Personel İlanları

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları 7 Aralık’ta Başlıyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere memur alımı yapılacağı duyuruldu. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için başvuru tarihi 7 Aralık Pazartesi günü başlıyor. Maliye Bakanlığı bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen kişilerde aranan başvuru şartları ve ilan detayları da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı Kamu ilan sayfası üzerinden vatandaşların bilgisine sunuldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı memur alım ilanı vatandaşlara arasında merak konusu oldu. Devlet dairelerinde memur olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren bu ilana başvuru yapacak adaylar için başvuruların 7 Aralık Pazartesi günü başlayacağı açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinde Kamu ilan sayfası aracılığıyla duyurulan ilanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı kadrosuna memur alımı yapılacağı duyuruldu.

Uzman Yardımcısı Memur Alımı Başvuru Şartları Açıklandı

Kamu kurumlarında memur statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren ilanda, adaylarda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı kadrosuna yapılacak memur alımı ilanı için başvuracak adaylarda aranan şartlar açıklandı.

Memur alımı başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • 2020 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (Buna göre 01.01.1985 tarihi ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)
  • Üniversitelerin ilanda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olmak ve sınavda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puana sahip olmak
  • Başvuruyu süresi içinde yapmış olmak
  • Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerindeki programlar ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.
  • Şehir ve Bölge Planlama programları ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Uzman Yardımcısı Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bünyesinde uzman yardımcısı kadrosunda çalışmak isteyen vatandaşların yukarıda belirtilen memur alımı başvuru şartlarını karşılaması gerektiği açıklandı. Bu başvuru şartlarına uygun olan adayların başvuru işlemlerini Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (www.oib.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapacağı belirtildi. Bunun yanı sıra ilanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı başvurularının 7 Aralık 2020 tarihinden başlayıp 18 Aralık 2020 tarihinde sona ereceği aktarıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinde Kamu ilan sayfası aracılığıyla duyurulan ilana başvuruların yarından itibaren başlayacağı ve online platform üzerinden yapılacağı duyuruldu.

KPSS puan şartının arandığı başvurularda, adaylar başvuruyu belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için sahip oldukları en yüksek puan türünü kullanmaları tavsiye edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında memur statüsünde çalışmak isteyen 35 yaşından küçük vatandaşları yakından ilgilendiren bu ilan yoğun ilgi gördü. Vatandaşlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden ilan detaylarını takip ederek şartların kendilerine uygun olup olmadığını araştırmaya devam ediyor. Başvurular 7 Aralık Pazartesi günü başlayacak.

İlana Başvurmak İçin TIKLAYINIZ

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir