• GAZİOSMANPAŞA SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ


  Adres: Merkez Mh. Salihpaşa Cd. No:42 GOP/İstanbul

  Telefon: (0212) 418 43 86

  Fax: (0212) 418 43 95

  Sponsorlu Bağlantılar

  E-mail: gopsgm@sgk.gov.tr  tıkla sorunu sor

  GAZİOSMANPAŞA SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ulfet dedi ki:

   Turkiye de herhangi bir bankada hesabim yoktur, bu yuzden yurdisi borclanma miktarini merkez bankasina yatirabilir miyim? Borc miktarini yatirma bilgileri, ve Hesap numarasi nedir?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hesabınız olmasa dahi Ziraat Bankası şubelerine ödeyebilirsiniz.

  2. YILMAZ dedi ki:

   23.08.2017 ve 24.08.2017 tarihli yazılarıma cevap alamadım ; yardımcı olursanız sevinirim

  3. YILMAZ dedi ki:

   MERHABA EŞİMİN DOĞUM TARİHİ 23.03.1973 DİĞER KOŞULLARI SAĞLADIKTAN SONRA YAŞ OLARAKTA 47 YAŞINDA OLMASI GEREKİYOR. EMEKLİLİK İÇİN 23.03.2020 (YANİ 47 YAŞINA GİRECEĞİ TARİH) DEMİ — YOKSA 23.03.2021 (47 YAŞINI DOLDURDUĞU TARİH) DEMİ MÜRAACAT ETMELİYİZ.
   İYİ ÇALIŞMALAR

  4. zinnet kurt dedi ki:

   vergi dairem kapalı fakat bagkur borcum oluşuyor ne yapmalıyım

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Zinnet hanım merhaba,

    Bağkurdan alacağınız belgeyi vergi dairesinde mükellefiyetiniz olmadığına dair onaylatıp kuruma verdiğiniz takdirde vergi mükellefiyetinizin kapandığı tarihten itibaren ki kısmı silinir.

  5. YILMAZ dedi ki:

   İYİ ÇALIŞMALAR YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM. EK9 10 Günden fazla yatırılan primlerde işsizlik primi kesiliyormu acaba , kişi işten ayrıldıktan sonra işsizlik maaşı alabilirmi?

  6. YILMAZ dedi ki:

   İyi günler: Eşimin emekliliğine yaş olarak ta , prim olarakta 3,5 sene var.İsteğe bağlı sigortayı bıraktık en son EK 9 10 günden fazla sigorta primi yatırılıyor. Kızımın doğum tarihide 02.10.1998 ve doğumdan sonraki iki sene prim yatırlmadı . Size iki sorum olacak :
   1). Sorum eşim 1,5 sene EK9 dan prim yatırıp daha sonraki 2 seneyi borçlanırsa (fiili olarak çalışmadığı için) emekli olabilirmi ?
   2. Sorum 02 .10.1998 — 02.10.2000 yılları arasını doğum borçlanması yaparsak ödeme 2000 yılından önce olacağı için emekli maAşI yüksek olurmu ? yani son iki seneyi borçlanalımmı yoksa EK 9 dan ödemekmi avantajlı bizim açımızdan .
   YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Yılmaz Bey Merhaba,

    Ek 9 dan ödemek yerine doğum borçlanması sizin için daha faydalı olur. Çünkü 1999 öncesi emekli maaşı bağlanma katsayı oranı daha yüksekti. Son 2 senede prim için borçlanmanızı öneririz.

  7. Esra dedi ki:

   Memur olan babam emeklilik evraklarını teslim edip emekliliğini beklerken hayatını kaybetti. Annem ve iki kardeşime kağıtla bildirim yapılıp toplu bir para yatırıldığı halde bana herhangi bi ödeme toplu para yatışı olmadı. Emekli aylığını evli olduğum için alamadığımı biliyorum ancak toplu para neden yatmadı bunun ile ilgili izlenmesi gereken yol nedir öğrenebilir miyim?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Esra Hanım merhaba,

    Toplu para dediğiniz emekli ikramiyesi ise varis olarak sizn de almanız gerekir. Eğer toplu yatan para müracat tarihinden itibaren birikmiş emekli maaşı ise siz evli olduğunuzdan ve yatim maaşını hak etmediğinizden yatırılmamış olabilir.

  8. selvi zorlu dedi ki:

   merhaba vefat eden eşimin bağkur dökümünü almıştım.
   Fakat kaybettim. Çalıştığım için gidip alamoyorum. tc.357……..
   TUNCAY ZORLU. mümkünse aşağıdaki mail adresine gönderir misiniz?

   tşk.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sitemizde sizlerin kolay ulaşabilmesi için Kurum bilgileri yer almaktadır. Lütfen konu ile ilgili kurumla iletişime geçiniz.

  9. Şafak dedi ki:

   Merhaba. Adli vaka olarak elimde raporum var. Adli vaka içeriği 4.kattan düştüm. Düşme sebebim alkollüydum dengemi kaybedip yere düştüm. İfadelerde böyle geçiyor. Size sorum şu; işgoremezlik rapor paramı alabilir miyim? Yada eksikmi tam mi ödenir beni aydınlatırsanız severim teşekkür ederim

  10. memet polat dedi ki:

   VARİDE NO : 7,596,999 VARİDE TARİHİ : 14.06.2017
   GELDİĞİ YER EMEKLİLİK DİLEKCESİ T.C. KİMLİK NO ……
   SİCİL NO : ……… TAHSİS NO : ……
   ADI : MEMET SOYADI : POLAT
   muracatımı yukarıda belirttiğim tarihte yaptım ne kadar zamanda emekli olurum maaşım bağlanır.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Emeklilik işlemleriniz E- Devlet veya 170 den sorgulama yapabilirsiniz. Mevcut başvurunuz ile Ağustos ayında maaşınız bağlanır.

  11. ahmet dedi ki:

   12/03/2017 tarihinde arnavutköyden emeklilik dilekçemi verdim ayın 17sinde g osmanpaşaya evrağım gelmiş halen bekliyorum ne zaman maaşımı alabilirim

  12. Tarık dedi ki:

   31.05.2017 tarihi itibariyle emeklilik için müracaat yaptım ne kadar sürede emekli olurum? 10 gün oldu e-devletin sisteminden bakıyorum hiçbir hareket ve değişiklik yok halen çalışan olarak görünüyorum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Emeklilik işlemleri 1 ay kadar sürebiliyor. Muhtemelen Temmuz başında sonuçlanmış olur. Temmuz ve Haziran ayının maaşını beraber alırsınız.

  13. Fatih Yılmaz dedi ki:

   Annem babamdan (vefat etti) emekli sandığından (emekli sandığı ayrı olduğu dönemde) emekli maaşı alıyor. Dedem de vefat edince (ağustos 2016 sgk emeklisi) ondan da hak ettiği maaşı almak için başvurdu. Gazi Osman Paşa SGK Unkapanı yapacak işlemi dedi. Unkapanı Anakara Sıhhiye’ye yönlendirdi. Evraklarını Ankara Sıhhiye’ye yolladık, onlar da 1,5-2 ay sonra evraklar sehven bize gelmiş, evrakları Unkapanı’na yolladık diye bize bilgi yazısı yolladı. 3 hafta kadar önce İstanbul SGK aylık 123 tl’ye tekabül eden 10 aylık ödemenizi 26 haziranda alabilirsiniz dedi. Bildiğim ve e-devlet’te de göründüğü üzere annem, dedemin emekli maaşının 1/4 ünü almaya hak sahibi. 2/4 ü de ananem alıyor. anneme 1/4 için çıkan ödeme ananemin maaşı ile kıyaslandığında dedemin maaşının 1/16 hatta 1/18 ine denk geliyor. e devletteki 1/4 oranı mı yanlıştır, hesaplanan maaş mı yanlıştır?

   Asıl önemli konu, Gazi Osman Paşa sgk ya gelip annem bunu sorduğunda ve durumu anlattığında, sizin kağıtlarınız Ankara’ya gitmiş onlara sorun demek nedir? Evraklar yanlış bilgilendirmeniz neticesinde Ankara’ya gönderildi denildiği halde ısrarla biz bilmiyoruz demek nedir? Sürekli bir şekilde, “GOP: Unkapanı bilir, Unkapanı: Ankara bilir. Ankara: sehven bana gelmişsin, İstanbul bilir” hali içersinde çözüme ulaşmak aylar sürüyor. Bu durumu kim bilir, kim çözer?

  14. salim zorlu dedi ki:

   sgk 22 11 2012 de aracıma hacız koymuş sgk prim borcum yok bu haciz nasıl kaldırılabilir

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İlgili Sigorta Müdürlüğünüzden borcu yoktur yazısı alıp, dilekçe ekinde bu yazıyla yine ilgili birimin takip servisinden haczi kaldırtabilirsiniz.

  15. Remzi Sancaklı dedi ki:

   İyi günler, ben Tekirdağ ili’ ne 25.01.2017 günü EMEKLİLİK BAŞVURUSU yaptım. son çalışmam 4a idi. ancak öncesinde 4b olan çalışmalarımın toplamı için iş bu kurum kurumunuza 2017-34298 no ile bilgi istemiştir. Ancak şahsıma ait bu konudaki cevabi yazınız henüz gelmemiş/iletilmemiştir. Acaba bu yazıyı buradan gelip elden almam mümkün müdür? Eğer mümkün ise gelip alabilirim de. Bana bu konuda cevap verirseniz yada İNTRA 4b 2017-34298 sayılı yazıya cevap verirseniz çok ama çok makbule geçecektir. İyi günler iyi çalışmalar diliyorum.

  16. hasan SEL dedi ki:

   MERHABA BEN 1993 SENESİNDE M.T.A SİVAS BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI SAMSUN HAVZA,M.T.A KIZILCAHAMAM BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ÇANKIRI ORTA VE M.T.A İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ÇİĞLİ VE BERGAMA SOĞUK SU SONDAJLARINDA GÖREV YAPTIM. ÇALIŞTIĞIM SÜRE İÇİNDEKİ SİGORTA PİRİMLERİM GÖZÜKMEMEKTEDİR,BEYOĞLU SGK YA SORDUM VE BAŞKASININ ÜZERİNE ÖDENDİĞİNİ SÖYLEDİLER NE YAPMAM GEREKİYO
   LÜTFEN BANA YOL GÖSTEREBİLİRMİSİNİZ
   ŞİMDİDEN TŞK

  17. ismet dedi ki:

   1029404 no dosyayı güncelleyin lütfen

  18. ismet dedi ki:

   1029404 nulu dosyayı güncelleyin lütfen iyi çalışmalar

  19. merve dedi ki:

   merhaba işten cıkınca sigortaya bildirim yapmam gerekiyor mu ? iş yeri çıkış tarihini yazmış sistemden öyle görünüyor çünkü.

  20. İlknur Danacıoğlu dedi ki:

   Merhaba Annemin malulen emekli olması için işlem başlattık TC kimlik no ile evrak takibi sorgulama ekranında 20.02.2017 den beri aynı servis de olduğu görülüyor bu kadar uzun süre orada olması normal mi ? Eksik evrak falan mı üzerimize düşen bir şey varsa yapmak istiyoruz , Ayrıca memurlar dükkanı devir yada kapama işlemi yapmak için size bilgi vereceğiz arayacağız demişler, ama sgk nın sayfasında dilekçe vermeden önce kapatın yada devir yapın gibi cümleler var ? Lütfen bilgi verir misiniz ? Nasıl bir yol izleyelim. Teşekkürler

  21. Zübeyde dedi ki:

   Merhabalar,

   500 evler 1043 sok. (Şok markete giderken ana yol sonu sagda bulunan, isyeri Makro tekstil adi olan isyeri sahibi hasan ve yilmaz kardesler) isveren, sgk yapiyorum diyerek iscileri ise alip daha sonra fabrika sistemi degil burasi ssk yapamam deyip ise alirken ssk hakkimizi yerine getirmeyi inkar ediyor. Iscileri sigortasiz calistiriyor. Geregini ilgili kurumlara arz ederim.

  22. serpil dedi ki:

   alo 170 şikayetimin gaziosmanpaşa sgk ilgileneceğini söyledi ama bi türlü ulaşılmıyo cevap veren yok…yardımcı olurmusunuz

  23. metin ipek dedi ki:

   keçiören sgk tarafından kurumunuza gonderılen aşağida sayı ve konusu yazılı dılekçemıze cevabın acıl olarak gonderılmesını arz ederım SAYI 90910961-56049050-2.766.168 KONU Pırım borcu

  24. Serpil dedi ki:

   Sigortasız çalıştığım için şikayette bulundum.. dosyanın Gaziosmanpaşa SGK takip etmem söylendi. Ama telefona bakan yok..lütfen yardımcı olun !

  25. BEYTULLAH ÖNAY dedi ki:

   Gerekli güncelleme yapılmış, TEŞEKKÜRLER.

  26. BEYTULLAH ÖNAY dedi ki:

   Merhaba,

   Tc kimlik numaralı TAHSİN ERBAŞ Merkezimize kaydı yoktur almak için başvuruda bulunmuştur. Türkiye Geneli Tescil sorgulama sayfasından yapılan kontrollerde Merkezinizde sicil numaralı dosyada işlem gören TAHSİN ERBAŞ ‘ ın Tc kimlik numarasının güncellenmesi ve İVEDİ bilgi verilmesi hususunda yardımlarınızı bekliyoruz. Not: Ayrıca Merkezinize mail de attık

   İyi çalışmalar.

   Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
   Çubuk Sosyal Güvenlik Merkezi
   İşyeri Tescil Servis Sorumlusu

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Beytullah bey bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  27. coşkun keskin dedi ki:

   doğum öncesi çalışamaz raporu doktor yanlış girmiş.27.12.2017 fakat eşim18.01.2017 tarihinde erken doğum yaptı ve o gün çalıştı.doktorun izne ayırdığı tarih itibariyle87 gün cikio ve para alamıyor.eşimin iş yeri gaziosmanpasa sgk bağlı.beylikdüzü sgk memur raporun iptal edilmesini ve doğum yapılan günün girilmesini söyledi.yardımcı olabilir misiniz

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Konu ile ilgili hastane ile tekrar görüşerek rapor tarihlerini değiştirebilirsiniz.

  28. Bülent Aytekin dedi ki:

   İsteğe bağlı bagkur ödüyordum . 4 aydır sskli işte calisiyorum fakat e devletten baktim her ay borclani yorum ne yapmam gerekiyor

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Tam süreli çalışıyorsanız eğer SGK’ya dilekçe vererek borç çıkarılmasını durdurabilirsiniz.

  29. Tuncay Süleyman Karaot dedi ki:

   Merhaba

   öncelikle Sgk kurumum GaziOsman paşa emekliyim

   27.12.2016 tarihinde işe giriş bildirgemi sehven yanlış bildirmişler,dolaysı ile emekli maaaşım kesildi bende 26 ocak 2017 tarihinde kurumunuza geldim işyerimin ve kendi dilekçemi verdim,fakat görevli arkadaş hatayı bilgisayarda düzelttiğini ve dilekçelere gerek kalmadığını söyledi,maaşımı tekrar ne zaman alabilirim,bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz,
   Saygılarımla

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi ve takip için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  30. Ercan doğan dedi ki:

   Is kazası geçirdim rapor parasini hala alamadim is yeri bildiriyi yapmis ne zaman alirim rapor parasini

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ ve sorgulama yapınız

  31. Musa dedi ki:

   İyi günler ben yeni kaydoldum kırk gün oldu fakat edevlette 29 gün görünüyo çalıştığım yerin muhasebecisiyle konuştum ikinci ayı doldurmadan günün ilerlemez provizyon alamazsın diyor bu doğru mu ben ne zaman sigortadan faydalanabilcem yardımcı olursanız çok sevinirim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  32. faruk dedi ki:

   babam emekli vefat etti babamın emekli maaşını annemin üstüne devretmek için annemin sgk ya gelmesi gerekiyormu

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Anneniz dilekçe yazarak SGK’ya yazılı dilekçe ile müracaat ediniz. Diğer sorularınız için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  33. Aysel Senturk dedi ki:

   Yurt disinda yasiyorum,emeklilik basvurusu yaptim Kabul edildigi bildirildi fakat cocuk sayisi dort seine iki hesaplanmis.Diger iki cocugumun dogum bilgilerini gonderip senden hesaplanmasini arz ettim.uzun zaman gecmesine Rahmen cevap alamadim.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  34. ilker dedi ki:

   Merhabalar ben ikitelliden küçükköye taşındım evime yakındaki aile hekimliğine nasıl aldırırım?

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Bağlı bulunduğunuz polikliniğe giderek oradan size verecekleri dilekçeyi doldurarak kaydınız aldırabilirsiniz.

  35. bülent taş dedi ki:

   pimlerimi doldurdum.emeklilik için un kapanı ssk ya gittim günlerimi hesaplattım. 02 . 03. 2017 tarihinde emekli olmaya hak kazanıyorum bilgi sayardan çıktı ver diler.en son primlerim size yattı ğından dolayı gazi osman paşa ssk ya dilekçe vereceksi dediler. askerlik borçlanmamı da zize ödemiştim. yaşım öne çekti a2 a3 yıpranmam da vardı. emeklilik dilekçemi bu ay içi verebilirmiyim yoksa emeklilik yaş günümün dolduğu emekli olmayı hak ettiğm 02 mart 2017 tarihine kadar beklyip bu tarihdemi dilekçemi vereceğim.
   lütfen bilgi verirmisiniz

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Evet. emeklilik şartlarının gün ay yıl olarak tamamlandığı tarihten itibaren emeklilik dilekçesi verilebilir.

  36. bülent taş dedi ki:

   primlerimi doldurdum.genelde gemilerdede çalıştığımdan dolayı unkapanı ssk da günlerimi hesaplattım.02.03.2017 de emekli olmaya hak kazanıyorum.enson primlerim size yattığından dolayı gazi osman paşa ssk ya dilekçe vereceğimi söylediler.yaş itibarıyla 2 mart 2017 yimi beklemeliyim yoksa bu ay içerisinde gelip emeklilik dilekçemi size verebilirmiyim.
   yoksa emekli olmayı hak ettiğim gün 02.03ç2017 demi gelip size dilekçe vereceğim.bu tarihe kadar beklemelimiyim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Emeklilik tarihiniz süresi gelince başvuru icin SGK ya giderek başvuru yapınız

  37. reşit bayram dedi ki:

   emeklilik müracatında bulundum
   yaşlılık tahsis no 053559
   sonucu öğrenmek istiyorum

  38. Mehmet özdemir dedi ki:

   9.11.1989 sigorta girişliyim 51yaşı bekliyorum.4.12.1987 de askere
   gittim. borçlanma yaparsam yaş 18aymı yoksa 12aymı geri çekilir.
   birde borçlanmayı yüksekten yaparsam maaşı etkilermi.Teşekkür ederim.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Ne kadar askerlik borçlanması yaparsanız o kadar geriye çekmektedir. Borçlanmayı yüksekten yaparsanız maaşına olumlu etkisi olacaktır.

  39. Mehmet dedi ki:

   Mart 15. Günü emeklilik dilekçesi verdim hala bi haber yok bilgi niye verilmiyo

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  40. ayseerbil dedi ki:

   Merhaba Ben ikisene ice icinde 600gun calistim yanliz ayri ayri iki firmada issizlik parasi alabilirmiyim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İşten çıkarken haklı nedenlerle çıkmışsanız işsizlik maaşı alabilirsiniz.

   2. Murat dedi ki:

    Alabilirsin ama tam 600 gün ise

  41. bilge dedi ki:

   Merhaba benim esimm memurr askeree gittii.esi askerde olan memur eslerine maas veriliyomus bunun icin basvurmam gereken yer ve belgeler nelerdir yardimci olurmusunuZ

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Bilge Hanım.

  42. Uğur çakmak dedi ki:

   babam ın vefatiğinden dolayı maaşını annemin üstüne geçirmek için gerekli evraklar nelerdir birde ölüm parası varmış bunları yapabilmek için yönlendire bilirmişsiniz ne yapmam lazım

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Annenizin kimlik bilgileri, ölüm belgesi, sigortalılık belgeleri ile SGK müdürlüğüne gidebilirsiniz. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  43. Rüstem Kahramam dedi ki:

   Kocatepe mah. Mega Center A Blok No:1842 İstanbul Bayrampaşa’da bulunan,
   Sicil nosu: 2 5610 06 06 1160258 034 25-06
   Olan kapatmış olduğum dükkanımdan üzerime taahhuk eden işveren ssk prim borcumu 5 ocak 2015’te yapılandırmıştım.Dükkanımda birlikte iş yaptığımız gayri resmi ortağımın bana olan borcundan dolayı ssk prim ödemelerini kendisi yapacaktı.Ödemeler yapılıp yapılmadığına dair bilgi almak istiyorum.
   Saygılarımı sunar,bilgilerinize arz ederim.

   1. Selahattin Demir dedi ki:

    bağlı bulunduğunuz sgm ye gidin. sana borcu olan kişiden paranı al kendin öde.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.