• SSK SİGORTA SORGULAMA

  SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. Sosyal Sigortalar Kurumu çalışan vatandaşlarımıza büyük olanaklar sağlamaktadır. Eğer çalışma hayatına başlarsanız ilk bir ay içerisinde bu sigortanın size yaptırılması zorunludur. Zorunlu olan bu sigorta yapılmaz ise ve ceza uygulanmaktadır. Kamu idareleri arasında işbirliğini sağlamak, politikalarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak gibi görevleri de vardır.


  SSK Sigorta Sorgulama İşlemi

  SSK sigorta sorgulama sistemi ile ne kadar zaman priminizin ödenmediğini, kaç prim günü ödeme yapıldığını ve ne kadar prim ücreti ödendiğini öğrenebilirsiniz. SGK hizmet sorgulama olarak da adlandırılan SSK sigorta sorgulama işleminizi bir şekilde yapabilirsiniz. SGK’nın resmi sitesi olan E-Devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulamadır. Biz size işlemin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatacağız.

  E-Devlet Şifresi ile SSK Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

  E-devlet resmi İnternet adresinde bu işlemi yapmanız kolaydır. Ancak E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifrenizi biliyorsanız size vereceğimiz linke tıklayarak işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız öncelikle nüfus cüzdanınızla birlikte bir PTT şubesine giderek başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuzun sonucunda size verilen şifre ile E-Devlet ile ilgili olan tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Daha sonra size vereceğimiz İnternet adresine tıklayarak E-devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile SSK Sigorta Sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

  E-Devlet Şifresi İle SSK Sigorta Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK SİGORTA SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Sebiha telli dedi ki:

   Merhaba ben 1975 doğumluyum sigorta girişim 1995 nekadar günüm olmus nekadar kalmi b7nu öğrenmek sitiyorum teşekkürederim

  2. aslan şavlı dedi ki:

   ssk ödendigine dahir bilgi almak istiyorum

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Yukarıdan sorgulayabilirsiniz.

  3. şeref çiçek dedi ki:

   yaklaşık iki aydır işe başladım sigortam başlamış mıdır? verecek olacağınız bilgi için teşekkürler

   saygılarla…..

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Bunu lütfen yukarıdaki sorgulama sayfadan sorgulayınız

   2. esen yılmaz dedi ki:

    sigorta numaramla sorgulama yaptığımda hiç bir kaydı yoktur deniyor.. halbuki kaç yıldır sigortalıydım bir kaç yıl ara verdim ne yapmalıyım

   3. Aykut Otu dedi ki:

    Sigorta numaranız ile değil lütfen yukarıda bulanan linkten tc kimlik numaranız ile sorgulama yapınız.

   4. ilyas er dedi ki:

    Sigorta sorgulama sistemine bi haftadır giremiyorum. Tc kimlik bilgileri ile sigorta sorgulama acılmıyor.bir bilgisi olan var mı

   5. SGK Merkezi dedi ki:

    SGK sistemi çalışmaya aldı. Bu sebeple bir süre kapalı kalacak. Siz e devlet üzerinden sorgulamanızı yapabilirsiniz.

  4. FATMA YILDIRIM dedi ki:

   ŞU AN İTİBARIYLA SİGORTAM ÖDENMİYOR 1013 PRİM GÜNÜM VAR. SAĞLIK İŞLEMLERİN DE SİGORTADAN FAYDALANABİLİYOR MUYUM?

  5. Saadet SarIkaya dedi ki:

   Ben 1968 dogumluyum yurddisinda 18 yasindan beri calismaktayim ve 2009 da SSK dan 3,5 $ dolar üzerinden 25.500 $ gün ödedim toplam ödenen gün olarak 7254 gündü sonran 2 senelik 720 gün 2010 bir ödeme daha yaptim TL den, bu benim sonradan ödedigim paranin bana bir avantaji olurmu aylik fazla olmasi bakimindan ne kadar olur ve olmazsa icin ci ödememi cekebilirmiyim yani bana faydasi ve zarari ne olur ve simdiki durumda ne kadar aylik alirdim kac yasinda emekli olabilirim yurd disinda yasamak istersem hastalik sigortasindan faydalana bilirmiyim?

   2. Hanim 1970 dogumlu 18 yasindan beri calismakta almanyada 2010 de 7213 gün TL olarak 56 000 Bagkurdan ödeme yapti, Bag kuru SSK ya cevirebilirmi? nasil ve ne zaman emekli olabilir? Almanyada yasarken hastalik sigortasindan yararlanabilirmi?Bu günnün sartlarinda emekli ne kadar alir.

   simdiden verecek olacaginiz bilgi icin tesekür ederim.

   saygilarla
   S. Sarikaya

  Sorunuzu Yazın