Ekonomi

Hamza Dağ Açıkladı! Emeklilere Gelecek Ay Tam 5 Bin TL Promosyon Verilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı geçtiğimiz dönemlerde 5 bin TL promosyon verileceğini duyurmuştu. Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bu konuda çalışmaların yapıldığı yönünde duyurular gelmişti.

Türkiye’nin 100.yılına özel olarak verilecek olan bu promosyonun verileceği tarih ise merak konusu. Konu ile ilgili merak edilen başka hususların da bulunuyor. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bu ikramiyeye dair bazı gelişmelerden bahsetti. Haberin devamından verilecek olan 5 bin TL’lik promosyonun detaylarına ulaşabilirsiniz.

Hamza Dağ Açıklamada Bulundu!

Hamza Dağ, yaptığı açıklamada ilk olarak yerel seçimlere yönelik ‘Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri.’’ mottosuyla ilerleneceğini, hedefin Türkiye Yüzyılı olduğunu ve milletin bu vizyona inandığına değindi. Yapılacak ilk kongreyle beraber yerel seçim için start verileceğine değinen Dağ, çalışmalara devam edileceğinin altını çizdi. Açıklamasının ilerleyen kısımlarında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı emekliler için verilecek olan 5 bin TL’lik promosyona dair bilgiler verdi.

5 Bin TL İkramiye Ne Zaman?

Hamza Dağ, yaptığı açıklamada emekli vatandaşlara verilecek 5 bin TL’lik promosyona dair bir tarih vermenin bulunduğu pozisyondan dolayı doğru olmadığını, hangi aşamada olunduğunu bilmediğini belirtti. Ancak ‘’Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında, hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar.’’ dedi. Buna ek olarak çalışmalar sonuçlandığında kamuoyuyla bu durumun paylaşılacağının altını çizdi. Tarih belli olmasa da ikramiyenin verileceği bu açıklamayla birlikte netleşti.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir