Sorgulamalar

TEDAVİ BİLGİLERİ SORGULAMA

Devletin sunduğu hizmetlerden biri de E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız işlemleri online bir biçimde yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapacağınız birçok işlemde E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız yeterli olacaktır.

Biz size bu yazımızda E-Devlet üzerinden yapabileceğiniz tedavi bilgileri sorgulamayı anlatacağız. Tedavi bilgileri sorgulama sayesinde olduğunuz tedavinin tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Peki bu sorgulamayı nasıl yapacaksınız?

Tedavi Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok işleminiz için gerekli olan E-Devlet şifresi bu işleminiz için de gereklidir. Eğer bir şifreye sahip değilseniz herhangi bir PTT şubesine giderek başvuruda bulununuz. Başvuru sırasında sizden nüfus cüzdanınız istenecektir. Bu nedenle nüfus cüzdanınızla gitmeyi unutmayınız. Başvurudan sonra şifre için sizden istenecek olan 2 TL’yi de ödeyip şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri adım adım yapınız.

  1. Yazımızın sonunda tedavi bilgileri sorgulamanız için size verdiğimiz linke tıklayınız.
  2. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  3. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip sisteme giriş yapınız.
  4. Karşınıza gelen sayfada tedavi bilgileri sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Tedavi Bilgileri Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu