Personel İlanları

Adalet Bakanlığı 18 Bin 305 Personel Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı’ndan gelen açıklama personel alımı ile alakalı soruları beraberinde getirdi. Bakan Bozdağ, Personel Genel Müdürlüğü, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere toplam 18 bin 305 personel alınacağını bildirdi.

Bu gelişmeyle birlikte alım yapılacak kadrolar ve hangi branşlarda alım yapılacağı merak konusu oldu. Başvuru yapmak isteyen adayların kafasında Adalet Bakanlığı 18 bin 305 bin personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor, şartları neler, kadro branş dağılımı nasıl soruları oluştu. Haberimizin devamından tüm bu detaylara ulaşabilir, gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Adalet Bakanı Bozdağ’ın Açıklamalarının Detayları

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bakanlık için 18 bin 305 yeni personel alımı yapılacağını açıkladı. Bu personel alımına ilişkin ilanların ilerleyen günlerde yayımlanacağını bildiren Bozdağ, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve ardından Ankara’daki Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Merkezi’ne yerleştirilen depremzedelerle iftar yaptı.

İftarda konuşma yapan Bozdağ, deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi ve deprem bölgelerinde 6 Şubat’tan itibaren adli sürelerin durdurulduğunu anımsattı. Bozdağ konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bazı adliyelerimiz deprem öncesi döneme dönecekler, süre uzatımı yapmayacağız. Bun adliyeler Diyarbakır, Adana, Kilis, Osmaniye, Nurdağı ve İslahiye hariç Gaziantep merkez ve ilçeleri olmak üzere bu adliyelerde uzatmaya gitmeyeceğiz. Diğer illerde de ilçe bazlı değerlendirme yapacağız. Örneğin Hatay’ın merkezini uzatacağız ancak ilçelerinin bir kısmını uzatırken bir kısmı devam edecek. Malatya merkez, Kahramanmaraş merkez, Adıyaman merkezde süreleri uzatacağız, ilçeleri özel olarak değerlendireceğiz. Bazı ilçelerde süreler uzamayacaktır.”

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Şartları Nedir? Kadro Dağılımı Nasıl Olacak?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri, şartları, kadro branş dağılımı ile ilgili ayrıntılar henüz belli değil. Konu ile ilgili açıklama geldiğinde sitemizde bu konulara yer verilecektir. Ancak yapılan açıklama doğrultusunda:

  • Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229
  • Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376
  • İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı yapılacağını söylemek mümkündür.

Bu kadroların dağılımı, başvuru tarihleri ve şartları Bakanlık tarafından ilerleyen günlerde ilan edilecektir.

Adalet Bakanlığı 18 Bin 305 Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bakan yaptığı konuşmasında, Adalet Bakanlığı’nın yeni personel alımı yapacağını şu sözlerle ifade etti:

“Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruz. Yakında bunların mesleklerine göre dağılımı, müracaat tarihleri ve şartları Bakanlığımız tarafından ilan edilecektir.”

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir