emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul Bağcılar İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

İstanbul Bağcılar İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde yaşayan vatandaşların SGK konusunda maruzatları durumunda ulaşması gereken yer Bağcılar SGK İlçe Müdürlüğü’dür. Telefon yoluyla ulaşmak isteyenler için Bağcılar SGK telefon numarası 0 212 360 61 00 şeklindedir. Numarayı aradıktan sonra yetkili kişiye konuşmak istenilen konu bildirilir ve ilgili birime ulaşılır. Ayrıca Bağcılar SGK faks numarası üzerinden de yazılı ve görsel belgeleri ulaştırmak mümkündür. Bu numara ise 0 212 630 00 27’dir.

Bağcılar SGK Nerede?

Bizzat SGK şubesine giderek iletişim kurmak isteyenler için Bağcılar SGK adresi şu şekildedir: Kirazlı Fevzi Çakmak Mahallesi Işık Sokak NO: 6 Güneşli Bağcılar

Oldukça kolay bir konumu olan Bağcılar SGK şubesine giderek kişiler her türlü sosyal güvence ve hak konusunda hizmet ve bilgi alabilirler Aynı zamanda dilek, öneri, şikayet gibi konularda geri bildirimi de yine şubeye yapabilirler. Ayrıca eğer şubeye postalanması gereken bir belge varsa yine bu adrese gönderim yapılmalıdır.

Bağcılar SGK E – Posta Adresi Nedir?

Elektronik posta aracılığıyla iletişim kurmak isteyen kişiler için SGK Bağcılar İl Müdürlüğü e – mail adresi bagcilarsgm@sgk.gov.tr şeklindedir. E posta üzerinden iletişim kurmak daha kolay ve zahmetsiz bir yöntemdir. SGK’ya ulaşmak için ekstra zaman ayırmanıza gerek kalmaz. Bu sayede bazı konuları hiç şubeye gitmeden halletmek mümkündür. Bağcılar’da çalışan ve SGK’dan hizmet almak isteyen kişiler mail üzerinden bu ihtiyaçlarını giderebilirler.

Bağcılar SGK İl Müdürü Kim?

Bağcılar SGK il müdürlüğü görevini Hasan TÜRKAN yürütmektedir. İşverenlerin, işçilerin, vatandaşların tüm sosyal hak ve güvenlikleri konusunda çalışmalar yapan SGK Bağcılar il müdürü Hasan TÜRKAN, Bağcılar ilçesinde bulunan tüm çalışanlardan ve SGK Bağcılar şubesinden sorumludur. Herhangi bir konuda Hasan TÜRKAN’a ulaşmak için şubeye gidilebilir, mail atılabilir, telefonla aranabilir ve faks çekilebilir.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Nerede?

İstanbul SGK İl Müdürlüğü’nden hizmet almak için pek çok yöntem vardır. Eğer arama yoluyla ulaşmak isteyenler varsa İstanbul SGK İl Müdürlüğü telefon numarası 0 212 372 10 10’dur. Belgelerini iletmek isteyen vatandaşlar 0212 243 63 63 numaralı faks üzerinden İstanbul SGK İl Müdürlüğü ile iletişim kurabilirler.

Eğer direkt şubeye giderek hizmet almak, işlem yapmak ve işlerini halletmek isteyenler varsa İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü adresi şudur: Pürtelaş Mahallesi Meclisi Mebusan Caddesi NO: 43 PK: 34427 Fındıklı/Beyoğlu. Aynı zamanda şubeye gitmeden de mail aracılığıyla çoğu hizmetten yararlanılabilir. istanbulsgim@sgk.gov.tr e – posta adresi üzerinden iletişim kurmak mümkündür. Bu sayede faks makinesine gerek kalmadan görsel içerikler ve belgeler kolay ve hızlı bir şekilde iletilebilir. Vatandaşlar bu yollardan dilediklerini seçerek İstanbul SGK İl Müdürlüğü’ne ulaşabilirler.

Yorumlar

 1. fahri emeksiz dedi ki:

  30.12.2022 tarihinde avukatlık staj borçlanması yaptım. Aradan geçen 2 ay 10 gündür borç tahakkuku yapılmadığından ödeme yapamıyorum ve
  emeklilik başvurusunda bulunamıyorum. ilgilenilmesini rica ederim.

 2. Semra bitkin dedi ki:

  Merhaba ben semra bitkin p…… tekstil iplik kumaş aksesuar sanayi ticaret limitet şirketi ünvanı işyerine 17.08.2021 tarihinde çalışmaya başladım.ben işyerinden 30.09.2021 tarihinden itibaren ayrıldım.ancak işveren işten ayrılış bildirgemi vermediği için her hangi bir işe giremiyorum.isten ayrilisim müdürlüğümüzce gereği yapılarak islemimi sağlanmasını arz ederim.bu işyerinden şikayetçiyim magduriyetimi gidermeleri gerekmektedir denetim yapmanızı arz ederim lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bağcılar SGM ye dilekçe ile müracaat edeblirsiniz.

 3. Gökhan Dedeoğku dedi ki:

  29.08.1973 Doğumluyum Sigorta Başlangıcım 17.09.1990 ama staj düzenli prim ödeme 10.11.1998 10.08.1997 de askere gittim askerlik borçlanmamı kaç gün yaparsam sigorta başlangıcım 10.08.1997 ye çekilir.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   10.11.1998 tarihinde sigorta primleri ödenmeye başladığına göre 18 ay askerlik yapmamışsınız. Askerlik yaptığınız süreden ne kadar borçlanırsanız 10.11.1998 tarihinden o kadar geri çeker. yani 10 gün borçlanırsanız 31/10/1997 tarihine çeker.

 4. Ayşe dedi ki:

  Merhaba geçici olarak birinin yerine çalıştım şyeri sigorta girişimi yaptı fakat prim yatırmadı bununla beraber iş yeri bir buçuk yıldır çıkışımı vermediği için ben yeniden sigortalı bir işte çalışamıyorum iş yeri çıkışımı vermediği için mağdurum ve İstanbul bağcılar’ın iş çıkışımı vermesini talep ediyorum arıyorum SGK’ya ulaşamıyorum lütfen iş çıkışı mı verin bu şirket yüzünden benim maaşım kesildi mağdur durumda kaldım ve şikayetçiyim de denetlenmesini istiyorum ceza almasını istiyorum benim mağduriyetimi karşılamadılar

 5. Safinaz dedi ki:

  Bahcelievler D-100 yanyolu no 87 bahcelievler istanbul adresinde ………. isletmesinde sigortasiz ve mesai ucreti verilmeden haftada 54 saat isci calistirilmaktadir.Bunu ihbar olarak degerlendirilmesini ve gerekli incelemenin baslatilmasini rica ediyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Şikayetinizi iletişim bilgileri bulunan mail adresine göndermeniz gerekmektedir.

 6. M.H dedi ki:

  23 Yaşındayım.Üniversiteden mezun olunca staj yaptığım için yetim maaşım kesildi. 18.03.2020’de işten ayrıldım.Yetim maaş talebimi e-devletten yaptım.Fakat halen bağlanmadı.Şu an tekrar talep yapmak isteyince yakınınızın kaydı bulunmadığından talebiniz alınamadı mesajı veriyor.Annem babamdan dul maaşı alıyor.Babamın kaydı var.Ne yapmam gerekiyor?

 7. SEVDA BEKYÜREK dedi ki:

  Merhaba ,işyeri sgk açılışlarında sgk evraklarının 7 gün içerisinde sgk müdürlüklerine verilmesi gerektiğini biliyoruz,benim sorum içeriye evrakları vermeden işçi girişleri için sgk şifresini e-devletten alabilir miyiz.
  Teşekkür ederim.

 8. Polat çömlekçi dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin benim oğlum şu anda üniversite öğrencisi benim sigortamdan yararlana bilmesi için ne yapmam gerektiğini öğrene bilirmiyim .ssk girişim 1998yılı teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İkametgahınızın bağlı bulunduğu sgm ye öğrenci kimliği ile başvuru yapabilirsiniz.

  2. serdar aruz dedi ki:

   okuldan öğrenci belgesini sgk vermeniz yeterli

 9. COŞKUN DEMİR dedi ki:

  BAĞCILAR SGK DA İŞYERİ TESCİLİ YAPILDIĞI HALDE E DEVLETTE GÖZÜKMÜYOR.
  T.C:**************

 10. serdar dedi ki:

  Merhaba,
  Yetim Aylığı bağlanılması için 02.04.2019 tarihinde başvuru yapmama rağmen bugün itibari ile sonuçlanmış bir şey olmamıştır.
  Başvuru aşamasında tarafıma bir evrak verilmemiştir.
  Acaba başvuru kayda alınmamış olabilir mi?
  Bağcılar SGK ya gittiğimde 1 ay sonra gelin diye her ay gönderiyorlar.Akıbetini öğrenebilir miyim?

 11. Murat Aksıu dedi ki:

  01 Nisan – 02 Temmuz 2019 tarihleri arasında SGK’dan iş göremezlik ödeneği alıp almadığıma dair bir yazıyı duğum kurum Bağcılar sosyal güvenlik merkezinden almam için talimat verdi. Belirtilen tarihlerde kurumunuzdan iş göremezlik ödeneği alıp almadığıma dair talebimi ileten bir dilekçe hazırladım. Bu yazıyı şehir dışında bulunduğumdan ve ivedi istendiğinden bagcilarsgm@sgk.gov.tr adresine imzalı pdf halindeki dilekçemi ileterek almam mümkün müdür?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Dilekçenizi iadeli taahhütlü şekilde posta yolu ile gönderirseniz, cevap verilir.

 12. altay dedi ki:

  Merhaba, SGK Bağcılar şubesine 17/07’de başvurum olmuştu. (varide no 10310383 ) evraklar tamam denmişti başvuru esnasında. Ancak sistemde STH2 evrağı eksik gibi bir not var. bunun ne olduğunu öğrenmek için defalarca aradım ancak ulaşamadım. yardımlarınızı rica ediyorum.

 13. Ayfer ciftci dedi ki:

  Ceyız parası için size mi başvuru yapılıyor

 14. Samet AY dedi ki:

  iyi günler üniversite öğrencisiyim mesleki staj yapmak istiyorum kurumda staj alımı oluyor mu

 15. Fehmi YURDİGÜL dedi ki:

  BAĞKURUM 01.07.2015 GÜNÜ İPTAL OLMASINA RAĞMEN SSK İLE BAĞKURUM ÇAKIŞMIŞ OLDUĞU İÇİN GÜNLERİM SİLİNMİŞ.FAKAT
  2015/13 SAYILI GENELGEYE İSTİNADEN SİLİNMEMESİ YÖNÜNDE BİLGİ VERENDE VAR AYRICA 63 ÜNCÜ MADDEDENDE FAYDALANDIRILDIM
  YARDIMCI OLURMUSUNUZ BENİM NE YAPMAM LAZIM

  TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILARIMLA

 16. OZGUR dedi ki:

  YESİL KARTIM VAR FAKAT GSS DEN 710 TL BORCUM GOZUKUYOR NASIL SIFIRLAYABILIRIM

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Alo 170 sgk hattını aradığınızda araştırıp dönüş alırsınız.

 17. ilyas dedi ki:

  merhaba, bağcılar adresi olan işyerimizi 22 marttan itibaren maslak adresimize taşıdık sigortalı prim tahakkukunu,
  1- mart dönem tahakkunu taşındığımız adresteki bağlı şişli sgk md.lüğüne mi? yoksa 21 gün bağcılar şubesine kalan 9 günü şişli şubesine mi vereceğiz? (mart ayı 31 gün çekiyor acaba 10 günmü verilecek)
  2- personel prim tahakkuklarını girerken nasıl girmemiz gerekir?

  cevap verirseniz memnun oluruz
  kolay gelsin

 18. SALIM ŞANLI dedi ki:

  KOLAY GELSIN BANA YUZDE KAC MAGLULLUK EMEKLI OLDUGUMUN FOTOKOPISI GEREKLI ANKARA ILE KONUSMAMDA BAGCILAR SSK YA GITMENIZ GEREKLI DEDI NASIL BIR YOL IZLEMELIYIM HANGI BOLUME GITMELIYIM YARDIMCI OLURMUSUNUZ. SALÍM ŞANLI. SICIL NO 3404199400852

 19. Mehmet Sıddık YALVARICI dedi ki:

  Yaklaşık 3 ay dır İstanbul Bağcılar sgk ya göndermiş olduğum 149 günlük hizmetimi birleştirilmesi için hala yapılmadı hizmetimin birleştirilebilmesi hususunda;
  Gereğini saygılarımla arz ederim.

 20. Sedat Doğru dedi ki:

  Merhabalar
  Babam 56 yaşında 3657 gün (01.12.1999) sigorta primi. 6 yıl 3 ay 28 gün tarım bağkuru (01.04.1995 başlangıç 28.02.2002 bitiş ) primleri vardı. Emeklilik dosyaları SGK ya verildi 3 4 ayın sonunda Bağkur ve sigorta çakışmış dendi dosya iptal oldu. Ayrıca şimdi 600 güne yakın sigorta primi iptal edildi. Şuan 3054 gün. Sizden ricam bu durumda yapılması gereken işlemler nedir? Bu primleri tekrar itirazla işleme alabilirsiniz? En kötü ihtimal bu iptal olan primleri geri alabilirmiyiz. ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Çakışan prim tutarları emeklilikte maaşa katkı sağlar. ancak gün olarak sadece biri sayılır. İtiraz etseniz de sonuç değişmez. Primler iptal olmaz ancak gün olarak ilave edilmez.

 21. Talat Sümengen dedi ki:

  Hatalı bildirge iptali ne zaman sonuclanir

  1. Olcay yetim dedi ki:

   Telefolariniİ neden açan yok kaç gündür günde 50 kere aramama ragmen kimse calismiyormu yoksa.??

 22. Kadir dedi ki:

  Ben 0n senedir aynı iş yerinde çakışmaktayım kendim işten cıksam kıdem tazminatımı alabilirmiyim ..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sigorta başlangıç tarihiniz 08/09/1999 tarihinden önce ise kurumdan yazı alarak tazminat alabilirsiniz.

 23. ASUMAN BOLAT-KARBAUMER dedi ki:

  SAYIN YETKİLİLERİN DİKKATINE, BEN ASUMAN KARBAUMER KİMLİK NO: ***********, 2013-2016 YILLARI ARASI ORDA SOIGORTALI OLDUGUMA DIAIR ALMANYADA BENDEN ONAYLI (TA) ISTIYORLAR.
  TR DE BULUNDUGUM SÜRECE BAGKURLUYDUM. SIMDI ALMANYA YA 30.09.2016 YILINDA PRIVAT SORUNLAR YÜZÜNDEN ACİL DÖNÜS YAPTIM SIZDEN RİCAM BENIM ORDAKI BAGKUR UMUN İPTALİ VE İPTAL TARIHINI ONAYLAYAN BIR BELGE BANA GÖNDERMENIZI RICA EDIYORUM. ACIK ADRESEME VEYA E-MAİL ILE.

  İLETİSİM BİLGİLERİM:

  adresem: moosrainerweg 4a , 83734 Hausham/ Deutschland

  mail: asubolkar@hotmail.de

  tel: *************

  SAYGILARIMLAR

  ASUMAN KARBAUMER

 24. Ömer faruk dedi ki:

  Merhabalar ben vergi indiriminden emekli oldum.sendikaliydim sendikam kabul olunca.emekli oldugumdan 5 ay sonra ssk dökumumden geriye dönek 2 yillik ek odeme ilave edildigini gördüm.toplam param artti.itiraza ssk ya gittim birde abo oranim 60.60ve 30.05 gorunuyor evli ve coukluyum bu oranin 35veya 40 olmasi gerekmiyormu.itiraza gittim1 ay önce itiraz yerindeki memur sadece tek sayfadan oluşan dilekceyi aldi.benim geriye donuk degisen ve tukselen dokümanı kabul etmedi sizce maas yukselirmi.ve sade itiraz dilekcesinden yukselen odememi gorurlermi.iyi günler

 25. sehtap cibir dedi ki:

  Malulen emeklilik icin basvuruda bulundum. Ancak Bagcilar sgk”ya tlf ile bir turlu ulasamiyorum. Emeklilik basvurumun ne durumda oldugunu ogrenmek istiyorum.

 26. Nursima tan dedi ki:

  Merhaba doğum param yatmadı 1 aydır arıyorum cevap alamaıyorum 170 i aradım yatacak dedi e devletten bakıyorum yatmıyor tc :35554324944 dönüş yapın lütfen

 27. özgür çalğın dedi ki:

  merhaba yaklaşık üç hafta önce 2018 affına binaen eski prim borçlarını ödemek için kuruma(küçükçekmece sgk) başvurdum görevliye gerekli belgeleri doldurup verdim bana eve tebligat geleceğini ondan sonra yazılı meblayı ödeyip ihya işlemini tamamlıyacağım söylendi

  fakat üç hafta olmasına rağmen hala tebligat gelmedi bende küçükçekmece sgk ya e posta gönderdim ve bilgi istedim bana aşağıdaki yazıyı gönderdiler

  (iyi günler,

  14/06/2018 tarihli ve 5984914 ile 14/06/2018 tarihli ve 5985176 sayılı evraklarız 4b dosya muhteviyatınızın Bağcılar Sosyal Güvenlik Merkezinde olması nedeniyle 19/06/2018 tarihli ve 6110327 sayılı yazımız ekinde Bağcılar Sosyal Güvenlik Merkezine gönderilmiştir. İşlemleriniz ile ilgili bilgiyi Bağcılar SGM ile görüşerek temin edebilirsiniz.

  Bilgilerinize rica ederiz.)

  şimdi öğrenmek istediğim eve tebligat gelicekmi yoksa gelip bağcılar sgk ya tekrar başvurmam gereklimi?

  özgür çalğın

 28. muazzez dedi ki:

  ben emekliyim.muayne kesintilerimi incelediğimde aynı günde tek bir muaynem olmasına rağmen bazı eczanelerden 3.4 muayne parası kesildiğini gördüm.buna itirazı nereye ve nasıl yapabilirim.

 29. Muharrem demirci dedi ki:

  Sgk 2009 yilina ait sigortalilik suremi silmiş bu nasil bir istir anlamadim.işveren supheli işlem yaptigi icin 178 gunumu silmisler.bu konuda ne yapabilirm ben bu tarihlerde bu sirkette calistim kaya guvenlik hizmetleri sigortada enerji personel tasimacilik ve lojistik hizmetleri gozukuyor 9 yil sonra bu nasil silinebilir ve benim bilgime basvuruadan is yeri usulsuzluk yapmissa bunda bizim sucumuz ney ne gibi adimlar atmaliyim emegimizi tesmen çalmışlar

 30. Ayse dedi ki:

  Merhaba benim iki tane işgöremezlik raporum var baahekim tarafindan onaylanmis ama hala sgk da isleme alinmamis bunun hakkinda bilgi alabilirmiyim