SGK İl Merkezleri İletişim Bilgileri

AKSARAY İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Aksaray Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Zafer Mahallesi Nevşehir Caddesi no:138 Aksaray

Telefon: 0(382) 2124680-81-82

Fax: 0(382) 2137029

E-mail: aksaraysgim@sgk.gov.tr

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. iyi GUNLER
  Ben fransadan emekliyim.Ayni zamanda 2014 yilndan ihtibaren TURKIYEden
  emekliyim TURLIYEde saglik sigortasindan yararlanmak icin YUPASS NUMARASI
  almak icin ne yapmam lazim? Aydinlatici bilgi verirseniz tesekkur ederim. Saygilarimla

  1. TÜRKİYE İLE AVUSTURYA, BELÇİKA, FRANSA VE HOLLANDA SOSYAL GÜVENLİK SÖZLEŞMESİ KAPSAMINDA SAĞLIK YARDIMI ALAN KİŞİLER İÇİN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Avusturya, Belçika, Fransa ve Hollanda Sosyal Güvenlik Sözleşmesi çerçevesinde sağlık hizmetlerinden yararlananların ise YUPASS sistemine entegrasyonu tamamlanmış olup, sistem 31/12/2016 tarihinde kullanıma açılmıştır. 01/02/2017 tarihinden itibaren ise bu ülke sigortalılarına YUPASS numarası ile provizyon verilmeye başlanılacaktır. 1- 01/02/2017 tarihinden itibaren bu kişiler için Medula Sistemini kullanan tüm sağlık hizmet sunucularınca e-rapor ve e-reçete düzenlenmesi gerekmekte olup, bu tarihten itibaren manuel düzenlenmiş reçete (“Sistemlerin çalışmaması nedeniyle e-reçete düzenlenememiştir” ibaresi bulunan manuel reçeteler hariç) ve sağlık raporu kabul edilmeyecektir. 6- Türkiye ile Avusturya, Belçika, Fransa ve Hollanda sosyal güvenlik sözleşmesi kapsamındaki kişilerin emekli ve çalışan ayrımı yapılmadan ilaç ve reçete katılım payları Kurumla sözleşmeli eczaneler tarafından kişilerden tahsil edilir.

 2. Aksarayda insaatlarda sigortasiz insanlar calistiriyorlar.. kimse denetime gelmiyor… denetleyin sigortamiz yatsin

 3. sgk aksaray calisanlari, ozellikle yurtdisi emeklilik konusunda cok bilgisiz ve cahil. ayni zamanda kaba ve saygisiz..
  acaba neden ??
  Gurbetcilere bilincli bir yildirma politikasimi uygulaniyor.?
  Ahmet beye gönderiliyor ahmet bey yusuf beye … bir fasit dairedir dönüyor.sonuc sifir.. saygisizlik..

 4. aksaray da hizmet veren tapan dinlenme tesisinde ssk kasız çalışan arkadaşların kayıt altına alınmasını istiyorum saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu