MHRS Aydın

MHRS Aydın Nazilli Devlet Hastanesi Randevu Alma

Aydın Devlet Hastanesi’nden randevu alma işlemleri için MHRS sisteminden kayıt işlemlerini yaptırmak gerekmektedir. Kayıt işlemleri için MHRS internet sitesine giriş yaptıktan sonra Kaydol seçeneğine tıklanması gerekmektedir. Buraya tıkladıktan sonra ekranda doldurmanız gereken bir form görülecektir. Formun üzerinde bulunan boşlukları kimlik bilgileriniz doğrultusunda doldurmanız istenir. Bu kapsamda nüfusa kayıtlı olduğunuz il, doğum yeriniz ve doğum tarihiniz gibi pek çok ayrıntılı soru ile muhatap olursunuz. Bunun yanı sıra Aydın Nazilli Devlet Hastanesi randevu alma işlemi sırasında bu işlem ile belirlediğiniz şifre, size MHRS girişinizde yardımcı olacaktır. Belirlediğiniz şifre ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yaparak işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Şehir Seçmek

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi randevusunda şehir seçimi ekran ilk açıldığında yapılmalıdır. Bu kapsamda ekrana gelecek Türkiye haritasında Aydın bulunarak üzerine tıklanmalıdır. Haritadan bulunamaması durumunda yan kısımda bulunan seçenekler de kullanılabilir. Bu kapsamda şehir seçiminin ardından, hastane seçimi yapılmalıdır. Hastane seçimi, açılacak ekranda bulunan sıralamalar içerisinden yapılmalıdır. Burada seçim yapılırken hastane isminin ardından, hastane polikliniklerinden dilediğinizi seçebilir, bölüm ve doktor seçimi yapabilirsiniz. Seçeceğiniz bölüm, hastanede bulunan seçenekler arasında olmalıdır. Bölümü seçmenizin ardından, bölüm doktorlarını sıralanmış halde görebilirsiniz.

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Doktor Seçmek

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi doktorları arasından tercih yapmak için yapmanız gereken, seçenekler arasından uygun bölüm ve poliklinikte görev alan doktorları görmektir. Bu kapsamda doktor seçimi yaparken, doktorların isimlerinin yanında bulunan simgeler, doktorun kadın mı erkek mi olduğunu göstermektedir. Bu seçimleri yaparken eğer hastane bölümü ve alanı seçmemişseniz, doktorların isimlerinin yanında bölümlerini de görebileceksiniz. Bu bölümler kapsamında doktorun isminin üzerine tıklayarak seçiminizi yapabilirsiniz. Seçeceğiniz doktorun muayene saatlerinin boş olduğu günler, ekranın yanında açılacak tabloda görülebilecektir. Tabloda bulunan saatleri dikkate alarak muayene saatinizi seçebilirsiniz.

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Saat Seçmek

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi muayene saati belirleme işlemi, doktorun müsait olduğu saatlerin yeşil ile yazılması sonucu yapılır. Doktor ismine tıklamanızın ardından ekranın yanında açılan tabloda, doktorun boş olan muayene saatleri görülebilmektedir. İstenen muayene saatinin dolu olması halinde fare ile saatin üzerine tıkladığınızda küçük bir Dolu yazısı ile karşılaşırsınız. Bu durumda yeşil renkle yazılmış saatlerden birini seçmeniz gerekmektedir. Aydın Nazilli Devlet Hastanesi randevu işleminin bu basamağında saatinizin üzerine iki kez tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayede belirtilen saati kendiniz için ayırtmış olursunuz. Böylelikle randevunuz oluşturulur. Bu aşamadan sonra ekrana gelecek onay formunda randevunuzun son halini görebilirsiniz. Onay formunun alt kısmında yer alan Randevu Al seçeneği ile randevunuzu resmi olarak oluşturmuş olursunuz. Belirtilen randevu özetinde hata olması durumunda, geri dönerek adımlarınızı tekrar edebilirsiniz.

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi Randevu İşlemi Sonucunu SMS Almak

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi randevusunu SMS ile almak için sisteme tanımlı cep telefonunuzun güncel olması gerekmektedir. sisteme kayıtlı numaranın güncel olmaması durumunda SMS gelmeyecektir. Bu bağlamda kayıt sırasında verdiğiniz numarayı belirli aralıklarla güncellemeniz gerekmektedir. Sadece SMS değil, e- posta olarak da bilgilendirme almak için sisteme e- posta adresinizi tanımlamanız yeterlidir. Bu kapsamda alacağınız SMS ve e- mail için bir onay mesajı randevu ekranına gelecektir. Randevu ekranındaki mesaj, randevunuzun SMS ile size gönderilmesini istiyor musunuz, şeklinde olacaktır. bu mesaja Evet seçeneğini işaretleyerek Aydın Nazilli Devlet Hastanesi randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir