SGK İl Merkezleri İletişim Bilgileri

AYDIN İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

SGK il müdürlükleri üzerinden vatandaşların sigortaya hizmetlerine dair tüm işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü üzerinden vatandaşların;

 • Yaşlılık ve malullük aylığı bağlanma işlemleri
 • İş kazası ve kontrol muayenesi ile ilgili işlemler
 • Çalışma nedeniyle kesilen aylıkların yeniden bağlanması
 • Tazminat ödemeleri
 • Sigorta borcu ödemesi ve ihya işlemleri
 • Analık ödeneklerinin alınması
 • Sigortalılık (4/A, 4/B, 4/C vb.) işlemleri vb.

Tüm alanlarda hizmet talep etmeleri mümkündür. Aydın SGK İl Müdürlükleri üzerinden vatandaşlar hizmet talebinde bulunmadan önce bazı belgeleri ve bilgileri ilgili makama teslim etmeleri gerekmektedir.

Aydın SGK İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Aydın SGK İL Müdürlüğü’ne bağlı olarak 5 farklı ilçede hizmet verilmektedir. Aydın SGK İl Müdürlüğü;

 • Çine
 • Germencik
 • Kuşadası
 • Nazilli ve
 • Söke

İlçelerinde bulunan Sosyal Güvenlik Müdürlükleri üzerinden vatandaşların; işçi, işveren, emeklilik, tazminat ve diğer tüm hizmetleri talep etmeleri mümkündür. Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü iletişim bilgileri;

 • Telefon: (256) 213 60 55
 • Faks: (256) 213 67 52
 • E – posta: aydinsgim@sgk.gov.tr
 • Adres: Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 73 Efeler/Aydın

Çalışma ve sosyal haklarına ilişkin Aydın’da ikamet eden tüm vatandaşların bu iletişim bilgileri üzerinden Aydın SGK İl Müdürlüğü ile iletişime geçmesi ve hizmet talebinde bulunması mümkündür. Aynı zamanda E- devlet üzerinden birçok SGK işleminin gerçekleştirilmesi de mümkündür.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

31 Yorum

 1. Iyi günler,

  ben almanyada emekliyim ve türkiyede 3902 gün icin borclandma üzeri bas vuru yaptim ve ödeme kyagitlarim geldi.

  Ödemeyi yaptiktan sonra ne zaman emekli olurum ?

  1. Merhaba,

   Ödeme sonrası emeklilik müracaatı yapacaksınız. Sonrasın da 45 60 gün içinde sonuçlanır.

 2. İyi günle ben istanbulda ikamet ediyorum oğlum bu sene (2019)öğrenimini aydında Adnan Menderes Üniversitesinde yapacak.Sormak istediğim soru benim sigortamdan yararlana bilmesi için öğrenci belgesini aydın sgk müdürlüğüne vermesi yeterlimi.yoksa benim ikamet ettiğim istanbul sgk müdürlüğünemi vermemiz gerekiyor oğlum şuanda aydında .lütfen yardımcı olabilirmisiniz .

  1. Merhaba,

   Kendi ikametgahınızı bildirimde bulunmanız yeterli olacaktır.

 3. oksijen Konsantratörü kullanmak zorunda olan bir babam var.dr raporumuz ile beraber sgk ya gittik. depolarında olmadığını söylediler.Medikallerden temin edeceğimizi söylediler.fakat bizim bu makinayı almamız mümkün değil.Maddi olarak bizi aşıyor. Ben bu makinayı nasıl temin edeceğim.Devletin yokmu buına bir çaresi.Babam yaşamasın mı?

 4. 37103 SAYILI KANUNDAN İSTİFADE ETMEK İÇİ E BİLDİRGE SAYFASINDA İLGİLİ BİRİME GİRDİĞİMDE İŞVERENİN USTALIK BELGESİNİN AKTİFE EDİLEMSİ UYARISI VERİYOR,EN YAKIN SGK.KURUMUNA GİTTİĞİMDE BİZİM YAPABİLECEĞÜİMİZ BİR ŞEY DEĞİL DİYORLAR NE YAPMAM GEREKİYOR.USTALIK BELGEİSİN NEREDEN AKTİFE EDECEĞİM,İYİ ÇALIŞMALAR

 5. Merhaba ben malülen emeklikliyimm aldığım rapor olumlu veya olumsuz olmasına rağmen İzmir sağlık kuruluna gönderilmi

 6. ben denizlide bi işyerinde çalışıtım sigortamı yapmadı işten çıktım sigortasız faturasız iş yapıyolar benimde paramı vermediler b enbu işyeini kime nereye şikayet edebilirim ,
  ,

  1. Mustafa Bey merhaba,

   SGK için Alo 170 hattına Vergi için de 444 0 189 Alo maliye hattına şikayet edebilirsiniz.

 7. 16/06/2017 tarihinde emeklilik dilekçemi verdim.2012-Ekim-2013 Haziran arası adıma çıkarılan 133 gün karşılığı 1.520.T.l borçlanmamı yaptım .Bütün belgeler resmi kayıtlar mevcut bana gelen cevapta borçlanma geçerli değil deniyor Bu nasıl bir mantık geçerli değilse neden kabul edildi .Ve neden bilgi verilmedi ben emeklilik beklerken bana gelen yanıt 25 gününüz eksik .şimdi ben bir vatandaş olarak tüm yolları sonuna kadar kullanıp hakkım olanı almayıp ta ne yapayım.Takdir sizin

  1. Merhaba,

   Kurumda ki bilgisiz memurlar tarafından zaman zaman vatandaşlar mağdur edilmekte. Varsa doğum borçlanması ile günlerinizi tamamlama yoluna gidin

 8. iyi günler babamdan kalan ssk emeklisi var babam vefat ettiği.bnde yüksek öğrenim görüyorum emekli maaşının 4/1 ini alıyorum diğer4/3 mü annem alıyor annem 1 ay önce bir evlilik yaptı onun aldığı emekli maaşının ben dilekçeyi vererek alabilirmiyim ve alırsam ne kadarını alırım

 9. 18 12 2016 tarihli yurdışı işlemleri kısmi emeklilik dilekceme cevap verilmedi ve 1965 yılı türkiyedeki çalışma günlerimi hizmet dökümünde göremiyorum borçlanma tahakuku bu günlerimi işleme koymamış almanyadan malülen emekli olup alman devleti yardımıyla geçiniyorum türkiyeden emekli olup dönüş yapmayı düşünürken beni m sgk kam benim türkiyedekiçalışmış olduğum günlerimi hizmet yıllarıma eklemeden 70 yaşındaki kadından 10312 gün borçlandırıp 182000 tele ödememi istiyor bu yanlışlığın giderilmesi ilk baş vurum olan kısmi emeklik işlemlerimin devam etmesini arz ederim MUALLA SAVRAN VEKİLİ RAHMİ HAŞLAK

 10. Söke çimento fabrikasında 20 yıldır (KLİNKER PİŞİRME FIRININDA) pişirici olarak çalışıyorum.Edindiğim bilgilere göre bu birimlerde çalışanlara yılda 60 gün yıpranma hakkımız varmış. 45 yaşındayım ve normal şartlarda 4.5 yıl sonra emekli olacağım. Böyle bir haktan yararlanabilir miyiz. teşekkür ederim.

 11. 1 şubat 2016 tarihinde kurumunuza yurtdışı borçlanması talebinde bulundum. Tüm evraklarımı noksansız teslim ettim 6 ay geçmesine rağmen henüz bir bilgi ve sonuç elde edemedim gereğinin yapılmasını arz ederim.

  1. İlgili SGK müdürlüğüne iletişim bilgilerini kullanarak başvurabilirsiniz.

 12. 1975 yılında 0901008017862 sicil numarasıyla iş girişim bulunmakta. Ancak bunun şimdiki sicil numaram ile birleştirilmesi gerekmektedir. Istanbulda çalışıyorum bu birleştirme işini kiminle nasıl yaparım?

  1. Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

 13. Merhabalar ben Ezgi Köseoğlu Pamukkale Üniversitesi halkla ilişkiler ve tanitim bolumu 2.sinif ogrencisiyim 18 temmuz ve 5 agustos tarihleri arasinda 15 is günü staj için kurumunuzda staj yapmaktan gurur duyacagim staj sonrasida calisabilirim SGK üniversite tarafindan karsilanmaktatdi. Olumlu ya da olumsuz cevap olursa geri dönerseniz sevinirim teşekkürler .

  1. Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  1. İlgili SGK müdürlüğü ile iletişim bilgilerini kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

 14. 1985-1986 yılında Aydın Mimar Sinan Teknik Lisesinde okurken staj yaptım Okul bana SGK numaramı vermedi. SGK numarama ve kaydıma nasıl ulaşabilirim.

  1. Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

 15. Kurumunuzunda 17500306822 sigorta numarasıyla 4/a statüsünde kaydım bulunmakta iken 31.07.2014 tarihi itibariyle iş akdim fesh edildi. Şuan 8894 gün hizmet sürem bulunmaktadır. Milli eğitimde öğretmen olarak görev yapan eşimin eş durumundan tayin isteyebilmesi için çalıştığı kurumca Kurumunuzdan hizmet süresi olarak emekliliği hak ettiğime dair yazı talep edilmektedir.

  Durumumu bildirir bir yazının/belgenin Afyonkarahisar Dinar ilçesi Milli eğitim Müdürlüğüne verilmek üzere Mail adresime gönderirseniz çok sevineceğim. Söz konusu yazıyı kullanabilmem için 24.11.2015 tarihinde elimde olması gerekiyor.

  1. Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

 16. BENİM 1986 SİGORTA GİRİŞİM VAR TOPLAM GÜNÜM 1991 GÜN EMEKLİ OLABİLMEM İÇİN DOĞUM BORLANMASIYLA EMEKLİ OLABİLİRMİYİM.

  1. Doğum borçlanması ile prim gününüzü arttırıp en erken 3600 prim gününden emekli olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu