emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul Fatih İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

İstanbul Fatih İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

İstanbul’un bir ilçesi olan Fatih’te ikamet eden veya istihdam eden vatandaşlar SGK ile ilgili işlemleri için Fatih SGK şubesi ile iletişime geçmelidir. Bunun için en sık tercih edilen ve kolay olan yollardan biri telefon ile aramaktır. Fatih SGK telefon numarası olan 0 212 511 09 90’ı arayan vatandaşlar maruzatlarını dile getirdikten sonra ilgili birime yönlendirilir.

Aynı zamanda Fatih SGK şubesine görsel içerikler veya beleğeler yollanacaksa faks aracılığıyla iletilebilir. Fatih SGK faks numarası 0 212 528 36 80 numaralı telefondur. Bu sayede kişiler evden çıkmadan ve zaman kaybetmeden kısa süre içinde işlemlerinin daha hızlı halledilebilmesi için faks yöntemini kullanabilirler.

Fatih SGK Nerede?

Belge iletme, bilgi alma, işlem yapma gibi işler için bazen SGK şubesine gitmek gerekebilir. Fatih ilçesinde çalışan kişiler için Fatih SGK adresi; Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı ( Vatan Caddesi ) NO: 68 – 70 Fatih şeklindedir. Bu adrese bizzat giderek işlemler halledilebilir veya belgeler postalanabilir.

Fatih SGK E-Posta Adresi Nedir?

Elektronik posta üzerinden Fatih SGK’ya ulaşmak isteyenler için e-mail adresi fatihsgm@sgk.gov.tr şeklindedir. SGK Fatih ilçe müdürlüğü e-mail adresi üzerinden vatandaşlar sorular sorabilir, dilekçelerini iletebilir, şikayet ve önerilerini yazabilir. Aynı zamanda faks makinesi olmayanlar için görsel içerik ve belge göndermek için e posta oldukça mantıklı bir yöntemdir. Bu sayede Fatih SGK’ya ulaşmak oldukça kolaydır. Evden çıkma ve sıra bekleme zahmeti ortadan kalkar.

Fatih SGK İl Müdürü Kim?

SGK Fatih ilçe müdürü Coşkun Bilgin’dir. Sosyal Güvenlik Merkezi müdürlüğünü yürüten Coşkun Bilgin’e mail üzerinden, telefon aracılığıyla veya direkt şubeye giderek ulaşılabilir. SGK Fatih İl müdüründen sosyal haklar, güvenceler, işyeri vb. gibi tüm konularda hizmet alınabilir. Aynı zamanda personellerin yeterli olmadığı konularda Coşkun Bilgin devreye girer.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Nerede?

İstanbul SGK İl Müdürlüğü’nden hizmet almak isteyen kişiler şubeye giderek, arayarak, faks atarak veya mail ileterek iletişim kurabilirler. Arayarak iletişim kurmak isteyenler için İstanbul SGK İl Müdürlüğü telefon numarası 0 212 372 10 10’dur. Faks numarası ise 0 212 243 63 63 şeklindedir. Bu numara ile de gerekli belgeler kolayca İstanbul SGK İl Müdürlüğü’ne iletilebilir.

Bizzat şubeye giderek işlemlerini halletmesi gerekenler için İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü adresi şöyledir: Pürtelaş Mahallesi Meclisi Mebusan Caddesi NO: 43 PK: 34427 Fındıklı/Beyoğlu. Mail üzerinden ulaşmak için ise istanbulsgim@sgk.gov.tr e-posta adresi kullanılabilir. Eğer faks makinesi olmayan kişiler varsa veya daha pratik bir şekilde görsel içerikler ve belgeler göndermek isteniyorsa bu mail adresi ile iletişim kurulabilir.

Yorumlar

 1. Nevzat Bostanci dedi ki:

  Merhab e devlet üzerinden askerlik borclanmasida bulundum 1 ay olmak üzere daha bilgi yok daha fazlami suruyor

  SAYGILARIMLA

 2. HÜSEYİN AVNİ GÜNEŞ dedi ki:

  FATİH İLÇE SGK YI ARIYORUM 0212 511 90 90 CEVAP ALAMIYORUM

 3. Arife Urbalı dedi ki:

  02125110990 nolu telefona cevap verilmiyorsa
  bu telefonu iptal edin vatandaşların derdini dinleyecek kimse yokmu?

 4. Nuray Sahin dedi ki:

  Merhaba, günlerdir arıyorum, bir Allahını kulu cevap vermiyor. Bu telefon numarası ,santral sahtemi. ? % 80 sakat halimle silivriden Fatih e nasil geleceğim arabam yok .lütfen telefonuma cevap verin..

 5. yalçın tecer dedi ki:

  sigorta numaram 19621972 . hizmet dökümünde hata olduğu için(başka isimler mevcut) e devlette çalışma hayatım menüsüne giriş yapamıyorum. kolay gelsin

 6. Orhan kaya dedi ki:

  Fatih sgk yı arıyorum muhatap kimse çıkmıyor telefona kimi aramam gerekiyor vatandaşım işimi bırakıp orayamı gitmem gerekiyor 02125110990 nolu telefonu muhatap yok nasıl bir iştir 2 saattir arıyorum ne operatör cevap veriyor nede 34143 Dahili hat cevap veriyor uyuyorlar herhalde

 7. ALİ SALİK dedi ki:

  Mesai saatlerinde hiç bir şekilde ulaşamadığımız gibi hiç bir görevlinin dahil telefonlara bakmadığı tespit edilmiş kayıt altına alınmıştır.
  İlgili bölümlerde çalışan memurların bu kurumun adını kötüye iş yapmamaya vurdumduymazlığa çıkarması sonucu FATİH SGM olarak çok kötü bir izlenim bırakmıştır.
  Burada yazılan 5 tane mesajın hiç bir şekilde yayınlanmadığı ama ekran görüntülerinin alındığı da tespit edilmiştir.
  Mahsup işlemlermizinde mesai saatleri içerisinde yapılmadığı kanıt olarak sunulacaktır.

 8. ALİ SALİK dedi ki:

  ***** sicil numarasının mahsup işlemlerini yapmadığınız için teşekkür ederiz.
  Sizleri kurum olarak CİMER ve BİMERE şikayet edeceğim.
  Buradan sizlere göndermiş olduğum 4 tane mesaj var.
  İrtibat : ********

 9. BETÜL dedi ki:

  DOĞUM YAPTIM 6 AYLIK ÜCRETSİZ İZNİM BİTTİKTEN SONRA 1 ER AY 2 DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE RAPOR ALDIM 09,08,2019 DA İŞ BAŞI YAPTIM FAKAT ALO170 DE 90GÜN PRİM GÜN SAYINIZ OLMAZSA RAPOR PARANIZI ALAMAZSINIZ DİYORLAR İŞVERENLE ALAKALI BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL.ÜCRETSİZ İZİN ÖNCESİNDE ZATEN ÇALIŞIYORDUM YANİ 90 GÜN PRİM GÜN SAYIM ZATEN VAR .RAPOR PARAMI ALMAM İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR .

 10. ADİL GÜRCAN GÜDÜRÜ dedi ki:

  SSK’lı olarak çalıştığım abimin üstüne kayıtlı olan şahıs işletmesinde,vergi levhası abimin üstünde kaldğı müddetçe içindeki mal ve demirbaşlarııyla ,Noterden kendi adıma işletme hakkı devri sözleşmesi alırsam,SSK ‘lı olmaya devam edebilirmiyim.Yoksa bağkurlumu olurum.

 11. MESUT YEŞİL dedi ki:

  Merhabalar Firmamızın Merkezi Bursada
  Tayahatun mah.Çarkçılar sk No:16/1 Fatih İSTANBUL
  adresinde ek işyeri açacağız.
  SGK İşlemleri için FATİH SGM ne başvuru yapacağız. Doğrumudur

 12. Mesut Öztürk dedi ki:

  idonun taşöreni anel doğa firmasında çalışıyorum nisan ayı ve mayıs ayı arasında iş kazası gereği raporlarım size iletilmiş.Rapor ücretlerim ne zaman yatırılacak.1Hafta oldu hala ses seda yok.İlgilenir mısınız

 13. MUSTAFA dedi ki:

  Merhabalar;
  2009-2012 yılları arasında iş veren olarak görünmekteydim ve o yıllardan kalma sigorta borcumu tek seferde kapatmak istiyorum 2018 af yasasından yararlandım ve borcu yapılandırdım fakat bana ilk taksiti ödememem gerektiğini yoksa taksitlendirmeyi kabul etmiş sayılacağımı ve tek seferde kapatamazsın şeklinde bilgi verildi o şekil yaptım şuan ilk taksit ödenmeden kesinlikle tek seferde borç kapatılamaz şeklinde cevaplar alıyorum bu borcu kısaca tek seferde nasıl ödeyebilir üzerimden düşürebilirim

 14. Ömer faruk dedi ki:

  Merhabalar ben 06.09.2017 de emekli oldum.sendika uyesiydim.emeklilikten 5ay sonra sendikali olduk ve geriye dönük ek primlerim son 2 yilin yatirildi.bu emekliligimin maas fark ettirirmi. Ben 44 vergi indiriminden emekliyim.vede abo oranlari 60.60 ve30.05 evlive cocukluyum engelli bireylwrin obo orani 2008 icin 30.05 dogrumu.itiraz icin 20.07.2018 de ssk itiraza bagcilara gittim.130binden toplam kazancimin 145bine ciktigini yeni dokuman cikartiymi dedigimde itiraz formu veren memur gerekmez.bu form yeterli dedi.sizden yorumlarinizi bekliyorum simdiden Teşekkürler

 15. Beyhan dedi ki:

  Selam,

  İstanbul Fatih SGK ile emekliliğim hakkında email yoluyla yazışabilir miyim? Göndermem gereken evrakları scan ile iletebilir miyim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İadeli taahhütlü posta ile göndermeni daha uygun olacaktır. bu durumda yine elden teslim etmiş gibi başvurunuz geçerli sayılır. Mail yolu ile gönderceğiniz belgeler suret niteliğinde olacaktır.

 16. Beyhan dedi ki:

  Selam,
  ben 1974 eylül doğumlu bir bayanım.
  İstanbul da 4503 iş günü ödenmiş sigortam var. En son iş çıkışım 21.01.2008 tarihinde yapıldı.

  23.12.2017 tarihinden beri yurt dışındayım. Evlilik sebebiyle geldiğimden artık burada ikamet edeceğimden yurt dışı borçlanma ile emeklilik prim gün ve yaşı ödemek istiyorum. En erken ne şekilde emekli olabilirim. neler yapmam gerekiyor?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Çıkış tarihinizden çok emeklilik hesabı yapabilmemiz için giriş tarihinizi bilmemiz gerekiyor.

 17. Özlem uçar dedi ki:

  15.10.1996 tarihinde cerrahpaşa acil ameliyathanesine sigortalı öğrenci olarak ile girdim.Daha sonra 21.08.2000 tarihinde kocaeli devlet hstanesine hemşire olarak başladım.emekliliğimi öne çekip 1996 girişi ile daha erken emekli olmak istiyorum. Sigorta sicil numaram 340……. evlenmeden önceki adım özlem y…….Ne yapmam lazım. Teşekküe ederim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Staj sürenizi sigortalı saydıramazsınız sadece aşağıdakşler staj süresini borçlanarak sigortalı saydırabilmektedir.

   Sigortalı olmaksızın doktora öğrenimi veya tıpta uzmanlık için yurtiçinde ya da yurtdışında geçirilen normal doktora veya uzmanlık öğrenim süreleri,
   Hekimlerin fahrî asistanlıkta geçen süreleri,
   1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanun uyarınca yurtdışında resmi öğrenci olarak geçirilen süreler.

 18. BERNA TÜRK dedi ki:

  2 AYDIR SGK ÇALIŞMAKTAYIM AMA BUNA RAĞMEN GSS PRİM BORCUM İŞLEMEKTE. BU KONUDA BANA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ? SGK DÜŞER DÜŞMEZ SİSTEM BİZİ BORÇLANDIRIYOR AMA SGK TEKRAR YAPILINCA SİSTEMDEN DÜŞMÜYORUZ.

 19. serdal mızrakçı dedi ki:

  merhaba
  emeklilik işlemleri için bağlı bulunduğum bağcılar sgk ya 4 ocak 2018
  de başvurdum 1984 ve 1985 yıllarında çalıştığım işyeri fatihe bağlı olduğu için hizmetimle ilgili bağcılar ssk mail göndermiş sizden cevap bekliyor mail numarası 618296 yardımlarınızı rica ederim.
  saygılarımla cep tel 0537 811 47 81
  serdal mızrakçı

 20. Orhan Özkan dedi ki:

  1990-91 yıllarında ödenmiş yaklaşık 240 günlük SSK primim sistemde gözükmüyor o yıllardaki kayıtlı kurum Fatih SSK Müdürlüğü idi bu günlerimi nasıl bulabilirim.O yıllara ait d iş yerine gelen dönem bordrosunu bizzat görmüştüm…

 21. Kıymet dedi ki:

  Mrb benim evde çocuk bakımı için sigortasını yaptırdığım çalışan işten ayrıldı doldurmam gereken formda ona ait kimlik bilgileri gerek li mi acaba?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   SGK dan aldığınız iş veren şifresi ile; http://e.sgk.gov.tr/wps/portal/isveren/Sigortali+Ise+Giris+ve+Isten+Cikis+Bildirgesi/esgk4aSigortaliGirisCikisBildirge linkinden işten çıkış bildirgesini verebilirsiniz. Ancak vereceğiniz bildirge 10 günden fazla geriye gidemez buna dikkat edin

 22. mehmet dedi ki:

  zeytinburnunda oturuyorum hangi sgk ya bağlıyım

 23. cansu gerdemeli dedi ki:

  yarım çocuk ödeneği alıcam iş yerim kodu yanlış girdiği için alamıyorum.sisteminiz olmadığı için gönderilen dileçe sisteme giremediğinizi söylemiştiniz ,aylık prim hizmet belgesi istendi iş yerim belgeyi gönderdi hala kod düzeltilmemiş ne zaman sisteme girceksin 1 aydır bekliyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Lütfen iletişim bilgilerini verdiğimiz Fatih Sgm den bilgi alınız.

 24. Aydın arslan dedi ki:

  Meraba istanbul cerahpasa hastanesi de görev alırken sakatlandı 37 günlük bir rapor aldm ssk da şaibeli ve karar aşamasından dolayi ucretimi alamadım şimdi kaldırıldı sahibi ve karar aşaması rapor ucreti mi nasıl alabilirim saygılarımla

 25. Murat Zaboğlu dedi ki:

  Emekli sandığına ödenen yedek subaylık günlerim, hizmet dökümümde görünmüyor. Şahsen mi müracat etmeliyim. Mail veya fax yolu ile ilgili evrağı size iletebilirmiyim ?

 26. fatih kas dedi ki:

  Merhaba
  Engelli kizim icin bez aliyoruz.Evraklarimizi gonderdik 2aylik 170tl yatmasi gerkirken 85tl yatmis hesabimiza nedenini öğrenebilirmiyiz..

 27. Ertuğrul dedi ki:

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mali İşler Tarafından vermiş olduğumuz ihale bedelinde iş artışı olmuştur yüklenici firma ve rakamları nedeni ile sgk yeni bir dilekçe ile bilgi vermemize gerek var mıdır ?

 28. Göksal ÖZDEMİR dedi ki:

  Müdürlüğünüzde 1070434 sicil numarasıyla işlem gören 01.12.2007-25.01.2008 tarihleri arasında çalışmış olduğum Vatan Özel Güvenlik LTD.ŞTİ ünvanlı iş yerindeki sigorta bildirimlerim şüpheli koduyla görülüyor.(emeklilik başvurusunda bulunacağım için) şüpheli kodunun en kısa sürede kaldırılmasını saygılarımla arz ederim.

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

 29. Selda Meraklı ARPACI dedi ki:

  Merhaba,

  1992 – 94 yıllarında 8-9 ay Vatan Caddesi/Laleli de bulunan Ekol Menkul Kıymetler de çalıştım. Kurum şu an kapalı durumda. Bu döneme ait sigorta kayıtlarım görünmüyor. (4A dökümlerinde). Emeklilik yaşında kaybım doğuyor. Ne yapabilirim?
  Teşekkürler

  Selda Meraklı ARPACI

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

 30. Melek Korkmaz dedi ki:

  Merhaba ,

  Ben almanyaya dün 20.04.2015 turist olarak geldim. Ama ssk dan yurtdisi ssk kagidi almayi unuttum yani almanyada hastalanirsam doktora gidebilmem icin acil durumlarda. Nasil alabilirim mail uzeri bu raporu alabilirmiyim?

  Saygilar

  Melek Korkmaz

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Durumunuzu Alo 170 SGK hattında detaylı olarak açıklayabilirsiniz.