emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Hayat Sigortası Nedir ?

Hayat Sigortası Nedir ?

Hayat Sigortası Nedir?

Yaşadığımız hayatın sürprizlerle dolu olması yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sürprizler bazen üzüntü verici bazen de sevinç verici tecrübeler olarak karşımıza çıkarlar. Güzel sürprizler her zaman olumlu etki yaptığı gibi güzel olmayan sürprizlerde hayatımıza taş koyan engeller olarak görünürler. Tam bu noktada hayat sigortası devreye girer. Hayat sigortası, yaşamın umulmadık risklerine karşı hazırlıklı olmanızı, yaşam prensiplerinizi korumanızı, kendinizi ve sevdiğiniz insanları korumaya alarak güvence altına almanızda etkin rol oynar. Terimsel olarak bakıldığında ise hayat sigortası; sigorta firmasının belli bir bedel karşılığında, sigortalının belirlediği zaman içinde ve protokollerde belirtilen durumlarda ölüm veya protokollerde belirtilen zamandan daha çok yaşaması halinde size veya seçtiğiniz kişilere karşılığını ödeyen sigorta türüdür.

Hayat Sigortasının Tanımı ve Kapsamı

Hayat sigortası, başınıza beklenmeyen şeylerin gelmesi halinde, sizi ve yakınlarınızı teminat altına alma görevini üstlenerek size adeta bir hayat güvencesi verir. Bunun yanın sıra tasarruf yapma imkanına ulaşmanızı da sağlar. Hayat sigortası için temel nokta vefat durumlarıdır. Kişinin vefatı halinde sözleşmedeki bedel sigorta şirketi tarafından karşılanır. Bunun yanında hayat sigortası istenildiği takdirde kapsam olarak genişletilebilir. Kaza sonucu ölüm, hastalık sonucu ölüm, hastalık sonucu iş göremez durumuna gelme gibi eklemeler yapılarak hayat sigortasına çeşitlilik kazandırılabilir.

Hayat Sigortasının Kazandırdığı Faydalar Nelerdir?

Beklenmedik bir sakatlık durumunda yaşamınızı kaldığınız yerden sürdürmenizi sağlar. Hastalık sonucu ortaya çıkabilecek sağlık masraflarının karşılanmasını sağlar. Ödemelerinizin aylık planında sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Ailenin diğer üyelerinin eğitim öğretim hayatının yarıda kesilmesini engeller. Görüldüğü gibi hayat sigortası analitik olarak bakıldığında insan hayatına çok büyük katkıları olan bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Hiçbir şeyin garantisi olmadığı yaşamımızda bizlere güvence ve teminat verebilen ender uygulamalardan biridir. Kendimizin ve ailemizin geleceğini doğru bir şekilde yönlendirmek istiyorsak mutlaka bir profesyonel sigorta şirketiyle irtibat kurup bir hayat sigortası sahibi olmalıyız. Potansiyel mutluluklarımızın devamı için mutlaka hayat sigortası sahibi olmalıyız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.