ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA
11.10.2013

E-Devlet Plaka Sorgulama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sizler için bu yazımızda da E-Devlet plaka sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğinizi kısa bir şekilde anlatacağız. Öncelikle bildiğimiz gibi devletin sorgulama işlemlerimizi kolayca yapabilmek, devlet dairelerinde sıra beklememek için başlattığı E-Devlet üzerinden birçok sorgulama işlemimizi yapabildiğimiz gibi E-Devlet plaka sorgulama işlemimizi de buradan rahatlıkla yapabiliriz.

Yeni bir araç almış olabilirsiniz ona ait haciz, rehin vb. durumu kontrol edebilir veya kendi aracınızın herhangi bir borcu var mı onu öğrenmek isteyebilirsiniz. Kısacası bir araca ait plaka numarasını girerek araç hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü sisteminde kayıtlı olan genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu anlattıklarımızı sadece bir E-Devlet şifresi ile yapabileceksiniz. E-Devlet plaka sorgulama için aşağıda yazdıklarımızı sırası ile uygulayınız.

  • İlk olarak size verilen linke tıklayınız ve ardından açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Önünüzde açılacak olan sayfada önce T.C. kimlik numaranızı ardından da E-Devlet şifrenizi doldurunuz ve giriş yapınız.
  • Açılan sistemde bir plaka girerek o plaka ile ilgili bilgilere ulaşmış ve E-Devlet plaka sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Plaka Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!!

Yorumlar

  1. Aliekber dedi ki:

    16 KLY 61 HASAR KAYDI OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORUM