Genel

Ücretsiz Maske Dağıtımında Flaş Gelişme Yaşandı!

Ücretsiz Maske Dağıtımında Flaş Gelişme Yaşandı! Korona virüsü salgını dolayısı ile maske kullanımının oldukça önemli olduğu şu günlerde ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili olarak son dakika gelişmesi yaşanmış bulunmaktadır. Ücretsiz maske ile ilgili yaşanan son dakika gelişmesi ise Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışmakta olan vatandaşlar ve herhangi bir yerde SGK’lı olarak çalışmakta olan vatandaşlar ücretsiz maske alımını eczanelerden temin edemeyecekler. Herhangi kamu kurum ve kuruluşlarında ve SGK’lı olarak da çalışmakta olan vatandaşlar için maske temin işlemi işverene ait olacaktır.

Gelen son dakika haberine göre, İstanbul genelinde herhangi bir kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı ya da herhangi bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımızın, korona virüsü kapsamında kullanması gereken maskeler artık eczanelerden ücretsiz olarak dağıtılmayacak. Konu ile ilgili olarak İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamaya göre, eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşanan yoğunluğu azaltmak adına bu şekilde bir uygulama yapılmasına karar verildi. Alınan karara ise Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile yapılan görüşme sonucunda varıldığı belirtildi.

Çalışanlara Maske Temini İşveren Tarafından Sağlanacak!

Çalışanlara Maske Temini İşveren Tarafından Sağlanacak! Buna göre İstanbul genelinde herhangi bir kamu kurum ve kuruluşlarda, ayrıca herhangi bir yerde SGK’lı olarak çalışmakta olan vatandaşların maske temin işlemi işveren tarafından sağlanacak. Alınan karar neticesinde eczaneler bu vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapmayacak. Alınan kararın ise eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşanan yoğunluk neden olduğu belirtilmektedir. Korona virüsü nedeni ile bu yoğunluğu azaltmak adına İstanbul Eczacı Odası açıklamasında, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile yapılan görüşme sonucu bu düzenlemeye karar alındığı belirtilmektedir.

İstanbul Eczacı Odası tarafından gelen açıklama şu şekilde olmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczaneler tarafından dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaklardır. Bu vatandaşlarımızın maskelerini, çalıştıkları kurum ve iş yeri temin edecektir. Olarak yapılan açıklama bu şekildedir. Bu şekilde de İstanbul genelindeki eczanelerde 20 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük vatandaşlara ve çalışanlara maske dağıtımı yapılmayacaktır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir