ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

MHRS Antalya Alanya Devlet Hastanesi Randevu Alma

MHRS Antalya Alanya Devlet Hastanesi Randevu Alma

Alanya Devlet Hastanesi’nden randevu alma işlemi için yapmanız gereken MHRS sistemine giriş yapmak olmalıdır. Bu kapsamda sistem girişinde, size karşınıza çıkacak form yardımcı olacaktır. Antalya Alanya Devlet Hastanesi randevu işleminde yapmanız gereken, sistem kaydınızı kontrol etmektir. Daha önce MHRS sisteminden hastane randevusu yapmadıysanız, muhtemelen sistemde kaydınız olmayacaktır. İlk olarak kayıt yaptırmanız gerekir. Bunun için başlangıç ekranında yer alan seçenekler arasından Kaydol seçeneğini tıklamanız gerekir. Ardından ekranda kimlik bilgilerinizi detaylı bir şekilde girmeniz istenen bir form göreceksiniz. Bu formu doldurduktan sonra, şifre ekranından istediğiniz şifreyi belirleyerek sistem girişini yapabilirsiniz.

Antalya Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Şehir Seçmek

Antalya Devlet Hastanesi şehir seçimi ile randevu almak için öncelikle sisteme giriş yapmış olmak gereklidir. Kimlik numarası ve şifre ile yapılacak girişin ardından kişiler, ekranda bir Türkiye haritası görecektir. Harita üzerinde yer alan şehirlerden ya da ekranın yan kısmında bulunan seçenekler üzerinden Antalya seçilmelidir. Bu seçimden sonra ekranda hastanelerin listesi görülecektir. Belirtilen liste, Antalya’da bulunan hastanelerin alfabetik bir düzenle sıralanmış halidir. Liste içerisinden Antalya Devlet Hastanesi’ni seçerek işleminizi sürdürebilirsiniz.

Antalya Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Doktor Seçmek

Antalya Devlet Hastanesi doktorları arasında seçim yapmak için hastane seçimini yapmış olmanız gerekmektedir. Bu seçimin ardından yapılması gereken, semt ve poliklinik seçmek olmalıdır. Bunların seçimini yaptıktan sonra ekranda istediğiniz kriterlere uygun doktorların bir listesini göreceksiniz. bu listeye istinaden doktor seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer bölüm ve alan seçimi yapmamışsanız, doktorların isimlerinin yanında bölümlerini görebilirsiniz. Doktor seçimi sırasında, isimlerin yanında bulunan temsili resimler aracılığıyla doktorun kadın mı, erkek mi olduğunu da görebilirsiniz. Ayrıca doktor seçimlerinizi, tüm doktorların uygun muayene saatlerini ve boşluklarını dikkate alarak yapmanız için, doktor seçimleri tüm doktorlarda açık olarak verilmektedir. Bu kapsamda seçeceğiniz doktorun isminin üzerine tıklamanız, muayene saati seçim ekranının açılması için yeterli olacaktır. Antalya Devlet Hastanesi randevu işlemi, randevu saatini seçmenizin ardından son bulur.

Antalya Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Saat Seçmek

Antalya Devlet Hastanesi muayene saati seçme işlemi, doktor seçiminden hemen sonra olmaktadır. Doktor isminin hemen üzerine tıkladığınızda, tablonun yan kısmında doktorun ilk uygun iş günü ve gün içindeki çalışma saatlerinin doluluk oranları görülebilmektedir. Bu kapsamda mavi ile yazılmış saatler dolu, yeşil ile yazılanlar boştur. Yeşil bölümlerin üzerine tıklanması durumunda o saat, kişi tarafından rezerve edilmiş olur. Eğer bir önceki adımda herhangi bir semt ya da bölüm seçmemişseniz, hastanenin tüm doktorlarını liste halinde görebilir, doktorların isimlerinin yanında yazan bölümlerini okuyabilirsiniz. Bu sayede hastanenin  tüm doktorları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Saat seçimini doktor seçimi sonrasında yaptıktan sonra ekranda onay formu görürsünüz.

Antalya Devlet Hastanesi Randevu İşlemi Sonucunu SMS Almak

Antalya Devlet Hastanesi randevusunu SMS ile almak için onay formunun Onayla şeklinde doldurulması gerekmektedir. Onay formu, randevu özetini içermektedir. Bu kapsamda alınacak onay formu, hastane, muayene saati, doktor bilgileri gibi pek çok bilgiyi içerir. Formun onaylanmasından sonra ekranda ikinci bir uyarı görülecektir. Bu uyarıda randevu bilgilerinizin SMS ve  e- posta ile size aktarılması ile ilgili onayınız sorulmaktadır. Buna evet yanıtını vermeniz halinde randevunuz size belirtilen yollarla iletilir. Ancak bunun için sistemde kayıtlı cep telefonunun güncel olması gerekmektedir. Antalya Devlet Hastanesi randevu işlemi, gelen mesaj ile onaylanmış olur. Bunun yanında  mesaj, e-posta yolu ile de gönderilebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.