emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ziraat Bankası Bakiye ve Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Bakiye ve Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

[highlight color=”red”]T.C. Ziraat Bankası bakiye sorgusu yapmak için[/highlight] çeşitli yöntemlerden ve banka tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak mümkün. Bu yöntemler kullanılarak hesabınızda yer alan bakiyeyi, hesap hareketlerinizi, bakiyenizin harcamalarınız için yeterli olup olmadığı gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. T.C. Ziraat Bankası hesaplarınızdaki bakiye ve para sorgulaması yapmak için kullanabileceğiniz banka hizmetleri aşağıdaki gibidir:

 • T.C. Ziraat Bankası İnternet Şubesi,
 • Ziraat Mobil uygulaması,
 • T.C. Ziraat Bankası SMS Bankacılığı,
 • T.C. Ziraat Bankası bankamatikleri,
 • T.C. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri,
 • T.C. Ziraat Banaksı şubeleri,
 • Ziraat Otomatik Bilgilendirme Sistemi.

İnternet Şubesi Üzerinden Bakiye Sorgusu Nasıl Yapılır?

[highlight color=”red”]İnternet şubesini kullanarak bakiye ve para sorgulaması yapmak[/highlight] diğer yöntemlere nazaran epey kolay ve daha çabuk ulaşılabilir bir hizmettir. T.C. Ziraat Bankası’na ait banka hesaplarınıza dair bilgileri öğrenmek için internet şubesini kullanarak hızlı ve pratik bir şekilde sorgulama işlemi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca T.C. Ziraat Bankası İnternet Şubesi üzerinden hesap bilgilerinize dair hesap hareketlerinden hesap bilgilerinize kadar pek çok bilgi edinmeniz de mümkündür. Bunun için yapmanız gereken T.C. Ziraat Bankası’nın İnternet Şubesi’ne T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmaktır. Sisteme giriş yapmanızın ardından “Hesaplarım” kısmına ya da “Hesap Bilgilerim” kısmına girerek hesaplarınıza dair detayları ve bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası’nın İnternet Şubesi’ni ilk kez kullanacak olan kişilerin “Hemen Başvur” seçeneği ile kayıt işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Müşteriler kayıt işlemlerinin tamamlamalarının ardından T.C. Ziraat Bankası İnternet Şubesi hizmetinden yararlanmaya başlayabilir.

T.C. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

[highlight color=”red”]T.C. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı hizmeti kullanılarak[/highlight] banka şubelerinden yapabileceğiniz işlemlerin neredeyse tümü daha zahmetsiz bir biçim gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken T.C. Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ne giriş yapmaktır. Sisteme giriş yapmanızın ardından yapabileceğiniz işlemlerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Hesap bilgileri,
 • Hesapları yönetmek,
 • Bakiye bilgileri,
 • Kredi başvuruları,
 • Kredi kartı başvuruları,
 • Krediler hakkında bilgi almak,
 • Kredi kartları hakkında bilgi almak,
 • Havale / EFT işlemleri,
 • QR Kod ile para çekme ve yatırma işlemleri,
 • Hesap oluşturmak,
 • Şans oyunları,
 • Ek kart başvuruları,
 • Fatura ödeme işlemleri,
 • Sınav ücretleri yatırma.

Bu işlemlerin dışında birçok işlemi T.C. Ziraat Bankası şubelerine müracaat etmeden internet bankacılığı sistemiyle gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesi şifrenizi unuttuysanız yeni şifre alma işlemi için izlemeniz gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:

 • T.C. Ziraat Bankası İnternet Şubesi giriş sayfasında yer alan “Şifremi Unuttum” kısmına tıklayın.
 • Akabinde sizden istenilen kişisel bilgilerinizi girin.
 • Bir sonraki sekmede güvenlik amacıyla kartınıza dair istenen bilgileri ve kart şifrenizi girin.
 • Bu işlemler tamamlandığında telefonunuza SMS olarak güvenlik kodu gönderilecek.
 • Gönderilen güvenlik kodunu sisteme girerek yeni T.C. Ziraat Bankası İnternet Şubesi şifrenizi oluşturabilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası İnternet Şubesi için yapacağınız şifre yenileme işleminden önce cep telefonu numaranızın T.C. Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olan güncel telefon numaranız olduğuna emin olun. Zira SMS olarak gönderilen güvenlik kodu sistemde kayıtlı olan güncel cep telefonu numaranıza gönderilmektedir.

Ziraat Mobil Uygulaması ile Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Mobil aplikasyonunu kullanarak bakiye sorgusu yapmak için öncelikle Ziraat Mobil aplikasyonunu indirmeniz gerekmektedir. Ardından dilediğiniz her zaman Ziraat Mobil’e T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile girebilir, bakiye ve para sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Ziraat Mobil uygulamasını kullanmak için T.C. Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer T.C. Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve internet bankacılığı kullanıyorsanız Ziraat Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek internet bankacılığında kullandığınız şifreyle sisteme giriş yapabilirsiniz. Ziraat Mobil üzerinden hesap bakiyenizi sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca T.C. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden yapabildiğiniz işlemlerin neredeyse tümünü Ziraat Mobil üzerinden gerçekleştirme olanağına da sahipsiniz. Yani uygulama mağazalarından Ziraat Mobil aplikasyonunu indirerek bakiye sorgusundan hesap bilgilerine, kredi ya da kredi kartı başvurularından fatura ödeme işlemlerine kadar bütün işlemleri Ziraat Mobil ile gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Bankacılığı ile Bakiye Sorgulama

SMS Bankacılığı hizmetinden yararlanarak bakiye sorgusu yapmak da mümkündür. Bu yöntem de T.C. Ziraat Bankası tarafından bakiye sorgulamak ya da diğer başka bankacılık işlemlerinin yürütülebilmesi için sunulan bankacılık hizmetlerinden biridir. T.C. Ziraat Bankası SMS Bankacılığı hizmetlerinden 7/24 işlem yapabilme olanağınız bulunmaktadır. Ziraat Bankası şubelerine girmeden SMS Bankacılığı ile haftanın her günü ve her saati hesap detaylarınıza ve bakiye bilgilerinize yapabilirsiniz. Bankanın SMS Bankacılığı hizmetini kullanarak bakiye sorgusu yapmak için aşağıdaki uygulamayı yapmalısınız:

 • BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderin.

Gönderdiğiniz mesaj akabinde ilk 10 hesabınıza dair bakiye bilgileri cep telefonunuza SMS olarak iletilecektir. Fakat bu işlemi yapmak için kullandığınız cep telefonu numaranızın T.C. Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı cep telefonu numarası olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde sorgulamanız da sonuçsuz kalacaktır. Ayrıca ek numarasını bildiğiniz hesabınızın bakiye bilgilerini sorgulamak istiyorsanız atmanız gereken SMS ise aşağıdaki gibidir:

 • BAKIYE yazıp boşluk bıraktıktan sonra hesabınızın ek numarasını yazın ve 4747’ye SMS olarak gönderin.

Ardından ek numarasını girdiğiniz hesabınızın bakiye bilgileri cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. Eğer T.C. Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı cep telefonu numaranıza ait başka bir müşteri numaranız bulunuyorsa bu kez göndermeniz gereken mesaj ise şöyledir:

 • BAKIYE yazıp boşluk bırakarak müşteri numaranızı yazmalı ve 4747’ye SMS olarak göndermelisiniz.

Gönderdiğiniz mesajın ardından söz konusu hesabınıza dair bakiye bilgileri cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. T.C. Ziraat Bankası SMS Bankacılığı işlemleri 1 SMS olarak ücretlendirilir ve bu işlemler için ek bir ücret talebi olmaz.

Bankamatiklerden Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

[highlight color=”red”]ATM’lerden bakiye ve para öğrenmek için[/highlight] Bankkart’ınızı T.C. Ziraat Bankası bankamatiklerine ya da ortak ATM’lere yerleştirmeniz ve giriş yapmanızın ardından “Hesap Bilgileri”, “Bakiye Görüntüleme” ya da “Bakiye Sorgulama” seçeneklerine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlem T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinden ücretsiz olarak yapılmaktadır. Fakat ortak ATM’lerden yapacağınız bu işlem için sizden işlem ücreti tahsil edilebilir. Ayrıca farklı bir ATM kullandığınız için T.C. Ziraat Bankası da ek bir ücret talep edebilir. Bundan dolayı ATM’lerden yapacağınız bakiye ve para sorgulama işlemleri için T.C. Ziraat Bankası ATM’lerini tercih etmeniz daha mantıklı olabilir.

Müşteri Hizmetlerinden Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

[highlight color=”red”]T.C. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’ni kullarak bakiye sorgusu yapmak için[/highlight] 444 00 00 numaralı çağrı merkezini ya da 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezini aramalısınız. Çağrı merkezini aramanızın ardından isterseniz müşteri temsilcisiyle yapacağınız görüşmeyle hesap bakiyenizi ya da hesabınıza dair diğer detayları öğrenebilirsiniz. Ayrıca bakiye sorgulama işleminiz müşteri hizmetlerinden yapmak için müşteri temsilcisiyle görüşmek zorunda da değilsiniz. T.C. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri sisteminin sesli yanıt sistemiyle 7 gün 24 saat boyunca hesap bakiyenizi sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubelerinden Bakiye Sorgulama Nasıl Olur?

[highlight color=”red”]T.C. Ziraat Bankası şubelerine müracaat ederek bakiye sorgulama[/highlight] işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer yöntemlerde herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda şubelere başvurabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerindeki görevli banka personelleriyle görüşerek bakiye ve para sorgulama işlemi yapmak istediğini ilettiğiniz takdirde banka personelleri hesabınıza dair bilgilere ulaşabilmektedir. Fakat işleminizi şubelerden yapabilmek için yanınızda T.C. kimlik kartınızı bulundurmanız gerekmektedir.

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

Kredi Sicili Kara Listeden Çıkmak İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir veya Nasıl Kapatılır?

Yorumlar

 1. Kerem yahya gül dedi ki:

  Hesabıma para yattı mı?

 2. Kadir dedi ki:

  Ben yurtdisinda yasiyorum turkiyedeki parami nasil alabilirim Altin hesabim var

 3. ramazan dedi ki:

  hesap bakiyem

 4. edip çam dedi ki:

  24 haziran seçimlerinde sandık üyesiydim. Ve neredeyse 5 ay oldu ama hala sandık görevli ücretinin yatıp yatmadığını bilmiyorum. Ve mümkünse bana yatıp yatmadığı hususunda bilgi verir misiniz ?

 5. Yildiz kahriman dedi ki:

  Bakiremi öğrenmek istiyorum

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhabalar,

   Bakiye bilgilerini “Gizlilik Sözleşmesi” gereği buradan söyleyemiyoruz. Lütfen telefon bankacılığı hizmetlerimizden destek alınız.

   Teşekkürler.

 6. aelita dedi ki:

  atm kartımda bakiye mi ögrenmek istiyorum

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhabalar,

   Bu tarz bilgileri gizlilik anlaşması nedeni ile yorum alanında paylaşamayız. Lütfen size uygun banka şubelerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 7. Hüseyin Çeçen dedi ki:

  Bakiye gönderiyorum cevap olarak telefonuza kayıtlı birden fazla müşteri var diyor neden

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Mobil telefonlara hesaplar eşleştiriliyor. Sizden önce telefonu kullanan var ise aynı cihaza farklı hesaplar eşleştirmiş olabilir.

 8. AHMET KIR dedi ki:

  ADIMA PARA YATMAMIŞ

 9. FEVZİ GÜRSEL ÖZTÜRK dedi ki:

  30 yıl üzeri çalışanlara yatırılan ek ikramiyemin sizin bankanızda olup olmadığını ögrenmek istiyorum.

  T.C KİMLİK NO : 1720041386

  EMEKLİ SANDIĞI NO , 60713059

 10. serdar tan dedi ki:

  30 yıl üstü çalışanlara yatan ilave ikramiye sorgulamak istiyorum

 11. Ceylan dedi ki:

  Bana 1000 tl yüklendi fakat hesabımda sadece.575 lira var neden

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Lütfen bankanızla görüşünüz

 12. Yücenur Ev dedi ki:

  Yaptığım havale işlemlerinin belge olarak elimde bulunması gerekmektedir.Belgeleri alma sansım varmı?

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Lütfen havale yaptığınız banka ile görüşme sağlayınız