• SGK Rapor Parasının Emanette Gözükmesi

  Çalışanların İş Görmezlik Ödeneği bilinen adı ile Rapor Paraları ile ilgili yaşadığı sorunlardan biri de Sorgulama Ekranında karşılaştıkları EMANETE ALINDI ibaresidir. Çalışanlar Hastalık veya Analık sebebi ile işe gidemedikleri dönem ile ilgili devletin tanımış olduğu haklara istinaden gerekli şartları taşıdıklarında Geçici İş Görmezlik Ödeneğine hak kazanırlar. Bu ödeneğin alınabilmesi için tarafların yapması gereken işlemler vardır. İşlemlerin eksik olması durumunda ödenek çıkmasına rağmen hak sahibi bu ödeneği alamamaktadır.


  Rapor Parası Hak Kazanımı İçin Hangi Süreçler Vardır ?

  Geçici İş Görmezlik Ödeneği almak için, Sisteme bağlı hastaneler bu raporları sistemlerinden yükleme yaparak onaylarlar. Çalışanlar bu raporları çalıştıları işyerlerinde ilgili birimlere ulaştırırlar. İşverenler de raporları SGK ‘ ya bildirim yaparlar. Rapor sonundan itibaren ödenek hesaplanarak kurumca onaylanır.

  Rapor Parası Neden Emanette Gözükür ?

  Yukarıda anlattığımız süreçlerde bir aksaklık olursa, ödeme çıkmasına rağmen Kurum tarafından ödeme onayı verilmez. Bu durum çoğunlukla İşverenin gerekli bildirimleri yapmamasından kaynaklanır. İşveren gerekli işlemleri tamamladıktan sonra emnetteki para hak sahibinin hesabına yatar.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Rapor Parası Nereden Alınır ?

  İş Görmezlik Ödeneği eğer bir Ziraat Bankası hesabınız mevcut ise hesabınıza yatar. Ziraat Bankası hesabınız yoksa adınıza Ziraat Bankası na gönderilir.

  Rapor Parası Hesaba Ne Zaman Yatar ?

  Eğer Ziraat bankası hesabınız varsa Kurum Ziraat bankasına ödemeyi gerçekleştirdiğinde otomatik olarak hesabınza geçer ve istediğiniz zaman paranızı çekebilrisiniz. Hesabınız yoksa her ayın 8′ i ile 14’ü arasında adınıza yatar. Bu tarihlerde başvurup ödemenizi almazsanız, sonraki ayın 8’i ve 14′ ü arasını beklemeniz gerekir.

  Rapor parası sorgulamak için TIKLAYIN  tıkla sorunu sor

  SGK Rapor Parasının Emanette Gözükmesi İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Oktay dedi ki:

   Merhaba. İş göremezlik ödeneğim şu an aktif olmayan bir banka hesabıma yatmis ve ödenememe sebebi:havale/eft yazıyor. Ne yapmam gerekiyor acaba.

  2. Sumeyye dedi ki:

   Merhaba 8.aya ait rapor parasıni e devletten sorguladigimda beklemeye alınmıştır yazıyor napmaliyim

  3. belgin sedef uzunoğlu dedi ki:

   eylül ve ekim ayına ait rapor param kasımda yatmış ve ödendi gözüküyor 170’i aradım ödenmiş diyo tanımlı bankaya soruyorum ödenen bişey yok e-devletten kontrol ettim ,havale/eft iade yazıyor yani para ödenmiş ama sgk’ya iade olmuş sgk telefonlara yanıt vermiyo

   SGK Referans Numarası Ödeme Tipi Ödeme Durumu Ödeme Durumu Detayı
   29971491 Şahıs Ödenmeyen TC 5 Bankadan Para Geri Gelmis. Ödenememe Sebebi: EFT/ HAVALE IADE 132,25

   29971492 Şahıs Ödenmeyen TC 5 Bankadan Para Geri Gelmis. Ödenememe Sebebi: EFT/ HAVALE IADE 255,21

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Alo 170 i tekrar arayarak talep oluşturun. sistemden güncelleme yaparak ödemenizi gerçekleştireceklerdir. Konuyu burada ki gibi ayrıntılı anlatın Lütfen

   2. Oktay dedi ki:

    Aynı durum şu an bende de var. Sizin sonucunuz ne oldu acaba?

  4. Hanife gündoğdu dedi ki:

   Kadikoy sgm bir türlü ulaşamadım emanetteki süt param
   Için aramam gerekiyormuş ama nerde netteki telefon numarası hiç düşmüyor bile ben nasıl ulaşacağım

  Sorunuzu Yazın