 0 189 hattına SSK ile ilgili Alo 170 hatıına ihbar edebilirsiniz. Ya da bizzat vergi dairesine ve SGK merkezine şikayet edebilirsiniz. Hatta vergi dairesi keseceği cezadan belli oranda sizi ödüllendirecektir.

 33. Nursema Memişoğlu dedi ki:

  Doğum parasını ne zaman alabilirim?

 34. Adil dedi ki:

  Esenler ssk açık adresini istiyorum giyim kentte sizi bulamıyorum.teşekkür ederim

 35. Ramazan Karaca dedi ki:

  Kolay gelsin ben isteğe bağlı bağkur formu doldurup kurumunuza verdim onaylandimi bilmiyorum bana bilgi verilirmi sağlıktan nezaman yararlanirim teşekkürler

 36. KUBRA AKKAYA dedi ki:

  MERHABA,
  Babamın sigortası var ancak düzgün işlenmiyor annem hastanelere gittiği zaman sigortadan faydalanamıyorum ben kızıyım ve sigortalıyım benden yararlanabilirmi ? yararlana biliyorsa nasıl yapmalıyız ?
  iyi çalışmalar

 37. Emine dedi ki:

  Merhaba ben esimin Vefat etmesinden dolayı emekli maasi alıyorum çocuğun yok ikinci evliliğimi yaptığımda cegiz parasi alma hakkım varmı tsk ederim

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Yetim aylığı almıyorsanız çeyiz parası alamazsınız.

 38. Ahmet Demirel dedi ki:

  Merhaba ben yurtdışında yaşıyorum , emeklilik için yurtdışı borçlanma yapmak istiyorum gerekli evrakları hazırladım fakat nereye göndereceğimi bilmiyorum , Türkiye ikametim Esenler fakat nüfuscüzdanımda Bilecik– Bozüyük olarak gözüküyor , nereye göndermem gerektiğini yazarmısınız saygılarımla teşekkürler

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.