Haberler

AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Açıköğretim Sistemi lise eğitiminden sonra örgün ya da ikinci öğretim olarak okumak istemeyen öğrencilerin başvurduğu bir yöntemdir. Gerek derslerin uzaktan olması gerekse sınavlar zamanındaki kolaylık açısından öğrenciler tarafından açıköğretim sistemi oldukça tercih edilmektedir ve gün geçtikçe öğrenci sayısı hızla artmaktadır. Yaklaşık 1 milyon 400 bin öğrenci Açıköğretim sistemiyle yükseköğrenim sağlayan Açıköğretim Fakültesi 17 lisans ve 34 önlisans programıyla her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilere eğitim sağlamaktadır.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemi AÖF Kayıt Yenileme işlemleri kayıt yenileme, ders ekle-sil işlemi ve kayıt yenileme bedelinin ödenmesiyle gerçekleşmiştir.

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başladı ve 7 Ekim 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erdi. Kayıt yenileme sırasında mazeretli olanlar ise 7 Ekim 2016 tarihinde kayıtlarını yeniletme imkânı buldular. Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar alacakları dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir.

Açıköğretim Fakültesi’nde Ders Ekleme ve Çıkarma İşlemleri

Açıköğretim Fakültesi’nde kayıt yenileme sırasında yapılacak olan Ders ekleme ve silme işlemleri ise aşağıda vermiş olduğumuz adresten Ders Ekle – Sil Otomasyonu bölümünden yapılmaktadır ve öğrencilerin sorun yaşamamaları için harç ödemesini yapmadan önce dönem içerisinde almak istedikleri dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir. AÖF kayıt yenileme işlemleri de bu sayfadan gerçekleştirilebilir.

Ayrıca AÖF kayıt yenileme hakkında öğrenmek istediklerinizi resmi internet sitesindeki Kayıt Yenileme Kılavuzunu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

2016 – 2017 Sınav Takvimi

Güz Dönemi Ara Sınavı: 26 – 27 Kasım 2016
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 14 – 15 Ocak 2017
Bahar Dönemi Ara Sınavı: 15 – 16 Nisan 2017
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 27 – 28 Mayıs 2017
2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı: 15 Temmuz 2017

AÖF Ders Ekleme-Çıkarma İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Kayıt Yenileme Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ!

Açıköğretim Fakültesi Kayıt Yenileme Ücretleri ve Yatırıldığı Bankalar

AÖF Kayıt Yenileme’de bilgilerin yenilenmesinin yanı sıra Açıköğretim Fakültesi’nde kayıt yenileme işlemleri sırasında ödenecek harç ücretlerinin ödenmesi için, aşağıda yazılan dört yöntem dışında posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılması kabul edilmemektedir.

Vakıfbank

Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numarası ile kayıt yaptıracağınız kayıt türü – program belirterek AÖF kayıt yenileme kapsamında ya da yeni kayıt olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı İle Ödeme

Vakıfbank’ta İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank’ın internet sitesi üzerinden harç paranızı yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet Bankacılığı kısmından gerekli adımları izleyerek sınav ödemeleri ve harç işlemleri sırasıyla ödeme yapılabilir. Çıkan ekranda ödeme yaptıktan sonra onaylayıp dekontu kaydedebilirsiniz.

Vakıfbank ATM’leri Üzerinden Ödeme

Kartsız Ödeme

Vakıfbank ATM’lerinden de harç ödemesi yapabilirsiniz. Harç ödeme sırasında Açıköğretim Fakültesi kodunuzu ve TC kimlik numaranıza ihtiyacınız olacaktır.

Kartla Ödeme

Aynı banka üzerinden AÖF kayıt yenilemek ya da yeni kayıt için vereceğinin harcınızı kartla ödemeniz de mümkün. Kartınızla ATM’de gerekli işlemleri yaptıktan sonra Açıköğretim Fakültesi kodunuzu yazıp parayı yatırdıktan sonra harç yatırma makbuzunuzu alıp saklayabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Ödeme

Vakıfbank İnternet müşterisi olanlar 444 0 724 Vakıfbank Telefon Bankacılığı’nı arayarak sırası ile Bankacılık Hizmetleri’ni, 12 haneli Vakıfbank müşteri numarasını, 8 haneli İnternet şifresini tuşlayıp, müşteri temsilcisine bağlanarak ödemenizi yapabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir