emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

EMEKLİ SANDIĞI NO SORGULAMA

EMEKLİ SANDIĞI NO SORGULAMA

Emekli Sandığı no sorgulama işlemi internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İnternet üzerinden Emekli Sandığı numara sorgulama işlemi E-Devlet ve E-SGM uygulaması ile iki farklı şekilde yapılabiliyordu ancak E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte şifresiz işlem yapamaz olduk. Bu sitenin insanlar tarafından kullanılmamasının nedeni ise bu sitede özellikle hesaplı bilgilendirmelerde hatalar olmasıdır. Bu nedenle insanların siteye giriş yapmamasından dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu ‘nun almış olduğu karar doğrultusunda site süresiz olarak kapatılmıştır. Artık sadece E-Devlet sistemi üzerinden yapılan   bu işlem E-Devlet şifresi ile yapılmaktadır. Bu yazımızda şifreli  olarak Emekli Sandığı numara sorgulama işlemi nasıl yapılır bunu anlatacağız.

Şifreli Emekli Sandığı No Sorgulama İşlemi

Emekli Sandığı no sorgulama işlemini E-Devlet şifresi ile de yapmak mümkündür. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte başvuru yaparak 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle yazının sonunda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra ise açılacak olan yeni ekranda ilk olarak T.C kimliğinizi daha sonra ise almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi gerekli yerlere doğru bir şekilde yazarak ‘sisteme giriş yap’ yazısının üzerine tıklamanız gerekmektedir. Sisteme girişinizi sağladıktan sonra Emekli Sandığınız ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. Bu şekilde 4C no sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar

  1. osman dedi ki:

    1989-1991 yıllarında 4 ay okul+12 ay yedek subaylık yaptım.Askerlik süremi saydırmak istedim ancak emekli sandığı sicil no yu bulamadığımdan dolayı 4 aydır emekli olamıyorum. e-devlet ve sgk da verilerde de çıkmıyor.Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

    1. Hurcan Karatas dedi ki:

      Durumunuzu SGK müdürlüklerine belirtebilirsiniz.