• ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ


  Adres: Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Üçgen Mahallesi Sokullu Caddesi No: 1 Muratpaşa / Antalya

  Telefon: 0(242) 310 46 46

  Fax: 0(242) 345 44 92

  Sponsorlu Bağlantılar

  E-mail: antalyasgim@sgk.gov.tr  tıkla sorunu sor

  ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Cem tanışık dedi ki:

   Bir kişinin Bağ-Kur’lu olabilmesi için dernek/oda kaydı olması gerekir ya da vergi kaydı (veya şirket ortaklığı) gerekir. Ancak, ülkemizde Bağ-Kur’lu olan kişiler işyerlerini kapattıklarında sonucunda parasal giderler oluşacağından hemen vergi kayıtlarını kapatırlar ama esnaf/oda kayıtlarını kapatmayı akıl etmezler veya önemsemezler. Sizde bu gruptansınız ama bunun çözümü de var. Bağ-Kur’un 1995/11 Nolu Genelgesi ile bu genelgenin uygulanması konusunda 11.09.2002 tarih ve 104941 Sayılı ve epeyce uzun olan yazısından sizinle ilgili olan birkaç paragraf vereceğim. 

   ‘…Uygulamada gelir vergisi mükellefiyetinin başlangıç ve bitiş tarihi ile, esnaf ve sanatkar sicil memurluğuna ve kanunla kurulu meslek kuruluşuna kayıt ve siliniş tarihleri farklı olmaktadır. Bu farklılıklar birkaç günlük bir süre olabildiği gibi, özellikle kayıt silinmelerinde bu süre birkaç yıllık olabilmektedir. Bu durum, esnaf ve sanatkar sicili veya kanunla kurulu meslek kuruluşları kayıtlarına göre Bağ-Kur’ a tabi sigortalılıkları devam ettirilen sigortalılardan gerçekte kendi adına ve hesabına bağımsız çalışması olmayanlar açısından sorun yaratmakta ve bu tür sorunlar genellikle yargıya intikal etmektedir. Nitekim yargıya intikal eden bu tür davalarda mahkemeler sigortalının kendi nam ve hesabına bağımsız çalışıp çalışmadığını araştırmakta, sigortalının bağımsız çalışmadığını diğer belgelerle belgelemesi halinde, açılan davalar Kurum aleyhine sonuçlanmaktadır. 

   2) Şahıs şirket ortaklarından şirketle ilgisi kalmayan ancak, meslek kuruluşu kaydı ile sigortalılıkları devam edenlerin de bu sürelerde şirket ortaklığından ayrıldıklarını sayılan kuruluşlardan belgelemeleri halinde, sigortalılıklarının şahıs şirketi ortaklığından dolayı tesis edilen vergi mükellefiyetlerini sildirdikleri tarih itibariyle sona erdirilecektir.’ 

   Bağ-Kur’un 1995/11 Sayılı genelgesinin eki olan ve http://www.bagkur.gov.tr web sayfasında örneği olan formun ilgili yerine Ticaret Odası’ndan, şirket ortaklığından sonra oda kaydı devam ettiği ama fiilen ticaret yapmadığınızı belirten bir yazı alarak Bağ-Kur’a verirseniz ticari faliyette bulunduğunuz dönemi satın alabilirsiniz.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Cem Bey merhaba,

    Bilgi paylaşımınız için Teşekkür Ederiz.

  2. Bayram koç dedi ki:

   zorunlu sigorta pirimi ailesi tarafından ödenenden muayene ve ilaç ücretinin tamamını alınmaktadır.Böyle bir sigortalılığın ne anlamı var?.

  3. suleyman AKAR dedi ki:

   Ben mardin ilinde faaliyet gosteren bir anonim sirketin sahibiyim 6736 sayili yasa kapsaminda sgk pirim borclarimi yapilandirdim ve ilk taksidimi yatirdim 2. taksidimi banka otomatik odeme talimatindan kaynakli bir problemden dolayi yatiramadim yapilan yapilandirmam bozuldu konuyu BIMER uzerinden yazdim cevap ta yardimci olamayacaklarini yapilandirmanin bozuldugunu soylediler bu konuda uzman kisilerden yardim bekliyorum taşların siir ile dile geldigi kadim şehirden saygilarimla

  4. salıha tanerı dedi ki:

   Antalya SSK emeklısıyım Alanya meb ucretlı ogretmenlık ıcın basvurdum kabul edıldım ıse gırısım yapılırken sıstem yaslılık aylıgı aldıgı ıcın devlet kurumunda calısamaz ıstısna ıcın sgk na basvurun yazısı cıktı bende sgk na muracat ettım onlar gorevlendırme yazısını sıze antalyaya bır dılekceyle gonderdıler ve bana sımdı gıt alanya meb ıse gırısını sgk gov tr den belge cıkarıp elden doldurup ımzalayıp muhurlesınler bıze getır dedıler ama gıttım meb dekı gorevlı memur kesınlıkle elle ıse gırıs dolduramam ıdarı para cezası alırım dedı veboylece kazanılmıs hak olan ısımı kaybettım bu ıslem dogrumu bu konuyu alo 170 de aradım ama acıklayıcı bılgı veremedıler cevap verırsenız sevınırım sgk sızın durumunuzda unuversıteden basvuran kısıye bu ıslemı yaptık dedıler ama dınlemedıler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Aşağıdaki linkte bulunan işe giriş bildirgesini doldurup kaşeleyip kuruma bildirebilirler. Kurum kayıt aldıktan sonra bir ceza tahakkuk etmez.

    damal.meb.gov.tr/dokuman/saglik/S.S.K.%20İŞE%20GİRİŞ.doc

  5. sena dedi ki:

   İşyeri tescil işlemi online olarak yapıldıktan sonra şifre elden mi alınıyor?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Şifreler elden iş verene veya iş veren vekiline teslim edilir.

  6. ulvi tümer dedi ki:

   26 mayıs 2017 de ameliyat oldum 45 gün ve 10 günlük raporum var paranın belli bir kısmı yattı geri kalan kısmı hala yatmadı daha doğrusu geçikti sorun nedir ilgilenebilirmisiniz.saygılarımla.TC 49573596862

  7. Şenol Gümüş dedi ki:

   30/03/2017 tarih4.289.112 sayılı emekli talep formu ile emekli olmak için kurumunuza müracaat ettim.Bu tarihten yaklaşık 30 ila 40 gün sonra tarafıma hiç bir bildiri gelmemesi ve ssk hizmet dökümü sayfamda hiçbir değişiklilik olmaması üzerine emeklilik başvurumu mu yaptığım Antalya Muratpaşa ssk Müdürlüğünüze bilgi almak üzere geldim.Bana İstanbul Beşiktaş ssk ya yazı yazdıklarını oradan yazılarına cevap beklediklerini söylediler.Bunun üzerine Beşiktaş ssk kurumunu arayıp durumumu bildirdim.Sağolsunlar benim aramam üzerine de olsa gerekli işlemleri yapıp gerekli olan yazıyı gönderdiler.Yazıyı yazdıklarını da bizzat ben takip edip durumu Antalya Muratpaşa Ssk müdürlüğünde 309 no lu odada görevli bayan memurenize bildirdim.Bayan memure de köntrol etti ve bana gerekli hesaplamaları yapacağını önümüzde ki ay yani haziran ayı içerisinde emekli maaşımı alacağımı söyledi.Fakat bayram önce si anlaşmalı bulunduğunuz bankaya gittiğimde emekli maaşımın yatmadığını öğrendim.Yeniden kurumunuzda ki 309 nolu odada görevli bayan memurenizin yanına gidip durumumu sorduğumda gayet pişkin bir şekilde temmuz ayında alırsın cevabını verdi.Şikayetim varsa şefinin olduğu masayı da göstermeyi ihmal etmedi.İsmini bilemediğim bu memureniz oysa bayram öncesi kendi maaşını almıştı ama çalışmak aklına gelmiyordu.Buradan durumumu size iletiyorum.

  8. Ercan Çimen dedi ki:

   30 Nisan 2017 tarihinde yaş ve sigortalılık süresi şartlarını tamamlaman nedeniyle 5510 Sayılı kanun 30. Maddesine istinaden kurumunuza emeklilik başvurusu yaptım. Ancak belirttiğim tarih hafta sonu Pazar günü olduğu için bu tarihten önce istisnai durumum nedeniyle kurumunuza yaptığım şahsi müracaatlar işleme alınmadı. 30 Nisan Pazar günü internet E-Devlet ve PTT şubeleri üzerinden emeklilik müracaatında bulunmak istedim ancak SGK başvuru web sistem erişim hatası ve başvuru kanalları kapalı olması nedeniyle müracaat işlemlerini sağlayamadım.
   Konu ile ilgili ALO 170 iletişim merkezini aynı gün birkaç defa aradım internet üzerinden başvuru yapamadığımı belirttim. Çözüm sağlamalarını talep ettim bugün başvuru yapamazsam 1 ay eksik hesaplama yapılacağını belirttim. Hafta sonu olması ve 1 Mayıs tatil olması nedeniyle 02 Nisan 2017 günü başvuru yaparsanız dosyanız incelenerek herhangi bir hak kaybı olmayacağı bilgisi verildi.
   Takip eden ilk iş günü 02.Nisan 2017 tarihinde Kumluca SGK Merkezine Tahsis talep formu ve sigortalı işten ayrılış bildirgesi ile müracaatta bulundum.
   Kurumunuz tarafından 2107003678 tahsis numarası ile emeklilik başvuru işlemlerim tamamlanmıştır.
   Bu durum da yapmış olduğum müracaatım Mayıs ayı olarak geçti ve Haziran ayında maaş bağlanarak 1 aylık Mayıs ayı hak kaybım mağduriyetim oldu.
   İlgili SGK internet web sistemi erişimi o gün açık ve çalışmış olsaydı 30 Nisan Pazar günü hafta sonu dahi başvurumu yapabiliyor olacaktım mağduriyet yaşamamış olacaktım.

   Konu ile ilgili istisnai durumum nedeniyle bir aylık mağduriyetim oldu. Ben ve benim gibi ay sonu hafta tatiline denk gelen (Örn. 30 Agustos dogumlu) başvurular SGK internet sunucuları kapalı olması nedeniyle başvurularınız alınmamaktadır.ALO 170 ön başvuru alabilmesi yetkilendirme verilmesi sağlanabilir.

   SGK kaynaklı magduriyetimin giderilmesini istiyorum.

   İLGİ:İNTERNET ÜZERİNDEN TATİL GÜNÜ DE EMEKLİLİĞE BAŞVURU YAPILIR
   SGK, emeklilik işlemlerinin hızlandırılması ve aylık bağlama sürelerinin kısaltılması için internetten emeklilik başvurusu kabul etmeye Temmuz/2012 ‘den itibaren başladı.
   Emeklilik işlemlerinin hızlandırılması ve aylık bağlama sürelerinin kısaltılması için Sosyal Güvenlik Kurumu SGK SMS’li emeklilik sistemini Temmuz/2012 . 4-1(a) ve 4-1(b) sigortalılar artık internetten emeklilik başvurusu yapabilecektir.
   Başvurunun sağlıklı bir şekilde sisteme girmesiyle SGK sigortalıya ‘Başvurunuz kabul edildi’ diye SMS gönderecektir.
   Böylece işlemler resmi olarak başlamış olacaktır.
   SGK Başkanlığı, yeni sistemi 25 Temmuz tarihinde resmi olarak başlattı.

   Saygılarımla.

  9. Sinan dedi ki:

   9 ay sigorta li çalışmak için ise başladım 6 ay sigortam işyeri tarafından partime yatirildi dilekçe yazdım şikayet ettim aradan 2 sene geçti bi cevap gelmedi acaba nasıl ogrenebilirim sonucunu

  10. BİLAL ŞİMŞEK dedi ki:

   4c emelisiyim.ayda 12 gün süreli işe girdim.4a sigotam 08.03.2017 tarihinde kayıtlara girildi emekli maaşımdan kesinti olurmu.em.polis memuruyum

  11. Mustafa Tatlıcı dedi ki:

   Merhaba sayın yetkili
   Oğlum Murat Yalçın Tatlıcı TC 35326872208 13-01-1966 doğumlu SSK SİCİL no 3400017889543
   İŞE GİRİŞ tarihi 01-12-1987
   Muhtelif ödenen toplam = 991.927.00 Tl
   PRİM GÜN sayısı =1149 gün

   13-03-2014 TARİH ve 477600 meslek kodu ile
   BAĞKUR no 1566356767 kayıtlıdır.
   Kaş da bulunan iş yerini 2016 sonu kapattı.

   Borç durumu ve Emeklilik durumunun tarafıma bildirilmesini saygılarımla arz ve rica ederim.

   Selam ve Sevgilerimle
   Mustafa Tatlıcı TC 35341871798 0535 3483816

  12. GÜLCİHAN dedi ki:

   İŞ VEREN İZİN GÖNERDİ DAHA SONRA SGK ÇIKIŞIMI YAPTI FAKAT BENİM İŞVERENDEN MAAŞ VE TAZMİNAT ALACAĞIM VAR ONU ÖDEN-ME YAPMIYOR İŞ VEREN ÇIKIŞ VERİRKEN ÇALIŞAN KENDİ İSTEĞİ İLE ÇIKMIŞ GÖSTERMİŞ BEN HAKKARIM İÇİN NEREYE BAŞVURABİLİRİM.

  13. AYDIN ÖZMEN dedi ki:

   Merhaba,
   hiçbir geliri olmayan anne baba, esnaf olan bağkurlu oğullarının üzerinden sağlık yardımı alabilirmi, şartları nelerdir?

  14. MEHMET LÖK dedi ki:

   BEN SSK EMEKLİSİYİM. İŞ YERİ SAHİBİ OLDUĞUM İÇİN KESİNTİLERİM OLDU. YASA ÇIKTIKTAN SONRADA KESİNTİ OLDU. BUNUNİÇİN NE YAPMAM GEREKİR KESİNTİLERİMİN GERİ, ÖDENMESİ İÇİN SELAMLAR.

  15. Mustafa layik dedi ki:

   Slm babam Kıbrıs gazisi maaş alıyor.sigortadan 700 günü var.7 yıldır çiftçi belgesi var ama tarım bağ-kur kaydı yok. bagkurdan gün alarak emekli olurum yaş 60. bilgi verirseniz memnun olurum.

  16. Bilal dedi ki:

   Merhaba
   1997 sigorta giriş liyim ve 5 yılda çiftçi bagkuru var.
   Toplamda 3700 sigorta günüm var .
   Çalışmakta olduğum isyerinden 3600 gün ayrılıp kidem tazminat alabilirmiyim.
   Yardimci olursanız sevinirim
   Teşekkür ederim

  17. Erhan dedi ki:

   6736 sayılı kanundan faydalanarak askerlik borçlanması için müracaat ettim. Antalya il müdürlüğü gerekli yazıyı bana verdi bankaya git dedi bankaya gittim ama banka bana yardımcı olmuyor borçlanamıyorum emekli maasımı bağlatamıyorum yardımcı olurmusunuz

  18. mustafa ocaklı dedi ki:

   Antalya il kurumu müdürlüğüne 14.07.2016 tarihinde dosya verdim sayı no 47224 hala bilgi verilmedi

  19. Hacer var dedi ki:

   Merhaba, 1978 2001 seneleri arasinda fransada yaşadım ..1996 2001 arasi seneleri borclanmak istiyorum.ikametgahin tercumesi noter tastikli olmak zorundamıdır ?

  20. Bekir dedi ki:

   2005 te ssklı olarak işe başladım. Sonra 15.03.2006 da 4 ay vekil imamlık yaptım. Daha sonra tekrar ssklı olarak 4 yıl çalıştım.şimdi 5 yıldır kadrolu olarak çalışıyorum ve emekli sandığında sigortam devam etmekte.ama e-devlette baktığımda vekil olarak yaptığım 4 ay süre sgk da gözükmüyor.ne yapmam gerekiyor.

