• Kosgeb’e Nasıl Başvurulur?


  Esnaf ve kobi statülü olmakta olan iş yerleri sahipleri KOSGEB olarak nasıl başvuru yapmalı ve yapılması gerekli olan en temel şeyler nelerdir olarak biliniyor.


  Başvuru Nasıl Yapılabilir?

  Esnaf, hibe kredi veya kobi destek imkanından da fayda sağlamak için de kosgeb birimine başvurusu yapılabilmektedir. Kendi iş yerlerini kurmak isteğinde olanlar için de girişimci olarak Kosgeb başvuru noktası dışında da iş-kur üzerinden de başvuru işlemini gerçekleştirebiliyor.

  Kosgeb şartı/ eğitimi var mıdır?

  Kosgeb imkanından yararlanmasını isteyen kişiler de ise uygulama girişimci eğitimi de girilmesi gereklidir. Bu eğitim dahiline girilmesi için ise gereken başvuru için meslek odaları veya belediye için de aracı olabilirsiniz. Kosgeb taraflı olarak da görevde olan kişiler bu gibi yerler için de başvurusu kabulü yetkilerine de sahip olmaktadır.

  Hibe Kredi İçin İse Kosgeb Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

  Devlet imkanı dahilinde iş yerleri açma isteği olan girişimciler için kosgeb aracılığı ile de kredi imkanında da yararlanması yapılarak iş yerleri de açılabilir. Ama bu durumun bazı koşullu da bulunuyor. Kredi imkanı faydası sağlanması için ise bir takım şart gerçekleştirilmesi gerekiyor. Önce kredi faydası sağlamak isteyen herkes Uygulamalı Girişimci Eğitiminin de alınmış olması gerekiyor. Sonra ise kurulmakta olan iş yerleri için de kredi imkanlarından faydalanılması için de Kosgeb başvurusu işlemini gerçekleştirerek sağlamasının yapılmış olması kosgeb başvurusunun gerçekleşerek yapılması gerekiyor.

  Kosgeb İnternet Başvuru Şartları

  Kosgeb için başvuru işlemleri gerçekleşmesi adına işlem gereklidir. Ama bu başvuru doğrultusunda internet sitesi üzerinden de yer almakta olan durum gerekiyor.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Ama bu başvuru yapılabilmesi adına ilk önce internet site üzeri yer almakta olan bazı başvuru formlarını da doldurulmuş olunması gerekiyor. Bu işlemler sonucu ile de kayıt işlemi yapılmış olunuyor. Sistem kullanıcı adı ile şifre alınarak sistem de giriş yapılabiliyor. Bu süre ise şu adımlar ile gerçekleşiyor. Kosgeb veri tabanı kayıt olma gerekiyor. Sistem üzerinde bulunmakta olan kobi beyanını ile ilgili olarak da bilgi dökümünün yanı sıra form doldurulma ile çıktı alınma durumu gerekiyor.

  Kosgeb Kursları, Sertifikaları

  İş planı ile ilgili bu konuya dair projeler gerekiyor. İş yeri açılmasını isterseniz ilk olarak iş fikrinizin iş planı haline dönüşmesi gerekiyor. Kursta yapılan eğitim durumunun tamamen doldurulmuş olma durumlarında ise bitirilmiş olunmasına dair sertifika alınması sonrasında iş yerinizi açmak imkanlarına da kavuşmuş olabilirsiniz. Devlet desteği alınarak yapılmakta olunan hibe kredi sistemi için ise artık son olarak yapılabilecek adım ise kosgeb başvuru yapılmasıdır.

  Kobi Desteği Kredi İçin İse Kosgeb’e Başvuru Nasıl Yapılır?

  Kosgeb, kobi statüsü olan vatandaş için esnaf kredileri ile kobi desteği imkanları sunuyor. Devlet teşvikleri karedileri veya kobi desteği imkanından yarar sağlamak için ise esnaf ilk olarak kobi olma durumu gerekiyor. Kobi statülü olan esnafa bağlı olarak bulunulan meslek odası ile bağlı bulunmakta olunan meslek odası adına müracaat etme durumu gereklidir. Bu durumda da önemli olmakta olunan bir diğer kriter ise yani bu önemli olunan kriteri taşıma yapan bütün esnaf için ise kosgeb veri tabanlarına kayıt kobi beyanı ile ilgili bilgiler dökümleri de doldurularak bunun yanı sıra çıktıların alınıp iş projesi hazırlaması sonrasında da kredi imkanından faydalanabilmektedirler.

  Kosgeb İle Anlaşmalı Olarak Bilinen Bankalar Faiz Olmaksızın Kredi Başvurunu Nasıl Yapılıyor?

  Girişimci için yapılacak olan anlaşmalar doğrultusunda, kosgeb’ten onay alarak yapılan iş projesi bulunmakta olan tüm kişiler için Türkiye Halk Bankası taraflı 100. 000. 00 Türk lirasından başlayan fiyatlarda kredi alınma imkanları sunuluyor.

  Kosgeb Başvuru Şartında Esas Şart Nedir?

  Bu yıl için yapılacak anlaşma sonrasında ise 30 yaş sınırını aşmayan ve daha önceden hiç bir devlet hibe kredisinin alınmamış olduğu herkes için onaylı iş proje olma hali bu kredinin imkanından fayda sağlayabilir. Bu sayede ise herhangi bir yerde iş yeri açmamış olan kişiler için de önlerinde de herhangi bir engelin bulunmayacağı belirtilir. Kosgeb bünyesi hibe veya kredi destekleri alınma durumları için de ilk olarak yapılması gerekli olan şart uygulama girişimci eğitim alınmış olması gerekiyor.

  Kosgeb ise bir temel şart olarak da sunmakta olduğu bu eğitimleri ücretsiz bir şekil ile veriyor. Eğitim toplam olarak da 70 saat sürüyor. Ama üniversite okuma durumun olmuş ise ve de üniversite de toplam olarak 56 saat ya da üzerinde bir düzey ile de girişimcilik dersler aldıysanız sertifikanızı herhangi bir eğitim almadan da sertifika sahibi olmanız mümkün olacaktır. Bu eğitim hakkında ne zaman ve hangi saatler içinde olduğu konusunda ise bütün bilgiyi kosgeb internet adreslerinden de takip ederek öğrenebilirsiniz.

  İş planını hazırlama aşamasında ise uygulamanın girişimci eğitim başarısı tamamlama takdirinde sertifika sahibi olursunuz. Sertifika alınma sonrasında ise 2. bir aşamaya geçilir. Bu aşama işletme için hazırlanacak olan iş planı gerekliliği söyler. İş planı kabul edilme durumunda Kosgeb üzerinden destek alma durumu kesinlik kazanır. İş planı ise bu konu için de en önemli faktörler arasında yer alıyor. Standart olan iş planın yapılması gerekli olan şeyler işletme faaliyetleriyle ilgili olarak bilginin tam ve eksiksiz bir biçim ile verilmesi olacaktır.

  Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir?

  İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

  Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?

  Devlet Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

  KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?
  tıkla sorunu sor

  Kosgeb’e Nasıl Başvurulur? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. trenvay dedi ki:

   Bu bilgiler benim icin cok faydali tesekür ederim.

  Sorunuzu Yazın