• SGK Rapor Parasının Emanette Gözükmesi


  Çalışanların İş Görmezlik Ödeneği bilinen adı ile Rapor Paraları ile ilgili yaşadığı sorunlardan biri de Sorgulama Ekranında karşılaştıkları EMANETE ALINDI ibaresidir. Çalışanlar Hastalık veya Analık sebebi ile işe gidemedikleri dönem ile ilgili devletin tanımış olduğu haklara istinaden gerekli şartları taşıdıklarında Geçici İş Görmezlik Ödeneğine hak kazanırlar. Bu ödeneğin alınabilmesi için tarafların yapması gereken işlemler vardır. İşlemlerin eksik olması durumunda ödenek çıkmasına rağmen hak sahibi bu ödeneği alamamaktadır.

  Rapor Parası Hak Kazanımı İçin Hangi Süreçler Vardır ?

  Geçici İş Görmezlik Ödeneği almak için, Sisteme bağlı hastaneler bu raporları sistemlerinden yükleme yaparak onaylarlar. Çalışanlar bu raporları çalıştıları işyerlerinde ilgili birimlere ulaştırırlar. İşverenler de raporları SGK ‘ ya bildirim yaparlar. Rapor sonundan itibaren ödenek hesaplanarak kurumca onaylanır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Rapor Parası Neden Emanette Gözükür ?

  Yukarıda anlattığımız süreçlerde bir aksaklık olursa, ödeme çıkmasına rağmen Kurum tarafından ödeme onayı verilmez. Bu durum çoğunlukla İşverenin gerekli bildirimleri yapmamasından kaynaklanır. İşveren gerekli işlemleri tamamladıktan sonra emnetteki para hak sahibinin hesabına yatar.

  Rapor Parası Nereden Alınır ?

  İş Görmezlik Ödeneği eğer bir Ziraat Bankası hesabınız mevcut ise hesabınıza yatar. Ziraat Bankası hesabınız yoksa adınıza Ziraat Bankası na gönderilir.

  Rapor Parası Hesaba Ne Zaman Yatar ?

  Eğer Ziraat bankası hesabınız varsa Kurum Ziraat bankasına ödemeyi gerçekleştirdiğinde otomatik olarak hesabınza geçer ve istediğiniz zaman paranızı çekebilrisiniz. Hesabınız yoksa her ayın 8′ i ile 14’ü arasında adınıza yatar. Bu tarihlerde başvurup ödemenizi almazsanız, sonraki ayın 8’i ve 14′ ü arasını beklemeniz gerekir.

  Rapor parası sorgulamak için TIKLAYIN  tıkla sorunu sor

  SGK Rapor Parasının Emanette Gözükmesi İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.