Genel

2023 Banabi Kurye Maaşları Ne Kadar?

2023 Banabi kurye maaşları çalışma şekline göre değişebilmektedir. Esnaf Kurye ve kadrolu kurye olarak iki tür kurye hizmeti vardır. Banabi Yemeksepeti uygulamasının bir koludur. 2001 yılında yemek siparişi için kurulan sitede günümüzde 20 milyondan fazla kullanıcı kayıtlıdır ve günde ortalama 600 bin sipariş alınmaktadır. Bu yoğun sipariş miktarının dağıtımını ise kuryeler yapmaktadır.

Özellikle pandemi ile birlikte insanların sosyal mesafe kurallarına uyması için market, yemek gibi ihtiyaçlarını eve online olarak sipariş vermesi çok arttı. Pandemi önlemleri kalksa dahi online alışveriş alışkanlığının toplumda oturması ile kurye ihtiyacı ülkemizde hiç olmadığı kadar arttı. Kuryelere olan bu yoğun talep dijitalleşen dünya düzeninde azalacak gibi de durmuyor. Bu yoğun kurye ihtiyacına paralel olarak Banabi kurye maaşları da oldukça arttı.

Uygulama içinde; mahalledeki marketlerden, kasaplardan, kuru yemişçilerden kişi adına alışveriş yapıp getiren bir bölüm var. Ayrıca restoranlardan yemek siparişi verilen bir bölüm ve Yemeksepeti’nin kendi marketi olan Banabi’den market alışverişi yapılabilen bir bölüm mevcut. Banabi’nin kuryesi olunduğunda Yemeksepeti’nin kendi marketinden yapılan alışverişlerde çalışılmaktadır.

Banabi’nin kendi marketi depo olarak işlemektedir. Gidip yerinden alışveriş yapılmaz, sadece uygulama üzerinden sipariş verilebilir. Burada kuryelik yapan kişilerin maaşı son 2 yıl içinde neredeyse %200’e yakın artış gösterdi. Kuryeliğin part-time olarak ve 7/24 yapılabilen bir meslek olması da işi cazip kılıyor.

Banabi Kurye İş Başvuru Nasıl Yapılır?

Banabi kuryeliği başvurusu online olarak yapılabiliyor. Bulunduğu ilin ve kuryeye ihtiyaç duyan deponun kendi açtığı ilanlar ile başvuru yapılabilmektedir. Bu ilanlar iş bulma sitelerine verilmektedir. Son yıllarda tüm iş ilanları kariyer.net üzerinden açılmaktadır. Bunun dışında ihtiyaç olup olmadığına bakmaksızın “Saha Kahramanı” sayfasından kuryelik için başvurular yapılabilir. Bu link üzerinden yalnızca Yemeksepeti şirket motoru ile kuryelik yapacak adayların başvuruları kabul edilmektedir.

Banabi Kurye Olma Şartları

Banabi kuryeliği şartları başta 18 yaşını doldurmuş olmak geliyor. Bunun dışında A1 ya da A2 ehliyet sahibi olmaktır. Motorlu kuryelik için herhangi bir yabancı dil yeterliliği ya da eğitim seviyesi koşulu yoktur. Motor kuryelik için iş alımlarında en çok dikkat edilen özellik “Adli Sicil Kaydı” ve “Sürücü Ceza Puanı”.  Bu kısımda sorunu olmayan adaylara öncelik verilmektedir. Ayrıca 7/24 vardiyalı sistem ile çalışmayı kabul ediyor olmak gerekmektedir. Bu koşul, Yemeksepeti’ne ait şirket motorlarıyla kadrolu olarak çalışacak adaylar için geçerlidir.

Banabi Esnaf Kurye Şartları Nedir?

Banabi esnaf kuryelik için istenen koşulların başında kişinin kendine ait bir motoru olması geliyor. Kendine ait motoru olan ve şahıs şirketi açabilen kişiler kabul edilmektedir.

Esnaf kurye olmak için sağlanması gereken koşullar:

 • 18 yaşını geçmiş olmak
 • Lojistik ya da kurye sektöründe deneyimli olmak (koşul değil ancak tercih sebebi)
 • A1 ve A2 ehliyeti sahibi olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • Şahıs şirketi açmak
 • Motosiklete sahip olmak
 • Motosiklet ekipmanlarını temin etmek (Kask, yelek, kasa gibi…)
 • Yemeksepeti Banabi kurye olmak için gerekli belgeleri toplamak
 • Araç ve ekipman güvenliğine önem vermek
 • Trafik kurallarına daima uymak
 • Tehlikeli araç kullanımından sakınmak
 • Takım çalışmasına hevesli olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uymak

Banabi Kuryeliği İş Başvuru Belgeleri Neler?

Banabi kuryelik başvuru evraklarıbaşvurudan sonra hazırlanıp mail yoluyla gönderilmelidir. Başvurudan sonra Banabi kişiyle irtibata geçerek olumlu ya olumsuz olduğunu haber verir. Olumlu sonuç geldiyse izlenecek adımlar da kişiye aktarılır.

Burada istenecek belgeler:

 • Sabıka kaydı
 • İkâmetgah
 • Vukuatlı nüfus kaydı örneği
 • Ehliyet sürücü belgesi
 • Nüfuz cüzdanı fotokopisi
 • Garanti Bankası hesap bilgisi
 • Öğrenim belgesi
 • Sürücü belgesi ceza sorgulama ekranı görüntüsü
 • SGK hizmet ve tescil dökümü
 • 4 Adet vesikalık fotoğraf
 • Hijyen belgesi (Halk eğitim merkezinden alınabilir)

Aşağıdakiler polikliniklerden işe başlama sağlık belgesi olarak istendiğinde tam kapsamlı olarak verilmektedir. Ancak tek tek talep ederek bir sağlık kuruluşundan da alınabilir.

 • Açlık kan şekeri
 • Hemogram
 • Akciğer filmi
 • Odyogram
 • İlaç sorgulama
 • Göz muayenesi

Banabi Kurye Çalışma Şartları

Banabi kuryelerinin çalışma koşulları çalışılan kuryelik şekline göre değişkenlik göstermektedir. Eğer Patron Kurye şeklinde çalışılıyorsa yapılan anlaşmaya bağlı olarak çalışma şekli değişkenlik gösterir. Bu tip kuryeliklerde kişi taşıdığı paket başına ücret alır ve haftada kaç saat, hangi saatlerde çalışacağını kendi seçer.

Yemeksepeti’ne ait motorlarla çalışacak kişiler için ise vardiya sistemi uygulanır. Haftanın hangi günleri ve saatleri çalışılacağı bağlı olunan depo amiri tarafından düzenlenmektedir. Bunun dışında Yemeksepeti kuryelerine tamamlayıcı sağlık sigortası, online bahşiş sistemi, prim ve yemek kartı imkânlarını da sağlamaktadır. İşe başlandığında güvenli sürüş eğitimi de şirket tarafından verilmektedir.

Yemeksepeti kuryeliği kariyer hedefi olarak da tercih edilebilmektedir. Kuryelik ile başlanan işte takım liderliği ve kurye süpervizörlüğüne yükselme imkânı vardır.

Banabi Kurye Ne Kadar Kazanıyor?

Banabi kuryelerinin kazancı sabit maaştan ibaret olmadığı için ve çalışma yılına bağlı olarak arttığı için değişkenlik gösterir. Ancak ortalama bir Banabi kurye maaşı 8.000 TL ile 14.000 TL arasında değişkenlik gösterir. Bu maaşa ek olarak yemek kartına yatan ücret, bahşiş ve prim sistemi uygulanır.

Patron Kurye sistemi ile çalışıldığında Yemeksepeti yakıt, KDV vb. giderlere karışmaz. Paket başına 15 TL ücret ödenmektedir. Bu şekilde ayda kazanç yaklaşık 25 bin TL’yi bulabilir. Ancak bu kazancın içinde motorun ve kurulan şirketin masrafları da dâhildir. Masraflar düşüldüğünde kişinin eline yaklaşık 15.000TL ile 18.000 TL arasında para kalmaktadır.

Banabi Kurye Çalışma Saatleri

Banabi kuryelerinin çalışma saatleri gün içinde 8 saatlik mesai şeklindedir. 8 saatlik mesaiye verilen molalar da dâhildir. Günün hangi saat diliminde çalışıldığı değişkenlik göstermektedir. Vardiya usulü çalışarak haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren bir firma olduğu için bunu karşılayabilecek şekilde kurye mesaileri ayarlanır.

Banabi Kurye Olmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Banabi kuryesi olmak için öncelikle hangi tip kuryeliğin kişiye uyduğu tespit edilmelidir. Esnaf kurye uygulamaları daha kazançlıdır ancak sağlanması gereken koşullar çok daha fazladır. Yemeksepeti şirket motoruyla çalışıldığında giderlerle uğraşmaya gerek kalmaz. Banabi kurye maaşları değişken olmadan her ay düzenli ve aynı miktarda yatarken Esnaf kurye kendi içinde değişkenlikler de sunmaktadır.

Bu değişkenlikler çalışılacak lokasyona bağlı olarak bazen çok yüksek gelirler elde etmeyi de sağlayabilir. Burada seçim kişiye kalır. Her ikisi içinde koşulların sağlanıp sağlanmadığına bakıldıktan sonra firmaya başvuru gönderilmelidir ve gelen cevaba göre harekete geçilmelidir. Öncelik esnek saatlere uyabilen, sicili temiz ve kaza geçmişi olmayan adaylara verildiği için bu konulara dikkat edilebilir. Bunun dışında kendi motoruyla kuryelik yapacak adayların motorlarının da koşulları sağlaması gerekmektedir.

Vigo Kurye Maaşları Ne Kadar?

Trendyol Kurye Maaşları Ne Kadar?

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar?

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir