SGK İletişim Bilgileri

Ankara Bahçelievler Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

Sosyal Güvenlik kurumu, her ilde ve ilçede bulunan müdürlükleri ile hizmet vermektedir. SGK Bahçelievler iletişim bilgileri şunlardır:

Ankara Bahçelievler SGK telefon numarası:

(0312) 298 30 00

Ankara Bahçelievler SGK faks numarası:

(312) 222 50 30

Ankara Bahçelievler SGK Nerede?

Bahçelievler SGK, Azerbeycan caddesi üzerinde yer alır. Kurum, konumu itibariyle, kolay ulaşılabilir bir alandadır. Bu kuruma, şu otobüs hatları kullanılarak ulaşılabilir:

 • 448, Beşevler- Bahçelievler,
 • 464, Subayevleri- Bahçelievler,
 • 445, Solfasol- Bahçelievler- Aşti,
 • 484, Pursaklar- Teknikokullar- Beşevler- Aşti,
 • 267, Etlik- Kazım Karabekir- Beşevler,
 • 220-7, (Öho) Mamak- Batıkent Jandarma- Maltepe,
 • 267-2, Etlik- Kazım Karabekir- Beşevler,
 • 153, Opera- Balgat- Gökkuşağı Mahallesi,
 • 112, Şehir Hastanesi- Kızılay- Ulus,
 • 191, Ulus- Kızılay- Taşpinar Mah.- Çiçekkent Sit.,
 • 192, Ulus- Kızılay- Tulumtaş Mah.- Ihlamur Sit. (Uç Servis),
 • 193, Kızılay İnce Toki,
 • 194, Kızılay- Fevziye Mh,
 • 450, Gülpınar- Güneşevler-Siteler- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı,
 • 481, Uyanış- Asfalt- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Balgat- Ceyhun A.K.Cad,
 • 105-1, Gölbaşı- Kızılay- Ulus,
 • 192-1, Ulus- Kızılay- Tulumtaş Mah.- Ihlamur Sit.,
 • 195-1, Gölbaşı Toki- Kızılay- Ulus,
 • 263-7, (Öho) Etlik- Aşağı Eğlence- Bakanlık,
 • 411-7, (Öho) Aktepe- Yüzyıl,
 • 482-7, (Öho) Uyanış- Yüzyıl,
 • 511-5, Sincan Ahimesud Bul.- Bakanlık,
 • 512-5, Çimşit- Kızılay,
 • 521-5, Gop (Fatih)-Bakanlık,
 • 530-5, Etimesgut- Kızılay- Ulus,
 • 532-5, (Öta) Elvankent- Kızılay,
 • 541-5, Eryaman- Kızılay,
 • 144, Sıhhiye Adliye- Balgat Adliye.

Kuruma en yakın otobüs durakları şunlardır:

 • 11496- Bahçelievler Hanımlar Lokali durağı, 279 metre uzaklıkta ve 4 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • 11503- Başkent Hastanesi durağı, 547 metre uzaklıkta ve 8 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Bahçelievler durağı, 1349 metre uzaklıkta ve 18 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Milli Kütüphane durağı, 1526 metre uzaklıkta ve 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Ankara Bahçelievler SGK adresi ise şu şekilde:

 • Bahçelievler, Azerbaycan Cd. No:33, 06490 Çankaya/Ankara

Ankara Bahçelievler SGK E-Posta Adresi Nedir?

Bahçelievler SGK İlçe Müdürlüğü, mail adresi üzerinden de hizmet vermektedir. SGK Bahçelievler il müdürlüğü e-mail adresi şu şekildedir:

 • kavaklideressgm@sgk.gov.tr

Ankara Bahçelievler SGK İl Müdürü Kim?

SGK Bahçelievler il müdürü olarak Ferhan Turan Epsileli görev yapmaktadır.

Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Nerede?

Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Çankaya sınırları içinde bulunur. Şehrin merkezi olan Çankaya İlçesi, kolay ulaşılabilir bir noktadadır. Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü iletişim bilgileri şunlardır:

 • Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Telefon: (312) 466 71 57
 • Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Faks: (312)457 81 00
 • Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü E-posta: ankarasgim@sgk.gov.tr

Sosyal Güvenlik Kurumu’na ulaşmak için, Alo 170 numaralı hat da aranabilir. Bu hat üzerinden, vatandaşların dilek ve şikayetleri dinlenmektedir.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

74 Yorum

 1. Sayın yetkili,
  Telefon numaralarınızı vermekle işin bittiğini mi sanıyorsunuz! Telefonunuzdan aradığımız hiçbir birime (santral dahil) ulaşamıyoruz.
  Kamu hizmetinin sunumu bu olmasa gerek.

 2. Bağ-Kur emeklisiyim. Evlendim . Eşim Alman . Almanya’ya gideceğim. Tarafınızdan AT 11 belgesi alabilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?

  Teşekkür ederim.

 3. Saygılar Kızımın çölyak ödemelerinde ziraat bankasına yatan parayı borcumdan dolayı vergi dairesi kesiyor ne yapmalıyım SAYGILARIMLA

 4. ben 1992 yılında kaza sonucu ateşli silah yaralanması geçirdim ve parapleji olustu bununla beraber idrar ve gaita sorunu başgösterdi sonda ve bez için her sene rapor tazeliyerek ödemelerim kasım 2018 e kadar sorunsuz yapıldı ancak kasım 2018 de ödemelerim yapılmadı nedenini ögrenebilirmiyim

 5. çölyak ödemesi alıyorum her rapor bittiğinde sorun oluyor ankara nın nüfusu 6 milyon istanbulun 18 milyon ama istanbuldaki sgk ile böyle sorun yaşamıyorum sistemde görüyorlar sizin sistem neden göremiyor memurlarınızın araştırmadan çalıştığı için mi bu soruna bir çözüm bulun şikayet etmek zorunda kalmıyalım saygılar

 6. Sma tip-3 hastaları için şu anda gündemde olan ilactan yararlanmak için ne yapmamız gerekiyor. Şu anda sadece sosyal medyadan ulaştığımız bilgilere sahibiz.

 7. değerlisgk yetkilileri annem nazife ırmak bayburttan 28 mart 2018 tarihinde sgk ankara bahçeli evlerden oksijen tüpü ve solunum cihazı mamelelerini yaptım işlemleri tamamladım çihazları bir firmadan aldım ve kurumunuz tarafından bana 2 ay içinde kurum karşılığı olaraksolum cihazı için 900.tl oksijen tüpü için 147.tl para verdiğimiz posta adresine göndereceklerini söylediler yaklaşık 4 ay oldu para gönderilmedi bu gün bayburt sgk dan soruşturdum para gelmiş 2 ay beklemiş geri iyade olmuş kardeşim bu para nerye gelmiş haberimiz yok bizden posta adresi aldılar telefon numarası aldılar paranın nereye yattığını kimse bilmiyor biz müneccim değiliz paranın nerde olduğunu blelim bu nasıl kurum nasıl sistem allah aşkına hangi kurumun kapısına gidelim bize bir yol gösterin selsmlar

  1. Merhaba,

   Alo 170 Sgk hattını arayın. Paranın ödenmesi için tekrar talep oluşturun. 1 ay içinde adınıza postaneye yatar. Anneniz için e devlet şifresi alıp bu sistem den de ödenekleri takip edebilirsiniz.

 8. merhaba eşim için taşınabilir şarjlı oksijen konsantrasyon cihazı almak istiyorum bize bunun şartları nedir verebilirmisiniz

 9. merhaba indeks 49,4 agır derecede uyku apne var ve kalp kırizi geçirdim ana damar sitent takıldı şeker kollestrol da var 1973 doğumlu olup 1988 de iş başlangıcım var 3100 gün pirim günüm var emekli olabilirmiyim

 10. sayın yetkili babam fevzi korkmaz iligili biriminizden oksijen makinesi konsantrasyonu aldı…kua hastası ve..kalp hastası raporu nedeniyle 15 saat günde oksijen alması gerektiğinden sizden temin edildi…son günlerde sürekli özel firmalarca tamir edildi ücret ödedik fakat bugün servis görevlilerince yapılan çalışma randımanlı değil size iade etsek, bize yenisi verilebilirmi çünkü 15 saat süresince sürekli makinenin sigortası atıyor…yaptıryoruz ama 3 saat ara ile çalışması gerektiğinden babam madur kaldı…yaşam kalıtesi düştü..zor nefes alıyor…endişe içindeyiz..bugün size gelip iade edebilirmiyiz.. lütfen acil cevap rica ediyorum……telefon ile iletişime geçmeye çalıştım ama telefon ile ulaşamadım….kayıtları incelediğinizde göreceksiniz…kızı ,,melek korkmaz…iyi çalışmalar diliyorum…

 11. daha önceki bez parasını nasıl alabilirim
  para bankaya yatmıştı gidip alamadım geri gitmiş bir sonraki ayda sgk ptt ile anlaşınca parayı alamadım.
  ankarada oturuyorum kolay gelsin

 12. merhabalar,
  anneannem 1 haftadır yoğun bakımda doktorlar oksijen konsantratörü alınmasını istemiş raporları falan hepsi tamam hastane tarafından onaylanmış bunu nasıl temin edebiliriz? bir de emekli sandığı veya bağkur ne kadarını ödüyor.? bilgi verirseniz sevinirim .

 13. Kızım için verilen çölyak raporunu 15-20 gün önce Etimesgut şubenizden size gönderilmesi için doldurduğum formla birlikte verdim. Postaya verilip Bahçelievler’e gönderildi. Ancak hala bana dönüş yapılmadı. 298 30 00 numaralı telefonu arıyorum ancak hiç telesekreterden öteye geçemedim. Telefonlar bile açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 14. Babam koah hastası ve geçen sene kendisine raporla oksijen konsantretörü verildi. Biz o an bzi bu raporu İzmir’den aldığımız için cihazıda İzmir SGK’dan aldık. Şimdi bir yıl dolmak üzere.
  Bu cihaz bize ömür boyu mu verildi?
  Raporu her yıl yenilemek gerekir mi?
  Biz şu an Ankara’dayız. Raporu yenilemek gerekirse raporu Ankara’dan aldığımızda bu cihazı İzmir’e iade edip bulunduğumuz yerden yeni cihaz mı alacağız? Yoksa aynı cihazla devam mı edeceğiz?
  Saygılar.

 15. Yurt dışı tedavi yol gündelik refakatçi harcırahlarımız yakın zamana kadar ikamet ettiğimiz İstanbul onay veriyordu artık herhalde İstanbul’da dahi ikamet olsak Ankara Bahçelievler yapıyormuş bu işlemleri bu bilginin doğruluğu hakkında ve hangi birime başvurmamız gerektiğini aydınlatırsanız sevinirim iyi çalışmalar

 16. 2016 Aralık ayından beri raporlu çölyak hastası kızımın rapor parasını zamanım olmadığı için gidip alamadım. Bu gün bankaya gittiğimde sadece 1 ayının yatırılmış olduğunu gördüm. önceki ayları nasıl alabilirim?

  1. Merhaba,

   En yakın Sosyal güvenlik merkezine müracaat edin. İade edilen rapor paraları tekrar yaıtrılacaktır.

 17. Merhabalar,
  Emekli çalışanım 1-1,5 saatlik fizik tedavi alıyorum ve işveren benden yolla birlikte günlük yaklaşık 2 5 saat x21 gün keseceğim dıyor. Ben bu kesintiyi ne şekilde geri alabilirim.
  Saygılarımla

 18. MErhaba;
  2 yıla yakın süredir annemin sol gözünde ıslak tip sarı nokta tedavisi için aylea göz enjeksiyonu her ay muntazam yapılıyordu. Emekli sandığı mensubu olduğu için devlet karşılıyordu. Ancak uygulamada yapılan kanun değişikliği ile bu ay (24 Nisan 2017) için mümkün olamadı. Söylenen ise 3 aylık düzenli uygulaması olan hastalar gibi birşey dendi. Oysa baştada dediğim gibi yaklaşık 2 yıldır her ay muntazam arayla zaten yapılıyordu. Peki bu süreç bundan sonra nasıl işleyecek. İlgili birim veya kuruma nasıl ve ne şekilde başvurmamız gereklidir?

 19. Bir özel hastane için şikayette bulunucam yolsuzluk yapıldığını tahmin ediyorom insanları para almak için 2 ayda bir ameliyat ediyorlar.
  Nereye şikayet edebilirim.

 20. Felçli hasta Türkan Öcbe’nin (30281030748) vekiliyim. Hastaya verilen rapora göre, hasta bezi için yapılan ödemelerin Kurumunuzdan gelen karşılığını Ziraat Bankası kanalı ile almaktayım. 14/02/
  2017 günü Bankaya gittiğimde, şu an için alacağım bir para olmadığı ,gelen 4 ödemenin iade edildiği ifade edildi.
  Bu 4 ödemenin tekrar işleme konulması, bu ve sonraki ödemelerin Türkan Öcbe’nin İş Bankası Gazi Osman Paşa Şubesinde bulunan maaş hesabına yatırılması hususunda gereğinin yapılmasını
  arzederim.
  Atakan Günay 13264079002
  Yıldızevler Mahallesi 724, Cadde,14/10 Çankaya-Ankara
  Tel 0542 695 7053
  vekalet ve kimlik bilgilerini de içeren bir maili 17/02/2017 günü kurumrnuza gönderdim. Henüz cevap alamadım.İlgilerinizi bekliyorum.

 21. Merhaba,

  Fampyra 10mg ilaç kullanıyorum, eczanelerden üç aydır paralı alıyorum. Geri ödemesini nereden alabilirim, hangi evrakları temin etmem gerekir.

 22. ŞEHİRLER ARASI NAKİL OLDUM REFAKATÇIMDA VAR EVRAKLARI İKİ HASTAHANE DOKTORUNADA KAŞE VE İMZA ATTIRDIM SEVK OLDUĞUM HASTAHANENİN SEKRETERLİĞİNEDE İMZA VE KAŞE ATTIRMAM GEREKİRMİ

 23. MRB KOLAY GELSİN BABAM KIRIKKALE İLİ DELİCE İLÇESİ BARAKLI KÖYÜNDE KALIYOR KULAK İŞİTME CİHAZI ALDIM ANKARADAN EVRAKLARINI BURDAKİ SGK KURUMLARINA VEREBİLİRMİYİM BİRDE GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR.

  1. Bulunduğunuz SGK müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için alo 170 hattını arayınız

  2. ıyı akşamlar babam ıcın oksıjen konsantratoru ve 5 lt oksıjen tupu cıhazları almak ıcın kuruma hastane raporumla gıttım butun ıslemlerı halloldu ıstedıgımız bır medıkalde alabılırsınız denıldı cıhaszıda kontrol ıcın getırın denıldı sormak ıstedıgım tokat turhalda oturuyor babam bu cıhazları ordakı bır medıkalden alsak tekrar kontrol ıcın ankaradakı sgk kurumunuza kontrol ıcın getırmekn lazımmı yoksa tokatta kı sgk kurumuna gotursek yanı orda kontrollerne bakıklsa saygılar cevaplarsanız sevınırım

 24. Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesinde Eylül 2016 ayından bu zamana kadar tedavi görüyorum. Tedavi hala devam etmektedir Sanırım Mart sonuna kadar biter. Kasım 2016 ayında Diş protez parası ödedim. Protez diş için 2. defa ödeme yaptım. 3. protez daha yapılacak. Protez paralarının faturalarını hepsini aynı anda mı vereyim, yoksa ayrı ayrı vereyim. Teşekkür ederim.

 25. keçiörende bulunan kule medikal isimliş medikalden sinir sıkısması ile ilgili bileklik aldım ekim ayının son gunlerıne doğru parasını ödedim sgk 1 ay içerisinde hesaba yatırır dedi ama hala param yatmadı bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim..

 26. 31.10.2016 medikalden bezimizi aldık 2 ay icerisinde ödeme yapılcaktı ama halen ödenmedi ilk kez bez raporu aldık birde aradıgımız 03122983000 numarayi ariyoruz acan olmuyor bilgi verirmisiniz.

 27. Babam şu an istanbulda bi özel hastanede yoğun bakımda yatiyor kendisi koah hastası oksijen tüpü almamız lazım ama maddî durumumuz iyi olmadığı için alamadık sgk bunu karşılıyomu acaba deponuzda varmı

  1. Eğer raporunuz varsa sağlık uygulama tebliğ üzerinden araştırma yapınız.

 28. Ben bu sene üniversiteye başladım sağlık sigortam normalde ücretli şimdi yapmam gereken işlem nedir öğrenci belgemle sgk müdürlüğünemi gitmem gerek yoksa otomatikmen sistemde düzeliyormu ?

  1. Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

 29. ANNEM ORGAN NAKİLİ ANNEMİN İLAÇLARININ DOZLARINI YANLIŞ GİRDİLER 2X2 OLMASI GEREKİRKEN 2X1 GİRİLMİŞ DUN 3 DEFA FAX ÇEKTİM SÜREKLİ ARADIĞIM HALDE HATLAR DÜŞMÜYOR ECZANE İLACIMI VERMİYOR LÜTFEN BU KONUDA DUYARLI OLUN TELEFONLARINIZ SÜREKLİ MEŞGUL

 30. Merhaba hasta babam azaymır hastası bez parasını benim maaş kartım işbankası numaramı versem olurmu babam emeklı deyıl onun banka larlan hiç bir yerde hesabi yok zaten azaymır olduğundan dolayı hatırlamıyor yıllar önceki anıları hariç bez parasını benım hesaba yatırılırmı şimdilikten teş ihtiyacım olmasa ugraşmiyacagımda

 31. MERHABALAR,
  BABAM İÇİN SOLUNUM CİHAZI ALMIŞTIK BABAM VEFAT ETTİ ÖEDEMESİ ÇIKTIMI ÇIKTIYSA HANGİ ŞUBEDE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER. ALİ ERDEM TC:18721016422

  1. Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçmeniz gerekir, Hamza Bey.

 32. Özel bir kreşte çalışmakta olan eşim hamileliğinin 4. ayında işten ayrıldı ve şu anda yeni doğum yaptı. Emzirme ödeneği ve daha başka bir yardım alabilirmiyiz, hangi sosyal güvenlik kurumuna başvurmamız gerekiyor

  1. Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

 33. Çölyak raporum 2 ay önce teslim ettiğim halde rapor param ödenmedi sgk çalışanlarının hatası yüzünden enteral beslenme sol raporlarımla çölyak raporumu karıştırılmış bunun düzeltilmesini istiyorum.

 34. Dizkapak ameliyati oldum yesilkarliyim patella acili dizlik takildi ucretini alabilecegimi soylediler ne yapmam gerekiyor

 35. plastik ayakkabi seklinde bi alet aldik ve parasini 1 ay oldu daha alamadik bilgilendirirseniz sevinirim

 36. Emekli sandığı emeklisiyim emekli maaşımdan kesintilerim cok olmaktadır.Saglik kesintisi oldugu belirtilmektedir.Benim adıma baskalarinın aldıgı ilaclar kesiliyor örnegin 23.01.2015 tarihinde sözüm ona E164HF numaralı recete 1 adet levotıron 100 Mcg 100 tablet 1 adet seretıde ınhaler 25 MCG/250 MCG 120 Doz bunları almadim ve hastaneyede bu tarihte gitmedim. Oradami inceleme yapilması gerekıyor ne yapmam gerekli dilekce yolladim lütfen yol gösterin gerekli arastırma yapılması icin yardimlarıniz icin şimdıden tesekkürler

