Afyonkarahisar SGM İletişim Bilgileri

İHSANİYE SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Şahinler Mahallesi Sanayi Caddesi İhsaniye/Afyonkarahisar


Telefon: 0(272) 271 53 40

Fax: 0(272) 271 53 41

E-mail: ihsaniyesgm@sgk.gov.tr

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. İhsaniye SGM md.tel 0272 271 53 40 aradığımda hemen Faks’a bağlanıyor.Afyon SGK arayıp numara alıyorum.Lutfen gerekli düzeltmeleri yapın.İnternettede numaralar faks ta tel no. .tel de faks no yazıyor.Duzeltme lütfen.

 2. merhaba 1988 sgk girişim 1995 ise bağkur tescilim var şuan sigortalıyım 1166 gün sgk. 3588 gün ise bağkurum var 1982 de ise askere gittim askerlik borçlanmasıyla emekli olabilirmiyim ve 1988 olan girişimi askerlik borçlanması 1982 ye çeker mi hizmet birleştirmesini nasıl yapabilirim saygı ve sevgilerimle çok teşekkürle

  1. Ali İhsan Bey,

   Askerlik borçlanması ile borçlanılan gün kadar sigorta başlangıcını geriye çeker. Yani sigorta başlangıcınızı askerlik sürenize göre en fazla 1986 yılına çekebilirsiniz.

   Askerlik borçlanmasını yaptıktan sonra sigortalı başlangıç tarihinin 1986 ya çekilmesi ile birlikte doldurmanız gereken prim gününü ve yaş şartını sağlamış olursunuz. (hesaplamalarda askerlik 18 ay olarak baz alınmıştır) Hizmet birleştirilmesi emeklilik müracaatınız ile birlikte yapılacaktır.

   Kuruma başvurup emeklilik ile ilgili müracaat için hesaplama yaptırın. Askerlik borçlanmasını emeklilik için prim gün sayısını doldurmak açısından tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu