ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

MHRS Ankara Ulus Devlet Hastanesi Randevu Alma

MHRS Ankara Ulus Devlet Hastanesi Randevu Alma

Ankara Ulus Devlet Hastanesi’nden MHRS randevu almak için öncelikle MHRS sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu giriş için sayfaya girdiğinizde sayfa, ilk olarak hangi şehrin hastanelerinden randevu almak istediğinizi sorar. Buradan Ankara’yı işaretlemeniz gerekmektedir. Sonrasında ekranda Ankara’da bulunan hastanelerin listesini görürsünüz. Bu liste üzerinden belirtilen hastaneyi tıklamanız gerekmektedir. Ancak şimdiye kadar size şifre ya da bilgi sorulmamıştır. Bu aşamadan sonra şifre ekranı görünecektir. Bu ekranda eğer daha önce sisteme kayıt oluşturmamışsanız, sistemi kullanabilmek için kaydolmanız ve şifre belirlemeniz gerekecektir. Şifre belirleme işlemlerinde kimlik bilgileriniz kullanılır. Kimlik bilgileri ile yapacağınız şifre belirlemeler, sonrasında T.C. kimlik numarası ile birlikte yazılarak sisteme giriş yapmanızı sağlar. Bu giriş sayesinde Ankara Ulus Devlet Hastanesi randevu alma işlemini yapabilirsiniz.

Ankara Ulus Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Şehir Seçmek

Ankara Ulus Devlet Hastanesi randevusunu şehir seçimi ile yapmak için önce ekranda bulunan T.C. kimlik numarası ve şifre bölümünün doldurularak sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Bu girişin ardından ekranda bir Türkiye haritası ve haritanın yan kısmında şehir listesi görülecektir. Bu şehir listesi üzerinden Ankara’nın seçilmesi gerekmektedir. bu işlemin ardından ekrana gelecek formda Ankara’da bulunan tüm hastanelerin listesi görülecektir. Listeden ilgili hastaneyi seçerek işleme başlayabilirsiniz. Bu işlem sırasında hastane seçiminin hemen sonrasında semt, poliklinik, bölüm gibi seçimler yapılması istenecektir. İstediğiniz bölümü seçtikten sonra diğer seçenekleri fark etmez olarak işaretleyebilirsiniz. Bu şekilde sistem, kriterlerinize en uygun doktor seçimlerini Ankara Ulus Devlet Hastanesi randevusu için ekrana getirecektir.

Ankara Ulus Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Doktor Seçmek

Ankara Ulus Devlet Hastanesi doktorları arasından seçim yapmak için hastane ve bölümün seçilmiş olması gerekir. O işlemin ardından ekran üzerinde bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak doktor seçeneklerini görebilirsiniz. Her bir doktorun isimlerinin yan kısmındaki sembollerden kadın mı erkek mi olduklarını anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra branş ve bölüm seçmemişseniz, isimlerin yanlarında bulunan parantez içlerinde doktorların branşları yazacaktır. Buradan yapacağınız doktor seçimlerinde, isimlerin üzerine tıkladığınızda yan kısımda uygun randevu saatlerini görebilirsiniz. Randevu seçenekleri içerisinden size uygun saati bu şekilde seçebilirsiniz.

Ankara Ulus Devlet Hastanesi Randevu İşleminde Saat Seçmek

Ankara Ulus Devlet Hastanesi randevu saatini MHRS üzerinden belirlemek için doktorların boş muayene saatlerini görebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız işaretlemeleri yeşil alanlardan yapabilirsiniz. Doktorların isimlerinin üzerine tıklayarak tablonun yan kısmında bir saat ve takvim yazısı açılmasına neden olabilirsiniz. Takvimden randevu almak istediğiniz günü, saatten ise istediğiniz muayene saatini seçebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız randevu belirleme işleminde mavi kısımlar, dolu muayene saatleridir. Muayene saatlerinin üzerine tıkladığınızda karşınıza onay ekranı gelecektir. Onay ekranı, randevunuzun özetini oluşturmaktadır. Randevu özetinizi, belirlenen ekran aracılığıyla görebilir, yanlışlık varsa geri giderek düzeltebilirsiniz. Bu şekilde vereceğiniz onayın ardından sistem, randevunuzu oluşturmuş olacaktır.

Ankara Ulus Devlet Hastanesi Randevu İşlemi Sonucunu SMS Almak

Ankara Ulus Devlet Hastanesi randevusunu SMS ile almak için sistemde kayıtlı cep telefonu numaranızın güncel olması gerekmektedir. Bu kapsamda numaranız, sistemde kayıtlı ve kullanılabilir olmalıdır. Bu sayede randevunuzun kesinleştirildiğine dair SMS alabilecekken, aynı zamanda unutmamak için hatırlatma eklemiş de olacaksınız. Randevu bildirimi, kayıtlı e- posta adresine de yapılmaktadır. E- postalara ve cep telefonlarına yapılan bildirimler, randevu iptallerinde de kullanılmaktadır. Bu sayede randevuya gitmeme sebebiyle meydana gelen zarardan da kaçınılmış olunur. Ankara Ulus Devlet Hastanesi randevu alma işlemi, SMS alımı ile birlikte kesinleştirilir.

Yorumlar

  1. Nezihe dedi ki:

    Merhaba ben el bileği dorsalindan ganglion kisti var 100 kaç gösterir ameliyat yapmış tekrarlama olmuş hiç ilaçmamis