ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

AMASYA İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

AMASYA İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Amasya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Şeyhcui Mahallesi Macitzeren Caddesi No:20 AMASYA

Telefon: 0(358) 252 74 56

Fax: 0(358) 252 72 36

E-mail: amasyasgim@sgk.gov.tr

Yorumlar

 1. Deniz Erdogan dedi ki:

  Sayin Amasya Il Müdürlügü,

  Babami 2 sene önce kaybettigimiz icin,annemi 3-4 ayligina kis döneminde yanima getirmek istiyorum.Babam emekli sandigina bagli emekli memur idi.Yani annem su emekli sandigina bagli sigortali TC vatandasi.Yurt disindada bu sigortasinin gecerliligi icin gerekli AT11 belgesini nasil alabiliriz.Bu konuda gerekli belgeleri nasil
  ve nereden saglayabiliriz.

  Saygilar,Iyi Calismalar
  Deniz Erdogan
  Münih-Almanya

 2. Osman alper dal dedi ki:

  12.07.2017 tarihinde başladigimiz Çelikler Gülermak azd iş ortaklığında demiryolu işini yapan bu firmada çalışmaktayız. Iş yerimiz Amasya suluova eski çeltek yanındadır. 31.10.2018 de işimiz bittiğinden dolayı iş arama için bildirim yapmak istediler. Fakat bize bildirim yaptığı tarih 12.10.2018 ama evrak üzerinde 28 günü tamamlamak için 03.10.2018 olarak görünüyor. Bu şekilde olmasına rağmen imzalayanlar oldu fakat biz imzalamadık. Bununla ilgili çalışma yapmanızı umuyoruz.

 3. Neşet Akkaya dedi ki:

  İyi günler benim kuzenim babasından maaş alıyordu babası vefat etti on sene önce fakat çalışıyor bu ay parası yatmamış neden acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kuzeniniz yeni çalışmaya başladıysa çalıştığından dolayı maaşı kesilmiştir.

 4. Sıddıka filiz karakuş dedi ki:

  rahmetli babamdan aldığımız emekli maaşını benim hiçbir sosyal güvencesi olmayan dedeme de bu maaşı böldüler ve dedem bu maaşın bizim geri almamız için talep etti ve ikramiye geldi ama maaş halen gelmedi ve tam dört yıl oldu acaba biz bu maaşı alamayacağız. mi. Lütfen yardımcı olun.

 5. cihat Eren dedi ki:

  Merhaba Amasya SGK müdürlüğüne bir türlü ulaşamıyorum telefonlar çalıyor ama açılmıyor acil yardımcı olabilir misiniz.

 6. sadık çolak dedi ki:

  rahmetli babam dan kalan 1999 tarihinde 1800 tl olan borç şimdi 33000 tl olmuştur. ödemek istiyorum .bugüne kadar hiç bir tebligat gönderilmedi.oturduğum evime icra konmuş ben emekliyim. ne yapmalıyım.

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 7. teoman şahin dedi ki:

  Sayın Amasya il müdürü;
  Müvekkilim Sevgül yöndemli için yaptığım 18.12.2015 tarihli yurt dışı borçlanma başvurum vekaletnamede borçlanma yetkisi bulunmadığı için müdürlüğünüzce 16.03.2016 tarihinde reddedilmiş ve ret yazısı almanyaya müvekkilime gönderilmiştir.

  Şikayet ve sorularım şudur;
  1-Vekaletnamede TC daire ve kurumlarında işlem yapma yetkisi vardır,Amasya il müdürlüğü TC dairesi değilmidir?
  2- Borçlanma için ne yasalarda özel bir vekalet istenir diye bir hüküm olmadığına göre talebimin reddinin yasal dayanağı nedir?
  3- 56 yaşındayım ve 30 yıldır avukatlık yapıyorum ve sosyal güvenlik uzmanıyım bilirkişilikte yapıyorum ve ilk defa böyle bir duruma rastladım.Amasya yurt dışı servisiniz tüm türkiyeden farklı bir uygulama yapma hakkını nerden ve kimden alıyor?

  4-tebligat kanununa göre avukata gönderilmesi gereken yazı neden almanyalara gönderiliyor?
  5- Aynı şahıs için aynı vekaletle 02.09.2014 tarihinde yaptığım borçlanma kabul ediliyorda 2015 tarihindeki borçlanma neden kabul edilmiyor?

  Müdür bey konuyla özel ilgilenmenizi ve bu çok açık yasa dışı red yazısının düzeltilerek tarafıma hemen borçlanma tahakuk cetvelinin gönderilmesi için ilgilenmenizi araştırmanızı ve tarafıma haber vermenizi bekliyorum,
  saygılarımla
  Çorum
  Av.Teoman şahin
  05333655452

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.