Haberler

Depremzedeler İçin Rekor Bağış Rakamına Ulaşıldı! Tam 115,1 Milyar Lira Bağış Toplandı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çok sayıda ilde büyük can kayıplarına neden olan deprem felaketi sonrasında geçtiğimiz akşam yapılan bağış yayınında tam 115,1 milyar lira yardım toplandı. 11 ili etkileyen ve çok sayıda can ve mal kaybına neden olan deprem sonrasında bölgede yaraların sarılması için tüm Türkiye seferber oldu.

Tüm televizyon kanallarının ortak canlı yayınında toplanan yardım miktarı 115,1 milyar lira seviyesine ulaşırken 9 milyonun üzerinde de SMS gönderildiği aktarılıyor. Yurt içinden ve yurt dışından gelen çok sayıda yardımlar ile deprem bölgesindeki yaraların daha hızlı sarılması sağlanacak.

ORTAK YAYIND 115,1 MİLYAR LİRA BAĞIŞ TOPLANDI!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında TRT, ATV, Fox, Kanal D, Kanal 7, Show TV, Star TV, TV 8 başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışında 213 televizyon kanalı ve 562 radyoda ortak canlı yayın yapıldı.

İş, sanat, siyaset ve spor dünyasından çok sayıda kişinin katıldığı programda ünlü isimler yardım topladılar. Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen bağışlar sayesinde toplamda 115,1 milyar lira bağış toplandı. Toplanan bu bağışların sadece deprem felaketi için kullanılacağı aktarıldı.

9 MİLYON ADETTEN FAZLA SMS GÖNDERİLDİ!

Ortak canlı yayında ayrıca AFAD ve Türk Kızılay için SMS ile de bağış kabul edildi. 50 TL olan SMS bedeli kapsamında toplamda 9 milyon 10 bin adet SMS gönderildiği aktarıldı. Büyük bağış gecesinde özellikle iş dünyasından ünlü isimlerin yaptıkları bağışlar ise dikkat çekti.

TÜRKİYE TEK YÜREK KAMPANYASINA BAĞIŞ YAĞDI!

Yurt içinde ve yurt dışında birçok kesimden Türkiye Tek Yürek kampanyasına adeta yardım yağdı. Bu kapsamda kimin ne kadar bağışta bulunduğu ise merak ediliyor. Türkiye Tek Yürek kampanyasına destekte bulunan en yüksek bağışlardan bazıları ise şöyle:

  • Vakıfbank 12 milyar TL
  • Ziraat Bankası 20 milyar TL
  • Halkbank 7 milyar TL
  • Zrve Holding, Tukuvaz Medya Grubu adına 700 milyon TL
  • Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik 2 milyar TL
  • Borsa İstanbul 2 milyar TL
  • Türk Telekom 2 milyar TL
Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir