Memur Haberleri

Sözleşme Şartlı Sağlık Personeli Alım Durumu

Personel alımı, yeni mezun ya da işsiz olan devlet memuru adaylarının beklediği en mutluluk verici haberdir. İster kadrolu olsun ister sözleşmeli herkes büyük bir ümitle bu mutlu haberi beklemektedir. Sağlık memuru olmak isteyenlerin beklediği bu müjdeli haber sonunda geldi. Sağlık Bakanlığı 2017 atama takvimi içerisinde sözleşme şartlı sağlık personeli alacağını duyurmuştur.

Tam 12.500 Aday Sözleşme Şartı ile Alınacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı 2017 ne zaman olacak, diye bekleyenlerin büyük bekleyişini sona erdirecek haber sonunda geldi. 7 Haziran 2017 tarihi ile 13 Haziran 2017 tarihleri arasında başvuruda bulunacak ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu sağlık personeli adaylarının ÖSYM tarafından merkezi sistem ile ataması yapılacaktır. 13 Haziran tarihinde sona erecek olan başvuruların, bu tarihe kadar yapılması gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayların ÖSYM’ nin resmi web sitesi üzerinden aday işlemleri sistemine giriş yapması ve 13 Haziran 2017 tarihi saat 23.59’ a kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvuruyu tamamlamadan önce 15 TL’ lik başvuru ücretinin bankaya kredi kartı ya da banka kartı yardımı ile yatırılmış olması gerekmektedir. Ücret yatırıldıktan sonra başvuru tamamlanabiliyor.

Önemli bir detayı atlamamak gerekmektedir. Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyenler, 7 Haziran 2017 tarihinin öncesinde Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığı’ na şahsen başvuru yapmalıdırlar. Ancak daha önceden başvuruda bulunmuş ve başvuru bilgileri alınmış kişilerin tekrar başvurmasına gerek yoktur. Bu pozisyonlar dışında kalan kişilerin, şahsen başvuru yapmasına gerek kalmadan başvurularını normal olarak tamamlamaları yeterli olacaktır.

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak, sorusunun son durağı olan başvuru işlemi için Tercih Kılavuzu ÖSYM’ nin resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Bu tercih kılavuzundan, istedikleri tercihleri yapacak olan adaylar için, bundan sonraki aşama ise daha heyecan verici olmaktadır. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumları’ na yerleştirilmek üzere heyecanla bekleyen adaylara yerleştirme sonuçları yine ÖSYM’ nin resmi sitesinden duyurulacaktır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir