Personel İlanları

Taşkömürü Kurumuna Memur Alımı Başladı! Kuruma Alım Yapılacak Memur Detayları

taskomuru memur alimi basladi

Türkiye Taşkömürü Kurumu memur alımlarına başladı. Kısa süre önce yayımlanan ilana göre Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) bünyesinde birçok farklı birimde istihdam edilmek üzere memur alımı yapılacağı duyuruldu. Memur alımı için belirlenen şartların taşınması halinde adayların başvurularını yapmaları mümkündür.

2021 ve 2022 yılı KPSS ilgili puan türüne göre yapılacak personel alımlarına ilişkin detaylar belli oldu. Zonguldak ilinde görevlendirilecek kişiler alım yapılacak her bir kadro için belirlenen genel ve özel şartları karşılamaları gerekmektedir.

MEMUR ALIMI HANGİ KADROLADA YAPILACAK?

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde Teftiş Kurulu Başkanlığında Zonguldak ilinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılması hedefleniyor. Bu kapsamda yapılacak memur alımlarına yönelik adayların her bir kadro için belirlenen şartları sağlamaları gerekmektedir.

Yapılacak sınav ile 8. derecen 2 idari, 2 teknik (maden mühendisi ve elektrik mühendisi) olmak üzere 4 müfettiş yardımcısı alımı yapılması hedefleniyor. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar son başvuru tarihine kadar başvurularını iletebilecekler.

TTK MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TTK memur alım ilanına başvuru yapacak adayların bazı genel şartları sağlamaları ve başvuru yapacakları kadro için belirlenen eğitim şartlarını ve diğer özel nitelikleri karşılamaları gerekmektedir. Bu kapsamda adaylarda aranacak bazı genel şartlar şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ilgili maddesindeki şartları taşımak.
  • Kamu haklarından mahrum olmamak.
  • Görevini yapmaya engel bir sağlık sorunun olmaması.
  • Yapılacak güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu yanıt almak.
  • Herhangi bir suç hükümlülüğünün olmaması.
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.
  • 35 yaşından gün almamış olmak.
  • 2021 veya 2022 KPSS’den P1 puan türünden en az 80 puan almış olmak.
  • En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya İlgili Mühendislik bölümlerinden mezun olmak.

BAŞVURU TARİHLERİ VE BAŞVURU ŞEKLİ

20 Şubat 2023 tarihinde başlayan TTK memur alımı başvuruları 3 Mart 2023 tarihinde sona erecek. Adayların başvurularını sadece e-Devlet üzerinden elektronik ortamdan yapmaları gerekmektedir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir