Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Depremzede Yakınlarına 100 bin TL Nakdi Yardım

Kahramanmaraş’ta merkezli meydana gelen ve 10 ilde ağır hasara ve çok sayıda can kaybına neden olan deprem sonrasında bölgede yararalar sarılmaya devam ediyor. Depremzedelerin acil ihtiyaçları için AFAD, Kızılay ve AHBAP başta olmak üzere çok sayıda sivil tolum örgütü ve kurum faaliyet göstermeye devam ediyor.

Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına yapılacak yardımlar konusunda önemli bir açıklamada bulundu. Söz konusu kişilerin acil ihtiyaçları için 100 bin lira nakdi yardım yapılacağı açıklandı.

100 BİN LİRA NAKDİ YARDIM YAPILACAK!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük deprem sonrasında Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye, Adana, Malatya, Diyarbakır illerinde büyük bir yıkım yaşandı. Söz konusu illerde çok sayıda can kaybının yaşanmasının ardından depremde yakınlarını kaybedenler için de çalışmalar hemen başladı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) merkez binasında toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, acil ihtiyaçları için depremde hayatını kaybedenler için 100 bin lira maddi yardım yapılacağını duyurdu.

DEPREMZEDELERE BİRÇOK NAKDİ DESTEK VERİLECEK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre, ilk etapta oturulmaz hale gelen hane başına 15 bin lira taşınma ve 5 bin lira ile 2 bin lira arasında kira yardımı yapılacağı aktarıldı. Hane başına 10 bin lira destek yardımı yapılacağı da depremin ilk günlerinde duyurulmuştu.

Acil ihtiyaçları için 100 bin lira nakdi yardım yapılacağını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara ilave desteklerin de yapılmaya devam edeceğini ifade etti. Devlet ve millet Elele vererek hiçbir mağdur ve mazlumun sahipsiz bırakılmayacağının altını çizdi.

100 BİN LİRA NAKDİ DESTEK KİMLERE VERİLECEK?

100 bin lira nakdi destek depremde hayatını kaybeden kişilerin yakınlarının acil ihtiyaçları için ödenecek. Ayrıca depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik ilave desteklerin de devam edeceği aktarıldı. Destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı ise henüz netlik kazanmadı. İlerleyen günlerde detayların açıklanması bekleniyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir