emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Engelli Raporu Sorgulama Ekranı

Engelli Raporu Sorgulama Ekranı
30.04.2023

Engelli raporu sorgulama ekranı ile engelli raporları görüntülenebilir. Görüntülemenin yanı sıra raporun doğrulanması ve indirilmesi gibi işlemler yapılması mümkündür. Engelli raporu sorgulama ekranı, kişinin engel durumunun detaylarını bilmek açısından önemlidir.

Engelli bireyler için belirli bir yüzde üzerinden hesaplama yapılır. Buna göre engellilik yüzdesi belirlenir. Bu yüzdelik sayı; kişinin sosyal yardımlardan, sosyal sigorta haklarından yararlanması açısından önemlidir.

Engellilik oranı yüksek olan kişilere çalışamaz raporu verilir. Aynı zamanda başkasının bakımına muhtaçlık tespiti de bu rapor sayesinde yapılır. Engelli raporu olanların toplu taşıma kullanımında ve bazı haklardan yararlanmada da önceliği vardı.

Engel durumu; kaza, hastalık gibi durumlar neticesinde ortaya çıkabileceği gibi doğuştan da olabilir. Fiziksel engeli olanların yanı sıra zihinsel engeli olanlar da vardır. Zihinsel engelli bireyler için vasi ataması gibi işlemler yapılması da gerekebilir.

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama

E-Devlet engelli raporu sorgulama işlemini yapmak için turkiye.gov.tr adresine giriş yapmak gerekiyor. Bunun yerine e-Devlet mobil uygulamasını indirerek de işlem yapmak mümkün oluyor. E-Devlet sistemine girdikten sonra “Giriş Yap” yazan alana tıklamalısınız.

Ardından gelen ekranda gösterilen yere T.C. kimlik numaranızı yazmalısınız. Altta bulunan kısma e-Devlet şifrenizi girmeniz gerekiyor. İstenilen bilgileri girdikten sonra “Giriş yap” yazan alana tıklamalısınız.

engelli raporu ekrani1

Sisteme giriş yaptıktan sonra arama çubuğu ile ilgili kısma erişmek mümkündür. Arama çubuğuna “Engelli rapor” yazmanız gerekir. Bu sayede raporu görebileceğiniz kısım karşınıza çıkar. Sağlık Bakanlığı/E-İmzalı Erişkinler İçin Engelli Sağlık Kurulu Raporları Sorgulama” kısmına tıklamalısınız.

engelli raporu ekrani2

Gelen ekranda eğer sağlık raporunuz varsa görünür. Sağlık raporu olmayanların sadece adı ve soyadı, kimlik numarası yazar. Aynı zamanda “Kayır bulunamamıştır” şeklinde bir yazı da karşınıza gelir.

Sağlık raporu olanlar, e-Devlet üzerinden indirme işlemi de yapabilir. Bu sayede belgeyi basılı olarak saklamak mümkün olur. Öte yandan bir kurum tarafından engelli raporu istendiğinde ibraz etme olanağı da doğar.  

E-Nabız Engelli Raporu Sorgulama

E-Nabız engelli raporu sorgulama işlemi için enabiz.gov.tr adresine giriş yapmak gerekir. Bu adrese giriş yaptıktan sonra sisteme erişim için farklı seçenekler vardı. Bu seçeneklerden biri e-Nabız şifresini kullanmaktır.

E-Nabız şifresi bulunmayanlar, e-Devlet şifresini kullanarak da sisteme erişim sağlayabilir. Sisteme erişim için e-imza, mobil imza gibi yöntemler de kullanılabilir.

enabiz engelli ekrani1

e-Nabız şifresi ile girmek isteyenler belirtilen alanı kullanmalıdır. İlk olarak kimlik numarası ardından e-Nabız şifresi girilir. E-Devlet üzerinden giriş için üst kısımda yer alan e-Devlet alanına tıklanmalıdır. E-Nabız sisteminin mobil uygulaması da vardır.

enabiz engelli ekrani2

Gelen ekranda “Raporlarım” yazan kısma tıklanmalıdır. Engelli raporu olması halinde bu kısımdan görüntüleme yapılır. Aynı zamanda bugüne kadar alınan diğer raporlar da bu kısımda görüntülenir.

enabiz engelli ekrani3

Örnek sorgulamaya konu olan kişinin engelli raporu olmadığı için verilen ekranda yer almamaktadır. Ancak engelli bireylerin aldıkları raporlar engelli raporu sorgulama ekranı üzerinde görünür.

E-Rapor Engelli Raporu Sorgulama

E-Rapor engelli raporu sorgulama işlemi ile kurumlar arasına koordinasyon daha kolay hale gelir. Raporların sistem üzerinden aktarılması sayesinde engellilerin kurumlara belge ibraz etmekle uğraşmasına gerek kalmaz.

E-Rapor sistemine erapor.saglik.gov.tr üzerinden ulaşılır. Bu adrese girdikten sonra ekranda rapor seçeneklerinden uygun olana tıklamalısınız. Erişkinler için engelli sağlık kurulu raporları kısmından gerekli bilgilere erişilebilir.

erapor engelli raporu1

Yatağa bağımlı kişiler için durum bildirir tek hekim raporu da burada görüntülenebilecek belgeler arasındadır. Aynı zamanda ÇÖZGER raporları da e-Rapor üzerinde yer alır.

erapor engelli raporu2

e-Rapor internet sitesi üzerinden e-Rapor doğrulama işlemi de yapılabilir.

erapor engelli raporu3

Hastanın kimlik numarası ilk olarak girilir. Ardından rapor referans numarası girilerek sorgulama yapılabilir. Rapor referans numarası e-Devlet ve e-Nabız rapor görüntüleme ekranından görüntülenebilir.

Engelli bireyler sadece rapor referans numarası ile kurumlardaki işlemlerini halledebilir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yardım almak isteyen engelli rapor referans numarasını verir. Bu sayede bakanlık yetkilisi, rapora ulaşabilir. Böylece belgenin çıktısı talep edilmez.

Engelli Raporu Nasıl İndirilir?

Engelli raporunu indirmek için e-Devlet ya da e-Nabız üzerinden sorgulama işlemi yapılmalıdır. Her iki sisteme de e-Devlet şifresini kullanarak giriş yapmak mümkündür. Sisteme girdikten sonra e-Devlet üzerinden “Erişkinler için engelli sağlık kurulu raporları” kısmına girmek gerekir.

Engelli raporunu, e-Nabız’daki Raporlarım kısmından da indirmek mümkündür. İndirme işlemi sadece geçerliliği devam eden belgeler için yapılır. Artık geçerli olmayan, tarihi geçmiş belgelerin indirilmesi mümkün değildir.

Engelli raporu alma işlemleri için konumuzu inceleyiniz : https://www.ssk.biz.tr/engelli-raporu/

Telefonla Engelli Raporu Sorgulama

Engelli raporu sorgulama işlemlerinin telefonla yapılması mümkün değildir. Engelli raporları kişiye özel raporlardır. Bu nedenle telefonla rapor hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Engelli raporu sorgulama işlemi yapmak isteyenlerin e-Devlet ya da e-Nabız sistemlerine giriş yapması gerekir. E-Devlet ve E-Nabız üzerinden raporu görüntülemek, indirmek mümkündür. Engelli raporları süreli ya da belirli bir süreye ait olabilir.

Engelli raporunun süresi bittiği takdirde yenilenmesi gerekir. Yenilenmeyen raporlar geçerliliğini kaybeder ve herhangi bir amaçla kullanılmaz. Engelli raporu almak için devlet hastanelerine başvurmak gerekir. Devlet hastanelerinde heyet kontrolü yapılır. Heyet tarafından kişinin engel derecesi belirlenir.

Engel derecesine göre sosyal yardımlardan ve sosyal sigorta ödemelerinden yararlanmak mümkün olur. Zihinsel engelli ya da kendi işlemlerini yapamayacak durumda olanların işlemleri vasisi tarafından yapılır.

Engelli Raporu Sorgulamak Ücretsiz mi?

Engelli raporu sorgulama işlemleri için herhangi bir ücret alınmaz. Engelli raporlarına e-Devlet ve E-Nabız üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir. Engelli raporları, e-Rapor üzerinden ilgili kurumlara gösterilir.

Engelli raporunda engel derecesi, hastalık, sakatlık bilgileri yer alır. Raporu olan engelliler, kamu kurumlarında ya da özel sektörde engelli kadrosunda çalışabilir. Engelli KPSS sınavına girmek için de durumun raporla kanıtlanması gerekir.

Engelli raporunun düzenlenme aşamasında engellinin bizzat hastaneye gelmesi gerekir. Gerekli muayeneler yapıldıktan sonra rapor düzenlenir. Raporun düzenlenmesi birkaç günü bulabilir. Hastaneye gitmeden önce e-Devlet üzerinden rapor randevusu alınmalıdır. Bu sayede işlemlerin daha hızlı başlaması mümkün olur. Rapor randevusuna gidilmemesi halinde 15 gün boyunca tekrar randevu alınamaz. Bu nedenle randevuya gidemeyecek olmanız halinde iptal etmelisiniz. Engelli raporu sorgulama ekranı üzerinden raporun çıkıp çıkmadığı görülebilir.

Yorumlar

 1. Muharrem topçu dedi ki:

  Hocam trafik kazası geçirdim %yüz haklı çıktım.Tazminat belirlenmesi için heyet raporu alıcam.6 tane kaburgam kırıldı.iman tahtası kırıldı.ciğerimin biri soldu tüple tekrar şişirildi.pelviz kırıklarıma bağlı kalçama zincire benzer platin ve 23 adet vida takıldı.diz kapağımın altına platin konuldu ve buna bağlı 7 adette diz altına vida takıldı.platin ve vidalar kalıcı.tahmini rapor yüzde kaç çıkar saygılar.

 2. mustafa dedi ki:

  Merhabalar
  benim süresiz engelli raporum var yüzde 50 belli bir süre doktora gittim rapor oranı az dedi yükseltilmesi gerekir dedi tekrar başvuru yaptım gene yüzde 50 verildi ama rapor , hastalık kronik olmasına rağmen 3 yıl olarak verildi 3 yılda doldu. tekrar vergi dairesine gittim bana rapor süresiz denildi onlara gelen yazıda engel durumu süresizmiş raporu gösterdim rapor önemli değil yazıda ne yazıyorsa odur dediler. ama onlara gönderilen yazının çıktısını aldım onlardan, ordada süreyle ilgii hiçbirşey yazmıyor,süreli veya süresiz diye.
  benim şimdi ne yapmam gerekiyor.
  raporum devam ediyormu etmiyormu anlamadım

 3. Erhan dedi ki:

  2013 te aldığım %50 engelli raporum var elimde. Engelli aylığı da alıyorum. Ama e devlette engelli raporum görünmüyor. Ne yapabilirim .

 4. Funda aykut dedi ki:

  Mrb benim oğlum disleksi yüzde 20 engelli var birde büyük bir tümör ameliyatı oldu şuan kontrollerimiz onkoloji de tümör engel raporu çıkartmak istiyorum yüzde kaç engel verilir

 5. Mustafa Tekinkaş dedi ki:

  Mrb benim raporum 100de 40dan 20 ye düşürülmüş nerden öğrenebilirim bu olayı telefon ediyom açan yok int bakiyom acilmiyo

 6. ALEX dedi ki:

  Sosyal yardimlasmaya engelli raporumu verdim. Ve toplantı yapacağız. Sonucunu e devletten öğrenebilirsin dediler. E devletten nerden öğreneceğimi söylemediler. Nerden öğrenebilirim bilgi verirmisiniz.

 7. Arzu Bilal dedi ki:

  Ben %80 engelliyim 2014 yilindan 2020 tarihine kadar hicbir yardim almadim Sgk bana yardimda bulunmadi sikayetciyim doktorum para ilacim tum ihtiyaclarim para ile ailemin bankalardan cektigi kredi ile helal etmiyorum sikayetciyim sgk ve Aile bakanindan

 8. Ugur dedi ki:

  Ben yuuzde 80 engelliyim 2000 prim gunum var 6 sene sigortam var 10 yil hizmet suresini tamamlamam gerekiyormu yoksa emekli olabilirmiyim

 9. Turgay dedi ki:

  Merhaba hocam bende kemik erimesi var 12’yi belki miyim kırık ayağımda kasma var 40 da açılmış diye söyleniyor doktor şu an için sol ayağımda basamıyorum kaç oran alırım sizden ricam öğrenebilir miyim

 10. Sümeyye dedi ki:

  Merhaba e nabız sisteminde engelli raporu çıkıyor ama yüzde kaç oranında bilmiyorum e devletten girdiğimde gözükmüyor ben bu tam bilgiyi nereden alabilirim

 11. Pınar dedi ki:

  Merhaba ben iş kazası geçirdim heyete girdim 1 hafta içinde açıklanacak dediler açıklanmadı.

 12. Cemal merde dedi ki:

  Benim raporum e devlette görünmüyor 2016 aldım ne yapmam lazım ilerde sıkıntı olur mu raporum sürekli

  1. Ömür Çelik dedi ki:

   Sürekli olduğunu nereden biliyorsunuz cemal bey bende engelli raporu nu göremiyorum e devlette e nabızda yalnız 5 yıldır maaş alıyorum cevaplarsanız sevinirim

 13. Lokman karademir dedi ki:

  Sgk sağlık kurumu heyet sonucunu nasil öğreniriz yada kaç gün içinde bellioluyor

 14. Özkan Yaman dedi ki:

  Ben iki kalçadan pırotez amalyatı oldum ve yeni fıtık ameliyatı oldum kaç puan alırım

 15. Engin dedi ki:

  2019 Haziran ayında 3 yıllık engelli raporu aldım.Yenileme için SGK müdürlüğüne gidip sevk almak istediğimde yeniden muayene olmama gerek olmadığını raporunun süresiz olduğu nu söyledim.Benim raporunun süreli olduğu nu hatırlattığımda da Ankara vergi dairesine giden raporun süresiz olduğunu söyledi.E-devletteki rapor ise süreli doğruluğu nu nereden öğrenebilirim.

 16. Sibel Şen dedi ki:

  Benim iş kazası nedeniyle yüzde 22 engelim var. Sgk tekrar heyet raporu istedi kontrol için.en raporum sonucunu e devletten görebilir miyim. Yoksa sadece yüzde 40 üzeri engeller o gözükür

 17. murat dedi ki:

  merhabalar ben askeriye den hastaneye sevk edildim ve heyete girdim hastanede bana 2 haftaya açıklanacak dediler 1 ay oldu ve açıklanmadı asker kaçağı olarak görünüyorum ve askeriyeye gitiğimde heyetin sonuçları olmadan bir işlem yapamayız diyolar bunu nasıl çözüceğim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Hasatne gecikmesi nedeni ile asker kaçağı görünmeniz sıkıntı çıkartmaz. Heyet başvuru işlemini ibraz etmeniz yeterli

  2. Suna dedi ki:

   Gunaydin dovsendoromlu oglum için rapor cikartim yüzdesini 70 olarak vermişler bununla araba alabirmiyim

 18. engin dedi ki:

  selam bende ağır uyku apnesi tanısı ile otomatik cpap makinesi, 1,5 yıldır hiper tansiyon kolestrol aritmi ilaç raporum var iki adet bel fıtığım iki ayrı mr da çıkıyor benim rapor oranım kaç çıkar acaba teşekkürler

 19. Galip ışık dedi ki:

  Benim engelli raporum e devlette gözükmüyor.Gözükmesisi için ne yapmalıyım

 20. Orhan dedi ki:

  Merhaba…Behçet ve Cidp hastasıyım ve ayrıca kalp ile ilgili sıkıntılarım var… Çok zor birkaç metre yürüyebiliyorum…

  Rapor sonucum Nöroloji %15+%60, Kardiyoloji %10+%20, Dermatoloji %20, Kalp ve Damar %20, Göz %1… Sonuç %84, kısmi bağımlı, 2 yıl süreli, görme ve süresiz kronik işaretli…

  1) Romatoloji ve fizik tedaviden neden puan alamadım (fizik tedavi açıklamada tablo 4-1’den %60 demiş ama karşılığında %0 sonuç… Aynı tablodan Nöroloji de %60 vermiş… Dermatoloji Behçetten vermiş oranı…)

  2) Tuvalet hariç her günlük işte bağımlıyım, kısmi bağımlı seçilmem yanlış değil mi?..

  3) Bakım parası alınabilir mi bu sonuçlara göre?

  4) Araç ötv muafiyeti tam ya da kısmi mümkünmüdür?..

  5) Son 6 ayda psikolog randevum olmadığı için ondan oran alamadım…

  5) İtiraz etsem %90’ı geçme şansım nedir ve % kaç daha alsam yeterlidir (mesela randevu alıp muayene olsam psikolog %10 yeter mi diğerlerine ek olarak)…

  Şimdiden teşekkür ederim, cevabınız için…

 21. Arzu Bilal dedi ki:

  Ben%80 engelliyim Yalova Devlet hastanesinden aldigim raporum kayboldu e devletten goremiyor

 22. Orhan dedi ki:

  Merhaba, behçet, cidp ve kalp damar sorunlarım var ve neredeyse yürüyemez durumdayım… Malulen emekli olmak için başvururken belki engelli indirimiyle araç alabilecek bir oran yakalarım diye şahsi olarak engelli raporuna da başvurdum… Engelli sonuç:
  kalp damar %20,
  kardiyoloji %20+%28,
  göz %1,
  nöroloji %66,
  dermatoloji % 20…

  Sonuç ortalama %84…

  Fizik tedavi %0,
  romatoloji %0,
  psikolog %0…

  Teşhis kısmında görme ve sürekli kronik seçili… Kısmi bağımlı seçili…

  Sorularım şu:
  1) %84 araç ötv indirimi olur mu
  2) itirazla aslında puan almam gerekip de alamadığım bölümlerden ne oran almalıyım ötv indirimi için (mesela psikolog %10 yeter mi)
  3) bakıcı parası alınabilir mi…

  Teşekkürler şimdiden…

 23. Osman dedi ki:

  Ben böbrek nakli oldum 1800 günden malulen emekli oldum 1500 maaşım vardı şuan nekadardır

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Hükümet yetkilileri en düşük emekli maaşının 2500 tl olacağını belirttiler.

 24. Abdulah dedi ki:

  Merhaba hocam cevaplasanız sevinirim
  H5.3.0 ANOPSİSIZ AMBLĺYOP.H35.9.RETNAL. Bozukluk tanımlanmış görme keskinligi sağ tashihsiz 0.2.+3.75-1.25×111 tashih.0.4 sol tashihsiz 0.05.+4.25-2.25÷75 tashih 0.15 dır.goz içi basıçlar sağ 15.mmhg sol 15 mmhg olacak ölçüldü

 25. Abdulah dedi ki:

  Merhaba hocam sol 12 sağ 15 görüyorum işitme teslim yuzde 82 iştiyormu heyet raporum çak olur stesekurler kolay gelsin

 26. Taner dedi ki:

  Merhaba hocam sağ gözüm 18 göryor sol gözüm 20 göryor yeyete girersem yuzde atmış alırmyım malulen emekli için kolay gelsin cevaplarsanız sevinirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre % 53 civarı oran çıkabileceği kanısındayım.

 27. murat dedi ki:

  ben 2004 yılında rapor çıkardım sürekli raporum e devletten çıkmıyor nasıl yükleyebilirim hastanemi yapıyor bu işlemleri yoksa biz yükleye biliyormuyuz.şuanda engelli taşıma kartım iptal edildi yüklenmesi gerekiyormuş dediler bilgisi olan varsa bilgi verebilirmi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Raporu aldığınız hastaneye bizzat başvurup engelli raporunuzu Ulusal Engelliler Veri Bankası sistemine girmeleri gerekmektedir.

 28. Leyla yıldırım dedi ki:

  Hocam merhaba bende romatizma var avasküler nekroz kemik erimesifemur başı 4 santim çöktü sol ayağımda çok ağrıyorhiçbir işimi göremez hale geldim heyete girdim 38 verdiler calısabilirmiyim ayrıldığım eşim nafaka vermiyor 87 raporu var diye okutmam gereken 1 evladım var sed yardımı alıyorum bu seme kesılecek ne yapıcağımı bilmiyorum

 29. Halit dedi ki:

  Ben kütahya da heyete girdim koa nefes darlığı trigiminal nevralji sağ taraf hastalıklarım var bana 32 puan vermişler nasıl bi adalet dır anlam veremedim koa dan 100/20 nevralji den 100/15 -3düşürmüşler 100/32

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Koah için Cihaz durumu yok ise oran düşük çıkabiliyor

 30. Halit dedi ki:

  Ben kütahya da heyete girdim koa nefes darlığı trigiminal nevralji sağ taraf hastalıklarım var bana 32 puan vermişler nasıl bi adalet dır anlam veremedim

  1. Emel dedi ki:

   Sag kulağımda 100d sol kulağımda 90d işitme kaybı var %kaç rapor çıkar acaba bu heyete girdim sonuçlar ne zaman açıklanır

 31. Evren kaya dedi ki:

  Merhaba hocam Diyabetik retinopati ortak dördüncü karakter 3. İle 1 göz 0.5 diğer göz 0.8 tip 2 diyabet ve hipotroid var % de kaç oran alabilirim?

 32. Şükrü dedi ki:

  Hocam ben ankilozan spondilit hastasıyım.
  Boyun. Ölçümlerim
  Flex 0-45. 0-5° AKTİF PASİF
  Ext. 0-45. 0-5° AKTİF PAAİF
  L. Flex 0-45. 0-5. Aktif pasif

  Bel eha
  Flex 0-5°(a-p)
  Ext 0-5°(A-P)
  SAG/sol
  L. Flex 0-5°. A-p
  Rotasyon 0-5 ap. Bı olcumerim rapor deger kac dır acaba tesekkurler
  Rotasyon 0-60

 33. Ahmet dedi ki:

  İyi günler, benim annem şeker hastası ve 3 ay önce kendisine inme indi.Sol kolu hafif hasarlı.Ek olarak yaşa bağlı olarak görme bozukluğu da var.Fakat annem başvurduğu zaman malulen emeklilik hakkı kazanamadı.E devlette araştırdığımızda kayıt bululanamamıştır yazıyor nedeni ise sizin de belirttiğiniz gibi %40 altında verilmiş olduğu için.Keşke doğru düzgün kaç aldığını belirtseler.
  Benim size sorum olacak.Annem tekrar rapor almayı planlıyor.Sizce annemin malulen emekli olmak ihtimali kaç?

 34. Tamer dedi ki:

  Merhaba hocam beni sağ gözüm 30 sol gözüm 35 görüyor heyet raporu kaç olur teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre % 51 civarı çıkabilir.

 35. Remzi őktaş dedi ki:

  Ben vergi indirimi icin můracat ettim ama hicbiryer den gőremiyom bana yardımcı olur sanıs duvacınız olurum

 36. İshak dedi ki:

  Engelli raporu kaç günde sonucu çıkar

 37. Selma dedi ki:

  Merhabalar benim 2 kalçamda doğuştan kalça çıkığı var amaliyatlıyım bana tekrar amaliyat diyolar 2 kalçayada protez takılcak diyolar ben sağlık kuruluna girdim raporum çıktı 24 verdiler bunun için ne yapmalıyım iş istiyorum aldığım rapor bu

 38. Ssz dedi ki:

  Saglik kuruluna basvurdum sadece nörolojiden 20+ 20 verildi.diğer doktorlar nöroloji görüsü uygundur yazdi rapor oranim ne olur bilgi verebilir misiniz

 39. Mustafa dedi ki:

  Merhaba hocam…65 yas ustu babam onkoloji %80..kulak %20..nöroloji %15.uroloji %10.beyin %10….sonuç %89 çıktı hocam..itiraz etsem faydası olurmu

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Rapor oranlarının yakın zamanda itiraz sonucu değişmesi zor oluyor. Ancak tabi ki yine de hakem hastane için itirazda fayda var.

 40. ASLI ŞAHİN dedi ki:

  merhaba, sol meme kanser tedavisi gördüm. Mastektomi ameliyatı oldum, sol meme ve 43 tane lenf alındı. Buna bağlı sol kolda lenfödem başladı. Özür oranı kaç olur, teşekkür ederim.

  1. Tamer dedi ki:

   Merhaba hocam beni sağ gözüm 30 sol gözüm 35 görüyor heyet raporu kaç olur teşekkürler

 41. cuneyd bakı dedi ki:

  Ben dıyalızhastasıyım.2015 yılında engellı raporu aldım. ( 5 yıl surelı ve % 90 oranlı. kasım 2020 ayında raporun suresı doldu. Bu arada arac almıstım 2015 yılında onunda 5 yıllık suresı doldu. Yenı bır arac almam ıcın. engellı raporum gecerlımı. Bakanlık
  pandemı nedenıyle raporların gecerlı oldugunu soylemıstı. Eger degılse yenıden rapor ıcın muracaat edılıyormu .tesekkurler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Raporunuz süresi geçtiği için otomotiv bayileri yeni araç için riskli görüp işlem yapmayabilirler. Rapor yenile için müracaat edebilirsiniz. Mevcut durumda buna engel yok.

 42. Mehmet dedi ki:

  %40 raporum var gerekli prim gün sayısını tamamladım ama daha önce hiç engelli kadrosunda çalışmadım. en az kaç gün yada kaç ay engelli kadrosunda çalışmalıyım?
  Böyle bi süre var mı?

 43. Mustafa dedi ki:

  Aralık 2019 da emeklilik müracatı yaptım sorgulama yaptığımda hala bir işlem gözükmüyor bu süreç ne kadar sürer bir bilginiz varmı? Teşekkürler

 44. Taner dedi ki:

  17 Eylül sağlık kuruluna girdim sonucum çıkmış olabilir mi emeklilik dilekçesi için kurula girdim

 45. SelmaÇorbacıoğlu dedi ki:

  %62 engelli raporum var seyehat ederken yanımdaki refakatçim ücretsiz DDY dan faydalanabilirmi

 46. hatice dedi ki:

  Merhaba benim ayağımda doğustan hemoanjiyom var iyi huylu tümör diye adlandırılıyor ve bu yapacağım işlerde şişerek beni zorluyor ve sürekli olarak 5 ayda bir yenilenen yurt dışından gelen bir çorap ile yaşıyorum. ameliyat edilemiyor ve ömür boyu devam edecek bir hastalık engellilik oranım yüzde 40 ı geçer mi?

 47. ADNAN dedi ki:

  SELAM ARKADAŞLAR BENİM %50 RAPORUM VAR ÖMÜR BOYU YAZIYOR FAKAT SİSTEMDE ÇIKMIYOR NEDENINI BILMIYORUM BILEN ARKADDASIM YAZARSA ÇOK MEMNUN OLURUM TEŞEKKÜRLER.

 48. UĞUR dedi ki:

  engelli raporumu edevlete nasıl yükletebilirim

 49. Ekrem dedi ki:

  Fatma bilmez adına heyet raporu sonucunu nasıl ögrenirim

 50. Ayse dedi ki:

  Benim engelli raporum var ama yuzde kac oldugunu unuttum nasil ogrenebilirim

 51. Osman Nurettin ŞAHİN dedi ki:

  2005 yılında aldığım Engelli raporumu kaybettim. Sürekli idi. Hastaneye başvurduğumda arşivde kayıp olduğunu öğrendim.
  e-nabız sisteminde de gözükmüyor Ancak e-devlette sigorta sorgulaması yaptığımda 2026 yılında emekli olabilirsiniz yazmakta. Raporumu nasıl çıkartabilirim?

  1. ozgun dedi ki:

   yanıt alabildiniz mi acaba

 52. cengiz altınok dedi ki:

  sürekli *40 raporum var engelli kimlik kartım var raporumu göremiyorum

 53. Abdullah Dinçer Karaca dedi ki:

  Engelli raporum yüzde kaç
  Orjinal raporum mahkeme dosyasına konuldu diyorlar yenisini nasıl alırım

 54. Yüksel dedi ki:

  3 evre akciğer kanseriyim sag akciğerin yüzde kırkı alanında beyin anjiyosu oldum Daha önce Yüzde altmış raporum vardı maaşım durduruldu ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

 55. Cüneyt Zayım dedi ki:

  Engelli raporu sonucunu öğrenmek istiyorum

  1. Himmet demirkaya dedi ki:

   Slm arkadaşlar ben astım hastasiyim sabah akşam fısfıs kullanıyom o olmasa çok kötü oluyorum astım raporum var kurul raporum yok nasil alabilirim bana ne tür faydası olur

  2. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre % 40 orana ulaşamazsınız.

 56. Ramazan dedi ki:

  Engelliroporsorgulama

 57. Caner dedi ki:

  Arkadaslar merhaba ben engelli vergi indiriminden dereceye girdim ama birkaç sorum var.
  1. Bu engelli vergi indirimiyle e-kpss’ye girebiliyor muyum?
  2- engelli vergi indirimiyle saglik kurulu raporu ayni sey mi?
  3- eger e kpssye giremezsem bu engelli vergi indirimiyle, baska bir rapor mu almam gerekiyor?

 58. Günay özbahar dedi ki:

  14.01.2019 o/o45 engelli raporu aldım fakat henüz ankaradan maliye bakanlığından sonuç gelmedi acaba neden öğrene bilirmiyim.teşekürler

 59. Uygur ünal dedi ki:

  Bayrampaşa devlet hastanesinden vergi indirimi çin kurula girdim, eviss sitesinden 6 ay sonra %50 dereceye girdiniz elektronik posta ile işyerinize gönderildi şeklinde görüldü ancak işyerim benden engelli raporunu istedi ayrıca aile sosyal bakanlığındanda engelli kimliği çıkarabilmem için rapor gerekiyor gibi duruyor bayrampaşa hastanesine gittim biz rapor veremiyoruz dedi nasıl bir yol izlemeliyim saygılarımla

 60. Hilmi Yüzbaşı dedi ki:

  Engelli sağlık raporumu nasıl görebilirim

 61. Leyla dedi ki:

  Benim 2002 yılında aldığım %40 engelli raporum var..sürekli olarak düzenlenmiş..bu raporum engelli kadrosunda istihdam edilmem için geçerli mı?başvurduğum firma raporumun güncel olduğuna dair bir yazı istedi..sağlık kurulu böyle bir yazı verir mı?lütfen acil cevap!!!

  1. Erkan dedi ki:

   Yeni durum raporu istenir ama eğer si daha önceden beri orada çalışıyorsanız ve bu rapor bilgisini işyerine vermemiş iseniz sizi tazminatsız çıkarma hakkını da vermiş olursunuz bu ince bir çizgi bu konulara dikkat ediniz

  2. Gezgin dedi ki:

   Acaba hastannin hangi bölümüne gidip bu rapora başvurdunuz ve öncesinde internetten randevu aldınız mı ?

 62. Ali Demircioğlu dedi ki:

  engelli taporunu nasıl sorgulayabilirim

  1. tuncay kurt dedi ki:

   engelli raporum varmı,kaç engelliyim.engelli raporumun bir örneğini nerden alabilirim.

  2. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   e nabız dan veya e devletten sorgulayabilirsiniz.

 63. müjdat dedi ki:

  merhaba 1988 iş başlangıcı 3070 pirim günü var 2 yıl önce kalp kırizi geçirdim ölümden döndüm yüzde yüz konpile damarlar tıkalı idi ve diyabet var şeker koıllestırol hiper tansıyon sonra akigerde sıkıntı çıktı ağır derece uyku apnesi var evde solunum cihazı kullanıyorum ayrıca sağ kulakta duyu kayıbı var
  ısacası sağlık kurulu raporu aldım kuruldan
  rapor şöyle net dereceleri
  kulak 35
  şeker20
  kardiyoleji 30
  kronik hastalıgı 20
  bu oranlar net ve sağlık kurulu heyet rapor oranı %71 olarak verdi buna göre malülen emekli olabilirmiyim

 64. Mehmet dedi ki:

  Acaba raporum yüzde kaç

 65. Mehmet dedi ki:

  Engelli raporum varmi

  1. Kudret Bektaş Demir dedi ki:

   HAYIR. RAPOR İÇİN MENEMEN DEVLET HST . BAŞVURDUM . SONUÇ ALMAK İSTİYORUM

  2. Errahman Çelik dedi ki:

   Merhaba ben 2019 da iş kazası geçirdim kuyruk sokumu kemiğim kırıldı hala kırık ameliyat riskli dediler iltihap kapma durumu varmış yapmıyorlar algolojide tedavi gördüm fayda etmedi sağlık kurulu heyetine girdim 17 martta sonuç kaç gün sonra çıkar? Kuyruk sokumu kemiği kırığına yüzde kaç engel çıkar? Cevap yazarsanız sevinirim

 66. HAKAN KULUÇ dedi ki:

  02/11/2018 de hastaneye gittim ve ve heyet sonuçu nu nasıl öğrenebilirim

 67. Cüneyt Şahin dedi ki:

  benim yüz kırk rapor sonuçları gelmedi nasıl yardımcı olurnuz