• Engelli Pasaport Fiyatları

  Birçok engelli bireyler tarafından merak edilen konulardan biri engelli pasaport fiyatlarında engelliler açısından henüz herhangi bir ayrıcalık tanınmamıştır. Bu bakımdan 2017 pasaport harç ve defter fiyatları sağlıklı bireyler açısından geçerlilik teşkil ettiği gibi engelli bireyler açısından da aynen geçerlilik teşkil etmektedir. Ancak engellilerin bağlı bulundukları il ve ilçe emniyet müdürlüklerine gelemeyecek oranda engelli olması durumunda, bireylerin yerine anne veya babası engelli pasaport işlemlerini yapabilmektedirler.


  2017 Pasaport Harç Ve Defter Bedelleri

  2017 pasaport harç ve defter bedelleri ise şu şekildedir;

  • 6 ay harç bedeli 120 tl, defter bedeli 94 tl, toplam olarak 214.1 tl
  • 1 yıl harç bedeli 175.5 tl, defter bedeli 94 tl, toplam olarak 269.5 tl
  • 2 yıl harç bedeli 286.4 tl defter bedeli 94 tl, toplam olarak 380.4 tl
  • 3 yıl harç bedeli 406.7 tl defter bedeli 94 tl, toplam olarak 500.7 tl
  • 10 yıl harç bedeli 573.1 tl defter bedeli 94 tl, toplam olarak 667.1 tl olarak hesaplanmıştır.

  Pasaport Türleri

  Pasaportlar kendi içerisinde bazı türlere ayrılmaktadır. Bu türler ise şunlardır;

  • Umuma Mahsus Pasaport Türü (Bordo)
  • Hususi Pasaport Türü (Yeşil)
  • Hizmet Pasaport Türü (Gri)
  • Diplomatik Pasaport Türü (Siyah)

  Konumuza göre yukarıdaki pasaport türleri arasında seçim yapabilmektesiniz. Pasaport türünüzü seçtikten sonra hazırlamanız gereken belgeler ile birlikte pasaport randevunuzu tercihiniz doğrultusunda online olarak veya doğrudan bağlı bulunduğunuz emniyet müdürlüğüne şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.

  Engelli Pasaport Türleri Bulunuyor Mu?

  Birçok engelliler tarafından engellilere özel pasaport türleri bulunduğu kanıtı bulunmaktadır. Böyle bir durumun şuan için söz konusu olamadığını belirtmekte fayda görmekteyiz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Pasaport Harç Bedelleri Ve Defter Bedelleri Nereye Yatırılmaktadır?

  E-pasaport başvurusunda bulunan bireylerin, pasaport defter bedellerini pasaport defter bedeli adı altında, pasaport harç bedellerini ise, pasaport harç bedelleri adı altında Maliye Bakanlığı’na bağlı bulunan il/ilçe mal müdürlüklerine, deftardarlıklarına, veznelerine veya Maliye Bakanlığı ile doğrudan sözleşmesi bulunan bankalar aracılığı ile tahsil etmeleri gerekmektedir.

  Pasaport Başvurusu Nereden Ve Nasıl Yapılmaktadır?

  Engelliler ve diğer bireyler gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra bağlı bulunduğu il ve ilçe emniyet müdürlüğünden pasaport için randevu alabilmektedirler. Ayrıca e-pasaport resmi web sitesi üzerinden ve 09:00-18:00 mesai saatleri arasında 0312 462 91 46 ve 47 acil pasaport hattı üzerinden de pasaport başvuru randevu işlemini kolayca gerçekleştirebilmektedirler.

  Engelliler İçin Pasaport Fiyat Tarifelerinde Düzenleme Yapılması Bekleniyor Mu?

  Şuan için engelliler açısından pasaport fiyat tarifelerinde herhangi bir indirim düzenlemesi bulunmamasına karşın, bu konu hakkında ilgili yetkili birimlerce bazı düzenlemelerin hayata sunulması beklenmektedir. Engellilerin merakla beklediği bu konu hakkında birçok web siteleri üzerinden yanlış bilgiler verilmesi, engellilerin hayal kırıklığı yaşamasına neden olmaktadır. İleriki dönemlerde engelliler açısından pasaport fiyatlarında ve diğer ayrıntılar hakkında bazı ayrıcalıkların sunulması milyonlarca engelli bireyler tarafından umut edilmektedir.  tıkla sorunu sor

  Engelli Pasaport Fiyatları İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. şadiye mavi dedi ki:

   kızım 18 yaşını doldurdu vasi tayin edildi. 4c emekli sandığı çalışanıyım kızımın yeşil pasaportunu yenilemek için hangi evraklar gerekli pasaport için harç nekadar

  2. zührap dedi ki:

   engelli memura 10 yıldan sonra yeşil pasopart verilecekmi

   1. Recep dedi ki:

    Slm bende engelliyim siz engelliler olarak passaport aldinizmi bilgi verirseniz sevinirim %83 engelliler oranim 0539 782 33 47

  Sorunuzu Yazın