Emeklilik

2020 Ziraat Bankası Emekliler İçin Maaş Promosyonu Belirlendi!

Emekliler İçin Maaş Promosyonu Ziraat Bankası’nda Belirlendi! Emekli vatandaşlarımızın merakla beklediği maaş promosyonları ile ilgili olarak SGK ve Ziraat Bankası anlaşma sağladı. Ziraat Bankası üzerinden emekli maaşı alacak olan vatandaşlarımızın maaşlarına göre belirlenen promosyon ödenekleri de netleşmiş bulunmaktadır. Emekli vatandaşlarımızın maaşına göre Ziraat Bankası üzerinden alacakları promosyon miktarları aşağıdaki gibi olmaktadır.


  • Emekli Maaşı 1.500TL’ye kadar olan vatandaşlarımız; 500TL Promosyon,
  • Emekli Maaşı 1.500TL – 2.500TL arasında olan vatandaşlarımız; 625TL Promosyon,
  • Emekli Maaşı 2.500TL ve üzeri olan vatandaşlarımız ise 750TL Promosyon

Ödeneği alacaklardır. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası emekli vatandaşlarımıza yapılacak olan promosyon ödemesi için anlaşma imzalamış bulunmaktadır. Gerçekleştirilen anlaşma doğrultusunda 13 milyon emekli vatandaşımıza 9 milyar TL promosyon ödemesi yapılacaktır. En fazla emekli maaş ödemesi gerçekleştiren Ziraat Bankası promosyon ödemelerinin % 40’nı gerçekleştirmektedir.

Emekliler İçin Promosyon Ödemesine Zam Yapıldı mı?

Emekliler İçin Promosyon Ödemesine Zam Yapıldı mı? Yeni promosyon ücretleri belirlenmiş bulunmaktadır. 1 Mart 2020 tarihinden ödenmeye başlanacak olan promosyon ödemelerinde, 2020 yılı için SGK ve bankalar arasında yapılan toplantının ardından ödenecek olan promosyon tutarları belirlenmiş bulunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası arasında emekli vatandaşlar için banka promosyonu protokolü bu gün saat 10.30’da imzalanmış bulunmaktadır.

Emekli vatandaşlarımız için yapılan promosyon ödemeleri ile ilgili olarak, özel bankaların yüksek promosyon teklifleri emeklilerimizi cezbetmeye devam ediyor. Bazı özel bankalar kendi aralarında rekabete devam ediyor. Özel bankalar arasında da en yüksek promosyonu veren bankalar emekli vatandaşlarımız ile anlaşma sağlamayı başarıyor. Emekli vatandaşlarımızın promosyon ödemelerinden faydalanabilmeleri için emekli maaşını almak istedikleri bankaya giderek 3 yıl geçerli olan promosyon sözleşmesini imzalamaları gerekmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve PTT Şubeleri

Emekliye En Yüksek Promosyonu Veren Bankalar

Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu