• Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama


  Ziraat Bankası üzerinden maaşını, ödemesini veya bunun gibi sebeplerle Ziraat Bankası’nı kullanan çalışanlar için bankanın sunduğu SMS ile sorgulama ve müşteri hizmeti servisleri yardımıyla bu kişiler kendi hesaplarında bakiyenin değerlerini sorgulayıp öğrenebilme imkanına sahiptirler. Bunun müşterileri için, öncelikle uzun sıra beklemelerine gerek bırakmadan banka hesaplarında kalan para miktarını, ilgili ödemelerin yatıp yatmadığını SMS veya müşteri destek sistemi vasıtasıyla sorgulatma işlemlerinizi Ziraat Bankası bakiye sorgulama servisi ile kolaylaştırmıştır.


  Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemleri 3 farklı şekilde yapılabilmektedir.

  • Ziraat Bankası internet sitesinden hesaba giriş yaparak
  • SMS ile sorgulama yaparak
  • Müşteri hizmetlerinden sorgulama yapma

  Ziraat Bankası vasıtasıyla yapılması mümkün bakiye sorgulama işlemi SMS mesajı ile gerçekleştirilmesinin sağlanması gayesi ile 4747 nolu SMS servisi hizmete açılmış bulunnmaktadır. Bu SMS servis hattı vasıtasıyla Ziraat Bankası hesap sahibi olan veya farklı bir biçimde banka ile anlaşmaları bulunan kişiler kendi amaçlarına göre talep ettikleri detaylara erişebilirler. Bu işlemin gerçekleşmesi için SMS kısa mesajı atılması yeterlidir.

  SMS İle Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Ziraat Bankası’nın bünyesinde bulunan hesaplarda ne kadar para bulunduğunu görmek için telefonlarınızın SMS bölümüne BAKIYE yazıp 4747’ye kısa mesaj yollamanız yeterlidir. Ama bu noktaya dikkatinizi vermeniz gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için mesaj yollayacağınız telefon numarasının sistemde kayıtlı olması gerekir. Kayıtlı olmadığı durumlarda bu şekildeki sorgulamaların geri dönüşü bulunmamaktadır. Yolladığınız mesaj gereksiz sayılacaktır ve dönüş olmayacaktır. Ziraat Bankası’nda birçok hesabı bulunan kişiler de istedikleri hesabı sorgulamak için ilgili hesaplarla alakalı farklı numaralarıyla özel bir sorgulama işlemi gerçekleştirmesi gerekir. Bunu yapmak için BAKIYE diye yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra hesapla alakalı müşteri numaranızı girerek 4747’ye yollamanız gerekir..

  Ziraat Bankası yaptığınız bu sorgulamalar için ekstradan bir sorgulama bedeli almamaktadır. Kişisel banka hesapları için gerçekleştireceğiniz bu sorgulama işlemleri için her mesaj başına operatör tarifesine göre bir adet SMS bedeli kesilir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Müşteri Hizmetlerinden Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, öncelikle TC kimlik no isteyecektir, onu giriniz. Hesabınız ile ilgili bakiye detayı öğrenme biçiminde size menü açılacak. Bu şekildeki sizi yönlendirecek telesekreter yardımıyla hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Online Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi internet üzerinden bireysel veya kurumsal girişler yapılarak hesap bakiyesi öğrenilebilen bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıda vermiş olduğumuz ilgili web sayfası bağlantısına tıklayınız. Tıkladıktan sonra sitenin sağ üst kısmında giriş yöntemini seçerek hesabınıza giriş yapabilir ardından hesap bilgilerinizi ve bakiyenizi ilgili menülerden bulabilirsiniz.

  Ziraat Bankası Hesap Bakiyesini İnternetten Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. edip çam dedi ki:

   24 haziran seçimlerinde sandık üyesiydim. Ve neredeyse 5 ay oldu ama hala sandık görevli ücretinin yatıp yatmadığını bilmiyorum. Ve mümkünse bana yatıp yatmadığı hususunda bilgi verir misiniz ?

  2. Yildiz kahriman dedi ki:

   Bakiremi öğrenmek istiyorum

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Bakiye bilgilerini “Gizlilik Sözleşmesi” gereği buradan söyleyemiyoruz. Lütfen telefon bankacılığı hizmetlerimizden destek alınız.

    Teşekkürler.

  3. aelita dedi ki:

   atm kartımda bakiye mi ögrenmek istiyorum

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Bu tarz bilgileri gizlilik anlaşması nedeni ile yorum alanında paylaşamayız. Lütfen size uygun banka şubelerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

  4. Hüseyin Çeçen dedi ki:

   Bakiye gönderiyorum cevap olarak telefonuza kayıtlı birden fazla müşteri var diyor neden

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Mobil telefonlara hesaplar eşleştiriliyor. Sizden önce telefonu kullanan var ise aynı cihaza farklı hesaplar eşleştirmiş olabilir.

  5. AHMET KIR dedi ki:

   ADIMA PARA YATMAMIŞ

  6. FEVZİ GÜRSEL ÖZTÜRK dedi ki:

   30 yıl üzeri çalışanlara yatırılan ek ikramiyemin sizin bankanızda olup olmadığını ögrenmek istiyorum.

   T.C KİMLİK NO : 1720041386

   EMEKLİ SANDIĞI NO , 60713059

  7. serdar tan dedi ki:

   30 yıl üstü çalışanlara yatan ilave ikramiye sorgulamak istiyorum

  8. Ceylan dedi ki:

   Bana 1000 tl yüklendi fakat hesabımda sadece.575 lira var neden

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Lütfen bankanızla görüşünüz

  9. Yücenur Ev dedi ki:

   Yaptığım havale işlemlerinin belge olarak elimde bulunması gerekmektedir.Belgeleri alma sansım varmı?

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Lütfen havale yaptığınız banka ile görüşme sağlayınız

  Sorunuzu Yazın