• 2019 Engelli Konut Kredisi Nasıl Alınır ve Oranları

  2019 Engelli konut kredisi almak için birçok banka tarafından yapılan başvurular değerlendirilerek engelli vatandaşlara kredi imkânı sunulmaktadır. Engelli kredisi 2019 yılında ihtiyacı olan engelli vatandaşların düşük faiz oranları ile kredi çekmelerine tüm bankalar fırsat vermektedir. Düşük faiz oranları ile kredi almak için başvuruda bulunulabilecek kamu bankaları;


  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası gibi bankalardır.

  Kamu bankaları dışında özel bankalar tarafından engelli kredisi alınması mümkün olmaktadır. Kredi başvurusu yapılabilecek özel bankalar;

  • Yapı ve Kredi Bankası
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası
  • Denizbank gibi bankalardır.

  Bankalar tarafından desteklenen engelli vatandaşların engel durumları banka sektöründe asla sorun teşkil etmemektedir. Başvuruda bulunan engelli vatandaşlar ihtiyaç kredisi yanı sıra Engelli konut kredisi 2019 fırsatlarından yararlanarak kredi kullanabilirler. Bankalar tarafından belirlenen faiz oranları ve vade süreleri başvuruda bulunan kişilerin engel oranına göre değişmektedir.

  Engelli vatandaşlar sahip oldukları engelli maaşları ile ihtiyaçlarına yönelik kredilerden faydalanmak için başvuruda bulunabilir ve ihtiyaçlarını bankalardan aldıkları krediler ile karşılama imkanına kavuşurlar. İhtiyaç kredisi ve konut kredisi olanaklarından yararlanmak için banka kredi şartlarını öğrenmek ve en uygun kredi için başvuruda bulunmak internet üzerinden ya da banka şubelerine gidilerek gerçekleştirilmektedir.

  2019 Engelli Kredisinden Yararlanma Şartları

  Engelli kredisi başvurusunda bulunmak için bankaların aradığı bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağlayarak başvuruda bulunan engelli vatandaşlar kredi imkanlarından yararlanmaktadırlar. 2019 engelli kredisi şartların şu şekildedir;

  Sponsorlu Bağlantılar


  • Engelli maaşı alabilmek için gelirin olması gerekmektedir.
  • Engelli maaşına istinaden bir yerde çalışılıyor olunmalıdır.
  • Çalışılan yerdeki sigortalılık sürecinin en az 6 ay olması gerekir.
  • Kredi notunun düşük olmaması gerekir.
  • Maaş üzerinde herhangi bir haciz olmaması gerekir.
  • Başvuru sahibinin kredi sicilinin temiz olması ve icralık bir durumu bulunmaması gerekir.
  • Engelli kişinin engel durumunun fiziksel olması gerekir. Zihinsel engeli bulunan kişiler kredi kullanamazlar.
  • Ölüm sürecinde bir hastalığı bulunan engellilere kredi verilmemektedir.

  2019 Ziraat Bankası Engelli Kredisinden Yararlanma Şartları

  Ziraat bankası engelli destek paketi kredisi engelli vatandaşlara özel hazırlanan kredi destek paketidir. Sadece engelli vatandaşların yararlanabildiği kredinin özellikleri şunlardır;

  • 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri ile kredi kullanılabilir.
  • Ziraat Bankasının tüm bankacılık işlemlerinde özel indirimlerden yararlanma hakkı verilmektedir.
  • Engelli vatandaş; kendisi için, eşi için ve 18 yaşın altındaki çocukları için özel bireysel emeklilik tekliflerini değerlendirme imkanına sahip olmaktadır.
  • Ziraat sigorta ile sigorta işlerinde ihtiyaç olan tüm işlemler için indirimlerden yararlanma hakkına sahip olunmaktadır.

  Ziraat Bankasının engelli vatandaşlara yönelik uyguladığı bu avantajlı destek paketinden yararlanmak isteyen kişiler kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi ile ilgili tüm detayları öğrenebilir ya da Ziraat Bankası ATM ‘lerinden yararlanarak kredi hakkında bilgi alarak başvuruda bulunabilirler.

  2019 Halkbank Engelli Kredisinden Yararlanma Şartları

  Kamu bankaları arasında bulunan Halkbank engelli kredisi 2019 yılı başvuru şartları ve kredinin özellikleri şunlardır;

  • Uygun faiz oranları ile krediden yararlanmak isteyen engelli kişilerin engelli maaşlarını Halkbank’tan almaları gerekmektedir.
  • Uygun faiz oranları ile verilen kredide 60 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanma imkânı bulunmaktadır.
  • 000 TL YE kadar kredi çekilebilmekte ve verilen kredinin faiz oranları başvuru sahibinin kredi notuna göre değerlendirilmektedir.
  • Banka ile ilgili herhangi bir icralık ve avukatlık durumu yaşayan kişiler kredi kullanamamaktadır.
  • Kredi başvurularının banka şubelerine giderek yapılması gerekir.

  2019 Garanti Bankası Engelli Kredisinden Yararlanma Şartları

  Garanti Bankası tarafından verilen engelli kredisinden yararlanmak için başvuru sahibinin engelli maaşını Garanti Bankasından alıyor olması gerekmektedir. Sahip olunan engelli maaşına göre kredi fırsatı sunan Garanti Bankası belirtilen şartlara uyum sağlayan engelli kişilere kolay ve hızlı bir şekilde kredi vermektedir.

  Uygun faiz oranları ile engelli kredisinden yararlanan kişiler aynı zamanda engelli konut kredisi için başvuruda bulunabilirler. Garanti Bankası engelli kredisi ve konut kredisi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin kendilerine en yakın Garanti Bankası şubesine giderek detaylı bilgi almaları gerekir.

  2019 Aktifbank Engelli Kredisinden Yararlanma Şartları

  Aktifbank kredi başvurusunda bulunmak için engelli maaşının PTT aracılığı ile alınıyor olması gerekmektedir. Kamu bankalarına oranla daha yüksek faiz uygulamalı kredi veren banka özellikle kredi notuna göre faiz uygulaması yapmaktadır. Kredi notu düşük olan kişilere uygulanan faiz oranları daha yüksek olmaktadır. Aktifbank kredilerinin vade süresi 36 aya kadar olmaktadır. Aktifbank tarafından verilen engelli kredisi hakkında detaylı bilgi almak için PTT şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

  2019 Vakıfbank Engelli Kredisinden Yararlanma Şartları

  Engelli maaşı sahibi olan kişilerin yararlandığı kredi imkânı engelli maaşı üzerinden yapılan hesaplamalar ile verilmektedir.  Kredi başvurularında engelli kredi hesaplama işlemleri kredi ve vade seçeneklerine göre yapılmaktadır. Ortalama olarak hesaplanan engeli maaşları sahipleri başvurularını yaparak kredi kullanma imkanına sahip olurlar.

  2019 Denizbank Engelli Kredisinden Yararlanma Şartları

  Denizbank engelli kredisinden yararlanmak için başvurular online olarak ve şubelere gidilerek yapılmaktadır. Denizbank engelli kredisinden yararlanmak için 2022 maaş belgesinin bankaya sunulması bankanın aradığı şartlar arasında bulunur. Denizbank düşük faiz oranları uygulayarak engellilere kredi imkânı sağlayan bankalar arasında bulunmaktadır. Güncel olarak kredi ile ilgili kampanyaları takip eden vatandaşlar kampanya dönemlerinde başvuruda bulunarak daha uygun şartlarda kredilerden faydalanmaktadırlar.

  2019 Yılında Engellilere Konut Kredisi İmkânı Sunan Bankalar

  Engelli maaşları ile konut kredisi almak isteyen kişiler özel ve kamu bankalarına başvuruda bulunabilmektedir. Ziraat bankası tarafından yapılan indirimli konut kredisi engellilere yönelik yapılmış avantajlı bir kampanyadır. Ziraat bankasının özel engelli konut kredisi kampanyasından yararlanmak için banka şubesine giderek detaylı bilgi alınması ve başvuruda bulunulması gerekmektedir. Ziraat Bankası haricinde engelli konut kredisi veren diğer bankalar şunlardır;

  • İş bankası
  • Denizbank
  • Halkbank
  • Garanti Bankası
  • ING Bank
  • Vakıfbank engelli konut kredisi veren bankalardır.

   Belirtilen bankalara konut kredisi başvurusunda bulunan engelli kişiler şartlara uyum sağlamaları durumunda 2019 konut kredisi fırsatlarından yararlanmaktadırlar. Engellilere konut kredisi indirim fırsatı sunan bankalar devlet destekli bankalardır.

  2019 Yılında Engellilere Faizsiz Kredi İmkânı Sunan Bankalar

  Helal kredi uygulaması ile faiz uygulaması yapmadan sadece kâr payı ile kredi alınabilecek bankalar şunlardır;

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk atılım Bankası

  Belirtilen bankalar İslami şartlara göre kredi veren bankalardır. İslami şartlara göre kredi kullanmak isteyen engelli kişiler belirtilen bankalara başvuruda bulunabilirler.

  2019 Engelli Kredi Başvuruları

  2019 yılında engelli kredisi veren bankalara yapılacak başvurularda şubelere giderek direkt olarak başvuru yapılmaktadır. Aynı zamanda şubelere gitmeden internet üzerinden internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanarak başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Internet üzerinden yapılacak başvurularda başvuru sahibine ait tüm belgelerin bankada olması gerekmektedir. Bankanın ekranında işlenmiş olarak görülmesi gereken belgeler;

  • Başvur sahibinin engel durumunu gösteren rapor
  • Başvuru sahibinin gelir belgesi
  • Başvuru sahibinin sigorta durumunun bulunması gerekmektedir.

  Belirtilen şekilde hesap açılışları bankada bulunan kişilerin bankaya gitmelerine gerek kalmadan online başvuruları kabul edilmektedir.

  PTT Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

  Engelli Maaşına Kredi Nasıl Alınır?

  Engelli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır ?  tıkla sorunu sor

  2019 Engelli Konut Kredisi Nasıl Alınır ve Oranları İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Hasan dedi ki:

   Ziraat şubesine sordum böyle bisey yok dediler. Konut kredisini nasıl netliğe kavusturavagiz?

  2. Nilgün Dilmen dedi ki:

   Merhaba ben yüzde 69engelliyim ama engelli maaşı almıyorum.Bu arada babamdan emekli maaşı alıyorum evim yok ev için Kredi almak istiyorum. Birde kızım dan belli bir miktar aylık alıyorum..Neye göre başvuru yapabilirim ev kredisi ne kadar verilebiliyor saygılar

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Maaşınıza, borçlarınıza ve evinizin kira olup olmamasına göre değerlendime yapılmaktadır.

  3. Sevinç dedi ki:

   Oğlum 23 yaşında %70 zihinsel engelli onun adına bir konut almak istiyorum ..eşim ve ben emekliyiz..oğlumun çalışması mümkün değil konut krdeisi alma şansımız varmı…

  4. Emine Çalı dedi ki:

   Babam ve annem konusma ve duyma engelliler gece konduda oturuyolar babam belediyede sigortali temizlik iscisi %52 engelli kredi alabilir mi ?

  5. Ömer ak dedi ki:

   gelir durumu olan bir engellinin bankadan bu tür saçma sapan şart koşan imkanları kullanması manasız
   üç beş kuruş verecekler diye bir sürü bk isteniyor
   birde utanmadan engelsiz kredi demişler

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    2017 yılında, engelli kredileri daha kolay ve düşük oranlarla veriliyordu. 2018 yılı içerisinde işlemleri çok zorlaştırdı bankalar.

  6. savas Altıok dedi ki:

   Engelliyim emekliyim evim yok ev almak icin engelli kredisi kullanabilrmiyim tskler.

  7. Yavuz dedi ki:

   İyi geceler ben babam adına bir soru sormak istiyorum. Babamın %65 engelli raporu var iş kazasından dolayı da hem sigorta hemde malulen emekli ve kendisi kirada oturuyor ve kredi çekip ev almak istiyor devlet destekli engellilere faiz oranı düşük kredi imkanı varmı varsa ne gibi prosedür izlemeliyiz şimdiden çok teşekkür ederim

  8. Metin alabaş dedi ki:

   Eşimin % 40 engelli raporu var…kamuda çaşiyor konut kredisi çekerken diğer vatandaşlara oranla düşük faiz oranında yararlanabilirmi ne gibi avantajları vsrmı..

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Yazımızda belirttiğimiz gibi bazı bankaların zaman zaman kampanyaları bulunuyor güncel kampanya olarak ziraat bankasının kampanyası devam ediyor http://www.ziraatbankasi.com.tr/tr/Kobi/Krediler/Pages/EngelsizDestekPaketi.aspx linkinden gerekli şartları öğrenebilirsiniz.

  9. İlker Arıcı dedi ki:

   Merhaba,
   Kızım %98 Engelli…
   Onun oturacağı bir ev almak için engelli kredisinden yararlanmak mümkün mü?
   Tşk

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Ziraat bankasının Engelsiz Destek Paketinden yararlanabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi alabilmeniz için en yakın ziraat bankası şubesine gitmeniz sizin için yararlı olacaktır.

  Sorunuzu Yazın