emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Vakıfbank Emeklilere 750 TL Promosyon Ödemesi Yapıyor

Vakıfbank Emeklilere 750 TL Promosyon Ödemesi Yapıyor

Vakıfbank tarafından açıklanan verilere göre emeklilere promosyonları verilmeye başlandı. Buna göre ilgili şartları yerine getiren emekliler için en düşük emekli maaşı alanlara 500 TL, 2500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 625 TL, 2500 TL’den daha fazla emekli maaşı alanlara ise 750 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

Vakıfbank Promosyon Ödemeleri

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye Vakıflar Bankası arasında imzalanan protokol anlaşması kapsamında sigortalı ve hak sahiplerine ödenmekte olan emekli maaşları ve emekli ikramiyelerine SGK kapsamında aylık alanlara promosyon ödemesi yapılmaya başlandı. Buna göre Vakıfbank’tan emekli aylığı alanlar emekliler 750 TL’ye varan promosyon ödemesinden yararlanabiliyorlar.

Vakıfbank emekli promosyonu için birtakım şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Şartların yerine getirilmesi halinde emekli herhangi bir bildirimde bulunmadan banka kendiliğinden promosyon tutarını emeklinin aylık hesabına yatırıyor. Böylece emekliler 750 TL’yi bulan emeklilik promosyonundan yararlanabiliyorlar.

Vakıfbank Emeklilik Promosyonu Şartları Nedir?

Emeklilerin Vakıfbank promosyon ikramiyesi almak için şu şartları taşıyor olmaları gerekmektedir;

  • Emekli aylığının Vakıfbank’tan alınması ve en az 3 yıl süreyle bankadan alınacağını taahhüt edilmesi,
  • Geçen 3 yıllık süre kapsamında, gelir ve aylık tutarlarında meydana gelecek herhangi bir artış yüzünden bu gelirden yararlananlara ek promosyon ödemesi yapılmamaktadır.
  • Emekli aylıklarını Vakıfbank üzerinden alanlar, bankanın müşterilerine sundukları çeşitli imkânlardan da yararlanabilmektedirler. Buna göre;
  • Vakıfbank ATM’lerinden günlük 2000 TL’ye kadar ücretsiz para çekimi,
  • İnternet ve mobil bankacılık hizmetlerini ücretsiz kullanmak,
  • Otomatik ödeme talimatları verilmesi halinde yapılacak EFT işlemlerinden ücret alınmaması,
  • Otoyol ve köprülerden rahatlıkla geçmek için araca koyulacak HGS etiketinin ücretsiz verilmesi,
  • Bankaya bağlı bulunan kredi kartlarından aidat ücretleri alınmamaktadır. Ancak daha önceden çıkarılmış olan kredi kartları bu kapsamda değerlendirilmemektedir. Emekli maaşının taşındıktan sonraki tarihlerde alınan kredi kartları için aidat ücreti istenmemektedir.
  • Çağrı merkezinde, şubelerde öncelikli bağlanma ve sıra gelme hakkı sunulmaktadır.

Tüm bu imkânlardan yararlanmak için emekli maaşının Vakıfbank’a taşınması gerekmektedir. Taşıma işlemlerinin yapılması için ise Vakıfbank şubesine gidilmesi gerekmektedir. Herhangi bir şubeye giderek ilgili taahhütname, sözleşme ve formların doldurulması gerekmektedir. Başvuruların değerlendirilmesi için diğer bankanın da yani emekli aylığının halihazırda alındığı bankanın da onayı gerekmektedir. Eğer ilgili bankadan ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi çeşitli krediler emekli maaşı temel gösterilerek çekilmişse, bu durumda banka mevcut sözleşmesini bozmamaktadır. Ancak herhangi bir banka ile sözleşmesi bulunmayan emekliler rahat bir şekilde Vakıfbank’a emekli aylıklarını taşıyabilmektedirler.

Vakıfbank Emekli Promosyonları Ne Kadar?

Vakıfbank emekli promosyonları 1 aya isabet eden emekli maaş tutarları üzerinden hesaplanmaktadır. Buna göre 1.500 Türk Lirası’na kadar olan maaşlarda yani en düşük tutar üzerinden 3 yıl boyunca emekli maaşı Vakıfbank’tan alındığında 500 TL promosyon ikramiyesi alınmaktadır. 1.500 – 2.500 Türk Lirası arasında emekli maaşı alanlar için toplam 625 TL verilmekte, 2.500 TL ve üzeri maaş alanlar için ise 750 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Promosyon ödemelerinde dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi promosyon ödemelerinin senelik bazda değil, toplam süre için yapılıyor olmasıdır. Buna göre verilecek tutarlar; 500 TL, 625 TL ve 750 TL her yıl verilmeyip sadece 3 yıl sonunda bir defaya mahsus olarak verilmektedir. Promosyon tutarlarını yükseltmek ya da daha fazla almak mümkün değildir. Eğer promosyon tutarlarında herhangi bir değişiklik olursa, bu sözleşmesi bulunan emeklileri içermemektedir. Sözleşmenin yapıldığı tarihte belirlenen tutarlar temel alınmaktadır. Sözleşme süresi dolmadan banka değiştirilmesi halinde ise herhangi bir hak talebinde bulunulmamaktadır.

Emekliler İçin Acil Kredi PTT Üzerinden Veriliyor

Konut Kredisi İçin En Uygun Faiz Veren Bankalar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.