 37. yeğenim 20 yasında daha önce bez ücreti alıyorlardı yası 18 oldugunda 2 yıl sıgortalı olamadı ne hıkmetse raporu kabul ettıremedık neyse sımdı sıgortalı bez ücreti almak için hangi evraklar gereklı malum senelık degısıyor heralde neyse sımdıden tesekkurler

 38. Hocam Günaydın. Oğlum 19 yaşında ve Üniversite öğrencisi. Sağlık imkanlarından faydalanamadığı için üzerime almak istiyorum. Nereye ve hangi evraklar ile başvuru yapmam gerek bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla..

  1. Bülent Bey oğlunuzun TC kimlik numarasıyla birlikte, en yakın SGK İl Müdürlüğüne müracaat ederek aktivasyon işlemini yaptırmanız gerekmektedir.

 39. Ben istanbuldan sema.5yasinda bir kizim var kalbinde ritim bozuklugu var ciddi derecede.kizima acil olarak kalp pili (İCD) akilli soklama cihazi takilmasi gerekiyo.ama ssg bu pilleri karsilamiyo ve oldukca pahali.ssg bu pilleri ne zaman onaylayacak.her gecen gun ve saat kiZim icin hayati tehlikesi var.lutfen cevap verin:-(bilgi verin:-(

  1. Şu anda karşılamıyor Sema Hanım. Ne zaman karşılanacağı konusunda henüz bir bilgilendirme bulunmuyor.

 40. %80 şizofreni raporu olan biri ekpss sınavlarına girebilir mi? girebilirse şartları nedir? Raporda çalışamaz ibaresi de mevcut..

  1. Çalışamaz ibaresi yer alıyorsa KPSS ye girmesinin de bir anlamı bulunmamaktadır Asuman Hanım.

 41. ANNEM KANSER HASTASI VE YONDELİS 1 MG AMPUL ADLI İTHAL İLACI 21 GÜNDE İKİ AMPUL KULLANIYORUZ.FİYATI 6500 TL OLAN İLACI PARAYLA ALIYORUZ. SGK PARAYI HASTA HESABINA ZİRAAT BANKASINA YATIRIYOR.HER 21 GÜNDE HASTA BANKA KUYRUKLARINDA PERİŞAN OLUYOR.ACABA BU İLACI NE ZAMAN SGK ÖDEME LİSTESİNE ALACAK.LÜTFEN BİR AN ÖNCE BU İLAÇ ÖDEME LİSTESİNE EKLENSİN.EMEKLİ MAAŞIYLA GEÇİNMEYE ÇALIŞAN BİRİ İÇİN 21 GÜNDE 6500 TL BULMAK KOLAY DEĞİL. İYİ ÇALIŞMALAR VE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

  1. Gönül Hanım, biz resmi kurum olmadığımız için ne yazık ki bu duruma el atma gibi bir şansımız yok. SGKya durumunuzu anlatan bir dilekçe yazarak basvurabilirsiniz.

 42. BEN ÇALIŞAN SİGOTALIYIM, 16 YAŞINDAKİ KIZIMI ÖZEL KORU HASTANESİNDE SKOLYOZ AMELİYATI YAPTIRDIM. MASRAFLARI SGK.DAN ALABİLMEM İÇİN NE YAPMAM GEKEKİYOR.

 43. raporlu ilac parasi kesildi daha sonra iade edilecekti fakat aylar gecti iade edilmedu takip numarasi: 1872319 neden yatirilmadigi hakkinda tarafima bilgi verilebilirmi

  1. Bağlı bulunduğunuz SGK müdürlüğünüze başvuru yaparak durumun nedenini kolayca öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu