ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

MUHASEBE BİRİMİ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

MUHASEBE BİRİMİ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: ÇANKIRI CAD. NO:59 ULUS/ ANKARA

Telefon: 0 (312)310 46 79

Fax: 0 (312)309 82 70

E-mail: urlasgm@sgk.gov.tr

Yorumlar

 1. Murat salcan dedi ki:

  11.06.2019 10. 07.2019 bir aylık rapor paramı alamadım mahdurum borclarım var

 2. Ayşe Tan dedi ki:

  ********** sicil, ************ tahsis no ile ocak 2019 da dul ve yetim aylığı bağlandı. 500 TL muhasebe ücreti kesildi. Bu ödeme zorunlu mu zaten 1.516.88 bağlanan maaş… İlgil birimlerden bu kesintinin iadesi mümkün mü saygılarımla

 3. Ayşe Tan dedi ki:

  Aralık/2017 den bu yana dul ve yetim maaşı alıyorum. 2018 Mayıs/ 2018 Kasım dönemi TYP kapsamında 6 ay çalıştığım için maaşım kesildi. Tekrar Kasım 2018 de maaş için başvurdum.Ocak/2019 tarihinde maaşım tekrar bağlandı. Gelen maaş bildirim yazısında 500.00 TL
  Muhasebe kesinti tutarı işlenmiş. Emeklilik Hizm.Gnl.Md.
  İşlem ücreti alması doğru mu ? 2.461.82 TL tutar kesintiler sonrası 1.911.86._ TL Bu kesintiyi geri alabilirmiyim. Teşekkürler..

 4. KIVILCIM ULUÇAY dedi ki:

  ************ tc numaram

  Analık İznim 1 ay kadar önce bitti
  param yatmadı bilgi rica ediyorum

 5. ŞIHCA ALPASLAN KILIÇ dedi ki:

  0 312 310 46 79 NOLU TELEFONUNUZDAN KURUMUNUZA ULAŞAMIYORUM GÜNCEL TELEFONUNUZU BİLDİRİ MİSİNİZ YA DA 0 532 217 98 46 NOLU TELEFONA DÖNÜŞ YAPAR MISINIZ. TEŞEKKÜR EDERİM. AV.ŞIHCA ALPASLAN KILIÇ GAZİANTEP

 6. samih yücel dedi ki:

  19/10/2018 de varida no :13886821 fazla ödemememin tarafıma daha ödenmediği bunun için bilgi almak istiyorum

  1. Cem dedi ki:

   Sizinle alakali olmayan bir soru soracam ama yardimci olursaniz sevinirim ben esnafim izmirde birinden alacagim var oda ozel hastahanelere medikal malzeme satiyor devlet odeme yapmadi bende ondan yapamiyorum diyo bu ay sonu odemeleri acacak diyo gercekten devlet odemeleri ozel hastanelere geciktimi bilginiz varmi yardimci olma sansiniz varmi sadece merak ediyorum dogrumu diye simdiden tesekkur ederim yardimci olursaniz sevinirim

 7. OGUZ ARIKAN dedi ki:

  SGK Merkez Muhasebe birimi icra dairesince Emekli maaşımdan haciz nedeni ile %25 oranında kesinti yapılmaktadır. bu neaşımdadenle Ekim 2018 maaşımdan kesinti yapıldı. SGK Merkez Muhasebe birimine nasıl erişirim. Saygılarımla.
  Oguz ARIKAN
  e mail : oguzarikan4612@gmail.com

 8. Nermin ocak dedi ki:

  Rapor param hala Merkez muhasebe onayı bekliyor ne zaman gerçekleşir acaba kaç gün sürüyor 10 gün oldu yaklaşık

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kasım ayı 8-14 ü arasında ödeme yapılır.

  2. Murat salcan dedi ki:

   11.06.2019 10.07.2019 bir aylık raporum bitti ama halen paramı alamadım borclarım var

 9. Behice dedi ki:

  Günaydın raporum temmuz 16 da bitti ama halen param yatmadı.170 ı aradım paramın hesaplandığını 1 hafta 10 gün içinde yatar dendi 10 gün olacak ama oda yatmadı hala lütfen yardımcı olun ihtiyacım var çünkü.

 10. shm dedi ki:

  Müdürlüğümüde 4/D sürekli işçi olarak çalışan personellerin SGK ödemesi eksiksiz bir şekilde doldurulup sicil numaraları yazılıp gönderildiği halde SGK Ödemesi emekli sandığındaki borçlara düşülmüştür sicil numarasının ödeme dekontu ve emekli sandığı saymanlık numarası 2018 yılı içinde tahsil edilinen tutarlar mal müdürlüğünden alınmıştır GELİR MUHASEBET DAİRE BAŞKANLIĞINA Yazı yazılmıştır ancak bir sonuca varılmamıştır EBİLDİRGEDE Halen borç gözükmektedir bir cevap verilmesi hususunda

 11. Neslihan Çelik dedi ki:

  merhaba; 06/04/2018 tarihinde rapor param bankaya aktarılmış ancak ben almayı geçiktirdiğim için para emanete alınmış. bununla ilgili e-devlet üzerinden banka tanımladığım halde para hala hesabıma gelmedi. SGK biriminden neresi ile irtibata geçmem gerek , yardımcı olursanız sevinirim.

 12. Ismail eken dedi ki:

  Yeni emekli oldum emekli maaşından ıcra kesintisi yapılabilmesi için kişinin muvafakatı olması gerektiği halde benim muvafakatim olmamasına rağmen icra kesintisi yapıldı ilgili icra dairesine ıtiraz dilekçesi gönderdim bundan sonra kesinti yapılmaması için ne yapmalıyım. Sayilarimla
  Tc……..
  Emekli sicil no. ……..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Eğer borcunuz SGK ya ise muvafakatname olmadan da kesinti yapılabilir. Diğer nedenlerle kaynaklanan borç ise kesinti duracaktır. İcranın dönüş yapmasını bekleyeceksiniz.

 13. muharrem BİTER dedi ki:

  Elazığ veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü
  2018 yılı birinci ayından bu yana kurum olarak ödemesini zamanında yapmış olduğumuz emekli kesenekleri ile işçi ssk primleri sistemde borç olarak gözükmekte ve faiz tahakkuk etmekte. kurum olarak yapmamız gereken bir şey varmı. yardımcı olursanız memnun oluruz.

 14. Hatice Yağcı dedi ki:

  Sgk sicil no: 0020028272601 tahsis no:43210023759 Hatice Yağcı eşinden Kıst maaşı almaktadır. Ancak bir uzun süre yurt dışında olduğundan 2015 2017 arası bankadan maaşının SGK na geri gittiği söylendi. Banka tarafından iade edilen maaşlarımı topdan almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Saygılar.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Maaşınızın bağlandığı sgk kurumuna dilekçe yazarak iade edilen maaşlarınızı yeniden talep edebilirsiniz.

  2. Hatice Yağcı dedi ki:

   Teşekkür ederim.

 15. Metin Taylan dedi ki:

  21011566 emekli sicil nolu emeklinizim.Esimden bosanma davam neticelendi Mahkeme SGK nun bilirdigi 900. tl emeklili.maasi vardir ve baskaca calismasi yoktur yazisina ragmen 800.tl nafaka odenmesine hukmetti.Rezan Öktem olen Yildirim Öktem Babasindan ve baskaca yetim maasi aliyorsa miktariyla birlikte tarafima bildirilirse nafaka tenzil davasi acacagim,Saygiyla arz ederim

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

 16. mehmet dilsiz dedi ki:

  sayınaykut bey.ben 2008 yılında özel bi şirketten emekli oldum.2013yılına ait.(SEBEBİ.HAKSIZ KARNE KULLANIMI.(CEYTAŞ İNŞAAT)ADI altında borç bildirim belgesi geldi.3243.22.tl.ben bu şirkette gece bekçiliği yaptım.gene daha öncede 170 cicarında borç çıkardılar ödedim.ama bu borç benimle ne ilgisi var.ve nelere baş vurmam gerek.ödeyecek zaten durumum yok.sizlerden ricam ne yapmam lazım.beni bilgilendirirseniz.çok memnun olurum iyi çalışmalar dilerim saygılarımla.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 17. irfan yavuz dedi ki:

  kapatmış olduğum şirketimde kurucu ortak olan Işıl Yüce Yavuz için otomatik hesaptan yanlışlıkla sgk bağkur ödemesi tahsil etmiştiniz.
  Kuruma müracaatımda 30 gün içerisinde bankaya geri ödeme yapılacağı söylendi.
  Ancak 8 mayısta elime Antalyaya sorulmak üzere Işıl yüce Yavuzun borç taraması başlatılmış olduğunu belirten yazı ulaştı.
  bunun sonu gelmeyecek kanaatine kapıldım, zira bankaya gittiğimde iade yapılmamış olduğunu öğrendim.
  SGK benim paramı bağlamış olarak yasalara göre ne kadar bekletme hakkına sahiptir?
  SGK kaynaklı bu hatadan ötürü bağlanan paramdan dolayı kayıplarımı karşılayacak mıdır?
  Bu iade ne zaman yapılacaktır.?
  Bodrum SGK müdürü Işıl Yüce Yavuza ait bir borcun olmadığını bizzat tarafıma yazıyla bildirmişti.
  Ayrıca 15/03/2013 tarihinde kurumunuza müracaat ederek şirketimin kapandığını ve born olmadığına dair yazının tarafıma verilmesini istemiş ve bu listeyi almıştım.
  Şimdi ne taraması yapılmaktadır?
  Madurum ve bu maduriyetimi giderecek acil hamleyi yapmanızı acilen rica ediyorum.

  1. Aykut Otu dedi ki:

   İrfan Bey biz sadece bilgi vermeye çalışan bir internet sitesiyiz. Lütfen sorununuzu yetkili mercilere bildiriniz.