ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

MHRS Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi Randevu Alma

MHRS Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi Randevu Alma

Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi randevu işlemleri için yapmanız gereken, MHRS sistemine kayıt oluşturmak olmalıdır. Daha önce bu sistemi kullanmamışsanız, sistem ilk girişte sizi tanımayacaktır. Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek Kaydol seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. eğer daha önce kaydınız varsa, ancak şifrenizi unutmuşsanız, şifremi unuttum butonunu kullanabilirsiniz. Bunun haricinde yapmanız gereken, seçeneklerden Kaydol kısmına tıklamak olmalıdır. Buraya tıkladığınızda karşınıza bir form gelecektir. Formu kimlik bilgilerinizle doldurmanız gerekmektedir. bu kapsamda detaylı kimlik bilgileriniz istenecektir. Bilgilerinizi girdikten sonra yapmanız gereken, Onayla tuşuna basmak olmalıdır. Sonrasında ekranda şifre alma kısmını göreceksiniz. Şifre alma seçenekleri, kendinize uygun bir şifre belirleyerek o şifre ile sisteme giriş yapmanızı gerektirir. Bu şekilde belirlediğiniz şifre ile sistem girişlerinizi yapabilir, T.C. kimlik numaranızı da kullanarak Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi randevu işlemine geçebilirsiniz.

Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Şehir Seçmek

Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi şehir seçimi ile randevu işlemi yapmak için giriş işlemlerinin yapılmış olması gerekmektedir. Bu kapsamda yapmanız gereken, girişin ardından ekrana gelecek Türkiye haritasında size uygun şehir seçmek olmalıdır. Türkiye haritasında Aydın seçeneğini işaretlemenizin ardından hastane seçenekleri, tabloda görülecektir. Tabloda gördüğünüz hastanelerden Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi randevu işlemlerini seçerek işleminize devam edebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız işlemde semt, ilçe, poliklinik seçimleri de bulunmaktadır. Bu seçim türünde elde edeceğiniz sonuçlar, sizi doktor tercihlerine götürecektir.

Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Doktor Seçmek

Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi randevusunda doktor tercihi, hastane seçimlerinin ardından yapılmaktadır. Doktor seçimi yapılması  sırasında doktorların cinsiyetleri, isimlerinin üzerinde bulunan temsili resimlerle ifade edilmiştir. daha önce işaretlediğiniz kriterlere bağlı olarak şekillenecek doktor tercihleri, seçeceğiniz bölüme bağlı doktor seçeneklerinin ekrana gelmesi ile oluşturulur. Bu sayede seçtiğiniz bölümün hastanede bulunan doktorlarına bu şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca doktor tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Doktor isimlerinin üzerine tıkladığınızda yan kısımda randevu tarihleri ve saatleri görülebilmektedir. Bu saat ve tarihleri dikkate alarak işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz.

Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Saat Seçmek

Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi  randevusunda saat tercihi yapmak için doktor isminin üzerine tıklamanız gerekmektedir. Bu şekilde elde edeceğiniz tabloda doktorların müsait oldukları tarih ve saatler görülebilecektir. Boş saatler yeşil ile işaretlenirken, dolu olanlar mavi renkte yazılacaktır. Bu sayede hangi saatlerin boş olduğu anlaşılabilmektedir. Üst kısımda bulunan takvim simgesi sayesinde ileri tarihlerdeki randevular, müsait saatler ve diğer bilgiler kontrol edilebilmektedir. Bu sayede elde edeceğiniz randevu bilgileriniz hakkında tereddütte kalmanız halinde sonraki tarihlerin boş randevularını da görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz tarih ve saatte bulunan randevu saatinin üzerine tıklamanız, randevu alımını oluşturmanız için yeterlidir.

Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi Randevu İşlemi Sonucunu SMS Almak

Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi randevu bilgilerini SMS ile almak için sistemde kayıtlı cep telefonunuzun olması gerekmektedir. cep telefonuna ait bilgilerin güncel olması halinde yapılan MHRS işlemlerinin tamamı cep telefonuna otomatik olarak iletilmektedir. Bu kapsamda alacağınız SMS için, randevu saatini belirledikten sonra gelen onay sayfasını kabul etmeniz gerekmektedir. Ekrana gelecek onay sayfası üzerinde bulunan formda, randevuya ait tüm bilgiler görülebilecektir. Bu sayede randevu bilgilerinizin kaydolmasından önce son kez bilgileri kontrol ederek onay işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Onay formunda bulunan tüm bilgiler size SMS yoluyla ulaştırılır. Bu aşamadan sonra Aydın Kuşadası Devlet Hastanesi randevu alma işlemini tamamlamış olursunuz. İşlem sonrasında alacağınız e- posta ile randevu iptal etme işlemi de yapabilirsiniz.

Yorumlar

 1. alp murat uğur dedi ki:

  Kendi üyelik bilgilerimle girerek oğluma randevu alabilir miyim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml adresine giriş yaptıktan sonra üst sekmelerde ”YETKİLİ OLDUKLARIM” butonu var. Oraya tıklayarak çocuklarınız için de randevu alabilirsiniz.