İstanbul SGM İletişim Bilgileri

GAZİOSMANPAŞA SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Merkez Mh. Salihpaşa Cd. No:42 GOP/İstanbul


Telefon: (0212) 418 43 86

Fax: (0212) 418 43 95

E-mail: gopsgm@sgk.gov.tr

Etiketler

İlgili Makaleler

142 Yorum

 1. Kimsenin sikortasini yatirmiyolar kandiriyolar parayi askeri ucret tam para vermiyolar 2020 yerine 2000 veriyolar bize sikortanizi yatircaz diye oyaloyolar co zor durumdayim nekadar calisan varsa hepsini kandiriyolar suan bile kac kisi isten cikti

  1. Merhaba,

   Bölge işkur birimine veya Alo 170 e şikayet kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

 2. Merhaba,

  Yurtdışı hizmet borçlanmasının çalışma öğrencilik-ev hanımlığı vesilesiyle olması durumunda ileri bir tarihte yurtdışında çalışma imkanını değerlendirmemin önünde bir engel var mıdır? Bu durum yarı zamanlı çalışma koşullarında, örneğin bir üniversitede ders verme durumunda da geçerli midir? (SGK sayfasında kanunda bu şekilde yazdığından teyit amaçlı soruyorum.)

  Yardımlarınız için içtenlikle teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  1. Merhaba,

   borçlanma sonrası yurt dışında çalışmanız da bir engel yok. Sadece emekli olduğunuz takdirde yurt dışında çalıştığınız sürece Türkiye den emekli maaşı alamazsınız.

 3. Günü dolan emeklilik hakkımı elde edebilmek üzere 24.7.2019 tarihinde müdürlüğünüz makamına Yurtdışı Hizmet Borçlanma Talebi Dilekçesi ile bir başvuru yapmış bulunmaktayım. Yapmış olduğum başvurunun işleme alınıp tahakkuk belgesinin oluşturulması için tahmini ne kadar süre geçmesini bekleyebilirim?
  – Yurtdışı temsilciliklerinden belge almakta zorlanma veya gecikme durumunda emniyet’ten aldığım ekli yurtdışı giriş-çıkış dökümü yurtdışında geçirdiğim süreyi belgelemek için yeterli olabilir mi? (SGK sayfasında kanunda bu şekilde yazdığından teyit amaçlı soruyorum.)

  Yardımlarınız için içtenlikle teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 4. Kardeşim il dışına taşındı gelme imkanı yok Bağ-Kur isteğe bağlı sigorta hesabını kapatmak istiyor faskla dilekçe gönderse işleme konur mu?

  1. Merhaba,

   Fax ile olmaz. Dilekçesini iadeli taahhütlü posta ile gönderirse kayda alınır.

 5. merhabalar ben resmi kurumda çalışıyorum birkaç yerde çalıştın çalıştığım yerlerin sigortasını çıkardım fakat 1989-1994 yılları arasında Eyüp ilçesinde Tuncaylar çekyat makas fabrikasında çalıştım burda çalıştığım sigortalı günlerim çıkmıyor bilğilendirirseniz sevinirim tşk.

 6. Merhaba. Gaziantep’ten ulaşıyorum size. Daha önce GAZİOSMANPAŞA Sgk müdürlüğüne kayıtlı bağkur sicil numaram var iken, şimdi Gaziantep sgk da, Yeni bir işletme açtım. Yanlız benim sicil numarası hala gaziosmanpaşa sgk müdürlüğünde gözüküyor. Bundan dolayı sağlıktan yararlanamıyorum. Hem kendim bireysel olarak yazılı dilekçe ve meil attım, hem Gaziantep sgk müdürlüğü size meil attı bu sorunun düzelmesi adına. Ancak bir dönüş sağlanamadı. Gaziosmanpaşa sgk iletişim numarasında ulaşmamıza rağmen, tlf cevap veren olmadı.

  Şimdi bana yapılan bu sistem hatasını kim düzeltecek?

 7. yaş ve sigortalılık süresini tamamladım ama prim günüm çok eksik. toplu ödeme alabilir miyim ve kaç yaşında alabilirim.

 8. Merhaba iyi günler,
  Ben 1989 veya 1990 yılında küçükköy’dde iplik fabrikasında çalıştım. sigorta kimlik kartım vardı ama şu an bulamıyorum. sonra evlendim. ikinci defa 2012 yılında sigortaya giriş yaptım. e devlette sigorta girişim 2012 yılı gözüküyor. ben bunu nasıl düzeltebilirim. o yıllarda çalıştığımı nasıl ispatlayabilirim.

  1. Merhaba,

   Çalıştığınız firmayı hatırlıyorsanız bağlı bulunduğu Sosyal güvenlik merkezinden araştırma talebi yapmalısınız.

 9. Sayın Danışma Birimi Yetkilisi…Mayıs27,2019,9.13 am ve Mayıs 14,2019 2.45 pm de yazdım… cevap denetim bekleniyor geldi..diğer misafirlerin sorularına hemen cevap veriyorsunuz…benim öğrenmek istediğim olay bu kadar zor mu?Oraya gelip başvurmam mı gerekir? e postama da cevap verilmiştir tıklayın cevabı geldi…tıkladım ama koca bir boşluk çıktı sadece…Benim soruma da bir cevap arzederim…Hüseyin Çabukel

 10. Dul ve yetim aylığı için gerekli dilekçeyi Ankara’ya yolladıktan sonra 45 günlük süre sonrası bizim yapmamız gereken işlemler neler? SGK’dan hangi evraklar istenir?Aylık alacak kişinin gelmesi gerekir mi?Banka hesabı gerekir mi?Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba,

   Her hangi bir eksik evrak var ise sizden istenir. Durumunuz e devletten takip edebilirsiniz.

 11. 1996 nın 3ayında işe başladım yıllar sonra baktığımda 01/12/1996da başlamış gözüküyor.Fakat 03/96diye bi gözüken at 12ayda başladım gözüküyor ama gün 40 iki kişi gözüküyor. Çalıştığım yer oto yılmazlar kolektif.şirketi

 12. 1965 DOĞUMLU EMEKLİYİM…01.02.1981 GİRİŞLİ 9284 GÜN PRİM YATIRARAK 01.04.2011 TARİHİNDE 46 YAŞIMDA EMEKLİ OLDUM…BENİM STATÜMDEKİLER 25 İŞ YILI 45 YAŞ VE 5075 GÜNLE EMEKLİ OLUYORLAR…BENİM FAZLADAN YATIRMIŞ OLDUĞUM PRİMLER EMEKLİ MAAŞIMA YANSIMIŞ MIDIR? BASINDA ÇIKAN HABERLERE GÖRE FAZLA YATAN PRİMLERİN BANA AİT YÜZDESİ İADE EDİLİYORMUŞ…GOPAŞA SGK YA BAĞLIYIM…LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİR MİSİNİZ…TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMI SUNARIM…

 13. 2015 de emekli olup bugüne kadar emekliyim bi yanlışlık sonucu geçmiş bayramlarda verilen ikramiyemiyemi 2194 tl kesilmiş bulunmaktadır bu sorunumun duzeltilmesini talep ediyorum 01.08.1966 doğumlu bayram demirel

 14. Merhabalar. 2008 Nisan ayından sigorta girişim var ancak 24 günlük çalışmışlığım olmasına rağmen hiç prim ödenmemiş ve sigortayı başlatan iş yeriyle görüştüğümde biz yapmamışız başka yerdendir dosya numarası bizde gözükmüyor demiş muhasebecisi. 170 i aradım bilgi aldım gaziosmanpaşa sosyal güvenlik merkezinden gözüktüğünü söylediler. Ama ben orda ne çalıştım nede bulundum. Hiç gün ödenmediği için şimdi sigorta başlattığımda bugünün tarihinden girişimin olucagını söylediler ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba,

   5 yıllık hizmet tespit davası açma zaman aşımı süresini doldurmuşsunuz. Geriye dönük dava açamazsınız.

 15. 51139489280 TC. NUMARAMDIR.SAYIN YETKİLİ BEN BUGÜN İŞGÖRMEZLİK RAPOR PARAMI PTT.DEN ALABİLİRMİYİM ?? GEÇENLERDE ARADIĞIMDA BİR YETKİLİNİZ KURUMUM OLAN İGDAŞIN DAHA ŞUBAT AYI PİPRİMLERİNİ YATIRMADIĞINDAN ÖDEME YAPAMADIKLARINI SÖYLEDİ ; AMA BUGÜN E DEVLET’TEN BAKTIĞIMDA ÖDEME YAPILMIŞ. SİZLERE İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.

 16. Merhaba ben annem icin sorucaktim annem bagkur baslangici yapmisti ama odeme hic yapmadi simdi de benim uzerimden sgk dan faydalanmak istiyor biz bagkur kapatmak icin dilekce verdik ama 3 hafta oldu hala aktif gozukuyo kapanmamis doktora gitmesi lazım simdi ne zaman kapatilir kapatma suresi ne kadar??

 17. Merhaba benim 2001 yılında gaziosanpaşa sgk ya bağlı bir işyerinde sigorta başlangıcım yapıldı 2 seneye yakın primim ödendi .2006 da başka bir işyerine girdim orada yeni bir sigorta numarasıyla giriş yapmışlar , şu anda e devlette başlangıç 2006 görünüyor ,2001 deki sigortam görünmüyor bunun için ne yapmam lazım teşekkürler.

  1. Merhaba,

   Gaziosmanpaşa sgk ya dilekçe vererek sigorta numaralarını birleştirmeniz gerekmektedir.

 18. MERHABA ADIM MEVLÜT ŞAHİN MERSİNDEN YAZIYORUM 1986.88. yıllarında gazi osmanpaşaya ssk ait bir firmada çalıştım şimdi nezaman emekli olurum dilekçesi verdim bir ay olduhala birsonuçyok yılım dolu pirim dolu yaştamam lütfen ilgilenilmesini rica ediyorum

  1. Merhaba,

   Emeklilik işlemleri 45- 60 gün arası sürmektedir. eğer bu süreler aşılır ise telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

 19. Merhaba:

  Merhaba ismim osman günaslan.

  Daha önce ıstanbulda ikamet etmekteydim, şimdi gaziantepte yaşamaktayım. Gaziantep iline geldiğimde sigortalı çalışan olarak ise başladım.

  10/12 2018 Tarihinde 3047861**** Tc kimlik numaralı vatandaşlık numaramla tekrar bir iş yeri açtim. 

  Gaziantep Bağkur dairesine giderek  bağkur başlatilmismi kontrol ettiğimde, Sağlıktan yararlanamadigimi gördüm.

  Sebebi ise Gaziosmanpaşada daha önce adıma açılan isteğe bağlı sigorta olduğu ve bu sigortanın hala aktif olduğunu söyledi gaziantep sgk.

  Gaziantep sgk size DYS MEILI ATTI 26.10 2018 TARIH VE DOSYA NUMARASI 143….. NOLU DYS DEN. Ama hala bir çalışma ve cevap gelmedi.

  Resmini attigim bu evrağı GAZIANTEP SGK. Size göndermeli ve bu sorunun tarafinzca, ve vereceğiniz yetkiyle halkla bileceğini bana iletti.

  Ben bir sileyim. 3 çocuğum 1 eşim var. Ve sağlık sorunları yaşayan çocuklarim var. İvedi bir şekilde bu sorunun ortadan kaldırılmasını talep etmekteyim.

  0532……. 0342……… NOLU numaralardan bana ulaşa bilirsiniz.

  Veya gaziantep ssk kurumundan Dys yoluyla size gönderilen bu dosyanın çözülmesini talep etmekteydi.

  1. Merhaba

   Lütfen iletişim ve mail bilgilerini verdiğimiz kurumla iletilişime geçiniz. Sitemiz bilgi amaçlı olup kurum sistemlerine erişememektedir.

 20. 1993 / 1 döneminde GAZİOSMANPAŞA SGK sınırları içerisinde bir iş yerinde çalışmışmaya başladım. Ancak SGK Hizmet dökümümde Bu firmaya ait işe giriş tarihim gün, ay, yıl olarak görünmüyor .Pirim günlerim görünüyor. İlk işe girişim olduğu için tarih bönemli,işe giriş tarihimi nasıl bulabilirim. hizmet dökümüme nasıl yazdırabilirim. bununla ilgili ne yapabilirim. Teşekkür ederim…

 21. Ben hayri taşkıran 24.04.2017 emekli oldum aldiğim maaş 112783tl şimdi ise maaşim 118648tl.dir primim ise 6105 dir .benim emekli maaşim neden bukadar az dir lutfen kontrol edilmesini istiyorum.saygilarimla emekli tahsis no 2107119286 lutfen beni bilgilendirin

 22. Merhaba…4B Bagkur emeklisi oldum…e devlete girdigimde ilk maasimin ekim ayinin 27 sinde alacagim yaziyordu…ziraat bankasi hesap nosuu vermistim…ama hala yatmadi..sebebini ogrenebilir miyim…?.

 23. 1997 ve1999 yılları arasında istambul gazi osman paşa ssk ya baglı bir şirkette çalışmış bulunmaktayım ancak ssk sgk oldugundan beri sigortam gözükmüyor bunun için ne yapabilirim nasıl düzelltirim hatayda bulunmaktayım şu an buradaki sgk müdürlüklerde 2000 yılına kadar olan sigortalarım gözükmüyor

 24. Sağlık ocagina gidiyorum sağlık raporu almak için ama kızlık soy adımla veriliyor suan evliyim 5 ay oldu Yeni soy ismimi kullanıyorum sağlık bakanlığı duzeltemedi acaba sgk ile ilgili bir sorunmu

 25. merhaba ev hizmetlerinde personel calistiriyorum her ay düzenli olarak primini yatırıyorum 2018 yılı 5. ayına kadar düzenli primini (350 tl ) yatırıyordum yanlız 5. ayı ödemeyi unuttuğum için teşvikten yararlanamiyorum 5. aydan sonra tekrar düzenli (761 tl ) yatırmaya başladım.
  Tekrar teşvikten yararlanmam için ne yapmam lazım

 26. Merhaba ben 6111 teşvikinden yararlandığım personelim vardı işten çıkışını yaptım o kişiyi tekrar işe almak istedıgımde o teşvik kaldıgı yerden devam eder mi yoksa işveren olarak bir daha teşvik bana çıkmaz mı veya çıkışını yaptığım kişi başka bir işyerine girerse teşviki devam eder mi

  teşekkürler

 27. Merhabalar,

  Ben 01.08.2018 tarihinde İzmirde bir firmada çalışmaya başladım. Lokasyon olarak şirketin merkezi olan İzmirde çalışmaktayım ancak İstanbul merkeze bağlı olduğumuz için SGK girişi İstanbul Gaziosmanpaşa SGK müdürlüğünden yapılmıştır. Ancak benim mali müşavirlik stajım devam ettiği için SGK girişimin şirket merkezi olan İzmirde olması gerekmektedir. Geçen 2 aylık sürenin de stajımdan sayılmama durumu söz konusu. Tek bir tüzel kişi olan şirketin şubesinden merkezine sgk girişim 01.08.2018 tarihi olarak ek düzeltme bildirgesi ile geçmişe yönelik (son 2 ay) yapılabilir mi? Herhangi bir prim kaybım vs söz konusu değildir. Ben de bir dilekçe yazıp bu konuda SGK ya verebilirim. E devletten hizmet dökümü aldığımda işyeri no aynı kalıp sadece ünite kısmının değişmesi gerekecek. Nasıl bir yol izleyebilirim. yardımcı olabilir misiniz?

 28. Merhaba, 7670043648 no’lu Sezen Yavuz Ltd. Şti.’ne İş kazası geç bildirimi tebliğ olmuştur. Toplam borç 337,43 TL olarak( faizi dahil)
  ödemesini hangi bankadan yapabiliriz? Teşekkürler.

 29. 4a işveren yapılandırma 7143 sayılı kanunun 31/ 08 / 2018 son ödeme tarihli 1.taksidini 2 kez ödedim .1 tane ödemey 31/10/2018 son ödeme tarihli i 2.taksitten mahsup edebilirmiyiz.

  1. Merhaba,

   Yatırdığınız ödeme emanette gözükecektir. Dilekçe ile 2. taksit e mahsup ettirebilirsiniz.

  1. Merhaba,

   Eğer 1999 yılı ve öncesi sigorta başlangıcınız olup 3600 günü doldurduysanız sgk dan ayazı alarak tazminat alabilirsiniz. Bunun haricinde haklı nedenle fesih olursa kıdem tazminatı talep etme hakkınız var bu haklı sebepler ise 4857 sayılı İş Kanunun 24.maddesi ile düzenlenmiştir.

 30. Oğlum 18 yaşını doldurdu liseyi bitirip üniversiteye kayıt yaptırdı.SAĞLIKTAN faydalanmaya devam etmesi için ne işlem yapmam lazım?

  1. Merhaba,

   Üniversite kayıttan sonra öğrenci belgesi ile birlikte ikametgahınızın bağlı bulunduğu SGM de aktivasyon işlemlerin yaptırmanız gerekmektedir.

 31. Merhaba.adim serap çolu.30 nisanda dogum yaptim ve isgormezlik raporumla ilgili odememi alamadim.bagli oldugum sgm ile gorusmemi soylediler.lutfen yardimci olabilirmisiniz.sorun nedir acaba.

 32. İyi günler benim sigorta dökümümde e devlette baktığımda başka br isimli şahsın çeşitli yıllarda benim hizmet dökümümde ismi çıkmakta bu sorunmu nasıl düzeltirim

 33. 19.07.2018 TARİHİNDE 6883-GB MÜRACAAT TAHSİS NO SU İLE VERDİĞİM EMEKLİLİK DİLEKCEME CEVAP ALAMADIM EMEKLİ MAAŞ ÖDEMESİ NE ZAMAN OLACAK BİLGİ VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM.
  ŞERMİN PAMPUR.

 34. Merhabalar Adıyaman’da 96 da sigorta girişim var İstanbul’da ve e devlette görünmüyor nasıl işleyebilirler

 35. Merhaba ben Ek-9 10 günden fazla sigorta üzerinden çalışanımın sigortasını ödüyorum teşvikli olarak 2018 şubat ayına kadar 202,02 tl ödedik. Teşvik 2018 Kasım ayına kadar devam ediyor. Normalde Şubat ayı itibariyle 245.02 tl ödemem gerekiyordu. Ancak Asgari ücret teşviği yansımadığı için yüksekten ödedim. Haziran ayı için asgari ücret desteği yansıtılacağını sölediler. Haziran sigorta borcuma baktığımda 245.,02 tl gözüküyor. Evet bu ay için 100 tl eksik ödüyorum. Ama geçmiş aylardaki fazla ödemelerim mahsup edilmemiş bunun nedeni ne olabilir. Ben Haziran için borcumun olmamasını umuyordum.

 36. Benim adıma ssk girişi yapılmış ve benim bundan haberim yok ve çıkış verilmemiş bundon dolayı 170 arayıp şikayettte bulundum kimse bu sebep yüzünden işe almıyor 170 arıyalı 5 ay oldu halen bi sonuç yok zaten çalışmıyan bu ülkede aç ne maaş veriliyor nede bişey intihar edecem nerdeyse

  1. Merhaba,

   İş kura dilekçe verin. Aynı zamanda bimere de yazın mutlaka dönüş alırsınız. Hiçbirşey değerli canınıza değmez. Bu fikirleri de lütfen kafanızdan atın.

  1. Merhaba,

   Kurum emeklilik işlemleri yaptırmaya ibaresini mutlaka ister. Yine de Bağlı olduğunuz kurum emeklilik servisi ile görüşmenizde fayda var.

 37. ben yunus nergiz 1997 1998 ve1999 yıllarında istanbulda çalişmış bulunmaktayım ancak ssk sgk olduktan sonra sistemde oyıllara ait sigortam gözükmüyor bu sorunu nasıl çözebilirim

  1. Merhaba,

   Eğer daha önce gözüküyor ise en yakın sosyal güvenlik kurumuna dilekçe ile talep te bulunabilirsiniz.

  2. Buradaki sgk müdürlüklerine dilekce verdim ancak çalıştıgım şirketin baglı oldugu gazi osman paşa sgk müdürlügüne dilekçe yazmam söylendi nasıl bir dilekçe yazmalıyım teşekkür ederim

 38. Selaminaleykum 2008 den 2018 yilarida bugüne kadar çalış digim işyerinde 6000 gün pirimi doldurdum bu 10 yıl icin istifa ederek nasil tazminat alabilirim ne kadar alırım

 39. Hayırlı günler ben 14.01.1962 doğumluyum şu an emekli sandığına bağlı kamuda memurum ve 12.09.1988 yılında işe başladım, daha önce 1977 ile 1980 yılları arasında Yenice Orman İşletmesinde çalıştım ve 599 yevmiye çıktı bunu hizmet birleştirmesi yapmak istedim fakat 18 yaş altı olduğu için kabul etmediler ben şu an 55 yaşındayım ve Ocak-2019 yılında emekli olmayı düşünüyorum bu 599 yevmiyenin hizmet birleştirmesine sayılıp sayılmayacağı konusunda bilgi verirseniz memnun olurum yeni yılınızı şimdiden kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim saygılarımla

 40. Merhaba annenim isteğe bağlı sigortasınnı 2008 yılında g.o.paşa sgk dondurmuştuk şuan sistem de gözükmüyor.tekrar aktif hale gelmesi için nasıl bir dilekçe yamamız lazım.

 41. Hayırlı günler ben 14.01.1962 doğumluyum şu an emekli sandığına bağlı kamuda memurum ve 12.09.1988 yılında işe başladım, daha önce 1977 ile 1980 yılları arasında Yenice Orman İşletmesinde çalıştım ve 599 yevmiye çıktı bunu hizmet birleştirmesi yapmak istedim fakat 18 yaş altı olduğu için kabul etmediler ben şu an 55 yaşındayım ve 2018 yılında emekli olmayı düşünüyorum bu 599 yevmiyemin hizmet birleştirmesine sayılıp sayılmayacağı konusunda bilgi verirseniz memnun olurum yeni yılınızı şimdiden kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim saygılarımla

 42. Merhaba, ben İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyim ve yeşil kartlıydım. 2017 haziran temmuz döneminde staj yaptım 2 aylık sigorta yapıldı; geçen hastaneye gittim ve yeşil kart için başvuru yapmam gerektiği söylenildi. Ne yapmam gerekir? İnternet ya da telefon ile halledilemez mi?

 43. Turkiye de herhangi bir bankada hesabim yoktur, bu yuzden yurdisi borclanma miktarini merkez bankasina yatirabilir miyim? Borc miktarini yatirma bilgileri, ve Hesap numarasi nedir?

  1. Merhaba,

   Hesabınız olmasa dahi Ziraat Bankası şubelerine ödeyebilirsiniz.

 44. MERHABA EŞİMİN DOĞUM TARİHİ 23.03.1973 DİĞER KOŞULLARI SAĞLADIKTAN SONRA YAŞ OLARAKTA 47 YAŞINDA OLMASI GEREKİYOR. EMEKLİLİK İÇİN 23.03.2020 (YANİ 47 YAŞINA GİRECEĞİ TARİH) DEMİ — YOKSA 23.03.2021 (47 YAŞINI DOLDURDUĞU TARİH) DEMİ MÜRAACAT ETMELİYİZ.
  İYİ ÇALIŞMALAR

  1. Zinnet hanım merhaba,

   Bağkurdan alacağınız belgeyi vergi dairesinde mükellefiyetiniz olmadığına dair onaylatıp kuruma verdiğiniz takdirde vergi mükellefiyetinizin kapandığı tarihten itibaren ki kısmı silinir.

 45. İYİ ÇALIŞMALAR YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM. EK9 10 Günden fazla yatırılan primlerde işsizlik primi kesiliyormu acaba , kişi işten ayrıldıktan sonra işsizlik maaşı alabilirmi?

 46. İyi günler: Eşimin emekliliğine yaş olarak ta , prim olarakta 3,5 sene var.İsteğe bağlı sigortayı bıraktık en son EK 9 10 günden fazla sigorta primi yatırılıyor. Kızımın doğum tarihide 02.10.1998 ve doğumdan sonraki iki sene prim yatırlmadı . Size iki sorum olacak :
  1). Sorum eşim 1,5 sene EK9 dan prim yatırıp daha sonraki 2 seneyi borçlanırsa (fiili olarak çalışmadığı için) emekli olabilirmi ?
  2. Sorum 02 .10.1998 — 02.10.2000 yılları arasını doğum borçlanması yaparsak ödeme 2000 yılından önce olacağı için emekli maAşI yüksek olurmu ? yani son iki seneyi borçlanalımmı yoksa EK 9 dan ödemekmi avantajlı bizim açımızdan .
  YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

  1. Yılmaz Bey Merhaba,

   Ek 9 dan ödemek yerine doğum borçlanması sizin için daha faydalı olur. Çünkü 1999 öncesi emekli maaşı bağlanma katsayı oranı daha yüksekti. Son 2 senede prim için borçlanmanızı öneririz.

 47. Memur olan babam emeklilik evraklarını teslim edip emekliliğini beklerken hayatını kaybetti. Annem ve iki kardeşime kağıtla bildirim yapılıp toplu bir para yatırıldığı halde bana herhangi bi ödeme toplu para yatışı olmadı. Emekli aylığını evli olduğum için alamadığımı biliyorum ancak toplu para neden yatmadı bunun ile ilgili izlenmesi gereken yol nedir öğrenebilir miyim?

  1. Esra Hanım merhaba,

   Toplu para dediğiniz emekli ikramiyesi ise varis olarak sizn de almanız gerekir. Eğer toplu yatan para müracat tarihinden itibaren birikmiş emekli maaşı ise siz evli olduğunuzdan ve yatim maaşını hak etmediğinizden yatırılmamış olabilir.

 48. merhaba vefat eden eşimin bağkur dökümünü almıştım.
  Fakat kaybettim. Çalıştığım için gidip alamoyorum. tc.357……..
  TUNCAY ZORLU. mümkünse aşağıdaki mail adresine gönderir misiniz?

  tşk.

  1. Merhaba,

   Sitemizde sizlerin kolay ulaşabilmesi için Kurum bilgileri yer almaktadır. Lütfen konu ile ilgili kurumla iletişime geçiniz.

 49. Merhaba. Adli vaka olarak elimde raporum var. Adli vaka içeriği 4.kattan düştüm. Düşme sebebim alkollüydum dengemi kaybedip yere düştüm. İfadelerde böyle geçiyor. Size sorum şu; işgoremezlik rapor paramı alabilir miyim? Yada eksikmi tam mi ödenir beni aydınlatırsanız severim teşekkür ederim

 50. VARİDE NO : 7,596,999 VARİDE TARİHİ : 14.06.2017
  GELDİĞİ YER EMEKLİLİK DİLEKCESİ T.C. KİMLİK NO ……
  SİCİL NO : ……… TAHSİS NO : ……
  ADI : MEMET SOYADI : POLAT
  muracatımı yukarıda belirttiğim tarihte yaptım ne kadar zamanda emekli olurum maaşım bağlanır.

  1. Merhaba,

   Emeklilik işlemleriniz E- Devlet veya 170 den sorgulama yapabilirsiniz. Mevcut başvurunuz ile Ağustos ayında maaşınız bağlanır.

 51. 12/03/2017 tarihinde arnavutköyden emeklilik dilekçemi verdim ayın 17sinde g osmanpaşaya evrağım gelmiş halen bekliyorum ne zaman maaşımı alabilirim

 52. 31.05.2017 tarihi itibariyle emeklilik için müracaat yaptım ne kadar sürede emekli olurum? 10 gün oldu e-devletin sisteminden bakıyorum hiçbir hareket ve değişiklik yok halen çalışan olarak görünüyorum

  1. Merhaba,

   Emeklilik işlemleri 1 ay kadar sürebiliyor. Muhtemelen Temmuz başında sonuçlanmış olur. Temmuz ve Haziran ayının maaşını beraber alırsınız.

  2. Merhaba ben 01.01.1979 doğumluyum. 01.03.1998 sigorta girişim 1600 günüm var 3600 gün doldursam işyerine versem tazminat alıp çıkabilirmiyim

 53. Annem babamdan (vefat etti) emekli sandığından (emekli sandığı ayrı olduğu dönemde) emekli maaşı alıyor. Dedem de vefat edince (ağustos 2016 sgk emeklisi) ondan da hak ettiği maaşı almak için başvurdu. Gazi Osman Paşa SGK Unkapanı yapacak işlemi dedi. Unkapanı Anakara Sıhhiye’ye yönlendirdi. Evraklarını Ankara Sıhhiye’ye yolladık, onlar da 1,5-2 ay sonra evraklar sehven bize gelmiş, evrakları Unkapanı’na yolladık diye bize bilgi yazısı yolladı. 3 hafta kadar önce İstanbul SGK aylık 123 tl’ye tekabül eden 10 aylık ödemenizi 26 haziranda alabilirsiniz dedi. Bildiğim ve e-devlet’te de göründüğü üzere annem, dedemin emekli maaşının 1/4 ünü almaya hak sahibi. 2/4 ü de ananem alıyor. anneme 1/4 için çıkan ödeme ananemin maaşı ile kıyaslandığında dedemin maaşının 1/16 hatta 1/18 ine denk geliyor. e devletteki 1/4 oranı mı yanlıştır, hesaplanan maaş mı yanlıştır?

  Asıl önemli konu, Gazi Osman Paşa sgk ya gelip annem bunu sorduğunda ve durumu anlattığında, sizin kağıtlarınız Ankara’ya gitmiş onlara sorun demek nedir? Evraklar yanlış bilgilendirmeniz neticesinde Ankara’ya gönderildi denildiği halde ısrarla biz bilmiyoruz demek nedir? Sürekli bir şekilde, “GOP: Unkapanı bilir, Unkapanı: Ankara bilir. Ankara: sehven bana gelmişsin, İstanbul bilir” hali içersinde çözüme ulaşmak aylar sürüyor. Bu durumu kim bilir, kim çözer?

  1. Merhaba,

   İlgili Sigorta Müdürlüğünüzden borcu yoktur yazısı alıp, dilekçe ekinde bu yazıyla yine ilgili birimin takip servisinden haczi kaldırtabilirsiniz.

 54. İyi günler, ben Tekirdağ ili’ ne 25.01.2017 günü EMEKLİLİK BAŞVURUSU yaptım. son çalışmam 4a idi. ancak öncesinde 4b olan çalışmalarımın toplamı için iş bu kurum kurumunuza 2017-34298 no ile bilgi istemiştir. Ancak şahsıma ait bu konudaki cevabi yazınız henüz gelmemiş/iletilmemiştir. Acaba bu yazıyı buradan gelip elden almam mümkün müdür? Eğer mümkün ise gelip alabilirim de. Bana bu konuda cevap verirseniz yada İNTRA 4b 2017-34298 sayılı yazıya cevap verirseniz çok ama çok makbule geçecektir. İyi günler iyi çalışmalar diliyorum.

 55. MERHABA BEN 1993 SENESİNDE M.T.A SİVAS BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI SAMSUN HAVZA,M.T.A KIZILCAHAMAM BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ÇANKIRI ORTA VE M.T.A İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ÇİĞLİ VE BERGAMA SOĞUK SU SONDAJLARINDA GÖREV YAPTIM. ÇALIŞTIĞIM SÜRE İÇİNDEKİ SİGORTA PİRİMLERİM GÖZÜKMEMEKTEDİR,BEYOĞLU SGK YA SORDUM VE BAŞKASININ ÜZERİNE ÖDENDİĞİNİ SÖYLEDİLER NE YAPMAM GEREKİYO
  LÜTFEN BANA YOL GÖSTEREBİLİRMİSİNİZ
  ŞİMDİDEN TŞK

 56. merhaba işten cıkınca sigortaya bildirim yapmam gerekiyor mu ? iş yeri çıkış tarihini yazmış sistemden öyle görünüyor çünkü.

 57. Merhaba Annemin malulen emekli olması için işlem başlattık TC kimlik no ile evrak takibi sorgulama ekranında 20.02.2017 den beri aynı servis de olduğu görülüyor bu kadar uzun süre orada olması normal mi ? Eksik evrak falan mı üzerimize düşen bir şey varsa yapmak istiyoruz , Ayrıca memurlar dükkanı devir yada kapama işlemi yapmak için size bilgi vereceğiz arayacağız demişler, ama sgk nın sayfasında dilekçe vermeden önce kapatın yada devir yapın gibi cümleler var ? Lütfen bilgi verir misiniz ? Nasıl bir yol izleyelim. Teşekkürler

 58. Merhabalar,

  500 evler 1043 sok. (Şok markete giderken ana yol sonu sagda bulunan, isyeri Makro tekstil adi olan isyeri sahibi hasan ve yilmaz kardesler) isveren, sgk yapiyorum diyerek iscileri ise alip daha sonra fabrika sistemi degil burasi ssk yapamam deyip ise alirken ssk hakkimizi yerine getirmeyi inkar ediyor. Iscileri sigortasiz calistiriyor. Geregini ilgili kurumlara arz ederim.

 59. alo 170 şikayetimin gaziosmanpaşa sgk ilgileneceğini söyledi ama bi türlü ulaşılmıyo cevap veren yok…yardımcı olurmusunuz

 60. keçiören sgk tarafından kurumunuza gonderılen aşağida sayı ve konusu yazılı dılekçemıze cevabın acıl olarak gonderılmesını arz ederım SAYI 90910961-56049050-2.766.168 KONU Pırım borcu

 61. Sigortasız çalıştığım için şikayette bulundum.. dosyanın Gaziosmanpaşa SGK takip etmem söylendi. Ama telefona bakan yok..lütfen yardımcı olun !

 62. Merhaba,

  Tc kimlik numaralı TAHSİN ERBAŞ Merkezimize kaydı yoktur almak için başvuruda bulunmuştur. Türkiye Geneli Tescil sorgulama sayfasından yapılan kontrollerde Merkezinizde sicil numaralı dosyada işlem gören TAHSİN ERBAŞ ‘ ın Tc kimlik numarasının güncellenmesi ve İVEDİ bilgi verilmesi hususunda yardımlarınızı bekliyoruz. Not: Ayrıca Merkezinize mail de attık

  İyi çalışmalar.

  Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
  Çubuk Sosyal Güvenlik Merkezi
  İşyeri Tescil Servis Sorumlusu

 63. doğum öncesi çalışamaz raporu doktor yanlış girmiş.27.12.2017 fakat eşim18.01.2017 tarihinde erken doğum yaptı ve o gün çalıştı.doktorun izne ayırdığı tarih itibariyle87 gün cikio ve para alamıyor.eşimin iş yeri gaziosmanpasa sgk bağlı.beylikdüzü sgk memur raporun iptal edilmesini ve doğum yapılan günün girilmesini söyledi.yardımcı olabilir misiniz

  1. Konu ile ilgili hastane ile tekrar görüşerek rapor tarihlerini değiştirebilirsiniz.

 64. İsteğe bağlı bagkur ödüyordum . 4 aydır sskli işte calisiyorum fakat e devletten baktim her ay borclani yorum ne yapmam gerekiyor

  1. Tam süreli çalışıyorsanız eğer SGK’ya dilekçe vererek borç çıkarılmasını durdurabilirsiniz.

 65. Merhaba

  öncelikle Sgk kurumum GaziOsman paşa emekliyim

  27.12.2016 tarihinde işe giriş bildirgemi sehven yanlış bildirmişler,dolaysı ile emekli maaaşım kesildi bende 26 ocak 2017 tarihinde kurumunuza geldim işyerimin ve kendi dilekçemi verdim,fakat görevli arkadaş hatayı bilgisayarda düzelttiğini ve dilekçelere gerek kalmadığını söyledi,maaşımı tekrar ne zaman alabilirim,bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz,
  Saygılarımla

  1. üzerime kayıtli ticari aracımdan bağkur prımı ödüyorum.bağkur u kapatıp kendi aracımda sigortalı çalişabılırmıyım.

 66. İyi günler ben yeni kaydoldum kırk gün oldu fakat edevlette 29 gün görünüyo çalıştığım yerin muhasebecisiyle konuştum ikinci ayı doldurmadan günün ilerlemez provizyon alamazsın diyor bu doğru mu ben ne zaman sigortadan faydalanabilcem yardımcı olursanız çok sevinirim

 67. babam emekli vefat etti babamın emekli maaşını annemin üstüne devretmek için annemin sgk ya gelmesi gerekiyormu

 68. Yurt disinda yasiyorum,emeklilik basvurusu yaptim Kabul edildigi bildirildi fakat cocuk sayisi dort seine iki hesaplanmis.Diger iki cocugumun dogum bilgilerini gonderip senden hesaplanmasini arz ettim.uzun zaman gecmesine Rahmen cevap alamadim.

  1. Bağlı bulunduğunuz polikliniğe giderek oradan size verecekleri dilekçeyi doldurarak kaydınız aldırabilirsiniz.

 69. pimlerimi doldurdum.emeklilik için un kapanı ssk ya gittim günlerimi hesaplattım. 02 . 03. 2017 tarihinde emekli olmaya hak kazanıyorum bilgi sayardan çıktı ver diler.en son primlerim size yattı ğından dolayı gazi osman paşa ssk ya dilekçe vereceksi dediler. askerlik borçlanmamı da zize ödemiştim. yaşım öne çekti a2 a3 yıpranmam da vardı. emeklilik dilekçemi bu ay içi verebilirmiyim yoksa emeklilik yaş günümün dolduğu emekli olmayı hak ettiğm 02 mart 2017 tarihine kadar beklyip bu tarihdemi dilekçemi vereceğim.
  lütfen bilgi verirmisiniz

  1. Evet. emeklilik şartlarının gün ay yıl olarak tamamlandığı tarihten itibaren emeklilik dilekçesi verilebilir.

 70. primlerimi doldurdum.genelde gemilerdede çalıştığımdan dolayı unkapanı ssk da günlerimi hesaplattım.02.03.2017 de emekli olmaya hak kazanıyorum.enson primlerim size yattığından dolayı gazi osman paşa ssk ya dilekçe vereceğimi söylediler.yaş itibarıyla 2 mart 2017 yimi beklemeliyim yoksa bu ay içerisinde gelip emeklilik dilekçemi size verebilirmiyim.
  yoksa emekli olmayı hak ettiğim gün 02.03ç2017 demi gelip size dilekçe vereceğim.bu tarihe kadar beklemelimiyim

 71. 9.11.1989 sigorta girişliyim 51yaşı bekliyorum.4.12.1987 de askere
  gittim. borçlanma yaparsam yaş 18aymı yoksa 12aymı geri çekilir.
  birde borçlanmayı yüksekten yaparsam maaşı etkilermi.Teşekkür ederim.

  1. Ne kadar askerlik borçlanması yaparsanız o kadar geriye çekmektedir. Borçlanmayı yüksekten yaparsanız maaşına olumlu etkisi olacaktır.

  1. Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  1. İşten çıkarken haklı nedenlerle çıkmışsanız işsizlik maaşı alabilirsiniz.

 72. Merhaba benim esimm memurr askeree gittii.esi askerde olan memur eslerine maas veriliyomus bunun icin basvurmam gereken yer ve belgeler nelerdir yardimci olurmusunuZ

 73. babam ın vefatiğinden dolayı maaşını annemin üstüne geçirmek için gerekli evraklar nelerdir birde ölüm parası varmış bunları yapabilmek için yönlendire bilirmişsiniz ne yapmam lazım

  1. Annenizin kimlik bilgileri, ölüm belgesi, sigortalılık belgeleri ile SGK müdürlüğüne gidebilirsiniz. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 74. Kocatepe mah. Mega Center A Blok No:1842 İstanbul Bayrampaşa’da bulunan,
  Sicil nosu: 2 5610 06 06 1160258 034 25-06
  Olan kapatmış olduğum dükkanımdan üzerime taahhuk eden işveren ssk prim borcumu 5 ocak 2015’te yapılandırmıştım.Dükkanımda birlikte iş yaptığımız gayri resmi ortağımın bana olan borcundan dolayı ssk prim ödemelerini kendisi yapacaktı.Ödemeler yapılıp yapılmadığına dair bilgi almak istiyorum.
  Saygılarımı sunar,bilgilerinize arz ederim.

  1. bağlı bulunduğunuz sgm ye gidin. sana borcu olan kişiden paranı al kendin öde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı