Memur Haberleri

MEMUR HİZMET CETVELİ

Bu yazıda sizlere memur hizmet cetveli, diğer bir deyişle memur hizmet dökümü hakkında bilgi vereceğim. Peki nedir bu memur hizmet cetveli?


Memur hizmet dökümünde; primlerinizi, o güne kadar ki toplam çalışma gün sayınızı, aylık olarak ödenen prim miktarlarınızın tamamını, toplam sigorta gün dökümünüzü, iş yerinizin sicil numarasını görebilirsiniz. Memur hizmet bilgisini, çağımızın getirdiği şüphesiz en büyük kolaylık olan internet aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Memur hizmet bilgisi sorgulama işlemi 2 şekilde gerçekleştirilir. Bunlar E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi ile sorgulama ya da şifresiz yani E-SGM üzerinden yapılan sorgulama işlemleridir. E-Devlet şifresi ile sorgulama yapmak isteyenler için ilk olarak E-Devlet şifresi hakkında bilgi vermek istiyorum. E-Devlet şifresi E-Devlet işlemlerinizi gerçekleştirmek için size özel olarak oluşturulmuş bir şifredir. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 tl karşılığında temin edebilirsiniz. Şifrenizi lütfen bir kenara not ederek kimseyle paylaşmayınız. Şimdide memur hizmet dökümü sorgulama işlemlerinden bahsetmek istiyorum.

E-SGM Üzerinden Memur Hizmet Cetveli Sorgulama

Memur hizmet dökümü sorgulama işlemini E-SGM üzerinden gerçekleştirmek için hemen aşağıda verilecek linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden birtakım kimlik bilgileri istenecektir. Bu bilgileri girip doğruluğundan emin olduktan sonra “Bilgileri Sorgula” butonuna basınız. Bu işlem ile birlikte E-SGM üzerinden şifresiz bir şekilde memur hizmet dökümü sorgulama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Şifresiz Memur Hizmet Cetveli Sorgulamak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Memur Hizmet Cetveli Sorgulama

E-Devlet kapısı üzerinden memur hizmet bilgisi sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayarak sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Sitede sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girerek “Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız. Bu işlemin ardından E-Devlet kapısı üzerinden memur hizmet bilgisi sorgulamasını gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Kapısı Üzerinden Memur Hizmet Cetveli Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Er öğretmen olarak Kasım 1990-Şubat 1992 arasında yapmış olduğum (maaşlı olarak) askerlik hizmetimde kesilmesi gereken emekli kesintilerim sistemde görünmüyor.Neden acaba?

 2. Merhabalar,
  1992-95 yılları arasında MEB’de öğretmen olarak çalıştım. 1995 yılında istifa ettim. O tarihten itibaren de yurt dışındayım. Yurt Dışı emeklilik işlemleri için hizmet dökümü almak istiyorum. Nasıl temin edebilirim.
  Mehmet Kara
  Sicil No: 697620930

  1. Merhaba,

   Türkiye deki hizmetler ile ilgili dökümü E devlet üzerinden alabilirsiniz. Yurt dışında çalıştığınız süreleri ülke kurumlarından talep edebilirsiniz.

 3. 2011 sonrası 657 ye tabi memuriyet hizmet dökümüm e devlette gözükmüyor 2011öncesi gözüküyor. yardım lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu