E-Devlet

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-Devlet Plaka Sorgulama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sizler için bu yazımızda da E-Devlet plaka sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğinizi kısa bir şekilde anlatacağız. Öncelikle bildiğimiz gibi devletin sorgulama işlemlerimizi kolayca yapabilmek, devlet dairelerinde sıra beklememek için başlattığı E-Devlet üzerinden birçok sorgulama işlemimizi yapabildiğimiz gibi E-Devlet plaka sorgulama işlemimizi de buradan rahatlıkla yapabiliriz.

Yeni bir araç almış olabilirsiniz ona ait haciz, rehin vb. durumu kontrol edebilir veya kendi aracınızın herhangi bir borcu var mı onu öğrenmek isteyebilirsiniz. Kısacası bir araca ait plaka numarasını girerek araç hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü sisteminde kayıtlı olan genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu anlattıklarımızı sadece bir E-Devlet şifresi ile yapabileceksiniz. E-Devlet plaka sorgulama için aşağıda yazdıklarımızı sırası ile uygulayınız.

  • İlk olarak size verilen linke tıklayınız ve ardından açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Önünüzde açılacak olan sayfada önce T.C. kimlik numaranızı ardından da E-Devlet şifrenizi doldurunuz ve giriş yapınız.
  • Açılan sistemde bir plaka girerek o plaka ile ilgili bilgilere ulaşmış ve E-Devlet plaka sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Plaka Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu