emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

MHRS Bartın Devlet Hastanesi Randevu Alma

MHRS Bartın Devlet Hastanesi Randevu Alma

MHRS sisteminden Bartın Devlet Hastanesi’ne randevu almak için sisteme kaydolmanız gerekmektedir. Kayıt işlemi için sadece kimlik bilgilerinizi bir kez girmeniz yeterli olacaktır. Kimlik bilgilerinizin girişi, geniş çaplı bilgilendirme çerçevesinde yapılacaktır. Bu kapsamda aileniz sıra numaranızda kimliğinizin veriliş tarihine kadar pek çok bilgi size sorulacaktır. Ekrandaki bilgilendirme boşluklarını doldurarak kendinize şifre alabilirsiniz. şifre belirleme ekranında kendi şifrenizi belirledikten sonra sayfada yenileme yapmanız ve şifre girişinde bulunmanız gerekmektedir. Bu şekilde Bartın Devlet Hastanesi randevu işlemlerine erişebilirsiniz.

Şehir Seçimi İle Bartın Devlet Hastanesi Randevu İşlemleri Yapmak

Bartın Devlet Hastanesi’nden randevu alımı sırasında şehir seçimi, yapılacak ilk iştir. Mhrs ekranına girdiğinizde ilk olarak karşınıza bir Türkiye haritası çıkar. Buradan ya da haritanın yan kısmında bulunan il seçenekleri menüsünden Bartın’ı bulmanız gerekmektedir. bulduktan sonra hangi bölümden randevu almak istediğinizi aşağıdaki tablodan seçmelisiniz. Tabloda bulunan seçeneklerde hastanede var olan tüm bölümleri bulabilirsiniz. Ardından sayfanın yan kısmında bulunan bölümde hastanenin telefon numarasını ve açık adresini göreceksiniz. Buranın hemen altında Randevu Al seçeneği görülecektir. Bu kırmızı butona tıklayarak randevu alımını başlatabilirsiniz.

Bartın Devlet Hastanesi Randevu İşlemlerinde Doktor Seçimi

Bartın Devlet Hastanesi’nden randevu alırken doktor seçmek için öncelikle giriş işlemlerini yapmak gerekmektedir. Randevu Al butonuna tıklamadan önce sistem sizden şifre istemez. Ancak butona tıklamanız ardından şifre ve T.C. kimlik numaranızla sistem girişini yapmanız gerekecektir. Sonrasında ekrana yine il ve hastane seçme seçenekleri gelir. Buradan, şimdiye kadarki işlemlerinizi tekrar etmeniz gerekmektedir. Önce şehir, sonra hastane seçerek işlemlerinizi sürdürmelisiniz. Sonrasında yapmanız gereken, hastanenin hangi bölümüne randevu almak istediğinizi seçmek olmalıdır. Karşınıza çıkacak tabloda belirtilen semt, poliklinik, doktor seçimlerinizi yapmanız gerekir. Poliklinik ve semt kısmı, seçeceğiniz bölüm ile doğru orantılı olarak şekillenir. Bu şekilde Bartın Devlet Hastanesi randevu alma işleminde doktor seçimine kadar gelmiş olursunuz. Doktor seçiminde ise istediğiniz doktoru, isminin üzerine tıklayarak seçebilirsiniz.

Bartın Devlet Hastanesi Muayene Saati Seçimi

Bartın Devlet Hastanesi’nden muayene saati belirlemek için öncelikle sistem üzerinde doktor seçimi yapmanız gerekmektedir. Doktor seçimi sırasında doktorların cinsiyetlerini yanlarında bulunan temsili resimlerden, bölümlerini ise (bölüm seçimi yapmamışsanız) isimlerinin yanında bulunan parantez içlerinden görebilirsiniz. Burada doktor seçmek için, doktorun isminin bulunduğu bölüme tıklamanız yeterli olacaktır. seçiminizi yaptıktan sonra sağ kısımda doktorun boş muayene saatlerini görebilirsiniz. Boş saatler yeşil renkle işaretlenmiştir. İstediğiniz muayene saatinin üzerine tıklamanız halinde muayene saatiniz ayarlanmış olur. Her doktor için muayene süresi 10 dakika için belirlenmiştir. Doktor isimlerinin üzerine tıkladığınızda çıkan ilk muayene saatleri, doktorun müsait olduğu güne ait olacaktır. yani açılacak muayene tarihi, randevu alındığı tarihin yakınlarında olmayabilir.

Bartın Devlet Hastanesi Randevu İşlemlerinin SMS Olarak Alınması

Bartın Devlet Hastanesi’nden alınacak randevu bilgilerinin SMS ile hastaya ulaştırılması için kayıtlı cep telefonu numarasının güncel olması gerekmektedir. güncel numara ile SMS bilgilendirmeleri, onay işleminden sonra yapılacaktır. Onay işlemi, kişilerin randevu saatini seçtikten sonra alt kısımda bulunan Randevu Al seçeneğine tıklamaları ile gerçekleşecektir. Bu şekilde alınacak randevunun son basamağında, ekranda alınan randevunun özeti şeklinde olduğu belirtilen bir form görülecektir. Formun alt kısmında bulunan Onayla butonuna  tıklayarak randevunuzu oluşturmuş olursunuz. Bu şekilde yapacağınız onaylamada, sistem size mesaj yollanmasını isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu soruya Evet yanıtını vermeniz halinde kayıtlı cep telefonunuza Bartın Devlet Hastanesi randevu alma işlemleriniz SMS olarak iletilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.