• ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Adres: Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Üçgen Mahallesi Sokullu Caddesi No: 1 Muratpaşa / Antalya

  Telefon: 0(242) 310 46 46

  Fax: 0(242) 345 44 92

  E-mail: antalyasgim@sgk.gov.tr





  tıkla sorunu sor

  ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!



  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. NECATİ ÖZTÜRK dedi ki:

   SLM YURT DIŞI BORÇLANMA CIN BAŞ VURDUM 01 01 1984 ALMANYADA İŞ BAŞLANGICIM 1686 …..1992 DE TURKIYEDE 365 GUN SİGORTAM VAR
   ALMANYA BORÇLANMA İÇİN 21000 TL ODEMEMI ISTIYOR SGK DOGUM TARIHIM 01 01 1966 BU PARA HARIC DAHA NE KADAR ODERIM VE NE KADAR AYLIK ALIRIM BILGINIZ ICIN TŞKRLER

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  2. Mustafa ÜNSAL dedi ki:

   İyi günler Annem Dursun Ünsal ın Vefatından Dolayı SSK Emekli Maaşını ABLAM Yüksel ünsal ın Alması İçin ANTALYA İL Müdürlüğünüze Müracatı Yapılıp ÇORUM İl Müdürlüğüne Evrakları Gönderilmiştir Müracat Yapılalı Takriben Bir Yıl Oldu Ne Zaman Maaşa Bağlanacağını Tarafıma Bildirmenizi Rica Ederim . Mustafa Ünsal …

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, Mustafa Bey.

  3. iMRAN BOYACIYILMAZ dedi ki:

   Emekli Sandığı emeklisiyim. 3 aylık emekli maaşımı Ocak 2016 ayında aldım. Çalışan (işyeri sahibi) emekli olduğum için maaşımdan Ocak ayında üç aylık yüzde on destek prim kesildi. Çıkarılan yasayla destek pirimin kaldırılmış olmasına rağmen üç aylık maaşımdan kesilen Şubat ve Mart aylarına ait kesintilerin tarafıma ödenmesi gerekirken hiçbir ödeme yapılmamıştır. Bu konuda bilgi verilmesini rica ediyorum.
   İmran Boyacıyılmaz
   Kimlik no : 11423221040
   Çağlayan Mah. 2026 sk. Özgürler apt. 23/6 ANTALYA

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  4. SONER DURSUN dedi ki:

   İYİ ÇALIŞMALAR
   SONER DURSUN BEN
   SİSTEMİNİZDE GÖRÜNEN İŞ GÖRMEZLİK RAPOR PARASI ZAMAN ASIMI OLDUGU İÇİN ZİRAAT BANKASINDAN CEKEMIYORUM
   KONU İLE İLGİLİ TELEFONDAN SİZE ULAŞAMIYORUM HAFTA İÇİ BENDE OTELDE ÇALIŞTIĞIM İÇİN İZİN ALAMIYORUM
   KİME ULAŞMAM VEYA NE YAPMAM GEREKIR.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İlgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçmelisiniz, Soner Bey.

  5. azime sahin dedi ki:

   slm ben babamin emekli maasinin bir kismini aliyorumya
   rin sigortali ise baslcm maasimin anneme devrini en kisa yoldan ve cabuk bi sekilde nasil yapabilirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  6. Sadık ÖZYURT dedi ki:

   Mart 2016 yılı itibarı ile emekliye ayrıldım. Maaşla ilgili bilgiler geldi fakat emekli kimlik kartı henüz gelmedi. Kimlik kartı posta-kargo ile adresime mi gelecek yoksa gidip alacağım bir yer var mı?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  7. Erol Mustafa Gündoğdu dedi ki:

   1997 yılında emekli oldum. Emekli tanıtım kartımdaki bilgiler okunmaz oldu. Yazılar silik durumda, bulunduğum il Antalya’da yenileyebilir miyim? Yenilemek için neler gerekli.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi ve işlemler için SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, Erol Bey.

  8. Seniha dedi ki:

   Merhaba ben otelde askıya alınmıştım zarf geldi görüşmeye gittiğim halde bana otel işçi almıyor dendi beni aradıklarını ulaşamadıklarını söylediler tekrar işçi alınacak olduğu zaman sizi 7 Haziranda arayacağız dediler ben işsizlik tazminatı alamazmıyım bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  9. Av. Bekir Yücel dedi ki:

   SGK tarafından müvekkilim şirket aleyhine açılan iş kazası nedeniyle hak sahiplerine ödenen PSD’nin işverenden rücuen tahsili için açılan davayı kabul ederek mahkemeye dilekçe verilmesine rağmen SGK’ya ana para ve yasal faizini ödemek için yapılan müracaatların reddedilmesi doğru mudur? Davanın ilk duruşması daha belli değil. Bu durumda SGK niçin talep ettiği alacak miktarı kabul edilerek ödenmek istenmesine rağmen ödemeyi kabul etmiyor.? İllaki dava karara çıksın öyle alayım mı diyor? Kaldı ki ödeme yapılmış olsa bile yargılama giderleri ve avukatlık ücreti mahkemede karara bağlanabilir.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  10. mustafa dedi ki:

   Merhaba ben mustafa 1968 doğumluyum 1987 yılında sigortalı oldum .1996 yılında askere gitdim .2018 yılında emekli olacağım. acaba askerlik borçlanması yaptırsam askerlik öne çekilirmi teşekkürler.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Askerlik borçlanması yapmanızın size bir faydası olmaz. Prim miktarınız düşükse yapabilirsiniz. Emeklilik yaşınızı geriye çekmez.

  11. SALİH dedi ki:

   MERHABA KAŞTA BİR ECZANEDE 10 YILDIR 2006 YILINDAN BERİ ÇALIŞIYORUM ASKERİ ÜÇRETLE ÇALIŞTIĞIM İÇİN İŞİ BIRAKIP YENİ BİR İŞE BAŞLAYACAĞIM TAZMİNATIMI ALABİLİRMİYİM 4300 SİGORTA PİRİMM VAR

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İşten haklı sebepler ile ayrılmanız durumunda tazminat alabilirsiniz. İstifa ederseniz tazminat alamazsınız.

  12. Emine duman dedi ki:

   Merhaba iyi günler babam 1957 doğumlu ve 1976 yilinda bir haftalik sigorta girisi var acaba emekli olma şansı var mıdır? Yada 1988 de üzerine kesilen bir faturadan dolayı emekli olabilir mi?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  13. Seda dedi ki:

   Iyi günler ben 5 aydır bir iş yerinde sigortasız olarak çalışıyorum dilekçe verdiğim takdirde mağduriyet tazminatı almam mümkün mü acaba ve ya hakkımı yasal yollarla aramam mı gerekiyor ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İlgili SGK müdürlüğüne iletişim bilgilerinden ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  14. Yusuf Karataş dedi ki:

   İlgili makama dilekçe yoluyla başvuru yapabilirsiniz. Yazımızda paylaştığımız iletişim bilgilerini kullanarak SGK müdürlüğüne ulaşabilirsiniz.

  15. Muhamet dedi ki:

   Merhaba.Bir işyerinde çalışmaktayım SSK sız çalıştırıyor günlük olarak.Ve 9 bazen 10 suriyeli çalışmaktadır.izinsiz çalışmaktadırlar.Bunun önüne geçme şansınız varmı…

  16. ismail dedi ki:

   asgari ücretli çalışan bir kişi emeklilik için aranan şartlardan yıl ve hizmet süresini tamamlayıp yaş şartını beklerken geçen sürede çalışırsa primi artacağından emekli olurken alacağı maaş düşecek. (yanılmıyorsam 2008 yılında çıkan yasa gereği).çıkartılan bu yasaya göre alacağı maaşın düşme şartı; emeklilik için gereken üç şartın tamamlanmasıyla mı başlıyor, yoksa sadece primin dolduğu tarihten itibaren mi başlıyor?

  17. Canan Kara dedi ki:

   1- Emekli bor kadin kendi maaşından ayri anne veya babadan yetim, ayrica esinden dul maasi alabilir seklinde medyada yazilar okudum. Bu durumun ne kadar gerceklik layi var.
   2- Kendim Emei sandigindan emekiyim. Vefat eden esimse SSK dan emekliydi. Kendime ait maasim.oldugu icin devlet bana esimin maasinin %64 unun bagladi. Ancak okudugum iskura ait yazilarda maadin tamami baglanir deniyor. Bu durumda hangisi doğru bilmek istiyorum.

   Saygilar

  18. Bekir dedi ki:

   2005 te ssklı olarak işe başladım. Sonra 15.03.2006 da 4 ay vekil imamlık yaptım. Daha sonra tekrar ssklı olarak 4 yıl çalıştım.şimdi 5 yıldır kadrolu olarak çalışıyorum ve emekli sandığında sigortam devam etmekte.ama e-devlette baktığımda vekil olarak yaptığım 4 ay süre sgk da gözükmüyor.ne yapmam gerekiyor.

  19. Hacer var dedi ki:

   Merhaba, 1978 2001 seneleri arasinda fransada yaşadım ..1996 2001 arasi seneleri borclanmak istiyorum.ikametgahin tercumesi noter tastikli olmak zorundamıdır ?

  20. mustafa ocaklı dedi ki:

   Antalya il kurumu müdürlüğüne 14.07.2016 tarihinde dosya verdim sayı no 47224 hala bilgi verilmedi

  21. Erhan dedi ki:

   6736 sayılı kanundan faydalanarak askerlik borçlanması için müracaat ettim. Antalya il müdürlüğü gerekli yazıyı bana verdi bankaya git dedi bankaya gittim ama banka bana yardımcı olmuyor borçlanamıyorum emekli maasımı bağlatamıyorum yardımcı olurmusunuz

  22. Bilal dedi ki:

   Merhaba
   1997 sigorta giriş liyim ve 5 yılda çiftçi bagkuru var.
   Toplamda 3700 sigorta günüm var .
   Çalışmakta olduğum isyerinden 3600 gün ayrılıp kidem tazminat alabilirmiyim.
   Yardimci olursanız sevinirim
   Teşekkür ederim

  23. Mustafa layik dedi ki:

   Slm babam Kıbrıs gazisi maaş alıyor.sigortadan 700 günü var.7 yıldır çiftçi belgesi var ama tarım bağ-kur kaydı yok. bagkurdan gün alarak emekli olurum yaş 60. bilgi verirseniz memnun olurum.

  24. MEHMET LÖK dedi ki:

   BEN SSK EMEKLİSİYİM. İŞ YERİ SAHİBİ OLDUĞUM İÇİN KESİNTİLERİM OLDU. YASA ÇIKTIKTAN SONRADA KESİNTİ OLDU. BUNUNİÇİN NE YAPMAM GEREKİR KESİNTİLERİMİN GERİ, ÖDENMESİ İÇİN SELAMLAR.

  25. AYDIN ÖZMEN dedi ki:

   Merhaba,
   hiçbir geliri olmayan anne baba, esnaf olan bağkurlu oğullarının üzerinden sağlık yardımı alabilirmi, şartları nelerdir?

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.