ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Bakan Kirişçi Açıkladı! DSİ’ye 1.727 Sürekli İşçi Alımı Yapılacak

Bakan Kirişçi Açıkladı! DSİ’ye 1.727 Sürekli İşçi Alımı Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapılan açıklamayla birlikte gözler Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne çevrildi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü için personel alımı yapılacağını belirten Kirişçi, 1727 sürekli işçi alınacağını söyledi. Nisan ve Mayıs ayları içerisinde yapılacak bu alımın farklı branşlarda yapılacağını da ekledi.

Kirişçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “DSİ Genel Müdürlüğümüzün merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde görev yapmak üzere; 2023 Nisan ve Mayıs ayı içerisinde çeşitli branşlarda 1.727 sürekli işçi alımı gerçekleştireceğiz. Allah devletimize, milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Hayırlı, uğurlu olsun.” sözlerini kullandı.

DSİ İşçi Başvuruları Ne Zaman?

Alımların Nisan ve Mayıs ayları içerisinde yapılacağı bilgisi verilse de henüz kesin bir başvuru tarihi verilmedi. Bu nedenle takipte kalmanızı öneririz.

DSİ İşçi Başvuru Şartları Neler?

Bakan Kiriş’in DSİ’ye 1727 işçi alımı yapacağının duyurmasının ardından başvuruların ne zaman olacağı kadar başvuru şartları da merak konusu oldu. Henüz şartlara dair kesin bir bilgi ve açıklama gelmese de en kısa sürede bu konuya açıklık getirileceğini, önümüzdeki günlerde bu şartların ve daha fazla detayın açıklanacağını düşünüyoruz.

Önceki DSİ Başvuru Şartları

Önceki alımlardan yola çıkarak DSİ başvuru şartlarını şu şekilde özetlemek mümkün:

  • Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış T.C. vatandaşı olmak.
  • Askerlikle ilişiği olmamak (fiilen yapmış, muaf veya tecilli olmak).
  • Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
  • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

DSİ Hangi Branşlardan Alım Yapacak?

DSİ’de çeşitli alanlarda çalışmak mümkündür. Bu nedenle yapılacak olan alımda hangi branşlardan alım yapılacağı merak edilmektedir. Bakan alımın müjdesini verse de henüz bu konu hakkında detaylı bilgi vermedi. Hangi branşlardan alım yapılacağı konusuna da başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi ilerleyen günlerde açıklık getirileceğini söylemek mümkün.

Yorumlar

  1. muhyeddin kurt dedi ki:

    benim sok kolun yok enfelıyım iş arıyom iş veren yok devletimizden gerekeni arz ederim saygılar