  21. Canan Kara dedi ki:

   1- Emekli bor kadin kendi maaşından ayri anne veya babadan yetim, ayrica esinden dul maasi alabilir seklinde medyada yazilar okudum. Bu durumun ne kadar gerceklik layi var.
   2- Kendim Emei sandigindan emekiyim. Vefat eden esimse SSK dan emekliydi. Kendime ait maasim.oldugu icin devlet bana esimin maasinin %64 unun bagladi. Ancak okudugum iskura ait yazilarda maadin tamami baglanir deniyor. Bu durumda hangisi doğru bilmek istiyorum.

   Saygilar

  22. ismail dedi ki:

   asgari ücretli çalışan bir kişi emeklilik için aranan şartlardan yıl ve hizmet süresini tamamlayıp yaş şartını beklerken geçen sürede çalışırsa primi artacağından emekli olurken alacağı maaş düşecek. (yanılmıyorsam 2008 yılında çıkan yasa gereği).çıkartılan bu yasaya göre alacağı maaşın düşme şartı; emeklilik için gereken üç şartın tamamlanmasıyla mı başlıyor, yoksa sadece primin dolduğu tarihten itibaren mi başlıyor?

  23. Muhamet dedi ki:

   Merhaba.Bir işyerinde çalışmaktayım SSK sız çalıştırıyor günlük olarak.Ve 9 bazen 10 suriyeli çalışmaktadır.izinsiz çalışmaktadırlar.Bunun önüne geçme şansınız varmı…

  24. Yusuf Karataş dedi ki:

   İlgili makama dilekçe yoluyla başvuru yapabilirsiniz. Yazımızda paylaştığımız iletişim bilgilerini kullanarak SGK müdürlüğüne ulaşabilirsiniz.

  25. Seda dedi ki:

   Iyi günler ben 5 aydır bir iş yerinde sigortasız olarak çalışıyorum dilekçe verdiğim takdirde mağduriyet tazminatı almam mümkün mü acaba ve ya hakkımı yasal yollarla aramam mı gerekiyor ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İlgili SGK müdürlüğüne iletişim bilgilerinden ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  26. Emine duman dedi ki:

   Merhaba iyi günler babam 1957 doğumlu ve 1976 yilinda bir haftalik sigorta girisi var acaba emekli olma şansı var mıdır? Yada 1988 de üzerine kesilen bir faturadan dolayı emekli olabilir mi?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  27. SALİH dedi ki:

   MERHABA KAŞTA BİR ECZANEDE 10 YILDIR 2006 YILINDAN BERİ ÇALIŞIYORUM ASKERİ ÜÇRETLE ÇALIŞTIĞIM İÇİN İŞİ BIRAKIP YENİ BİR İŞE BAŞLAYACAĞIM TAZMİNATIMI ALABİLİRMİYİM 4300 SİGORTA PİRİMM VAR

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İşten haklı sebepler ile ayrılmanız durumunda tazminat alabilirsiniz. İstifa ederseniz tazminat alamazsınız.

  28. mustafa dedi ki:

   Merhaba ben mustafa 1968 doğumluyum 1987 yılında sigortalı oldum .1996 yılında askere gitdim .2018 yılında emekli olacağım. acaba askerlik borçlanması yaptırsam askerlik öne çekilirmi teşekkürler.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Askerlik borçlanması yapmanızın size bir faydası olmaz. Prim miktarınız düşükse yapabilirsiniz. Emeklilik yaşınızı geriye çekmez.

  29. Av. Bekir Yücel dedi ki:

   SGK tarafından müvekkilim şirket aleyhine açılan iş kazası nedeniyle hak sahiplerine ödenen PSD’nin işverenden rücuen tahsili için açılan davayı kabul ederek mahkemeye dilekçe verilmesine rağmen SGK’ya ana para ve yasal faizini ödemek için yapılan müracaatların reddedilmesi doğru mudur? Davanın ilk duruşması daha belli değil. Bu durumda SGK niçin talep ettiği alacak miktarı kabul edilerek ödenmek istenmesine rağmen ödemeyi kabul etmiyor.? İllaki dava karara çıksın öyle alayım mı diyor? Kaldı ki ödeme yapılmış olsa bile yargılama giderleri ve avukatlık ücreti mahkemede karara bağlanabilir.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  30. Seniha dedi ki:

   Merhaba ben otelde askıya alınmıştım zarf geldi görüşmeye gittiğim halde bana otel işçi almıyor dendi beni aradıklarını ulaşamadıklarını söylediler tekrar işçi alınacak olduğu zaman sizi 7 Haziranda arayacağız dediler ben işsizlik tazminatı alamazmıyım bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  31. Erol Mustafa Gündoğdu dedi ki:

   1997 yılında emekli oldum. Emekli tanıtım kartımdaki bilgiler okunmaz oldu. Yazılar silik durumda, bulunduğum il Antalya’da yenileyebilir miyim? Yenilemek için neler gerekli.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi ve işlemler için SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, Erol Bey.

  32. Sadık ÖZYURT dedi ki:

   Mart 2016 yılı itibarı ile emekliye ayrıldım. Maaşla ilgili bilgiler geldi fakat emekli kimlik kartı henüz gelmedi. Kimlik kartı posta-kargo ile adresime mi gelecek yoksa gidip alacağım bir yer var mı?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  33. azime sahin dedi ki:

   slm ben babamin emekli maasinin bir kismini aliyorumya
   rin sigortali ise baslcm maasimin anneme devrini en kisa yoldan ve cabuk bi sekilde nasil yapabilirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  34. SONER DURSUN dedi ki:

   İYİ ÇALIŞMALAR
   SONER DURSUN BEN
   SİSTEMİNİZDE GÖRÜNEN İŞ GÖRMEZLİK RAPOR PARASI ZAMAN ASIMI OLDUGU İÇİN ZİRAAT BANKASINDAN CEKEMIYORUM
   KONU İLE İLGİLİ TELEFONDAN SİZE ULAŞAMIYORUM HAFTA İÇİ BENDE OTELDE ÇALIŞTIĞIM İÇİN İZİN ALAMIYORUM
   KİME ULAŞMAM VEYA NE YAPMAM GEREKIR.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İlgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçmelisiniz, Soner Bey.

  35. iMRAN BOYACIYILMAZ dedi ki:

   Emekli Sandığı emeklisiyim. 3 aylık emekli maaşımı Ocak 2016 ayında aldım. Çalışan (işyeri sahibi) emekli olduğum için maaşımdan Ocak ayında üç aylık yüzde on destek prim kesildi. Çıkarılan yasayla destek pirimin kaldırılmış olmasına rağmen üç aylık maaşımdan kesilen Şubat ve Mart aylarına ait kesintilerin tarafıma ödenmesi gerekirken hiçbir ödeme yapılmamıştır. Bu konuda bilgi verilmesini rica ediyorum.
   İmran Boyacıyılmaz
   Kimlik no : 11423221040
   Çağlayan Mah. 2026 sk. Özgürler apt. 23/6 ANTALYA

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  36. Mustafa ÜNSAL dedi ki:

   İyi günler Annem Dursun Ünsal ın Vefatından Dolayı SSK Emekli Maaşını ABLAM Yüksel ünsal ın Alması İçin ANTALYA İL Müdürlüğünüze Müracatı Yapılıp ÇORUM İl Müdürlüğüne Evrakları Gönderilmiştir Müracat Yapılalı Takriben Bir Yıl Oldu Ne Zaman Maaşa Bağlanacağını Tarafıma Bildirmenizi Rica Ederim . Mustafa Ünsal …

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, Mustafa Bey.

  37. NECATİ ÖZTÜRK dedi ki:

   SLM YURT DIŞI BORÇLANMA CIN BAŞ VURDUM 01 01 1984 ALMANYADA İŞ BAŞLANGICIM 1686 …..1992 DE TURKIYEDE 365 GUN SİGORTAM VAR
   ALMANYA BORÇLANMA İÇİN 21000 TL ODEMEMI ISTIYOR SGK DOGUM TARIHIM 01 01 1966 BU PARA HARIC DAHA NE KADAR ODERIM VE NE KADAR AYLIK ALIRIM BILGINIZ ICIN TŞKRLER

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.