Haberler

Meclis Çalışmalarına Ara Verdi! EYT Yasası Yürürlüğe Girmedi

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinin ardından 10 ilde büyük yıkım meydana geldi. Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği depremin ardından tüm Türkiye seferber oldu. Meclis çalışmalarına da deprem nedeniyle 1 hafta ara verildi. Bu hafta Meclis’e gelmesi beklenen EYT yasasında son durum da merak edilemeye devam ediyor.

Milyonlarca vatandaşın yakından takip ettiği EYT yasasındaki son gelişmeler deprem nedeniyle bir süre askıya alındı. Normalde Salı günü Meclis Genel Kurulu’na gelmesi beklenen yasasının geçip geçmediği ise araştırılıyor.

MECLİS ÇALIŞMALARINA 1 HAFTA ARA VERİLDİ!

Cumhuriyet tarihinin en acı deprem felaketinin yaşanmasının ardından tüm Türkiye’de hayat neredeyse durma noktasına geldi. Tüm vatandaşların seferber olduğu ve uluslararası yardım çağrısının da yapıldığı felaket sonrasında Meclis’te bu hafta yasalaşması beklenen EYT yasası da ertelenmiş oldu.

Deprem nedeniyle 1 hafta Meclis çalışmalarına ara verildi. Geçtiğimiz haftalarda Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen EYT yasasında son gelişmeler ise yakından takip ediliyor. Meclis aşamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile EYT yasası yürürlüğe girecekti.

DEPREMDE KAYIPLAR DEVAM EDİYOR!

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında 10 ilde çok büyük can ve mal kayıpları yaşandı. Hala enkaz altında çok sayıda kişinin bulunduğu bölgeden acı haberler ise gelmeye devam ediyor. Yaşanan deprem felaketi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 7 günlük milli yas ilan edildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ise milletvekilleri ve partililerin deprem bölgesine giderek çalışmalarına destek olduğu ve bu nedenle Meclis çalışmalarında 1 hafta ara verildiği ifade dildi. Bu hafta Meclis’e gelmesi beklenen EYT yasası da Meclis Genel Kurulu toplantılarının ertelenmesinin ardından askıya alınmış oldu.

EYT ERTELENDİ Mİ?

TBMM’nin çalışmalarına 1 hafta ara verilmesinin ardından tüm yasama işlemleri de ertelenmiş oldu. Bu kapsamda Salı günü Meclis Genel Kurulu’na gelmesi beklenen EYT yasası da ertelendi. 6 – 10 Şubat arasında görüşülecek kanun teklifleri bir hafta sonra Meclis çalışmalarının başlamasıyla yeniden gündeme gelecek.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir