ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ziraat Bankası Bakiye ve Para Sorgulama Ekranı

Ziraat Bankası Bakiye ve Para Sorgulama Ekranı

Ziraat Bankası bakiye ve para sorgulama işlemi, bankanın internet sitesinden yapılabilir. Ayrıca Ziraat Bankası mobil uygulamasından da sorgulama yapılması mümkündür. Sorgulama işlemi ile hesapta ne kadar para olduğu öğrenilir. Ziraat Bankası bakiye ve para sorgulama harcamaları kontrol altında tutmak açısından önemlidir

Bunun yanı sıra hesabın eksiye düşmemesi için de bakiye kontrolü yapmak gerekir. Ziraat Bankası, arzu etmeniz halinde kredili mevduat hesabı tanımlar. Bu hesap üzerinden de para çekebilirsiniz.

Kredili mevduat hesabından çektiğiniz tutarlar, borç olarak işlenir. Bu borca KMH faizi uygulanır. Ziraat Bankasında aynı anda birden fazla hesaba sahip olunabilir. Altın hesabı, kredi hesabı ve döviz hesabı gibi farklı hesaplar vardır.

Ziraat Bankasından hesap açtırmak için bankanın internet sitesi kullanılabilir. Bunun yanı sıra bankanın mobil uygulamasından da hesap açılır. Bu sayede Ziraat Bankasının bankacılık ürünlerinden kolayca yararlanmak mümkün olur.

E-Devlet Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Ziraat Bankası bakiye sorgulama yapmak mümkün değildir. Ziraat Bankası internet şubesi şifresi ile e-Devlet’e girilebilir. Ancak bakiye sorgulama yapılamaz. Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi, bankanın sitesinden yapılır.

Ziraat Bankası mobil şubeden de sorgulama yapılabilir. Bu sayede hesapta ne kadar para olduğu öğrenilir. Alışverişe çıkmadan ya da para çekmeden önce sorgulama yapılmalıdır. Aksi takdirde kredili mevduat hesabınızdan işlem yapılır.

Pek çok kişi fark etmeden kredili mevduat hesabını kullanmakta ve sorun yaşamaktadır. Bu nedenle bakiye sorgulama yapmakta fayda vardır.

Ziraat Bankası Hesabımda Ne Kadar Para Var?

Ziraat Bankası hesabında ne kadar para olduğunu öğrenmek için sorgulama yapmak gerekir. Bakiye sorgulama işlemi neticesinde hesapta bulunan para öğrenilir. Ziraat Bankasında bulunan hangi hesabın bakiyesini öğrenmek istediğinizi belirlemelisiniz. Buna uygun şekilde sorgulama yapmalısınız.

Ziraat Bankası hesap sorgulama işlemi ile toplam tutar öğrenilir. Bu sayede kredili mevduat hesabından harcama yapılmaz. Dileyen kişiler, harcama yapmak için Ziraat Bankası kredili mevduat hesabını da kullanabilir.

Ziraat Bankası BES İptali İçin : https://www.ssk.biz.tr/ziraat-bankasi-bireysel-emeklilik-iptali/

Kullanılabilir bakiye kısmında yazan tutar, kredili mevduat hesabı ile beraber verilir. Bu detaya dikkat edilmedi önemlidir. Ziraat Bankası bakiye ve para sorgulama işlemi ile hesaptaki para takip edilir.

Ziraat Bankasında hesabı olan kişiler, internet şubesinden ve mobil şubeden işlem yapabilir. Ziraat Bankasının farklı hesap türleri sayesinde TL, altın ve döviz yatırımı yapılabilir. Banka, vadeli ve vadesiz hesap seçenekleri de sunar.

Ziraat Bankası SMS İle Bakiye Sorgulama Yapılır mı?

Ziraat Bankası SMS ile bakiye sorgulama yapılması mümkündür. Bunun için 4747’ye mesaj atılması gerekir. Bu sayede hesaba ait bakiye bilgileri gönderilir. Bu SMS ücretli bir şekilde kullanılabilir.

SMS ile bakiye sorgulama işlemi, her operatör tarafından farklı biçimde ücretlendirilir. SMS sorgulama işlemi sayesinde kolayca bakiye bilgilerine ulaşılır. Özellikle alışveriş yapmadan ya da başka bir harcama yapmadan önce hesaptaki paranın sorgulanmasında fayda vardır.

İnternetten Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Ekranı

İnternetten Ziraat Bankası bakiye sorgulama, ziraatbank.com.tr adresi üzerinden yapılır. Bankanın internet sitesine girdikten sonra “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanır. Ardından “Bireysel” yazan kısma tıklanmalıdır.

 • “Bireysel” yazan kısımdan işlemlere devam edilebilir.
 • Gelen ekranda ilk olarak “T.C. kimlik numarası” girilmelidir. Ardından “Şifre” bilgisi girilmelidir.

İnternet bankacılığı şifresi olmayanların, internet şubesine girmesi mümkün değildir. Bu nedenle ilk olarak şifre alma işlemleri tamamlanmalıdır. “Hemen Başvur” kısmından şifre işlemleri yapılabilir. “Şifremi unuttum” kısmından da yeni şifre alınabilir.

Ziraat Bankası internet şubesine mobil imza kullanılarak da giriş yapılabilir. Mobil imza sayesinde şifreye gerek olmaz. Ayrıca T.C. kimlik kartı kullanılarak da sisteme girilebilir. Tüm bilgiler girildikten sonra “Devam” yazan alana tıklanır.

Kimlik numarası ve şifrenin hatasız olmasına dikkat edilmelidir. Ardından “Tüm Hesaplarım” yazan kısma tıklanır. Buradan istenilen hesap bilgilerine erişilebilir.

Ekrandan görüntülenmek istenen hesap seçilmelidir. Hesaptaki hem normal bakiye hem de kullanılabilir bakiye gösterilir.

Aynı zamanda hesap hareketlerinin de görüntülenmesi mümkündür. Böylece kartınızla bilginiz dışında bir işlem yapılıp yapılmadığı anlaşılır.

Bakiye sorgulama kısmında görüntülenebilecek diğer bilgiler şunlardır:

 • KMH limiti
 • Son işlem tarihi
 • Hesap açılış tarihi
 • Faiz oranı
 • KMH faiz tutarı

Mobil Uygulamadan Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulamadan Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi yapılabilir. Bunun için Ziraat Bankası mobil uygulamasının telefona indirilmesi gerekir. İndirme işlemi, Android telefonlar için Play Store üzerinden yapılır. IOS cihazlar için App Store’dan indirme yapılır.

Mobil uygulama sayesinde bulunduğunuz her yerden bakiye sorgulamak mümkün olur. Aynı zamanda diğer bankacılık işlemleri de kolayca yapılır. Böylece gerekli bilgilere kolay bir şekilde ulaşılabilir. Mobil uygulama üzerinden EFT, havale gibi pek çok bankacılık işlemi yapılabilir.

Ziraat Bankası IBAN Öğrenme : https://www.ssk.biz.tr/ziraat-bankasi-iban-sorgulama/

Ziraat Bankası hesabınızdan farklı bankalardaki hesap bilgilerinize ulaşmanız da mümkündür. Bu sayede tüm bankacılık işlemlerini tek yerden yönetmek mümkün olur.

Ziraat Bankası T.C. Kimlik Numarasına Yatan Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası T.C. kimlik numarasına yatan para sorgulama işlemi de internet bankacılığından yapılır. Aynı zamanda mobil uygulama üzerinden de sorgulama yapılabilir. İnternet şubesine T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile girilmelidir.

Ziraat Bankası mobil uygulamasına da şifre ile giriş yapılır. Şifre ile giriş yapıldıktan sonra mobil uygulamadan da hesaba yatan para sorgulanır. Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden de sorgulama yapılabilir.

Sorgulama işlemleri sayesinde hesaba giren ve çıkan paranın takibi yapılır. Böylece hesaptan yapılan işlemler düzenli olarak takip edilir. Bu da güvenli bir kullanım için önemlidir. Ziraat Bankasının internet şubesinden ve mobil şubeden hesap hareketleri de takip edilir.

İnternet şubesinden kredi kartı hareketleri de izlenebilir. Bunun yanı sıra EFT işlemleri, havaleler de takip edilir. Ziraat Bankası bakiye ve para sorgulama ile hesabınızı güvende tutmak daha kolay olur.

Yorumlar

 1. Kerem yahya gül dedi ki:

  Hesabıma para yattı mı?

 2. Kadir dedi ki:

  Ben yurtdisinda yasiyorum turkiyedeki parami nasil alabilirim Altin hesabim var

 3. ramazan dedi ki:

  hesap bakiyem

 4. edip çam dedi ki:

  24 haziran seçimlerinde sandık üyesiydim. Ve neredeyse 5 ay oldu ama hala sandık görevli ücretinin yatıp yatmadığını bilmiyorum. Ve mümkünse bana yatıp yatmadığı hususunda bilgi verir misiniz ?

 5. Yildiz kahriman dedi ki:

  Bakiremi öğrenmek istiyorum

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhabalar,

   Bakiye bilgilerini “Gizlilik Sözleşmesi” gereği buradan söyleyemiyoruz. Lütfen telefon bankacılığı hizmetlerimizden destek alınız.

   Teşekkürler.

 6. aelita dedi ki:

  atm kartımda bakiye mi ögrenmek istiyorum

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhabalar,

   Bu tarz bilgileri gizlilik anlaşması nedeni ile yorum alanında paylaşamayız. Lütfen size uygun banka şubelerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 7. Hüseyin Çeçen dedi ki:

  Bakiye gönderiyorum cevap olarak telefonuza kayıtlı birden fazla müşteri var diyor neden

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Mobil telefonlara hesaplar eşleştiriliyor. Sizden önce telefonu kullanan var ise aynı cihaza farklı hesaplar eşleştirmiş olabilir.

 8. AHMET KIR dedi ki:

  ADIMA PARA YATMAMIŞ

 9. FEVZİ GÜRSEL ÖZTÜRK dedi ki:

  30 yıl üzeri çalışanlara yatırılan ek ikramiyemin sizin bankanızda olup olmadığını ögrenmek istiyorum.

  T.C KİMLİK NO : 1720041386

  EMEKLİ SANDIĞI NO , 60713059

 10. serdar tan dedi ki:

  30 yıl üstü çalışanlara yatan ilave ikramiye sorgulamak istiyorum

 11. Ceylan dedi ki:

  Bana 1000 tl yüklendi fakat hesabımda sadece.575 lira var neden

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Lütfen bankanızla görüşünüz

 12. Yücenur Ev dedi ki:

  Yaptığım havale işlemlerinin belge olarak elimde bulunması gerekmektedir.Belgeleri alma sansım varmı?

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Lütfen havale yaptığınız banka ile görüşme sağlayınız