emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! 24 Bin TL ile 60 Bin TL Arasında Destek Verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! 24 Bin TL ile 60 Bin TL Arasında Destek Verilecek
21.02.2023

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan ve zor durumda kalan vatandaşlar için birçok sosyal destek verilmeye devam ediyor. Özellikle son dönemde büyük deprem felaketi ile karşılaşan Türkiye’de bu tür sosyal destek paketlerinin sayısı da artırıldı. Deprem nedeniyle sosyal destek paketleri ile depremzedelerin yaralarının sarılması hedefleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan destek paketleri arasına bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamda tek evi olanlar ile hiç evi olmayanlara verilecek destek ödemelerinin miktarları belirlendi. Bir yandan can kayıpları ile büyük bir üzüntü yaşayan vatandaşların maddi olarak da desteklenmesi hedefleniyor.

HİÇ EVİ OLMAYANLARA KİRA YARDIMI YAPILACAK!

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli olarak 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük deprem felaketi sonrasında 11 ilde büyük bir yıkım ve can kayıpları yaşandı. Hemen ardından gelen Hatay’daki yeni depremle beraber hasarlar ise hala artmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan duyuruda ise depremden etkilenen kişilere yönelik yeni destek paketleri açıklandı. Bu kapsamda hiç evi olmayanlara, kiracılar için 2 bin TL toplamda 24 bin TL destek verileceği aktarıldı. Bu kapsamda oturulamaz hale gelen haneler için 15 bin lira taşınama ve 5 bin lira ile 2 bin lira arasında da kira yardımı yapılacağı açıklandı. Öte yandan hane başına 10 bin lira destek verileceği de önceden duyurulmuştu.

EVİ OLANLARA 60 BİN LİRA BARINMA YARDIMI

Ev sahibi olan kişiler ise 60.000 TL barınma yardımı yapılması hedefleniyor. Bu kişiler için aylık 5 bin lira barınma yardımı yapılacağı açıklanmıştı. Söz konusu yardım ise 12 ay boyunca yapılacak. Yine bu kişiler için 15 bin TL taşınma yardımı da verilecek.

DEPREMZEDELERE 100 BİN TL DESTEK VERİLECEK!

Depremzedelerin acil ihtiyaçları için ayrıca destek ödemeleri verileceği de açıklanmıştı. Bu kapsamda depremde hayatını kaybeden kişilerin yakınları için depremzedelere 100 bin TL destek verilmesi hedefleniyor. Bu desteklerden yararlanarak depremzedelerin bir nebze de olsa yaralarının sarılması hedefleniyor.

Yorumlar

  1. Dny dedi ki:

    Keşke bende alabilseyfim umudumu kestim kime veriliyor onca para ben nuhtacken yazıklar olsun