ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2023 TOKİ İstanbul, Başakşehir, Tuzla, Esenler Çatalca, Silivri ve Arnavutköy Kura Çekim Tarihi

2023 TOKİ İstanbul, Başakşehir, Tuzla, Esenler Çatalca, Silivri ve Arnavutköy Kura Çekim Tarihi
04.03.2023

TOKİ İstanbul kura tarihi pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde yürütülen proje için geri sayım sürüyor.

Başakşehir, Tuzla, Esenler, Çatalca, Silivri, Arnavutköy ilçeleri için kura çekilişi araştırması yapılıyor. TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmak isteyenler yaptıkları başvuruların ardından başvuru sonuçlarını ve başvurularının kabul edilip edilmediğini sorguluyor. 2023 TOKİ İstanbul kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu soru ve çok daha fazlası haberimizin devamında yer alıyor.

2023 TOKİ Kura Çekimi Ne Zaman?

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan açıklamaya doğrultusunda İlk Evim İlk İş Yerim adlı 250 bin sosyal konut hak sahibi belirleme kurası, ikinci bir açıklamaya dek ertelendi. İstanbul ve kalan diğer iller için kura çekilişlerinin ne zaman yapılacağı yönünde henüz herhangi bir bilgi yok.

2023 TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

TOKİ kura çekilişi canlı yayın ardından belli olan isim listesi e devlet üzerinden öğrenilebilir. Aynı zamanda TOKİ tarafından yayınlanan listeden isim aranarak da TOKİ kura sonuçlarını öğrenmek mümkündür.

TOKİ İstanbul Konut Başvurusu Kabul Edilmeyenlerine Dikkatine!

TOKİ, resmi internet adresi üzerinden İstanbul konut başvurusu kabul edilmeyenlerin isim listesini yayınladı.

Bu liste ile birlikte Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca ve Silivri ilçelerinde inşa edilecek konutlar için başvurusu kabul edilmeyenler başvurularının kabul edilmediğini öğrenebilecek.

İstanbul Toki Sosyal Konut Başvurusu Kabul Edilen Kişiler Açıklandı

İstanbul’un Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçelerinde inşa edilecek TOKİ konutları için şehit ve gazi, emekli, engelli, genç ve diğer kategorilerde başvurusu kabul edilenler belli oldu. Aynı zamanda Çatalca ve Silivri ilçelerinde yapılacak konutlar için başvurusu kabul edilenler ve edilmeyenler de açıklandı. Başvuruları olumlu değerlendirilen kişiler, TOKİ tarafından belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecek İstanbul konut kurasına katılmaya hak kazandı.

TOKİ Kuralarında Erteleme Yapıldı

250 bin sosyal konut projesi TOKİ kura çekilişleri ertelendi. 7-14 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ kura çekilişlerinin ülkemizde gerçekleşen ve 10 ili etkileyen deprem felaketi nedeniyle ertelendiği açıklandı. Kasım ayında başlayan TOKİ kuralarının Mart ayına dek sürmesi bekleniyor.

ARNAVUTKÖY, BAŞAKŞEHİR, ESENLER KURAYA HAK KAZANANLAR

BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN İSİM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ŞEHİT VE GAZİ BAŞVURULARI

BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ENGELLİ BAŞVURULARI

BAŞVURUSU KABUL EDİLEN EMEKLİ BAŞVURULARI

BAŞVURUSU KABUL EDİLEN GENÇ BAŞVURULARI

BAŞVURUSU KABUL EDİLEN DİĞER BAŞVURULAR

ÇATALCA VE SİLİVRİ KURAYA HAK KAZANANLAR

ÇATALCA TOKİ İSTANBUL KONUT BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN LİSTESİ

SİLİVRİ TOKİ İSTANBUL KONUT BAŞVURUSU KABUL EDİLERİN LİSTESİ

TOKİ KURA SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

  1. Murat Taş dedi ki:

    İstanbul Kartal