Ankara SGM İletişim Bilgileri

POLATLI SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: CUMHURİYET MAH. YAVUZ SELİM CAD.NO:125 POLATLI/ANKARA


Telefon: 0 (312)621 11 67

Fax: 0 (312)621 11 68

E-mail: polatlisgm@sgk.gov.tr

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Merhaba ben 9 Aralık 2018 yılında bir firmada sosyal medya uzmanı olarak çalışmaya başladım İŞKUR üzerinden kaydım yapıldı ve 3 ayım 9 Mart 2019’da doldu ve çalıştığım firma 12 Mart’ta sigortamı yaptı . Şuan işten ayrılmak istiyorum çalıştığım firma 3 ay daha çalışmak zorunda olduğumu söylüyor ceza almamak için böyle bir durum var mı ?

  2. MERHABA BEN ÇALIŞTIĞIM İŞ YERİNDE BEDEN İŞCİSİ OLARAK ÇALIŞMAKTA İKEN 27.02.2011 TARİHİNDE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN KALFALIK BELGESİ ALDIM MESLEK ALANI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ MESLEK DALI HARİTA VE KADASTRO BELGESİ ALDIM BU BELGEYE GÖRE MESLEK KODUMU DÜZELTTİRMEK İSTİYORUM TARAFIMA BİLDİRİLMESİNİ ARZ EDRİM

  3. Selam ben 1985 yada 1986 yilinda polatlida faaliyet gösteren KOÇ TOPRAK SANAYİ DE 6 ay kadar çalıştım fakat o döneme ait ssk da hiç bir kaydımız çıkmıyor firma bizi ssk li olarak göstermişti bu durumda ne yapabilirim beni aydınlatırsanız sevinirim tşk ederim TC 44449597578
    RAMAZAN
    ÖZÇELİK
    BABA ADI .HAMDİ
    ANNE ADI.RABIA
    DOĞUM YERI. KADINHANI
    DOĞUM TARIHI 10. 11.1970
    CEP TEL.05425430242

    1. Merhaba,

      5510 sayılı kanunun 86. maddesine göre aylık prim ve hizmet belgesi işveren tarafından verilmeyen veya çalıştıkları kurumca tespit edilmeyen sigortalılar, çalıştıklarını hizmetlerinin geçtiği yılın sonundan başlayarak 5 yıl içinde iş mahkemesine dava açmanız gerekirdi. Zaman aşımına uğradığı için dava açamazsınız. Ama ispatlamak için aynı dönemlerde çalışan başka tanıdığınız varsa ve sigortası görünüyorsa, Kurum arşivlerinden araştırılması isteyebilirsiniz.

  4. 1967 Doğumluyum 15 Ağustos SGK 1989 Girişim var 15 günlük daha sonra 1 Ağustosta başlayan Yedeksubay öğrenciliğim 4 ay ve sonrasında 1 aralık 1990 1 yıllık yedek subaylığım var .1992 Haziran ayından itibarende bugüne kadar Bağkurluyum.Emekliliğimle ilgili net bilgi alamadımNe zaman Emekli olabiliriz

  5. Verdiğimiz istirahat raporlarını elektronik ortamda göndermek istediğimizde bazan başarılı olurken bazan gönderemiyoruz.İşveren bilgilerine ulaşılamadı gibi bir mesaj çıkıyor.Rapor verdiğimiz hasta bize ulaşıp raporunun ilgili makama ulaşmamış olduğunu söyleyince bizim bilgisayar işletmenimiz sigorta kurumuna gidip düzelttirin diye cevaplıyorlar ve daha sonra elektronik ortamda rapor gönderilebilir hale geliyor.

    Bunun nedeni nedir ve hasta size başvurduğunda nasıl bir işlem yapılarak bu durum düzeltiliyor?

    Teşekkür ederim.

  6. 1990 lı astsubayım 1989 eylül ayında sınıf okuluna başladım.4 kasım 2014 de kurumumdan istifa ederek yaşı beklemeye başladım.1 ocak 2016 tarihinden itibaren emekli maaşı bağlandı. daha önce emekli olabilmek için sgk ya sınıf okulunda geçen süremin de hizmet yılına ilave edilmesi yönünde başvurdum. Kabul edilmedi ve bu yönde alınmış mahkeme kararı varsa yeniden değerlendirileceğini içeren bir yazı geldi. Bu belgeyle vakit geçirmeden idare mahkemesine başvurdum. Lehime kara verdiler. Hizmet sürem 1 sene daha artırıldı ve ilave 1yıllık ikramiye tarafıma gönderildi. Benim sorum; kurum eğer ilk başta benim dilekçemi kabul etseydi emeklilik yaşım 48 olacakken etmediği ve mahkeme kararı istediğinden 1 yıl sonraya sarktı. Emeklilik tarihim yeniden hesaplanarak geçmişe dönük alamadığım maaşları da ödemeleri gerekmez mi veya bunu kanuni yollardan mı talep etmeliyim. Şansım nedir? Saygılar

  7. emekli olunca maaşım ne kadar olur ve ne kadar toplu para alırım acaba yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

    1. Çalıştığınız süreler boyunca SGK ya bildirilen brüt ücretinize yakın br miktar alırsınız. Kıdem tazminatını soruyorsanız, emekli olacağınız iş yerinde kaç sene çalışmışsanız her sene için bir maaş alacaksınız.(toplu bir şekilde)

    2. Merhabalar çalıştığım işyerine gelecek olan maaş haczini engellemek için SSK dan çalıştığım yerin gizli tutulması için SSK ya dilekçe veriliyormus böyle bir şey mümkün mü acaba cevap verirseniz sevinirim hayırlı günler

    3. Merhaba,

      Haciz işlemi kesinleşmiş ise SSK çalıştığınız yeri paylaşmak zorundadır. Siz talep etseniz de sgk bilgileri paylaşacaktır.

    4. Cevaplarınız için teşekkür ederim son bir sorum daha olacak iş değişikliği yaptım ve sigorta girişim yeniden güncellendi avukatlar 30 gün kadar sonra çalıştığımız yeri tespit edebiliyorlar diye biliyorum 30 gün içerisinde SSK’dan dilekçe versem olurmu maaş haczim bir önceki çalıştığım isyerime gelmişti ve yakın bi zamanda yeni isyerime geleceğini biliyorum bu sorum içinde yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı