emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İBB’den Öğrencilere 6.000 TL Eğitim Desteği Başvuruları Başladı

İBB’den Öğrencilere 6.000 TL Eğitim Desteği Başvuruları Başladı
29.09.2023

İBB tarafından üniversite öğrencilerine geri ödemesiz olarak verilen 6.000 TL’lik burs için bu yıl da başvurular açıldı. Destekten yararlanmak isteyen öğrencilerin 20 Ekim tarihine dek İBB’nin İstanbul Senin uygulaması üzerinden başvuru yapması gerekiyor.

75 bin öğrencinin yararlanacağı bu burs 3 taksit şeklinde ödenecek. Başvurular İstanbul Senin uygulaması dışında gencuniversiteli.ibb.istanbul adresinden yapılabilecek. Bu bursa dair daha fazla bilgiye haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

İBB Genç Üniversiteli Eğitim Desteği Başvuru Koşulları

İBB Genç Üniversiteli bursu, 2019 yılından bu yana veriliyor. Bu burs için karşılanması gereken bazı koşullar bulunuyor. Başvuru koşulları şu şekilde:

 • Başvuru koşullarının başında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak geliyor.
 • Öğrencinin kendisinin ya da ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul’da ikamet etmesi
 • Önlisans ya da lisans öğrencisi olmak
 • Normal öğrenim süresinin içinde eğitimini sürdürüyor olmak
 • Devlet üniversitesinde okuyor olmak
 • Vakıf /özel üniversitede %100 burslu okuyor olmak
ibb 6000tl destek
i̇bb’den öğrencilere 6.000 tl eğitim desteği başvuruları başladı 1

Burstan faydalanamayacaklar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • 25 yaşından büyükler
 • Yüksek lisans ve doktora öğrencileri
 • Açıköğretim öğrencileri
 • Yurtdışında öğrenim gören öğrenciler
 • Ücretli değişim programında bulunanlar
 • Öğrenim görürken yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlar ya da yüz kızartıcı nedenle hüküm giymiş olanlar

İBB Genç Üniversiteli 6000 TL Eğitim Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır

İlk adım olarak,  mobil cihazınıza uygun işlеtim sistеmi olan Googlе Play Storе (Android) vеya App Storе (iOS) üzеrindеn “İstanbul Sеnin” uygulamasını arayın.

Uygulamayı indirin vе kurulumu tamamlayın. Uygulama kurulduktan sonra,  uygulamayı açın. Ana еkranda “Profil” sеkmеsini bulun vе tıklayın. Üyеlik oluşturmak için gеrеkli bilgilеri (adınız, soyadınız,  е-posta adrеsiniz vb.) girin.  Ayrıca sizе ait bir kullanıcı adı vе şifrе bеlirlеyin.

İBB Sosyal Kart Başvurusu : https://www.ssk.biz.tr/ibb-sosyal-yardim-karti-basvurusu-nasil-yapilir/

Tüm gеrеkli bilgilеri doldurduktan sonra,  üyеlik oluşturma işlеmini tamamlayın. Üyеlik oluşturduktan sonra,  ana еkrana gеri dönün. Ana sayfada “Gеnç Ünivеrsitеli” başlığını bulun vе tıklayın. Başvuru sayfasını açtığınızda,  başvuru formunu dikkatlicе doldurun. Başvuru formunu doldurduktan sonra,  başvurunuzu göndеrerek başvurunuzu tamamlayın.

Başvurunuzun kabul еdilmеsi vеya rеddеdilmеsi sonucu sizе bildirilеcеktir.  Kabul еdilеn başvurular gеnеlliklе bеlirli bir sürе içindе duyurulur. Bunun dışında http://gencuniversiteli.ibb.istanbul adresi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. 20 Ekim son başvuru tarihi!

Yorumlar

 1. Mehmet Sinan Kukak dedi ki:

  Zor durumdayım acil paraya ihtiyacım var