emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Aile Hekimi Sorgulama, Aile Hekimi Doktorum Kim ?

Aile Hekimi Sorgulama, Aile Hekimi Doktorum Kim ?
13.04.2023

Aile hekimi sorgulama işlemini ve aile hekiminizin kim olduğunu öğrenmek için T.C kimlik numaranız ile online olarak hızlıca sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz.

Aile Hekimi Sorgulama İşlemi Nerelerden Yapılır?

Aile hekimi sorgulamasının yapılabileceği alanlar şu şekilde sıralanabilir

 • E-devlet sistemi
 • E-nabız sistemi
 • Sağlık Bakanlığı telefon numarası
 • En yakın aile sağlığı merkezine direkt olarak müracaat edilmesi
 • Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarının sorgulama hizmetleri

Buralardan sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Sorgulama işlemlerinde değişen ikamet adresinin belirlenmesi gerekmektedir. Kişilerin taşınma durumlarında yeni ikamet adreslerini bildirmemeleri, yeni aile hekiminin belirlenmesini imkansız kılar.

Her aile hekimi, bir mahalledeki hastalardan sorumludur. Kalabalık mahallelerde aile hekimlerinin vatandaşları kendi aralarında bölüşmesi söz konusu olabilir. Ancak resmi kayıtlarda bulunduğunuz mahallede oturuyor görünmüyorsanız, aile hekiminizden hizmet alamazsınız.

E-Devlet Aile Hekimi Sorgulama

e-devlet üzerinden aile hekim sorgulama için e-devlet sistemine e-devlet şifre ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapılmalıdır. Aynı zamanda ikametgah değiştirme işlemleri de online olarak bu sistem üzerinden yapılabilmektedir.

Aile hekimini sorgulamak için sisteme giriş yaparken, ihtiyaç duyacağınız e-devlet şifresine sahip değilseniz PTT şubelerinden bu şifreye sahip olabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yapmanız gereken, e-devlet sistemine giriş yapmanızın ardından en alt kısımda bulunan hizmetler bölümüne girmelisiniz.

aile hekimi edevlet ekrani

Buradan sağlık hizmetleri seçeneğine tıklamalısınız. Ekrana gelecek sağlık seçenekleri arasından Aile Hekimi Sorgulama butonuna girmelisiniz. Direkt olarak aile hekimi bilgileriniz ekranınıza yansıtılacaktır.

E- Devlet Üzerinden Aile Hekimi Sorgularken Hangi Kısa Yolu Kullanabilirim?

E- devlet sisteminden aile hekiminizi sorgulamak için kullanabileceğiniz kısa yol, direkt olarak adres üzerinden sorgulama yapmaktır. Burada kullanacağınız link https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi adresidir.

Buraya tıklamanızın ardından ekrana kimlik kontrolü için e- devlet sorgu ekranı çıkar. Buraya T.C. kimlik numaranız ve şifrenizi girerek ekranınızda aile hekiminizin bilgilerini bulabilirsiniz.

E-Nabız Üzerinden Aile Hekimi Sorgulama

Tüm aile hekimi işlemlerinizi E-Nabız sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Aile hekiminizin kim olduğunu öğrenmek ve sorgulama yapmak için e-nabız sistemine giriş yaparak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

enabiz aile hekimi

E-Devlet Üzerinden Aile Hekimi Sorgulaması Sırasında İstenen Bilgiler Nelerdir?

E- devlet sisteminden aile hekimi sorgulanırken sizden istenecek bilgiler yalnız T.C. kimlik numaranız ve şifrenizdir. Bu bilgilerin girişinden sonra ekranda bulunan seçeneklerden aile hekiminizi hemen öğrenebilirsiniz.

Ancak ikamet adresinizin e-devlet sisteminde bulunan kaydı, oturmadığınız bir adres üzerine ise, size aile hekimi ataması gerçekleştirilmeyecektir. Burada da e- devlet üzerinden ikamet değişikliği menüsüne girerek adresinizi değiştirebilirsiniz.

5 iş günü içinde size bir aile hekimi ataması yapılacak ve 1 hafta sonra e- devlet ekranında aile hekiminizin kim olduğunu görebileceksiniz.

E-Devlet Üzerinden Aile Hekimi Sorgulaması Sırasında Hangi Bilgilere Ulaşılır?

E- devlet sisteminden aile hekiminizi sorguladıktan sonra ekranda aile hekiminiz ile ilgili ulaşabileceğiniz bilgiler şu şekildedir:

 • Aile hekiminden faydalanan kişinin adı ve soyadı
 • Aile hekiminin adı ve soyadı
 • Aile hekiminin bağlı olduğu aile sağlık merkezinin adı
 • Aile hekiminin bağlı olduğu aile sağlığı merkezinin açık adresi

Bu bilgilere ulaşabilir, dilerseniz ekranın tamamını çıktı şeklinde alabilirsiniz.

Aile Hekimine İlk Kayıt Nasıl Yapılır?

Yeni taşındığınız mahallede kendiniz için hemen aie hekimi seçimi yapmanız ve onaylanmasını beklemeniz gerekmektedir. Acil bir hastalığınız varsa, aile hekimi kesinleştirme yapmamanız durumunda sizi geri çevirmeyecektir. Ancak kesinleştirme işlemlerinin kesin olarak yapılması gerekir.

Yeni ikamet adresinizin yakınında bulunan bir toplum sağlığı merkezinden bu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için yanınıza kimliğinizi alarak başvuru yapmanız gerekir. Burada size bir aile hekimi tercih formu verilir. İkamet adresinizin yakınında bulunan aile sağlığı merkezindeki herhangi bir doktoru özel olarak tercih edebilir ya da formu fark etmez şeklinde işaretleyebilirsiniz.

Tatil, seyahat gibi nedenlerle, geçici olarak yer değiştiren kişiler, aile hekimlerini değiştirmekle yükümlü değildir. Geçici misafirlik durumunda yapılması gereken, direkt olarak aile sağlığı merkezine giderek durumunu izah etmek olmalıdır. Bu şekilde yapılacak işlemlerde vatandaşlar misafir olarak gösterilir ve bakımlarının yapılması sağlanır.

Aile Hekimini Değiştirmek Mümkün müdür?

Aile hekiminden memnun kalınmaması durumunda aynı ikamet adresinde kalınsa bile aile hekimini değiştirmek mümkündür. E-nabız sistemi üzerinden online olarak yapılacak değişikliklerde, tercih edilmek istenen aile hekimi de bildirilebilir.

Aynı zamanda ikamet edilen yere en yakın halk sağlığı merkezinden de aile hekimi değiştirme talebi iletilebilir. Bunun için kişilerin aile hekimi tercih formuna sahip olması gerekmektedir. Bu forma online olarak da, aile sağlığı merkezlerinden de ulaşılabilmektedir.

Aile hekimi tercih formu, üzerindeki bilgilerin tam olarak doldurulmasının ardından 1 adet fotoğraf eklenmesi ile tamamlanmaktadır. Aile hekimleri arasından hangisinin tercih edileceği bilgileri yazılmalı, seçilen aile hekimine ilişkin bilgilerin girilmesi sağlanmalıdır. Formun doldurulmasının ardından bağlı bulunulan halk sağlığı merkezi müdürlüğüne iletilmesi gerekir.

E-Nabız Üzerinden Aile Hekimi Değiştirilir Mi?

E- nabız sisteminden aile hekimini değiştirmek mümkündür. Bunun için var olan aile hekimine ait bilgilerin ve tercih edilmek istenen aile hekimine ait bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Sistem, bu talepleri direkt olarak sağlık bakanlığına iletir.

E-Nabız Üzerinden Aile Hekimi Değişikliği İçin Şartlar Nelerdir?

E- nabız üzerinden aile hekimin değiştirilebilmesi için bazı şartlar bulunur. Kişiler, 3 ay içinde 1 kez aile hekimi değiştirebilir. Aynı zamanda yeni tercih edilecek aile hekiminin hasta sayısının 4000’in altında olması gerekir.

Her ayın 5’i ile 29’u arasındaki değişiklikler, değişiklik talebinin iletildiği günün gecesinde sisteme işlenmektedir. Ancak geri kalan günlerde yapılan değişiklikler, bir sonraki ayın 5’ine kadar bekletilmektedir.

Aile hekimlerinin doluluk oranları ekranda görülebilmektedir. 4000 üzerinde hastası olan hekimlerin ekranı kırmızı, 3.500- 4000 arasında hasta sayısına sahip doktorların ekranı sarı, 3.500 hasta sayısının altında kalan doktorların ekranı yeşil görülmektedir.

Aile Hekimi Sorgulaması Turkcell Üzerinden Nasıl Yapılır?

Turkcell üzerinden yapılacak aile hekimi sorgulamalarında AH boşluk T.C. kimlik numarası yazılarak 7777 ya da 6998 numaralarından birine SMS olarak gönderilmesi gerekmektedir. 5 dakika içinde gelecek sorgulama sonucunda aile hekiminin adını, görev aldığı kurumun sağlık merkezi numarasını ve adresini öğrenebilirsiniz. Bu işlemde ücretlendirme 1 TL olarak belirlenmiştir.

Aile Hekimi Sorgulaması Vodafone Üzerinden Nasıl Yapılır?

Vodafone üzerinden yapılacak aile hekimi sorgulamalarında HEKİM yazıp bir boşluk bırakılarak T.C. kimlik numarası yazılmalıdır. Ardından 5115’e SMS olarak gönderilmelidir. SMS ile sorgulama sonucu 5 dakika içinde cep telefonunuza bildirilir. Bu işlemde 1 TL işlem ücreti alınmaktadır.

Aile Hekimi Sorgulaması Turk Telekom Üzerinden Nasıl Yapılır?

Aile hekimi sorgulama işlemini SMS yoluyla yapmak isteyen Türk Telekom kullanıcıları, AH yazarak bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numaralarını yazmalıdır. Ardından 6998’e kısa mesaj olarak göndermelidir. Bu şekilde alınacak bilgiler, sadece aile hekiminin kim olduğu değil, görev aldığı kurum ve kurumun adresini de içerir. Aile hekiminin değişip değişmediği konusunda da bu yolla bilgi alınabilir.

Aile Hekimi Değiştirme Ve Randevu Alma

Aile Hekimi Sağlık Raporu ve Tahlil Sonuçları

İş İçin Sağlık Raporu Nasıl ve Nereden Alınır?

Yorumlar

 1. Enes karatekin dedi ki:

  Merhaba babam 1970 doğumlu 1988 yılından girişi var toplam gün sayısı 4320 gün toplu geri ödeme alma imkanı varmıdır

 2. Melahat dedi ki:

  Aile hekimim kim

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhabalar,

   enabiz.gov.tr adresine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

 3. abdurrahman demirci dedi ki:

  aile doktorum kim ve hangi sağlık ocağında

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhabalar,

   Aile doktorunuzu ve sağlık ocağınızı öğrenebilmek için, e-nabiz.org sitesine e-devlet bilgileriniz ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

  2. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   E devlet şifresi alarak sistemden görebilirsiniz. Alo 184 ten de T.C. kimlik numarası ile öğrenebilirsiniz.

 4. abdurrahman demirci dedi ki:

  aile doktorum kim ve hangi sağlık ocağı