Emekli Sandığı

EMEKLİ SANDIĞI GÜN SORGULAMA

Günümüz teknolojisi ile artık kamu işlemlerimizi internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmekteyiz. E-Devlet sistemi sayesinde tüm sorgulama işlemlerimizi tek bir şifre ile kolaylıkla yapabilmekteyiz. E-Devlet sisteminin sağladığı kolaylıklardan biri de Emekli Sandığı gün sorgulama işlemidir. Emekli Sandığı prim gün sorgulama işlemi, ödediğiniz sigorta primlerini ve günlerini kontrol edebilmeniz açısından oldukça önemlidir. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde primlerinizle ilgili bütün bilgilere ulaşabilir ve ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Yazımızda Emekli Sandığı gün sorgulama işlemi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bir süre önceye kadar SGK’ya bağlı olan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları ile ilgili birçok işlemi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile online olarak yapabilir durumdaydık. Fakat kısa bir süre önce bu sistemin kapatılması ile halen hizmet veren E-Devlet sistemi ile Emekli Sandığı prim gün sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir. Yazımızın devamında sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri edinebilirsiniz.


Emekli Sandığı Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı gün sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızda sizin için paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız. Sisteme girdikten sonra Emekli Sandığı prim gün sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız ve bu konuyla ilgili bütün bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Emekli Sandığı Gün Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 0600016318838 sigorta no ile 1986 yılında 4 ay çalıştım aynı numara ile İsrafil Uzun adlı şahsın hizmeti gözükmektedir, ismim Halil olması gerekirken HALİT yazılmıştır yanlışları düzeltebilir misiniz? TC 10849805780 Emekli Sandığı no 52229033

    1. Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  2. 1998-2001 tarihleri arasında memuriyet görevinde bulundum ama e devlette göremiyorum. nasıl görebilirim, sicil numaramıda hatırlamıyorum. yardımcıolabilirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu