Emekli Sandığı

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama günümüzde internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur gibi önceden ayrı ayrı olan kurumlar günümüzde SGK adında birleşmişlerdir. Bu kurumlara ait olan tüm işlemleri online olarak halletmeniz mümkündür. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesinde  olan Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işlemlerini, sizden istenen bazı bilgiler sonunda gerçekleştirebileceksiniz.


Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işlemleri için sizden derece, kademe, makam, tazminat oranları gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz vermeniz işlemin gerçekleşmesi adına önemlidir.

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Hesaplaması İçin Yapılması Gerekenler

  • Derece ve kademe bölümlerinin ilgili alanlara işlenmesi gereklidir.
  • Eğer ek gösterge varsa o da bu alana işlenir.
  • Kişinin hizmet verdiği makama ait tazminat bilgisi girilmelidir.
  • Hizmet ayı ve hizmet yılı alanları da doğru bir şekilde, ne kadar süredir hizmet veriyorsanız o sürenin işlenmesi gerekir. Eğer 30 yıldan daha uzun süredir çalışıyorsanız  bu alana yinede 30 yıl yazmanız gereklidir.
  • Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama uygulamasında aylık alınan tarihten itibaren girilmesinden sonra unvan ve ek tazminat oranları gerekli alana işleyiniz ve hesapla butonuna basınız.

Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işleminizin sağlıklı bir sonuç vermesi için girdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve tam olması gerekir. Eğer gereken bilgileri doğru bir şekilde girdiyseniz alınacak olan ikramiye veya maaşı öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ !

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu