ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Vakıfbank Sosyal Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Vakıfbank Sosyal Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Vakıfbank sosyal kart başvurusu ve bakiye bilgilerini öğrenmek için şubeye gidilebilir ya da mobil uygulama üzerinden öğrenilebilir. Vakıfbank sosyal kart; yardım alan kişilerin bankadan hesap açmasına, uzun süre kartlarını beklemesine ve yardımda bulunacak kurumun uzun uzadıya resmi işlerle uğraşmasına gerek kalmadan işlemlerin yürütülebilmesi için çıkarılmış bir ürün.

Vakıfbank sosyal kartın kısıtlaması ve özellikleri yardım yapacak kurum tarafından belirlenebiliyor. Buna göre Vakıfbank sosyal kart:

 • Sadece alışverişe açık
 • Sadece Kurumun talep ettiği belirli üye işyerlerinden alışverişe açık
 • Alışveriş ve ATM’den nakit çekime açık
 • Sadece ATM’den nakit çekime açık, olarak düzenlenebilmekte.

Bunların yanı sıra Vakıfbank Sosyal Kart bakiyesi de yardım yapacak kurum tarafından belirlenmekte ve yardım alacak kişi tarafından istendiğinde sorgulanabilmektedir.

Vakıfbank Sosyal Kart Nedir?

Vakıfbank sosyal kart sosyal yardım yapan kurumların kullandığı bir karttır. Sosyal yardım yapan kurum kendi belirlediği kişi için ya da yardım talebinde bulunanların araştırılmasından sonra seçilen kişi için, bankadan bu kartı çıkararak yaptığı yardıma aracı olarak kullanır. Genellikle kaymakamlıkların ya da belediyelerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma birimleri tarafından, ihtiyaç sahibi kişilere yapılan yardımlar için kullanılır.

Başvuru sonrası kart, Vakıfbank Kurum Kart Web Portal’dan anında ön ödemeli olarak tanımlanıp kişiselleştirilir. Banka tarafından toplu gönderilen anonim kartlar kullanıldığı için kartın gelmesi beklenmez ve kurye süreci olmadan kart çok hızlı bir şekilde kişiye teslim edilir.

Vakıfbank tarafından süreci hızlandırmak için kurulan Kurum Kart Web Portal üzerinden yardım yapacak kurum şubeye gitmeden hızla işlemleri kendisi halledebiliyor. Anonim kartları alan kurum yardımın yapılacağı kişiyi ve kartın özelliklerini belirler. Daha sonra bu bilgilere göre kartla, kartın sahibini kurum sistem üzerinden kendisi eşleştirir.

Vakıfbank Sosyal Kart Başvurusu Nereden Yapılır?

Vakıfbank sosyal kart başvurusu için yardım alınacak kuruma başvuru yapılmalıdır. Belediyelerin Sosyal Yardım Biriminden ya da Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfından alınacak yardımlar için buralara gidilerek bizzat başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulup teslim edildikten sonra kişinin yardıma ihtiyacı olup olmadığının sorgulaması yapılmaktadır. Bu sorgulama sonucu yardıma hak kazanan kişiye kurum Vakıfbank Sosyal Kartını verir. Kartın özelliklerini, kapsamını ve kişiselleştirmesini de yine kurumun kendisi yapar.

Belediyeler dışında bazı özel kurumlar burs ve sosyal yardımlarını da bu kart aracılığı ile yapmaktadır. Bu şekilde alınan Vakıfbank Sosyal Kart için de süreç aynı şekilde işler. Kişiye kartını yardımı aldığı kurum verir. Kart için kurumun kendisine başvuru yapılması gerekir.

Vakıfbank Sosyal Kart Nasıl Alınır?

Vakıfbank sosyal kart almak isteyen kişilerin öncelikli olarak yardım almaya hak kazanmış olması gerekmektedir. Bu yardımlar verilirken kişinin maddi imkânları ve banka geçmişleri sorgulanır. Bu sorgulamadan kişinin ihtiyaç durumuna göre paranın verilip verilmeyeceği ve ne kadar verileceği belirlenir. Daha sonra hak kazanan kişiye yardımı veren kurum kartını verir ve ön ödemeli kartı kişiselleştirerek kullanıma açar.

Vakıfbank Sosyal Kart Şartları Nelerdir?

Vakıfbank sosyal kart koşullarıalınan kartın amacına göredir. Eğer yaklaşık 2 milyon vatandaşın kullandığı devlet tarafından verilen sosyal yardım parasından alınacaksa kişinin sağlaması gereken koşullar:

 • Kişi sosyal yardım koşullarını sağlayabildiğini kanıtlamak için Gelir Testi yaptırmalıdır. Bu gelir testleri yaşanılan yerin kaymakamlığı ya da belediyesi tarafından başvurulduğu takdirde yapılmaktadır.
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı için oluşturulmuş başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda istenen yardımın türü ve sebepleri düzgün, doğru beyan edilmelidir.
 • SYDV formu teslimi sırasında nüfus cüzdanı fotokopisi, ihtiyaç raporu, varsa hasar tespit raporu gibi ek destekleyici belgeler de teslim edilmelidir.
 • Başvuracak kişilerin 18 yaşından küçük olmaması ve Türkiye’de yaşıyor olması gerekmektedir.

Vakıfbank Sosyal Kart Kimlere Verilir?

Vakıfbank sosyal kart alabilecekler sosyal yardıma ihtiyacı olduğunu kanıtlayabilen ve SYDV tarafından belirlenen kapsamlar içinde yer alabilen kişilerdir. Sosyal yardım kapsamındaki kişiler:

 • Gelir Testi sonucunda ihtiyacı olduğu onaylanan kişiler
 • Eğitim yardımı hakkı kazanan kişiler
 • Eşi vefat eden kadınlar
 • Evde bakıma muhtaç kişiler
 • %40 üzeri engeli olan kişiler
 • Muhtaç asker aileleri
 • Emekliliği olmayan ve yaşlı yardımı kapsamına giren yaşlılar.

Vakıfbank Sosyal Kart Limiti Ne Kadar?

Vakıfbank sosyal kart limitikartı alan kişinin ihtiyacına göre ve alınan paranın türüne göre değişkenlik göstermektedir. Eğer burs için alınmış bir kart ise öğrencinin akademik başarısına ve ailesinin maddi durumuna bakılarak burs miktarı belirlenir. Bu burslar kurumdan kuruma değişkenlik gösterse bile ortama 500 TL ile 1500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Belediyelerin sosyal yardımı kapsamında, zor durumdaki vatandaşlara verilmiş bir kart için ise kişinin ihtiyaç durumuna bağlı olarak 500 TL ile 3.500 TL arasında yardım parası yatırılmaktadır.

Bu maddi yardımlar dışında sağlık yardımı da sağlanmaktadır bu sağlık yardımlarından faydalanabilmek için kişilerin aylık gelir durumuna bakılarak prim ödeyip ödemeyeceklerine karar verilir. Eğer 340 TL altında gelir varsa sağlık primleri devlet tarafından ödenmektedir. Bunun dışında yaşlı yardımı ve engelli yardımı alan kişilerin kendileri dışında bakmakla yükümlü oldukları kişilerin sağlık yardımlarını da devlet karşılamaktadır.

Vakıfbank Sosyal Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Vakıfbank sosyal kart şifresi almak için Kurum Kart Web Portal ‘dan kartın ilk kez tanımlanması ya da kayıp sebebiyle yenilemesi yapılabilir. Bu işlem yapıldığında sıfır karta şifresi atanır ve kart sahibine şifre SMS olarak gönderilir.

Eğer şifre unutulmuşsa Vakıfbank Kurum Kart Portal üzerinden ya da şubelerden kayıtlı cep telefonuna SMS ile yeni şifre gönderilebilmektedir. Kart sahibi her iki durumda da isterse aynı şifreyi kullanmaya devam edebilir. Şifreyi yenilemek isterse mevcut şifre ile ATM’lerden şifre yenileme yapabilir.

Vakıfbank Sosyal Kart Bakiyesi Nasıl Sorgulanır?

Vakıfbank sosyal kart bakiyesi sorgulaması için seçilebilecek beş farklı yol var. Bunlardan ilki bankaya giderek sorgulamak. Bunun için Vakıfbank şubesine gidip gişe işlemlerinden sıra alıp gişe görevlisine bakiye bilgisini sormak yeterlidir. Bir diğer yöntem ise müşteri hizmetlerini arayarak bakiye sorgusu yapmaktır. 444 07 24 – 0850 222 07 24 numarasından müşteri temsilcisi ile görüşerek bakiye bilgisi alınabilmektedir.

Bu yöntemler dışında internet bankacılığı ve uygulama üzerinden de bakiye bilgisi öğrenmek mümkün. Bunun için kart ve kimlik bilgileri ile online bankacılık şifresi oluşturulmuş olmalıdır. Kişi zaten bu şifreye sahipse Vakıfbank Mobil’den ya da Vakıfbank resmi web sitesindeki “bireysel bankacılık” seçeneğinden girip bakiyesini sorgulayabilir.

Son olarak ise ATM’den bakiye sorgulaması yapılabilmektedir. ATM’den kartı takıp şifre girildikten sonra kartın bakiyesi otomatik olarak ekrana gelecektir. Son üç yöntem ile Vakıfbank sosyal kart bakiyesi 7/24 sorgulanabilmektedir. Bu nedenle bunlar daha çok tercih edilmektedir.

Vakıfbank Sosyal Kart Parası Ne Zaman Yatar?

Vakıfbank sosyal kart parası yatma tarihi, yardımı yapan kurum tarafından belirlenmektedir. Eğer yardımı yapacak kurum Belediye ise bu tarihler sabittir. Her ayın ilk 5 günü içerisinde yardım paraları hesaba yatmaktadır. Vakıfbank sosyal kart bakiyesi sorgulamak için atılan adımların aynısıyla paranın yatış periyodlarını öğrenmek için de atılabilir. Vakıfbank müşteri temsilcisi ile görüşerek alınan yardımın ne zaman yatacağı sorgulanabilir.

Aile Destek Programına Başvuru Şartları

Kızılay Para ve Erzak Yardım Başvurusu Sorgulama

PTT Yardım Parası Başvurusu ve T.C ile Sorgulama

Yorumlar

 1. Hadice dedi ki:

  , Allah’ın selamı üzerinize olsun 5 çocuğum var 4 tü okula gidiyor maddi durumum yok evim kıra eşim şeker hastası çalışmıyor yardım talep ediyorum lütfen yardım edin çocuğuma beslenme katamiyorum kuru ekmek götürüyor lütfen yardım edin

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Belediye ve Kaymakamlık sosyal yardım müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz.

 2. Fatma dedi ki:

  S.aleykum adım Fatma iki çocuk annesiyim eşim madde bağımlıs hiçbir şekilde eve destek vermiyor hatta iki çocuğum da beni yüzüstü bırakıp gitti öldü mü kaldım bilmiyorum evim kira kiramı ödeyemiyorum merdiven silip öyle geçiniyorum çok zor durumdayım yardıma ihtiyacım var Allah rızası için yardım edin kızımı okula yazdırdım ama hiçbir şekilde masraflarını da ödeyemiyorum okul ihtiyaçlarını da gideremiyorum

 3. Antika dedi ki:

  Daha önce kaç kere burdan yardım başvurusu yaptım hiç bir sonuç alamadım kimse yardımcı olmadı

 4. Orhan dedi ki:

  Belediye tarafından verilen Vakıfbank desdek kartının bakiyesi öğrenilmiyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor. illahaki kalkıp şubeyemi gitmek gerekiyor 3 kuruşluk yardımın yatıp yatmadığını öğrenmek için.

 5. Mustafa göz dedi ki:

  Merhaba,bir kızım var.sekizinci sınıfa gidiyor.birde oğlum var.üçüncü sınıfa gidiyor.eşim vefaat etti.çocuklarım ile ilgilenecek kimsem yok.bu yüzden adeta anne gibi oldum,işe gidemiyorum.kiracıyım.hayat bizim için çok zor.

 6. Mesut erdem dedi ki:

  3çocuğum var 2si okula gidiyor işsizim çok zorlanıyorum

 7. Ayşegül dedi ki:

  3 cocugum var 2 tanesi ortaokula gidiydiyorlar yardim istiyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bulunduğunuz ilin belediye sosyal hizmet birimlerine başvuru yapabilirsiniz.

 8. Hafize negince dedi ki:

  Evim kira 5 çocuğum var kiramızı veremiyorum eşim işten çıkarıldı çocuk karımı okuyamıyoruz yardım istiyoruz

 9. Semra şahin dedi ki:

  evim kira durumum yok 3cocuk var isi yok serbest kirayi bile ödeyemiyoruz akrabalardan yardim aliyorum Allah rizasi icin yardim edin lütfen zor durumdayiz

 10. Dilek dedi ki:

  Yardım parasından yararlanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim bursa yenişehir de oturuyorum zor durumda yız

 11. Doğan dedi ki:

  Ben bursadan mwsaj atıyorum lütfen sesimi duyun çok muhtacım ayileme bakamıyorum yarsı edin banada

 12. Sultan Çağlar dedi ki:

  Merhaba iyi günler ben Sultan Çağlar. Benim 6 çocuğum var ve 4u okuyor. Onlar için tablet,bilgisayar,kıyafet ve evimin ihtiyaçlarını karşılamak için gıda kartı ve kolisi ekmek kartı ve nakdi yardım yaparsanız sevinirim. Aynı zamanda temizlik ürünleri ve 2 aylık kızıma bez,mama ve kıyafet yardımı istiyorum . Lütfen gerçekten ihtiyacım var.

 13. Serpil dedi ki:

  Evli iki cocuk annesiyim evim kira zor durumdayız pandemiden dolayı eşim ıssız elektrik ve dogalgaz faturamı ödeyemedim allah rızası için bir yardım edin size bir anne olarak sesleniyorum geceleri market çöplerine gidiyorum gelen sebze ve meyvelerle çocuklarımın karnını doyuruyorum allah rızası için bir yardım edin

 14. Kanaat dedi ki:

  Esim hasta 2 cocugum var siden uardim parasi ostiyorum

 15. Mine dedi ki:

  İBB sosyal yardımları neden yatmadı normalde Vakıfbank a yatıyo ve SMS geliyodu ama yatmadı henüz sebebi nedir

 16. ALİYE TINGIR dedi ki:

  KIZIM LİSEYEGİDİYOR BABA KOLUNDANRAHATSIZ AMELİYAT OLACAK KIZIM İCİN BURS VEREBİLİRMİSİNİZ

  1. Hülya dedi ki:

   , Evet bende 11 aydır bekliyorum halen yaticak vakıfbank kartıma nedenide bilmiyorum. Bekliyorum halen