emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşayan kişilerin SGK işlemleri için gitmesi gereken yer Gaziosmanpaşa SGK şubesidir. Buradaki işleri halletmek için illa şubeye gitmek gerekmez. Kimi zaman arayarak da iletişim kurulabilir. Gaziosmanpaşa SGK telefon numarası 0 212 601 40 00 üzerinden arama yapılabilir.

Bu numara ile yetkili kişiye maruzatını beyan eden kişiler ilgili yetkiliye yönlendirilir. Bu sayede telefon aracılığıyla sosyal güvenlik ve haklar ile ilgili tüm konularda bilgi alınabilir. Aynı zamanda Gaziosmanpaşa ilçe müdürlüğüne yazılı ve görsel belge iletmek için de 0 ( 342 ) 230 09 13 numaralı Gaziosmanpaşa SGK faks numarası kullanılabilir.

Gaziosmanpaşa SGK Nerede?

Gaziosmanpaşa SGK adresi ise şu şekildedir: Merkez Mahallesi Salih Paşa Caddesi NO: 42 Gaziosmanpaşa. Bu adrese giderek vatandaşlar SGK şubesinden işyeri, sosyal haklar ve güvenceler gibi konularda doğrudan hizmet alabilirler. Aynı zamanda şubeye postalanmak istenen belgeler veya diğer şeyler de bu adrese gönderilmelidir.

Gaziosmanpaşa SGK E-Posta Adresi Nedir?

Elektronik posta üzerinden SGK Gaziosmanpaşa ilçe müdürlüğüne ulaşmak mümkündür. gopsgm@sgk.gov.tr SGK Gaziosmanpaşa il müdürlüğü e-mail adresi olarak kullanılmaktadır. Bu e-mail adresinde dilek, istek, öneri, şikayet, soru gibi her türlü şeyi vatandaşlar iletebilir. Şubeye giderek uzun saatlerce bekleyip iletişim kurmak ya da evden çıkmak derdi olmadan mail üzerinden kişilerle doğrudan iletişim kurulabilir. Bu sayede kişiler sorularına daha kısa süre içinde yanıt alabilirler.

Gaziosmanpaşa SGK İl Müdürü Kim?

Gaziosmanpaşa SGK il müdürlüğü görevi Yakup ÖZAD tarafından yürütülmektedir. İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesindeki işverenlerin ve çalışanların sosyal güvence ve hakları ile ilgili uygulamalar, kararlar, yenilikler konusunda yetkili kişi, Yakup ÖZAD’dır. SGK Gaziosmanpaşa il müdürü olarak çalışan Yakup ÖZAD’a mail yoluyla, aramayla veya bizzat şubeye giderek ulaşılabilir.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Nerede?

Daha geniş kapsamlı konularda SGK hizmeti almak için İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne gitmek gerekir. İstanbul SGK İl Müdürlüğü şubesinin adresi; Pürtelaş Mahallesi Meclisi Mebusan Caddesi NO: 43 PK: 34427 Fındıklı/Beyoğlu şeklindedir. Şubeye gitmeden mail üzerinden de SGK İstanbul şubesi ile istanbulsgim@sgk.gov.tr adresinden ulaşılabilir. Bu mail adresi sayesinde belgeler, görsel içerikler, dilekçeler vb. kolayca İstanbul SGK İl Müdürlüğü’ne iletilebilir.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü telefon numarası 0 212 372 10 10’dur ve bu numara ile vatandaşlar çoğu konuda görevlilerden hizmet alabilir. Faks ile İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne ulaşmak için ise 0 212 243 63 63 numarası kullanılabilir. Bu sayede vatandaşlar gerekli belgelerini şubeye gitmeden de faks aracılığı ile kolayca iletebilirler. Böylece daha zahmetsiz ve zaman kazandırıcı bir seçenektir.

Yorumlar

 1. Bahtiyar YILMAZ dedi ki:

  Aşksız hayat, solup gider. Düşer bir yaprak olur.
  İnsanoğlu göçüp gider, bir avuç toprak olur.
  “Yukardaki maniyi aşağıda aylar yıllar öcesinden yorum yazanlar için derledim.
  Yani güzel kardeşlerim, ne zaman bu yorumunuza ilettiğiniz kurumdan bir dönüş yapıldı (tehew..!)
  Sen bu Dünyadan çoktaaan göçmüş olacaksın Loooo..!”

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Güzel maniniz için teşekkürler. En azında siz göçmeden bir cevap vermiş olalım. Sağlıklı huzurlu uzun ömürler dileriz.

 2. OSMAN DİNÇER dedi ki:

  MERHABALA BAĞKUR BORCUM VARDI İLAÇLARIMI ALAMIYORDUM 3 GÜN ÖNCE ÖDEDİM VE HALA BORÇ GÖRÜNÜYOY İLAÇLARIMI ALAMIYORUM OSMAN DİNÇER

 3. MURAT MERGEN dedi ki:

  SAYIN YETKİLİ,

  Bir işyerinde kısmi süreli çalışmaya başladım, ayda 10 gün çalışıyorum
  kalan 20 gün için genel sağlık sigortası ödemen gerekir ve bağlı bulunduğun ilçe sgk ya gitmen gerekir diye bilgi aldım
  Bayrampaşa ilçesinden ikamet ediyorum
  NE YAPMAM GEREKİR
  TEŞEKKÜRLER…

 4. gamze dedi ki:

  hastaneye yatış tarihim 24 temmuz taburcu olma tarihim 29 temmuz ayakta başlama tarihi 30 temmuz, aldığım rapor ücret 30 temmuz olarak hesaplanmış doğru mudur?

 5. Nurcan efe dedi ki:

  10 günden fazla ev hizmetlim işten ayrıldı ne yapmam gerekiyor

 6. fatih dedi ki:

  Kimsenin sikortasini yatirmiyolar kandiriyolar parayi askeri ucret tam para vermiyolar 2020 yerine 2000 veriyolar bize sikortanizi yatircaz diye oyaloyolar co zor durumdayim nekadar calisan varsa hepsini kandiriyolar suan bile kac kisi isten cikti

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bölge işkur birimine veya Alo 170 e şikayet kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

 7. berna dedi ki:

  Merhaba,

  Yurtdışı hizmet borçlanmasının çalışma öğrencilik-ev hanımlığı vesilesiyle olması durumunda ileri bir tarihte yurtdışında çalışma imkanını değerlendirmemin önünde bir engel var mıdır? Bu durum yarı zamanlı çalışma koşullarında, örneğin bir üniversitede ders verme durumunda da geçerli midir? (SGK sayfasında kanunda bu şekilde yazdığından teyit amaçlı soruyorum.)

  Yardımlarınız için içtenlikle teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   borçlanma sonrası yurt dışında çalışmanız da bir engel yok. Sadece emekli olduğunuz takdirde yurt dışında çalıştığınız sürece Türkiye den emekli maaşı alamazsınız.

 8. Berna dedi ki:

  Günü dolan emeklilik hakkımı elde edebilmek üzere 24.7.2019 tarihinde müdürlüğünüz makamına Yurtdışı Hizmet Borçlanma Talebi Dilekçesi ile bir başvuru yapmış bulunmaktayım. Yapmış olduğum başvurunun işleme alınıp tahakkuk belgesinin oluşturulması için tahmini ne kadar süre geçmesini bekleyebilirim?
  – Yurtdışı temsilciliklerinden belge almakta zorlanma veya gecikme durumunda emniyet’ten aldığım ekli yurtdışı giriş-çıkış dökümü yurtdışında geçirdiğim süreyi belgelemek için yeterli olabilir mi? (SGK sayfasında kanunda bu şekilde yazdığından teyit amaçlı soruyorum.)

  Yardımlarınız için içtenlikle teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 9. Bekir dedi ki:

  Merhaba Sistemde bagkurlu gözüküyorum şirket ortamı yeni mezun oldum ve benim herhangi bi sirketle ortaklığım bulunmamasına ragmen her ay 800tl gibi bi borç çıkıyor bunu nasıl cozebılırım buna sebeb olan seyi ogrenebılırmıyım?

 10. bayram uzun dedi ki:

  mrb benim hizmet sürem ve hizmet yılım dolduğu halde emeklilik yaşını bekliyorum. bu süre içersinde ssklı olarak çalışmaya devam ediyorum. şöyle birşey söyleniyor emeklilik süresi dolduğu halde çalışmaya devam edenlerin emekli maaşı düşüyor. bu doğru mudur. teşekkür ederim

 11. meltem dedi ki:

  Merhaba , benim sorum dedemi emekli yapmak için askerlik belgesi istendi kendisi bulgaristanda yaptığı için burdaki ismi ile askerlik belgesindeki ismi farklı acaba isim denklik belgesi çıkarmamız gerekiyor mu ?

 12. Özdemir dedi ki:

  Iyi günler,

  Yabanci plke vatandasiyim ve üniversite ögrencisiyim. Nasil sigorta yapabilirim. Gerekli evraklar nedir? Ve islem ne kadar zaman sonra aktive olur?

 13. Erol dedi ki:

  Merhaba. Adim. Erol yilmaz
  Ssk emeklilil maasimin. Az baglandigi. Kanisindayim. Bana nasil yardimci olabilirsiniz

 14. habıbe goltası dedi ki:

  merhaba işyerimden kaynaklı 2018 eylül ayında ücretsiz izinli gibi göründüğüm için primim ödenmedi. işverenim ile görüştüğümde düzeltme ve ek bildirgeleri sigortaya ilettiklerini onlarla görüşmemiz gerektiğini söyledi. iki gündürde size ulaşmaya çalışıyorum. uzun beklemelerimin ardından telefon kapanıyor.
  problemin kaynağını nasıl bulucam.

 15. olcay dedi ki:

  merhaba 170 nolu telefonu arayarak rapor paramı ne zaman alırım diye kayıt oluşturdular kayıt yaklaşık 5 gün önce oluşturuldu fakat hala bir cevap yok yoğunluktan olabilir dediler biraz beklememi tekrar kayıt oluştururuz dediler sadece ricam temmuz 20 sinde biten raporumun parasını ne zaman alabilirim malum tek maaşla geçiniyoruz aylığımdan 20 gün kesildiği için mali açıdan sıkıntıdayım sitem etmek için değil sadece paramın ne zaman yatacağımı öğrenirsem sevinirim oluşturduğum kayıt no 59210553 ilgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

 16. Birsen dedi ki:

  Sadece işten çıkış kodumdaki hatanın değiştirilmesi için verilen dilekçenin akıbetini ve ne zaman değişimin yapılacağını sormak İçin 1 haftadır sabahtan başlayıp akşama kadar arıyorum ya açan kişi bağlıyorum deyip kapatıyo yada hiç açmıyo nasıl bi kurum acaba burası insan gibi davranmıyolar diye sitem ediyorlar insan gibi davranıncada insan yerine koymuyorlar işsizlik maaşımı almak İçin kodun değişimi şart ne zaman değişir acaba bari burdan cevap verin lütfen

 17. Zafer Öztaş dedi ki:

  Kardeşim il dışına taşındı gelme imkanı yok Bağ-Kur isteğe bağlı sigorta hesabını kapatmak istiyor faskla dilekçe gönderse işleme konur mu?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Fax ile olmaz. Dilekçesini iadeli taahhütlü posta ile gönderirse kayda alınır.

 18. BEKİR dedi ki:

  GAZİOSMANPAŞA SGM TELEFONLARA NEDEN BAKMAZ ACABA?
  İŞVEREN SERVİSLERİ SAATLERCE ARIYORUM AMA CEVAP VEREN YOK

 19. Necmi koç dedi ki:

  merhabalar ben resmi kurumda çalışıyorum birkaç yerde çalıştın çalıştığım yerlerin sigortasını çıkardım fakat 1989-1994 yılları arasında Eyüp ilçesinde Tuncaylar çekyat makas fabrikasında çalıştım burda çalıştığım sigortalı günlerim çıkmıyor bilğilendirirseniz sevinirim tşk.

 20. Osman günaslan dedi ki:

  Merhaba. Gaziantep’ten ulaşıyorum size. Daha önce GAZİOSMANPAŞA Sgk müdürlüğüne kayıtlı bağkur sicil numaram var iken, şimdi Gaziantep sgk da, Yeni bir işletme açtım. Yanlız benim sicil numarası hala gaziosmanpaşa sgk müdürlüğünde gözüküyor. Bundan dolayı sağlıktan yararlanamıyorum. Hem kendim bireysel olarak yazılı dilekçe ve meil attım, hem Gaziantep sgk müdürlüğü size meil attı bu sorunun düzelmesi adına. Ancak bir dönüş sağlanamadı. Gaziosmanpaşa sgk iletişim numarasında ulaşmamıza rağmen, tlf cevap veren olmadı.

  Şimdi bana yapılan bu sistem hatasını kim düzeltecek?

 21. naciye dedi ki:

  yaş ve sigortalılık süresini tamamladım ama prim günüm çok eksik. toplu ödeme alabilir miyim ve kaç yaşında alabilirim.

 22. güler dedi ki:

  Merhaba iyi günler,
  Ben 1989 veya 1990 yılında küçükköy’dde iplik fabrikasında çalıştım. sigorta kimlik kartım vardı ama şu an bulamıyorum. sonra evlendim. ikinci defa 2012 yılında sigortaya giriş yaptım. e devlette sigorta girişim 2012 yılı gözüküyor. ben bunu nasıl düzeltebilirim. o yıllarda çalıştığımı nasıl ispatlayabilirim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Çalıştığınız firmayı hatırlıyorsanız bağlı bulunduğu Sosyal güvenlik merkezinden araştırma talebi yapmalısınız.

 23. hüseyin çabukel dedi ki:

  Sayın Danışma Birimi Yetkilisi…Mayıs27,2019,9.13 am ve Mayıs 14,2019 2.45 pm de yazdım… cevap denetim bekleniyor geldi..diğer misafirlerin sorularına hemen cevap veriyorsunuz…benim öğrenmek istediğim olay bu kadar zor mu?Oraya gelip başvurmam mı gerekir? e postama da cevap verilmiştir tıklayın cevabı geldi…tıkladım ama koca bir boşluk çıktı sadece…Benim soruma da bir cevap arzederim…Hüseyin Çabukel

 24. kadir dedi ki:

  Dul ve yetim aylığı için gerekli dilekçeyi Ankara’ya yolladıktan sonra 45 günlük süre sonrası bizim yapmamız gereken işlemler neler? SGK’dan hangi evraklar istenir?Aylık alacak kişinin gelmesi gerekir mi?Banka hesabı gerekir mi?Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Her hangi bir eksik evrak var ise sizden istenir. Durumunuz e devletten takip edebilirsiniz.

  2. Zeynep dedi ki:

   Merhablar sigortami yenilemek icin babam gitmişti ama stajimin oldugunu soylemsler benim butun6 stajlarim bitmis durumda suan ne yapmam gerek

 25. hüseyin çabukel dedi ki:

  14 mayıs 2019 2:45 pm deki başvurumu aynen tekrarlıyorum

 26. Mehmet çelik dedi ki:

  1996 nın 3ayında işe başladım yıllar sonra baktığımda 01/12/1996da başlamış gözüküyor.Fakat 03/96diye bi gözüken at 12ayda başladım gözüküyor ama gün 40 iki kişi gözüküyor. Çalıştığım yer oto yılmazlar kolektif.şirketi

 27. hüseyin çabukel dedi ki:

  1965 DOĞUMLU EMEKLİYİM…01.02.1981 GİRİŞLİ 9284 GÜN PRİM YATIRARAK 01.04.2011 TARİHİNDE 46 YAŞIMDA EMEKLİ OLDUM…BENİM STATÜMDEKİLER 25 İŞ YILI 45 YAŞ VE 5075 GÜNLE EMEKLİ OLUYORLAR…BENİM FAZLADAN YATIRMIŞ OLDUĞUM PRİMLER EMEKLİ MAAŞIMA YANSIMIŞ MIDIR? BASINDA ÇIKAN HABERLERE GÖRE FAZLA YATAN PRİMLERİN BANA AİT YÜZDESİ İADE EDİLİYORMUŞ…GOPAŞA SGK YA BAĞLIYIM…LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİR MİSİNİZ…TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMI SUNARIM…

 28. Bayram demirel dedi ki:

  2015 de emekli olup bugüne kadar emekliyim bi yanlışlık sonucu geçmiş bayramlarda verilen ikramiyemiyemi 2194 tl kesilmiş bulunmaktadır bu sorunumun duzeltilmesini talep ediyorum 01.08.1966 doğumlu bayram demirel

 29. Fırat karademir dedi ki:

  Merhabalar. 2008 Nisan ayından sigorta girişim var ancak 24 günlük çalışmışlığım olmasına rağmen hiç prim ödenmemiş ve sigortayı başlatan iş yeriyle görüştüğümde biz yapmamışız başka yerdendir dosya numarası bizde gözükmüyor demiş muhasebecisi. 170 i aradım bilgi aldım gaziosmanpaşa sosyal güvenlik merkezinden gözüktüğünü söylediler. Ama ben orda ne çalıştım nede bulundum. Hiç gün ödenmediği için şimdi sigorta başlattığımda bugünün tarihinden girişimin olucagını söylediler ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   5 yıllık hizmet tespit davası açma zaman aşımı süresini doldurmuşsunuz. Geriye dönük dava açamazsınız.

 30. mehmet pekgöz dedi ki:

  51139489280 TC. NUMARAMDIR.SAYIN YETKİLİ BEN BUGÜN İŞGÖRMEZLİK RAPOR PARAMI PTT.DEN ALABİLİRMİYİM ?? GEÇENLERDE ARADIĞIMDA BİR YETKİLİNİZ KURUMUM OLAN İGDAŞIN DAHA ŞUBAT AYI PİPRİMLERİNİ YATIRMADIĞINDAN ÖDEME YAPAMADIKLARINI SÖYLEDİ ; AMA BUGÜN E DEVLET’TEN BAKTIĞIMDA ÖDEME YAPILMIŞ. SİZLERE İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.

 31. Ayşe dedi ki:

  Merhaba ben annem icin sorucaktim annem bagkur baslangici yapmisti ama odeme hic yapmadi simdi de benim uzerimden sgk dan faydalanmak istiyor biz bagkur kapatmak icin dilekce verdik ama 3 hafta oldu hala aktif gozukuyo kapanmamis doktora gitmesi lazım simdi ne zaman kapatilir kapatma suresi ne kadar??

 32. Mustafa arslan dedi ki:

  Merhaba benim 2001 yılında gaziosanpaşa sgk ya bağlı bir işyerinde sigorta başlangıcım yapıldı 2 seneye yakın primim ödendi .2006 da başka bir işyerine girdim orada yeni bir sigorta numarasıyla giriş yapmışlar , şu anda e devlette başlangıç 2006 görünüyor ,2001 deki sigortam görünmüyor bunun için ne yapmam lazım teşekkürler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Gaziosmanpaşa sgk ya dilekçe vererek sigorta numaralarını birleştirmeniz gerekmektedir.

 33. MEVLÜT ŞAHİN dedi ki:

  MERHABA ADIM MEVLÜT ŞAHİN MERSİNDEN YAZIYORUM 1986.88. yıllarında gazi osmanpaşaya ssk ait bir firmada çalıştım şimdi nezaman emekli olurum dilekçesi verdim bir ay olduhala birsonuçyok yılım dolu pirim dolu yaştamam lütfen ilgilenilmesini rica ediyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Emeklilik işlemleri 45- 60 gün arası sürmektedir. eğer bu süreler aşılır ise telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

 34. Saniye dedi ki:

  01.10.1979 doumluyum girişim 01.03.1998 3600 den yararlanırmıyım kaç yıl çalışmam lazım

 35. Osman günaslan dedi ki:

  Merhaba:

  Merhaba ismim osman günaslan.

  Daha önce ıstanbulda ikamet etmekteydim, şimdi gaziantepte yaşamaktayım. Gaziantep iline geldiğimde sigortalı çalışan olarak ise başladım.

  10/12 2018 Tarihinde 3047861**** Tc kimlik numaralı vatandaşlık numaramla tekrar bir iş yeri açtim. 

  Gaziantep Bağkur dairesine giderek  bağkur başlatilmismi kontrol ettiğimde, Sağlıktan yararlanamadigimi gördüm.

  Sebebi ise Gaziosmanpaşada daha önce adıma açılan isteğe bağlı sigorta olduğu ve bu sigortanın hala aktif olduğunu söyledi gaziantep sgk.

  Gaziantep sgk size DYS MEILI ATTI 26.10 2018 TARIH VE DOSYA NUMARASI 143….. NOLU DYS DEN. Ama hala bir çalışma ve cevap gelmedi.

  Resmini attigim bu evrağı GAZIANTEP SGK. Size göndermeli ve bu sorunun tarafinzca, ve vereceğiniz yetkiyle halkla bileceğini bana iletti.

  Ben bir sileyim. 3 çocuğum 1 eşim var. Ve sağlık sorunları yaşayan çocuklarim var. İvedi bir şekilde bu sorunun ortadan kaldırılmasını talep etmekteyim.

  0532……. 0342……… NOLU numaralardan bana ulaşa bilirsiniz.

  Veya gaziantep ssk kurumundan Dys yoluyla size gönderilen bu dosyanın çözülmesini talep etmekteydi.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba

   Lütfen iletişim ve mail bilgilerini verdiğimiz kurumla iletilişime geçiniz. Sitemiz bilgi amaçlı olup kurum sistemlerine erişememektedir.

 36. İLKAY AKIN dedi ki:

  1993 / 1 döneminde GAZİOSMANPAŞA SGK sınırları içerisinde bir iş yerinde çalışmışmaya başladım. Ancak SGK Hizmet dökümümde Bu firmaya ait işe giriş tarihim gün, ay, yıl olarak görünmüyor .Pirim günlerim görünüyor. İlk işe girişim olduğu için tarih bönemli,işe giriş tarihimi nasıl bulabilirim. hizmet dökümüme nasıl yazdırabilirim. bununla ilgili ne yapabilirim. Teşekkür ederim…